Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
10:42 № 2а-7810/09/2670
За позовомДержавної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Інвест-буд-монтаж»
про стягнення податкової заборгованості в розмірі 36 000,00 грн.
Суддя Вовк П.В.,
Секретар судового засідання Голод В.С.
Представники:
Від позивача Яковенко А.Л.
Від відповідачане з’явився На підставі ч. 3 ст. 160 КАСУ в судовому засіданні 09.09.2009 проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст складено і підписано 14.09.2009.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Державна податкова інспекція у Святошинському районі міста Києва (надалі позивач) звернулася до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом про стягнення з ТОВ «Інвест-буд-монтаж»(надалі відповідач) заборгованості у розмірі 36000,00 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 24.07.2009 відкрито провадження у адміністративній справі № 2а-7810/09/2670.
09.09.2009 року у судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просить суд позов задовольнити.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач самостійно не сплатив, у строк передбачений законом, узгоджену суму штрафних санкцій.
Відповідач в судові засідання не прибув, заперечень на позов не подав, про причини не прибуття суд не повідомив. Заяв про розгляд справи за відсутності відповідача до суду не надходило. Судові виклики, направлені на адресу Відповідача повернулися до суду з довідкою відділення поштового про незнаходження адресата.
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, місцезнаходження відповідача: 03134, м. Київ, вул. Миру, 36.
Зазначена вище адреса відповідача, співпадає з адресою, вказаною позивачем у позовній заяві.
Повідомлень про зміну свого місцезнаходження, відповідач до державного реєстратора не надав.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає відповідача належним чином повідомленим про дату, час та місце проведення судового засідання.
Дослідивши матеріали справи, суд, –
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, ТОВ «Інвест-буд-монтаж», ідентифікаційний номер 35909024, зареєстровано як юридичну особу 14.05.2008 року –Святошинською районною у місті києві державною адміністрацією, місцезнаходження: 03134, м. Київ, вул. Миру, 36.
Відповідно до довідки № 1305/109 ДПІ у Святошинському районі міста Києва, відповідача взято на облік, як платника податків 15.05.2008 року за № 9742.
Отже, відповідач належним чином зареєстрований, як суб’єкт господарської діяльності та платник податків, а тому на нього поширюється дія законів та інших нормативно-правових актів, які регулюють здійснення господарської діяльності та сплату податків в Україні.
На підставі направлення № 127/23-30П від 27.02.2009 року співробітниками ДПІ у Святошинському районі міста Києві, 11.03.2009 року проведено планову перевірку за дотриманням відповідачем порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.
За результатами проведеної перевірки, відповідачем складено акт № 0219/26/57/23/35909024 від 11.03.2009 року, який підписаний директором відповідача без зауважень.
Відповідно до висновків Акту, перевіркою встановлено порушення відповідачем п.п.2.6 п. 2 та п.п.3.3 п.3 Положення " Про ведення касових операцій у національній валюті в Україні", затвердженого Постановою Національного банку України № 637 від 15.12.2005 року (далі Положення), а саме перевіркою встановлено що на виконання зобов’язань за договором № 64 від 27.08.2008 року за виконання ремонтних робіт, директор відповідача Кузішин І.В. 03.09.08 отримав від замовника 5000,00 грн. як аванс за виконані роботи та 03.10.08 ще отримав 1000,00 грн., без оформлення розрахункових документів та без оприбуткування даних коштів.
Відповідно дп п.п. 2.6. п. 2 Положення уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися. Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів. У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК). Підприємствам, яким Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" надано право проводити розрахунки готівкою із споживачами без використання РРО та РК і специфіка функціонування яких унеможливлює оформлення ними кожної операції касовим ордером (продаж проїзних і перевізних документів; білетів державних лотерей; квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів тощо), дозволяється оприбутковувати готівку наприкінці робочого дня за сукупністю операцій у цілому за робочий день з оформленням касовими документами і відображенням у відповідній книзі обліку. Суми готівки, що оприбутковуються, мають відповідати сумам, визначеним у відповідних касових (розрахункових) документах.
Відповідно до п.п.3.3 п. 3 Положення приймання готівки в каси проводиться за прибутковими касовими ордерами, підписаними головним бухгалтером або особою, уповноваженою керівником підприємства. Про приймання підприємствами готівки в касу за прибутковими касовими ордерами видається засвідчена відбитком печатки цього підприємства квитанція (що є відривною частиною прибуткового касового ордера) за підписами головного бухгалтера або працівника підприємства, який на це уповноважений керівником. Під час роботи з готівкою касири (особи, що виконують їх функції) керуються правилами визначення платіжності банкнот і монет Національного банку України.
Відповідно до абз. 3 ст. 1 Указу Президента України, від 12.06.1995, № 436/95 "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України,а саме за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу - у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.
Таким чином, сума штрафних санкцій за не оприбуткування відповідачем 6000,00 грн. складає 36000,00 грн. (6000х5=36000).
23.03.2009 року на підставі акту перевірки від 11.03.2009 року № 0219/26/57/23/35909024, позивачем прийнято рішення про застосування до відповідача штрафних санкцій № 0001322330/0 у розмірі 36000,00 грн., яке отримано директором відповідача 26.03.2009 року, про що свідчить його підпис на корінці рішення, копію якого долучено до матеріалів справи.
Відповідно до абз. 2 п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (далі закон) у разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.
В матеріалах справи відсутні відомості про апеляційне або судове оскарження відповідачем рішення про застосування до відповідача штрафних санкцій № 0001322330/0.
Таким чином, враховуючи, що відповідач отримав дане рішення 26.03.2009 року та в апеляційному або судовому порядку його не оскаржив, кінцевий строк сплати штрафних санкцій визначених відповідачу сплинув 25.04.2009 року.
Відповідно до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Враховуючи, що відповідач у строки, встановлені законом податкове зобов’язання, визначене йому податковим органом за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства у сумі 36 000,00 грн. самостійно не сплатив, ця сума є податковим боргом.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону № 2181-ІІІ активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАСУ кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 2, 158-163 КАС України, суд, –
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути на користь Державного бюджету України з Товариства з обмеженою відповідальністю «Інвест-буд-монтаж»заборгованість у розмірі 36000,00 грн., на р/р 31110104700009 в УДК у Святошинському районі м. Києва, банк одержувача: ГУ ДКУ у місті Києві, МФО 820019, ЄДРПОУ 26077945.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя П.В. Вовк