Постанова № 68588172, 28.08.2017, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.08.2017
Номер справи
820/6878/16
Номер документу
68588172
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

28 серпня 2017 р. № 820/6878/16

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Мар'єнко Л.М.,

при секретарі судового засідання - Принцевській Ю.В.,

за участю: представника позивача - Токарєва С.В.,

представника відповідача - Шульги В.Т.,

розглянувши в місті Харкові в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Комунального підприємства "Чугуївський комунальний комплекс" до Харківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Харківській області про скасування рішення,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Комунальне підприємство "Чугуївський комунальний комплекс", звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Харківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Харківській області, в якому просить суд скасувати рішення №0005321300 від 30.11.2016 р.

В обґрунтування позову позивачем зазначено, що рішення №0005321300 від 30.11.2016 р. Харківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Харківській області є незаконним, а тому підлягає скасуванню.

Представник позивача позовні вимоги підтримав та просив суд їх задовольнити.

Представник відповідача у судовому засіданні проти задоволення позовних вимог Комунального підприємства "Чугуївський комунальний комплекс" заперечував з підстав, що викладені у письмових запереченнях, які містяться в матеріалах справи.

Вивчивши доводи позову та заперечень проти нього, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд виходить з таких підстав.

Судом встановлено, що Комунальне підприємство "Чугуївський комунальний комплекс" зареєстровано розпорядженням Чугуївського міськрайонного управління юстиції Харківської області від 15.05.2013 року №14791020000028594.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач перебуває на податковому обліку в Чугуївській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Харківській області.

Крім того, Комунальне підприємство "Чугуївський комунальний комплекс" зареєстровано як платника єдиного внеску (страхувальника) на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до Пенсійного фонду України.

Начальником Харківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Харківській області прийнято рішення №0005321300 від 30.11.2016 р. про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску(а.с.7).

Не погоджуючись із рішенням відповідача, позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду із зазначеним позовом.

Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень, суд дійшов наступного висновку.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Нормативно-правовим актом, який визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку, є Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Згідно п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону № 2464 єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

У відповідності до п. 1. ч. 1. ст. 4 Закону № 2464 платниками єдиного внеску є: роботодавці - підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію її як підприємця), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Одним із обов'язків платника єдиного внеску, згідно Закону, являється своєчасність, повність нараховування, обчислення та сплата єдиного внеску. Єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого), 2, 3, 6, 7 і 8 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Згідно з ч. 8, 10, 11 ст. 9 Закону №2464 платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.

Днем сплати єдиного внеску вважається:

1) у разі перерахування сум єдиного внеску з рахунку платника на відповідні рахунки органу доходів і зборів - день списання банком або центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок органу доходів і зборів;

2) у разі сплати єдиного внеску готівкою - день прийняття до виконання банком або іншою установою - членом платіжної системи документа на переказ готівки разом із сумою коштів у готівковій формі;

3) у разі сплати єдиного внеску в іноземній валюті - день надходження коштів на відповідні рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів.

У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

У відповідності до ч. 12 ст. 9 Закону №2464 єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Приписами ст. 25 Закону №2464 встановлено, що рішення, прийняті органами доходів і зборів та органами Пенсійного фонду з питань, що належать до їх компетенції відповідно до цього Закону, є обов'язковими до виконання платниками єдиного внеску, посадовими особами і застрахованими особами.

Положення цієї статті поширюються лише на тих платників, які відповідно до цього Закону зобов'язані нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

У разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.

Судом встановлено, що фахівцями Харківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Харківській області відповідно до плану-графіку на ІІ квартал 2016 р. та на підставі направлень від 16.05.2016 р. №62, №63 та наказу від 05.05.2016 р. №88 проведено планову виїзну документальну перевірку з питань правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати до бюджету податку на доходи фізичних осіб та внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 16.05.2013 р. по 31.12.2015 р. Комунального підприємства "Чугуївський комунальний комплекс".

За результатами вказаної перевірки складено акт від 06.06.2016 року №857/20-23-13-04/38630446.

