СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 липня 2009 р. Справа № 3424/09/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Опімах Л.М.
за участю секретаря судового засідання- Шевченко В.М.
представника позивача - Іващенка О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в м. Суми до товариства з обмеженою відповідальністю "Бест-буд-тест" про стягнення податкового боргу ,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Державна податкова інспекція в м. Суми, звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з відповідача податковий борг у сумі 8870,50 грн, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач, який перебуває на податковому обліку в ДПІ в м. Суми, всупереч вимогам ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» порушив строки сплати податку на додану вартість, у зв’язку з чим за ним утворилася вказана заборгованість.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі та пояснив, що відповідачем податкова заборгованість у сумі 8870,50 грн станом на день розгляду справи залишається не сплаченою.
У судове засідання відповідач не прибув, був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду справи, про що свідчить розписка про отримання ним поштового відправлення, жодних доказів сплати ним суми податкової заборгованості до суду не надав. Тому суд вважає за можливе розглянути справу без участі в судовому засіданні відповідача за наявними в ній доказами.
Заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи, дослідивши письмові докази по справі суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідач – товариство з обмеженою відповідальністю «Бест-буд-тест» – є юридичною особою, засноване на приватній формі власності та включене до ЄДРПОУ.
У судовому засіданні встановлено, що заборгованість у розмірі 8870,50 грн виникла внаслідок несплати протягом 2008-2009 рр. поточних платежів, зазначених у поданих платником податків деклараціях з податку на додану вартість. Відповідно до п.п. 5.3.1. п. 5 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі – Закон) платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого для подання податкової декларації.
19.01.2009 посадовою особою ДПІ в м. Суми була проведена перевірка з питань сплати ТОВ «Бест-буд-тест» узгоджених сум податкових зобов’язань з податку на додану вартість за жовтень 2008 року, якою встановлено несвоєчасну сплату до бюджету узгоджених податкових зобов’язань по податку на додану вартість згідно з декларацією з податку на додану вартість за жовтень 2008 року № 157764 від 18.11.2008 (а.с. 23). За наслідками проведеної перевірки, на підставі Акта № 272/15-314/35384247 «Про результати невиїзної документальної перевірки дотримання вимог податкового законодавства» від 19.01.2009 була визначена штрафна санкція за несвоєчасну сплату узгодженого податкового зобов'язання в сумі 97,56 грн за затримку на 28 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов’язання з податку на додану вартість, про що свідчать матеріали справи, а саме копія корінця податкового повідомлення-рішення форми «Ш» № 0000541563/0/3614 від 22 січня 2009 року (а.с. 24), яка відповідачем отримана, проте не сплачена.
23.02.2009 посадовою особою ДПІ в м. Суми була проведена перевірка з питань сплати ТОВ «Бест-буд-тест» узгоджених сум податкових зобов’язань з податку на додану вартість за листопад 2008 року та грудень 2008 року, якою встановлено несвоєчасну сплату до бюджету узгоджених податкових зобов’язань по податку на додану вартість згідно з деклараціями з податку на додану вартість за листопад 2008 року № 165755 від 16.12.2008 та грудень 2008 року № 191279 від 19.01.2009 (а.с. 25). За наслідками проведеної перевірки, на підставі Акта № 1295/15-314/35384547 «Про результати невиїзної документальної перевірки дотримання вимог податкового законодавства» від 23.02.2009 була визначена штрафна санкція за несвоєчасну сплату узгодженого податкового зобов'язання в сумі 443,88 грн за затримку на 37 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов’язання з податку на додану вартість, про що свідчать матеріали справи, а саме копія корінця податкового повідомлення-рішення форми «Ш» № 0001421503/0/11634 від 26 лютого 2009 року (а.с. 27), яка відповідачем отримана, проте не сплачена.
Податковим повідомленням-рішенням від 26.02.2009 № 00001411503/0/11633 до відповідача застосовано штрафні санкції у розмірі 213,12 грн за затримку на 17 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов’язання з податку на додану вартість (а.с. 26). Копія даного рішення відповідачем отримана, проте сума стягнення не сплачена.
17.03.2009 посадовою особою ДПІ в м. Суми була проведена перевірка з питань сплати ТОВ «Бест-буд-тест» узгоджених сум податкових зобов’язань з податку на додану вартість за грудень 2008 року, якою встановлено несвоєчасну сплату до бюджету узгоджених податкових зобов’язань по податку на додану вартість згідно з декларацією з податку на додану вартість за грудень 2008 року № 191279 від 19.01.2009 (а.с. 28). За наслідками проведеної перевірки, на підставі Акта № 1964/15-314/35384547 «Про результати невиїзної документальної перевірки дотримання вимог податкового законодавства» від 17.03.2009 була визначена штрафна санкція за несвоєчасну сплату узгодженого податкового зобов'язання в сумі 99,35 грн за затримку на 20 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов’язання з податку на додану вартість, про що свідчать матеріали справи, а саме копія корінця податкового повідомлення-рішення форми «Ш» № 0002231503/0/16904 від 19 березня 2009 року (а.с. 29), яка відповідачем отримана, проте не сплачена.
