
Справа № 815/3660/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 вересня 2017 року м.Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Танцюра К.О., розглянувши у порядку письмового провадження у м.Одесі справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Березівкаагрошляхбуд" до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про визнання протиправним та скасування припису та постанови,-
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Березівкаагрошляхбуд" звернулось до суду з адміністративним позовом до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про визнання протиправними та скасування припису про усунення порушених вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 04.05.2017р. та постанови №112/1015-05/1-5858 про накладення штрафу за правопорушення у сері містобудівної діяльності від 22.02.2017р.
В обґрунтування позовних вимог представник позивача зазначив, що 13.06.2017р. головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Мазуром А.М. було проведено позапланову перевірку на об'єкті: ремонтно-будівельні роботи з асфальтування вулиць м.Подільська, які, нібито, виконує TОB «Березівкаагрошляхбуд», за результатами якої було складено акт перевірки, припис та протокол від 13.06.2017р. Представником позивача зазначено, що позапланова перевірка триває з 04.04.2017 р., що свідчить, на його думку, про порушення строків визначених законом для проведення перевірки та що у листі ДАБІ в Одеській області №1015- 05/1-3822 від 19.04.2017р. яким зобов'язано позивача надати документи та прибути на перевірку, не зазначено переліку питань, необхідність перевірки яких стала підставою для здійснення відповідних заходів і направлення на перевірку надано позивачу не було. На думку представника позивача, із вищезазначеного листа ДАБІ в Одеській області №1015- 05/1-3822 від 19.04.2017р., оскаржуваних припису та постанови не вбачається щодо якого саме об'єкту здійснюється перевірка, за який саме час. При цьому, представник позивача зазначав, що позивач може бути лише підрядником, а не замовником, за яким закріплено обов'язок отримувати необхідні декларації та Департамент ДАБІ в Одеській області не надав жодних документів, з яких би вбачалося, що ТОВ «Березівкаагрошляхбуд» здійснювало якість ремонтні роботи та саме товариство повинно надати документи, що свідчить про неналежного суб'єкта перевірка та про порушення вимог законодавства України посадовими особами відповідача. При цьому, позивачем зазначено, що акт про недопущення посадових осіб органу державного архітектурно-будівельного контролю від 13.06.2017 на перехрестя вулиць 8 березня та Шкільної у м.Подільськ Одеської області, який було складено відносно позивача, міг бути складений лише за умови реального недопущення, яке могли вчинити під час перевірки представники ТОВ «Березівкаагрошляхбуд», чого в дійсності не було. Також, представником ТОВ «Березівкаагрошляхбуд» було зазначено, що позивач не міг порушити п.3 ч.4 ст.41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», про що зазначено в оскаржуваній постанові, у зв'язку із відсутність такої норми.
Представник відповідача повідомлявся про день та час слухання справи, однак у судове засідання не з'явився. Разом з тим, 28.08.2017р. до суду надійшли заперечення на адміністративний позов, у яких зазначено, що ДАБІ в Одеській області, відповідно до ст. 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Порядку здійснення державного архітектурно - будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011р. №553, направлення для проведення планової перевірки № 760 від 24.05.2017р., наказу № 128-П від 24.06.2017р. та перевірки виконання вимог припису від 04.05.2017р. Департаментом було здійснено позапланову перевірку відповідності збудованих об'єктів нерухомості проектній документації вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил з будівництва нежитлових будівель за адресою:перехрестя 8 Березня та Шкільної у м.Подільськ, у ході якої були встановлені порушення, які зазначено в акті перевірки від 13.06.2017р., протоколі про правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 13.06.2017 та приписі про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил, а саме представником позивача не було надано до перевірки витребуваної Департаментом документації. 18.07.2017р. Департаментом винесено постанову про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності №112/1015- 05/1-5858 у розмірі 16840,00 грн. за правопорушення, передбачене п. 2 ч. б ст. 2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» .У зв'язку з викладеним, на думку відповідача, перевірка дотримання вимог чинного законодавства на об'єкті будівництва є правомірною та такою, що була проведена Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області з дотриманням вимог чинного законодавства.
Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України справа розглянута у порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
11.06.2003р. ТОВ «Березівкаагрошляхбуд» було зареєстроване як юридична особа до видів діяльності якої відносяться: Код КВЕД 43.29 інші будівельно-монтажні роботи;
Код КВЕД 71.11 діяльність у сфері архітектури; Код КВЕД 71.12 діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах;
Код КВЕД 41.20 будівництво житлових і нежитлових будівель;
Код КВЕД 42.11 будівництво доріг і автострад (основний).
Головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Мазуром Володимиром Миколайовичем, на підставі наказу Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 04.04.2017р. №74П «Про проведення позапланової перевірки»(а.с.55), направлення на проведення позапланової перевірки від 04.04.2017р. №454(а.с.56) та електронного звернення громадянина ОСОБА_4 від 30.03.2017р.(а.с.58), яке надійшло листом ДАБІ від 30.03.2017р. №40-1710-ел(а.с.57), здійснено виїзд на місце проведення позапланової перевірки, яка була призначена на 04.05.2017р. о 11:00год. за адресою: перехрестя вулиці 8 Березня та Шкільної у м. Подільськ Одеської області.,
Представники ТОВ «Березівкаагрошляхбуд» для проведення перевірки не з'явилися та не надали необхідні документи для проведення перевірки, необхідність надання яких зазначена у Листі Департамента Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області від 19.04.2017р. №1015-05/1-3822.(а.с.22-23)
У зв'язку з викладеним, головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Мазуром Володимиром Миколайовичем було складено акт про недопущення посадових осіб органу державного архітектурно - будівельного контролю на об'єкти будівництва, підприємства будівельної галузі для виконання покладених на них функцій від 04.05.2017р.(а.с.62-63)
Головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Мазуром Володимиром Миколайовичем складено припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 04.05.2017р., яким звернено вимогу до ТОВ «Березівкаагрошляхбуд» про надання до Департаменту проектно-правову документацію щодо вказаного об'єкту та допустити посадових осіб Департаменту на зазначений об'єкт для проведення перевірки в термін до 15.05.2017р. (а.с.67-68)
Разом з тим, 04.05.2017р. головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Мазуром Володимиром Миколайовичем складено протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності, у зв'язку із нез'явленням представників ТОВ «Березівкаагрошляхбуд» для проведення перевірки та ненадання документів для проведення перевірки чим перешкоджали Департаменту виконанню покладених на них функцій, чим порушено п.1 ч.4 ст.41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 р. N 3038-VI, ч.1 п.11 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 р. N 553. (а.с.64-66)
Постановою головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Мазуром Володимиром Миколайовичем №95/1015-05/1-4472 від 11.05.2017р., визнано ТОВ «Березівкаагрошляхбуд» винним у вчиненні правопорушення, передбаченого п.2 ч.6 ст.2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» та накладено штраф у розмірі 16840,00грн.(а.с.72-73)
Разом з тим, 13.06.2017р. головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Мазуром Володимиром Миколайовичем, на підставі наказу Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 24.05.2017р. №128П «Про проведення позапланової перевірки» (а.с.77), направлення на проведення позапланової перевірки від 24.05.2017р. №760(а.с.78), з метою перевірки виконання вимог припису від 04.05.2017р., здійснено виїзд на місце проведення позапланової перевірки, яка була призначена на 13.06.2017р. о 11:00год. за адресою: перехрестя вулиці 8 Березня та Шкільної у м.Подільськ Одеської області.(а.с.84-85)
Представники ТОВ «Березівкаагрошляхбуд» для проведення перевірки не з'явилися та не надали необхідні документи для проведення перевірки, необхідність надання яких зазначена у Листі Департамента Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області 24.05.2017р. №1015-05/1-4921.(а.с.75-76)
У зв'язку з викладеним, головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Мазуром Володимиром Миколайовичем було складено акт перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил.(а.с.84)