Як вбачається зі змісту акту, перевіркою з питання повноти га своєчасності сплати єдиного соціального внеску за період діяльності з 16.05.2013 р. по 31.12.2015 р. встановлено, що фахівцями відділу доходів і зборів з фізичних осіб управління доходів і зборів з фізичних осіб Чугуївської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області проводилась камеральна перевірка з питання несплати, неповної або несвоєчасної сплати суми єдиного соціального внеску за період діяльності з 22.09.2013 р. по 31.07.2014 р. (акт №592/20-29-17-0/38630446 від 18.08.2014 р.).

В результаті якої встановлено порушення: несвоєчасна сплата нарахованого за відповідні календарні місяці (серпень - грудень 2013 р., січень - червень 2014 р.) єдиного внеску на загальну суму 264682,88 грн. та застосовано штрафні санкції на суму 300,82 грн. та нарахована пеня в сумі 35,14 грн. (рішення №0004631700 від 21.08.2014 р.), штрафні санкції на суму 1287,19 грн. та нарахована пеня в сумі 132,53 грн. (рішення №0004641700 від 21.08.2014 р.), штрафні санкції на суму 3384,67 грн. та нарахована пеня в сумі 704,59 грн. (рішення №0004651700 від 21.08.2014 р.), штрафні санкції на суму 5950,15 грн. та нарахована пеня в сумі 239,77 грн. (рішення №000466700 від 21.08.2014 р.), штрафні санкції на суму 4107,28 грн. та нарахована пеня в сумі 164,23 грн. (рішення №000467700 від 21.08.2014 р.). штрафні санкції на суму 4297,86 грн. та нарахована пеня в сумі 295,74 грн. (рішення №000468700 від 21.08.2014 р.). штрафні санкції на суму пеня в сумі 109,13 грн. (рішення №000469700 від 21.08.2014 р.), штрафні санкції на суму 1103,92грн та нарахована неня в сумі 76,27 грн. (рішення №000470700 від 21.08.2014 р.), штрафні санкції на суму 1281,21 грн. та нарахована неня в сумі 102,50 грн. (рішення №000471700 від 21.08.2014 р.), штрафні санкції на суму 1653,23 грн. та нарахована пеня в сумі 123,54 грн. (рішення №000472700 від 21.08.2014 р.) штрафні санкції на суму 919,37 грн. та нарахована пеня в сумі 42,44 грн. (рішення №000473700 від 21.08.2014 р.) та камеральна перевірка з питання несплати, неповної або несвоєчасної сплати суми єдиного соціального внеску за період діяльності з 21.08.2014 р. по 16.09.2015 р. (акт №343/20-29-17-01/38630446 від 02.11.2015 р.), в результаті якої встановлено порушення: несвоєчасна сплата нарахованого за відповідні календарні місяці (липень - жовтень, грудень 2014 р. січень - липень 2015 р.) єдиного внеску на суму 536318,27 грн. та застосовано штрафні санкції на суму 87600,37 грн. та нарахована пеня н сумі 7638,92 грн. (рішення №0009831701 від 02.11.2015 р.).

Таким чином, перевірка з питання повноти та своєчасності сплати єдиного внеску (авансових платежів) до бюджету проводилась за період з 01.08.2015 р. по 31.12.2015 р. (за серпень 2015 р. по строку сплати 21.09.2015 р., за грудень 2015 р. - по строку сплати 20.01.2016 р.), в результаті якої встановлено порушення з питання дотримання Комунальним підприємством "Чугуївський комунальний комплекс" ч. 1 п. 8 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. №2464 зі змінами та доповненнями та частини 6 п. 4.3 ст. 4 Інструкції «Про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування 20.04.2015 р. №449 зі змінами та доповненнями, а саме несвоєчасна сплата нарахованого за відповідні календарні місяці (серпень - жовтень 2015 р. та грудень 2015 р.) єдиного внеску на загальну суму 215325,87 грн., у т.ч.:

