
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 серпня 2017 р.Справа № 534/2233/16-аКолегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі
Головуючого судді: Бондара В.О.
Суддів: Калитки О. М. , Калиновського В.А.
за участю секретаря судового засідання Цибуковської А.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Кременчуцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області на постанову Комсомольського міського суду Полтавської області від 13.05.2017р. по справі № 534/2233/16-а
за позовом ОСОБА_1
до Кременчуцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області
про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 ( далі - позивач) звернулась до суду з адміністративним позовом до Кременчуцького об»єднаного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області ( далі - відповідач) в якому просить визнати дії Кременчуцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області та рішення № 247 від 04.11.2016 неправомірними та скасувати та зобов'язати відповідача, у відповідності до положень ст.37 Закону України «Про державну службу» з 01.01.2008 здійснити перерахунок призначеної ОСОБА_1 пенсії, включивши до складу заробітної плати, що була обрахована для призначення пенсії, розміри індексації грошових доходів, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, та грошової допомоги всього на загальну суму 10026, 54 грн. та виплатити ОСОБА_1 недоплачену суму пенсійних виплат за період з 01.01.2008 по день проведення остаточних розрахунків з урахуванням фактично виплачених сум пенсій за цей же період.
Постановою Комсомольського міського суду Полтавської області від 13.05.2017 року адміністративний позов адоволено частково.
Визнано дії Кременчуцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області неправомірними, рішення № 247 від 04.11.2016 скасовано .
Зобов'язано Кременчуцьке об'єднане управління Пенсійного фонду України в Полтавській області у відповідності до ст. 37 Закону України «Про державну службу» ( з наступними змінами та доповненнями , в редакції, що діяла на день призначення пенсії) з 01.01.2008 , здійснити перерахунок призначеної ОСОБА_1 пенсії в розмірі 90 %,та з урахуванням вимог постанови КМУ №34 від 06.02.2008 «Про внесення змін до деяких постанов КМУ», включивши до складу заробітної плати , що була обрахована для призначення пенсії , розміри індексації грошових -доходів, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально -побутових питань грошової винагороди та виплатити ОСОБА_1 недоплачену суму пенсійних виплат за період з 01.01.2008 по день проведення остаточних розрахунків з урахуванням фактично виплачених сум пенсій за цей період.
У іншій частині позову відмовлено.
Стягнено за рахунок бюджетних асигнувань Кременчуцького об»єднаного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Велика Набережна, 9, м. Кременчук, Полтавська область, 39630, код ЄДРПОУ 40367050) на користь ОСОБА_1 витрати зі сплаті судового збору у сумі 551 грн. 20 коп.
Відповідачем подано апеляційну скаргу, в якій просять скасувати постанову та ухвалити нове рішення, яким відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги зазначив, що вважає постанову суду першої інстанції незаконною та необґрунтованою у зв»язку з неповним з»ясуванням судом, обставин, що мали значення для справи та невідповідністю висновків суду обставинам справи.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги, правильність застосування судом першої інстанції норм чинного законодавства, вивчивши матеріали справи, дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.1 ст.195 КАС України, суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.
Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції дійшов висновку, що отримувані державним службовцем суми виплат, і з яких фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.
Колегія суддів погоджується з даним висновком суду виходячи з наступного.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджено у суді апеляційної інстанції, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Кременчуцькому об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України в Полтавській області та з 09.04.2012, отримує пенсійні виплати у відповідності до вимог ст.37 Закону України «Про державну службу».
03.01.2008 року для призначення пенсії позивачем надано довідку про заробіток для обчислення пенсії відповідно до ЗУ «Про державну службу» в якій відсутні дані про отримані позивачем сум індексації, матеріальної допомоги на оздоровлення та вирішення соціально-побутових питань та грошової винагороди.