13.06.2017р. головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Мазуром Володимиром Миколайовичем, у зв'язку із нез'явленням представників ТОВ «Березівкаагрошляхбуд» на місце проведення перевірки та не надання необхідних для проведення перевірки витребуваних документів, прийнято припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності будівельних норм, державних стандартів і правил від 13.06.2017р., яким звернено вимогу до ТОВ «Березівкаагрошляхбуд» про усунення порушення містобудівного законодавства в термін до 30.06.2017р.(а.с.86-87)
Разом з тим, 13.06.2017р. головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Мазуром Володимиром Миколайовичем складено протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності, у зв'язку із нез'явленням представників ТОВ «Березівкаагрошляхбуд» для проведення перевірки та ненадання документів для проведення перевірки чим перешкоджали Департаменту виконанню покладених на них функцій.(а.с.88-90)
Постановою головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Мазуром Володимиром Миколайовичем №112/1015-05/1-5858 від 22.06.2017р., визнано ТОВ «Березівкаагрошляхбуд» винним у вчиненні правопорушення, передбаченого п.2 ч.6 ст.2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» та накладено штраф у розмірі 16840,00грн.(а.с.97-98)
Позивач, не погоджуючись із прийняттям припису про усунення порушених вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 04.05.2017р. та постанови №112/1015-05/1-5858 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 22.02.2017р. звернувся до суду із позовними вимогами про їх скасування.
Відповідно до ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до положень ч.1 ст. 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011р. N 3038-VI державний архітектурно-будівельний контроль - це сукупність заходів, спрямованих на дотримання замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт.
Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Так, п.2 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 р. N 553 визначено, що Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється за дотриманням: вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, проектної документації, будівельних норм, стандартів і правил, положень містобудівної документації всіх рівнів, вихідних даних для проектування об'єктів містобудування, технічних умов, інших нормативних документів під час виконання підготовчих і будівельних робіт, архітектурних, інженерно-технічних і конструктивних рішень, застосування будівельної продукції; порядку здійснення авторського і технічного нагляду, ведення загального та (або) спеціальних журналів обліку виконання робіт (далі - загальні та (або) спеціальні журнали), виконавчої документації, складення актів на виконані будівельно-монтажні та пусконалагоджувальні роботи; інших вимог, установлених законодавством, будівельними нормами, правилами та проектною документацією, щодо створення об'єкта будівництва.
Відповідно до п. 5 Порядку №553 державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється у порядку проведення планових та позапланових перевірок за територіальним принципом.
Згідно із п.7 Порядку №553 позаплановою перевіркою вважається перевірка, що не передбачена планом роботи органу державного архітектурно-будівельного контролю. Підставами для проведення позапланової перевірки є, зокрема, звернення фізичних чи юридичних осіб про порушення суб'єктом містобудування вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності. Під час проведення позапланової перевірки посадова особа органу державного архітектурно-будівельного контролю зобов'язана пред'явити службове посвідчення та надати копію направлення для проведення позапланової перевірки.
Відповідно до п.9 Порядку №553 Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється у присутності суб'єктів містобудування або їх представників, які будують або збудували об'єкт будівництва.
Згідно із п.14 зазначеного Порядку №553(в редакції чинній на момент здійснення перевірок) суб'єкт містобудування, щодо якого здійснюється державний архітектурно-будівельний контроль, зобов'язаний: допускати посадових осіб органу державного архітектурно-будівельного контролю до проведення перевірки за умови дотримання порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю; виконувати вимоги органу державного архітектурно-будівельного контролю щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності; подавати документи, пояснення, довідки, відомості, матеріали з питань, що виникають під час здійснення державного архітектурно-будівельного контролю. У разі відмови суб'єкта містобудування, щодо якого здійснюється державний архітектурно-будівельний контроль, у допуску посадових осіб органу державного архітектурно-будівельного контролю до проведення перевірки складається відповідний акт.