10.04.2009 посадовою особою ДПІ в м. Суми була проведена перевірка з питань сплати ТОВ «Бест-буд-тест» узгоджених сум податкових зобов’язань з податку на додану вартість за грудень 2008 року, якою встановлено несвоєчасну сплату до бюджету узгоджених податкових зобов’язань по податку на додану вартість згідно з декларацією з податку на додану вартість за грудень 2008 року № 191279 від 19.01.2009 (а.с. 30). За наслідками проведеної перевірки, на підставі Акта № 2827/15-314/35384547 «Про результати невиїзної документальної перевірки дотримання вимог податкового законодавства» від 10.04.2009 була визначена штрафна санкція за несвоєчасну сплату узгодженого податкового зобов'язання в сумі 199,09 грн за затримку на 53 календарних дня граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов’язання з податку на додану вартість, про що свідчать матеріали справи, а саме копія корінця податкового повідомлення-рішення форми «Ш» № 0003231503/0/24957 від 16 квітня 2009 року (а.с. 31), яка відповідачем отримана, проте не сплачена.
У судовому засідання встановлено, що відповідачем самостійно було подано податкові декларації з податку на додану вартість за грудень 2008 року, січень, лютий, березень 2009 року, якою визначено суму податкового зобов’язання (а.с. 15-22).
Згідно з п.п. 6.2.1. п. 6.2 ст. 6 Закону у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов’язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податкові вимоги.
На виконання вказаної норми закону позивачем було надіслано на адресу товариства з обмеженою відповідальністю «Бест-буд-тест» першу податкову вимогу за формою «Ю1» від 08 січня 2009 року № 1/61 на суму 4219,38 грн (а.с. 14), яка не була вручена відповідачу, про що посадовою особою ДПІ в м. Суми складено Акт № 28 від 24.01.2009 р. про неможливість вручення податкової вимоги (а.с. 13), та другу податкову вимогу за формою «Ю2» від 24 лютого 2009 року № 2/388 на суму 6154,86 грн, яка була отримана 04.03.2009 р., про що свідчить підпис уповноваженої особи відповідача у відповідній графі корінця другої податкової вимоги (а.с. 12).
Однак сума податкової заборгованості сплачена не була.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» до обов‘язків платників податків входить сплата належних сум податків і зборів у встановлені законами терміни.
Статтею 11 Закону України "Про систему оподаткування" закріплено, що відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обов’язкових платежів) відповідно до законів України.
Згідно п.п. 4.1.1. п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків, самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку зазначає у податковій декларації.
На підставі ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» на відповідача контролюючими органами накладаються штрафні санкції за порушення податкового законодавства.
Згідно з п. 20.1 ст. 20 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», відповідальність за правильність нарахування, своєчасність сплати податку та дотримання податкового законодавства несе платник податку у порядку та розмірах, визначених законом.
На підставі п. 1 та п. 2 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні», державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов’язкових платежів), забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів.
Відповідно до п. 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу» , органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Станом на день розгляду справи заборгованість відповідачем не сплачена, що підтверджується довідкою про заборгованість (а.с. 4), а також даними карток особових рахунків платника податку на додану вартість (а.с. 5-10), і складає 8870,50 грн, в т.ч.
7712,43 грн – основного платежу;
1053,00 грн – штрафних санкцій;
105,07 грн – пені.
Таким чином, судом достовірно встановлено, що податкова заборгованість відповідачем станом на день розгляду справи в повному обсязі не сплачена та складає 8870,50 грн, що підтверджується матеріалами справи та поясненнями представника позивача, тому суд вважає, що вимоги позивача щодо стягнення вказаної суми заборгованості є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції в м. Суми до товариства з обмеженою відповідальністю "Бест-буд-тест" про стягнення податкового боргу – задовльнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Бест-буд-тест» (40030, м. Суми, вул. Н.-Сироватська, 24/5, ідентифікаційний код юридичної особи 35384247) на користь Державного бюджету України (на розподільчий рахунок ДПІ в м. Суми – 34129999700002, одержувач – Держбюджет м. Суми, код одержувача – 23636315, банк одержувача – ГУДКУ в Сумській області, МФО – 837013) податкову заборгованість у сумі 8870,50 грн.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
В повному обсязі постанову складено 20 липня 2009 року.
Суддя Л.М. Опімах