- за серпень 2015 р. на суму 83551,33 грн. (по строку сплати 21.09.2015 р. фактично сплачено 23.09.2015 р. на суму 3236,00 грн., 25.09.2015 р. на суму 200,0 грн. 29.09.2015 р. на суму 200,00 грн., 01.10.2015 р. на суму 58001,00 грн., 02.10.2015 р. на суму 100,00 грн., 06.10.2015р. на суму 21814,33 грн.);

- за вересень 2015 р. на суму 63956,63 грн. (по строку сплати 20.10.2015 р. фактично сплачено 21.10.2015 р. на суму 1050,00 грн., 22.10.2015 р. на суму 2481,00 грн., 23.10.2015 р. на суму 300,00 грн., 26.10.2015 р. на суму 1660,42 грн., 27.10.2015 р. на суму 5000,00 грн., 28.10.2015 р. на суму 700,00 грн., 02.11.2015 р. на суму 17833,83 грн., 05.11.2015 р. на суму 13017,05 грн., 13.11.2015 р. на суму 21867,62 грн.);

- за жовтень 2015 р. на суму 59946,98 грн. (по строку сплати 20.11.2015 р. фактично сплачено 23.11.2015 р. на суму 500,00 грн., 24.11.2015 р. на суму 1775,75 грн., 26.11.2015 р. на суму 1000,00 грн., 27.11.2015 р. на суму 500,00 грн., 01.12.2015 р. на суму 20845,48 грн., 10.12.2015 р. на суму 35325,75 грн.);

- за грудень 2015 р. на суму 7870,93 грн. (по строку сплати 20.01.2016 р. фактично сплачено 21.01.2016 р. на суму 4940,93 грн., 22.01.2016 р. на суму 2930,00 грн.).

Слід вказати, що контролюючим органом було направлено на адресу відповідача лист-запит «Про надання пояснень та підтверджуючих копій документів»(а.с.81-82).

Листом від 01.06.2016 р. підприємством відповідача були надані відповідні пояснення(а.с.83-85).

На підставі висновків акту перевірки, а саме порушення відповідачем вимог Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» контролюючим органом прийнято рішення №0001131300 від 15.06.2016 р. всього на суму 45977,57 грн., (штрафна санкція у розмірі 43065,17 грн., пеня у розмірі 2912,40 грн.).

Вказане рішення направлено 16.06.2016 р. засобами поштового зв'язку з повідомленням про вручення поштового відправлення та отримано представником підприємства 14.07.2016 р.

Однак, відповідачем було подано скаргу на рішення №0001131300 від 15.06.2016 р.

Під час розгляду справи судом встановлено, що рішенням Головного управління ДФС у Харківській області від 17.08.2016 р. вирішено рішення №0001131300 від 15.06.2016 р. Харківської ОДПІ у Харківській області скасувати та вважати відкликаним з дня прийняття рішення. Скаргу Комунального підприємства "Чугуївський комунальний комплекс" - задоволено.

Також, рішенням від 17.08.2016 р. зобов'язано Харківську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Харківській області винести нове рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, з урахуванням змісту вказаного рішення та вимог чинного законодавства.

У зв'язку з чим, Харківською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Харківській області прийнято рішення №0001131300 від 03.10.2016 р. про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску всього на суму 45977,57 грн. (штрафна санкція у розмірі 43065,17 грн. (20%) та пеня в сумі 2912,40 грн.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням, відповідач звернувся до Головного управління ДФС у Харківській області зі скаргою від 11.10.2016 р.

Рішенням Головного управління ДФС у Харківській області від 03.11.2016 року №6069/10/20-40-10-01-14 рішення від 03.10.2016 р. №0001591300 Харківської ОДПІ у Харківській області скасовано та вказано про відкликання рішення №0001591300 з дня прийняття рішення №6069/10/20-40-10-01-14.

Крім того, вказаним рішенням зобов'язано Харківську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Харківській області винести нове рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, з урахуванням змісту вказаного рішення та вимог чинного законодавства.

На виконання рішення Головного управління ДФС у Харківській області Харківською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Харківській області прийнято рішення №0005321300 від 30.11.2016 р. про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску всього на суму 82610,15 грн. (штрафна санкція у розмірі 74506,52 грн. (10 %) та пеня в сумі 8103,63 грн.(а.с.7).