п.2 ч.6 ст.2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» від 14.10.1994р. N208/94-В визначено, що суб'єкти містобудування несуть відповідальність у вигляді штрафу за недопущення посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю на об'єкти будівництва, підприємства будівельної галузі для виконання покладених на них функцій - у розмірі тридцяти прожиткових мінімумів для працездатних осіб.
Як вже встановлювалось судом, перший виїзд головного інспектора ДАБІ в Одеській області за адресою: перехрестя вулиці 8 Березня та Шкільної у м. Подільськ Одеської області з метою здійснення позапланової перевірки, було здійснено на підставі наказу Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 04.04.2017р. №74П «Про проведення позапланової перевірки»(а.с.55), направлення на проведення позапланової перевірки від 04.04.2017р. №454(а.с.56) та електронного звернення громадянина ОСОБА_4 від 30.03.2017р.(а.с.58), яке надійшло листом ДАБІ від 30.03.2017р. №40-1710-ел(а.с.57).
Про проведення вказаної перевірки та необхідність надання документів для її проведення ТОВ «Березівкаагрошляхбуд» повідомлялось Листом ДАБІ в Одеській області від 19.04.2017р. №1015-05/13822.
Так, Листом ДАБІ в Одеській області від 19.04.2017р. №1015-05/13822 було проінформовано ТОВ «Березівкаагрошляхбуд», що на підставі електронного звернення журналіста ОСОБА_4 від 30.03.2017р. буде проводитись позапланова перевірка дотримання вимог містобудівного законодавства під час ремонтно-будівельних робіт з асфальтування вулиць м.Подільська, які виконує ТОВ «Березівкаагрошляхбуд». Разом з тим, зазначено документи які необхідно надати до перевірки, дату та час проведення позапланового заходу.(а.с.22-23)
У зв'язку з відмовою ТОВ «Березівкаагрошляхбуд» виконати вимоги інспектора, а саме прибути на місце проведення перевірки та надати витребувані документи було складено акт про недопущення посадових осіб органу державного архітектурно- будівельного контролю на об'єкти будівництва, підприємства будівельної галузі для виконання покладених на них функцій від 04.05.2017р.(а.с.62-63), протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 04.05.2017р.(а.с.64-66) та припис від 04.05.2017р.(а.с.67-68), які були направлені на адресу ТОВ «Березівкаагрошляхбуд».
Разом з тим, Листом ДАБІ в Одеській області від 11.05.2017р. №1015-05/1-4422 адресованого ТОВ «Березівкаагрошляхбуд» було направлено постанову про притягнення товариства до відповідальності за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 11.05.2017р. № 95/105-05/1-4472 та повідомлено, що сплата штрафу накладеного постановою від 11.05.2017р. не звільняє від усунення допущених порушень за виконання вимог припису.(а.с.69)
Враховуючи викладене та те, що перевірка призначена на підставі звернення громадянина ОСОБА_4 від 30.03.2017р. та належним чином оформлених для її проведення документів та враховуючи встановлені законом право посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю безперешкодного доступу до об'єктів будівництва з метою проведення перевірки та відповідний обов'язок суб'єкта містобудування забезпечити такий доступ, суд вважає правомірним прийняття припису ДАБІ в Одеській області про усунення порушених вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 04.05.2017р.
Разом з тим, суд не приймає до уваги посилання представника позивача на те, що у листі №1015-5/1-3822 від 19.04.2017р., яке, як ним зазначено, стало підставою для прийняття припису від 04.05.2017р., не зазначено переліку питань, необхідність перевірки яких стала підставою для здійснення відповідних заходів та що жодного направлення на перевірку надано не було, оскільки лист ДАБІ в Одеській області №1015-5/1-3822 від 19.04.2017р. не є підставою для проведення перевірки, підстави проведення перевірки зазначаються у наказі та направлені на її проведення та направлення на проведення перевірки від 04.04.2017р. №454 фактично не могло бути пред'явлено товариству, яке не з'явилось на місце проведення перевірки, про що складено акт від 04.05.2017р.