Згідно рішення Кременчуцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області від 04.11.2016 № 247 ОСОБА_1, яка звернулась до них 01.11.2016 з заявою про перерахунок пенсії відповідно до довідки від 21.10.2016 , що подається для призначення пенсії відповідно до ЗУ «Про державну службу» , за період з 01.01.2006 по 31.12.2008 р.і їй було відмовлено у проведенні перерахунків пенсії, відповідно до ЗУ « Про державну службу» від 10.12.2015 (а.с.7).
Згідно довідки про складові заробітної плати ( надбавки та премії за останні 24 календарні місяці роботи або за будь - які 60 каленжарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) для призначення пенсії відповідно до ЗУ «Про державну службу» за період з 01.01.2006 по 01.01.2008 ОСОБА_1 було виплачено індексацію грошових доходів, матеріальну допомогу на оздоровлення до відпустки, грошову винагороду, матеріальну допомогу для вирішення соціально - побутових питань у розмірі 10026 грн 54 коп.
Таким чином, позивач, не погоджуючись позивач звернувся до суду з вимогою про визнання дій Кременчуцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області та рішення № 247 від 04.11.2016 неправомірними та скасування та зобов'язання відповідача, у відповідності до положень ст.37 Закону України «Про державну службу» з 01.01.2008 здійснити перерахунок призначеної ОСОБА_1 пенсії, включивши до складу заробітної плати, що була обрахована для призначення пенсії, розміри індексації грошових доходів, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, та грошової допомоги всього на загальну суму 10026, 54 грн та виплати ОСОБА_1 недоплачену суму пенсійних виплат за період з 01.01.2008 по день проведення остаточних розрахунків з урахуванням фактично виплачених сум пенсій за цей же період.
Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, враховуючи наступне.
Відповідно до ст.37 Закону України «Про державну службу» (на момент призначення позивачу пенсії державного службовця) пенсія державним службовцям призначається у відсотковому розмірі від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, у відсотковому розмірі заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач одержує пенсію за віком, призначену відповідно до Закону України «Про державну службу».
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про оплату праці» передбачено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про оплату праці» визначено структуру заробітної плати, до якої входять: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні ви плати, до яких належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства, або які проводяться понад встановлені зазначеними актами норми.
У відповідності до ч.2 ст. 33 Закону України «Про державну службу», заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.
Згідно ч.7 ст. 33 Закону України «Про державну службу», державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України.
Так, приписами ч.2 ст.35 Закону України «Про державну службу» передбачено, що державним службовцям надається щорічна відпустка, з виплатою допомоги для оздоровлення у розмірі посадового окладу. Зазначена матеріальна допомога має систематичний характер, оскільки виплачується щорічно і являється об'єктом для нарахування і утримання страхових внесків до пенсійного фонду.
Стаття 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії.
Таким чином до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Враховуючи викладене, колегія суддів зазначає, що отримувані державним службовцем суми виплат, і з яких фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.
Отже, колегія суддів переглянувши рішення суду першої інстанції, вважає, що при його прийнятті суд дійшов вичерпних юридичних висновків щодо встановлення обставин справи і правильно застосував до спірних правовідносин сторін норми матеріального та процесуального права.
Доводи апеляційної скарги з наведених підстав висновків суду не спростовують.
Відповідно до ст. 159 КАС України, судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Згідно ч. 1 ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Зважаючи на встановлені обставини справи, колегія суддів дійшла висновку, що постанова суду першої інстанції прийнята з дотриманням норм чинного процесуального та матеріального права і підстав для її скасування не виявлено.
Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, п.1 ч.1 ст. 199, ст.200, п.1 ч.1 ст.205, ст.ст.206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Кременчуцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області залишити без задоволення.
Постанову Комсомольського міського суду Полтавської області від 13.05.2017р. по справі № 534/2233/16-а залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя (підпис)Бондар В.О.Судді(підпис) (підпис) Калитка О.М. Калиновський В.А. Повний текст ухвали виготовлений 05.09.2017 р.