Щодо посилання представника позивача відносно того, що рішеннями від 03.10.2016 р. та від 30.11.2016 р. застосовано до Комунального підприємства "Чугуївський комунальний комплекс" штраф за одне і те ж порушення та за один і той же період, слід вказати наступне.

Судом встановлено, що рішення №0001131300 від 03.10.2016 р. про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску всього на суму 45977,57 грн. (штрафна санкція у розмірі 43065,17 грн. (20%) та пеня в сумі 2912,40 грн. скасоване рішенням Головного управління ДФС у Харківській області від 03.11.2016 року №6069/10/20-40-10-01-14.

Та, як встановлено судом, на виконання рішення Головного управління ДФС у Харківській області від 03.11.2016 року прийнято рішення №0005321300 від 30.11.2016 р., про скасування якого позивач звернувся до суду з даним позовом.

Таким чином, посилання представника позивача на нарахування останньому штрафу за одне і те ж порушення та за один і той же період є безпідставним та необґрунтованим.

Суд вважає за необхідне вказати, що позивачу було запропоновано ознайомитись з матеріалами справи, зокрема з наявними в матеріалах справи копіями рішень Головного управління ДФС у Харківській області, як то передбачено ст. 119 КАС України, однак останній не скористався своїм правом.

Крім того, суд зазначає, що виходячи з наданої до матеріалів справи облікової картки платника податків єдиного внеску, а також акту перевірки позивач має заборгованість по сплаті ЄСВ, яка була і станом на 2013 р., і в подальшому, тому суд не може враховувати надані позивачем до матеріалів справи копії платіжних доручень як докази своєчасної сплати ЄСВ, оскільки така сплата зараховувалась в рахунок боргів минулих періодів.

Додатково суд вважає за необхідне відзначити, що представник позивача також вказував на те, що, згідно акту перевірки, перевірка проводилась за період з 16.05.2013 р. по 31.12.2015 р., проте контролюючим органом у розрахунку штрафних санкцій та пені за рішенням від 30.11.2016 р. застосовано до позивача штраф та пеню за період з 21.09.2015 р. по 28.03.2016 р., з цього приводу суд встановив наступне.

У рішенні №0001131300 від 03.10.2016 р. відображено застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску за перевіряємий по плану період з 01.08.2013 р. по 31.12.2015 р., а не по строках сплати ЄСВ (з 22.09.2015 р. строк сплати ЄСВ за серпень 2015 р. по 20.01.2016 р.- строк сплати ЄСВ за грудень 2015 р.).

З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку про правомірність прийнятого Харківською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Харківській області рішення №0005321300 від 30.11.2016 р. про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску.

Відповідно до частини першої статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Однак, покладений на суб'єкта владних повноважень даною нормою тягар доказування правомірності свого рішення, вчинення дії чи допущення бездіяльності не звільняє позивачів від обов'язку доказування своїх тверджень чи заперечень.

Статтею 86 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (ч. 1 ст. 86); ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили (ч. 2 ст. 86); суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності (ч. 3 ст. 86).

Згідно з ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Будь-яке рішення чи дії суб'єкта владних повноважень мають бути законними та обґрунтованими, прийнятими чи вчиненими в межах наданих повноважень, мати під собою конкретні об'єктивні факти, на підставі яких його ухвалено або вчинено, а суд, відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, перевіряє чи прийнято такі рішення на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, безсторонньо (неупереджено), добросовісно, розсудливо, з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації, пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення, з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення, своєчасно, тобто протягом розумного строку. Також рішення суб'єкта владних повноважень не може ґрунтуватися на припущеннях.

З огляду на наведене, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Розподіл судових витрат здійснити в порядку ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись ст. ст. 2, 8-14, 71, 94, 160-163, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

У задоволенні адміністративного позову Комунального підприємства "Чугуївський комунальний комплекс" до Харківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Харківській області про скасування рішення - відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Повний текст постанови виготовлено 01 вересня 2017 року.

Суддя Мар'єнко Л.М.