Крім того, підставою для прийняття оскаржуваного припису від 04.05.2017р. стало ненадання до Департаменту проектно-правової документації щодо об'єкту за адресою: перехрестя вулиці 8 Березня та Шкільної у м.Подільськ Одеської області та не допуск посадових осіб Департаменту на зазначений об'єкт для проведення перевірки, а не Лист ДАБІ в Одеській області №1015-5/1-3822 від 19.04.2017р.
При цьому, суд не бере до уваги посилання представника позивача на те, що ДАБІ в Одеській області визначено неналежного суб'єкта перевірки, оскільки перевірка була призначена за зверненням громадянина ОСОБА_4 від 30.03.2017р. із визначенням об'єкта та суб'єкта перевірки.
Так, згідно звернення громадянина ОСОБА_5 від 30.03.2017р. (а.с.58), адресованого ДАБІ України, заявник, зазначив, що ТОВ «Березівкаагрошляхбуд», яке виконує ремонтно-будівельні роботи (асфальтування) в м.Подільськ, проводить вказані роботи із грубим порушенням норм і правил. Посилаючись на те, що мова йде про мільйони гривень бюджетних коштів та на здійснення порушень норм будівництва, заявник звернувся із проханням провести відповідні дії по виявленню порушень та надав відеоінформацію ремонту однієї з ділянок дороги по вул. Шкільна,3.(а.с.58)
Крім того, ТОВ «Березівкаагрошляхбуд» не направлялись відповідні пояснення чи листи про нездійснення своєї господарської діяльності за вказаною адресою. Доказів іншого до суду надано не було.
Щодо позовних вимог ТОВ «Березівкаагрошляхбуд» про визнання протиправним та скасування постанови №112/1015-05/1-5858 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 22.02.2017р. судом встановлено наступне
Як зазначалось судом, 13.06.2017р. головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Мазуром В.М., на підставі наказу Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 24.05.2017р. №128П «Про проведення позапланової перевірки» (а.с.77), направлення на проведення позапланової перевірки від 24.05.2017р. №760(а.с.78), з метою перевірки виконання вимог припису від 04.05.2017р., здійснено виїзд на місце проведення позапланової перевірки, яка була призначена на 13.06.2017р. о 11:00год. за адресою: перехрестя вулиці 8 Березня та Шкільної у м. Подільськ Одеської області.(а.с.84-85)
Враховуючи, що представники ТОВ «Березівкаагрошляхбуд» для проведення перевірки не з'явилися та не надали необхідні документи для проведення перевірки, необхідність надання яких зазначена у Листі Департамента Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області 24.05.2017р. №1015-05/1-4921, відповідачем було складено акт перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил від 13.06.2017р.(а.с.84)
У зв'язку з викладеним, 13.06.2017р. відповідачем було складено припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності будівельних норм, державних стандартів і правил від 13.06.2017р.(а.с.86-87), протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності, (а.с.88-90) та постанову головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Мазуром Володимиром Миколайовичем №112/1015-05/1-5858 від 22.06.2017р., яким визнано ТОВ «Березівкаагрошляхбуд» винним у вчиненні правопорушення, передбаченого п.2 ч.6 ст.2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» та накладено штраф у розмірі 16840,00грн.(а.с.97-98)
Враховуючи викладене, та те, що ТОВ «Березівкаагрошляхбуд» не виконано вимоги припису ДАБІ в Одеській області про усунення порушених вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 04.05.2017р., прийняття якого визнано судом правомірним, суд вважає що відповідачем правомірно визнано ТОВ «Березівкаагрошляхбуд» винним у вчиненні правопорушення, передбаченого п.2 ч.6 ст.2 Закону України Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» та накладено штраф у розмірі 16840,00грн. та відповідно постанова головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Мазуром Володимиром Миколайовичем №112/1015-05/1-5858 від 22.06.2017р. є правомірною та скасуванню не підлягає.
Відповідно до частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); добросовісно; розсудливо.
Частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку що адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Березівкаагрошляхбуд" задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. ст. 158 - 163,167 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Березівкаагрошляхбуд" - відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя К.О. Танцюра