Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 листопада 2009 р. справа № 2а-16564/09/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Ушенка С. В.
при секретарі Кутафіній К.Ю.
за участю
представника позивача Наумової О.С. представника відповідача Лисак Т.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку адміністративну справу за позовом Добропільської об’єднаної державної податкової інспекції до Державного підприємства «Добропіллявугілля» про стягнення податкової заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Добропільська об’єднана державна податкова інспекція звернулася до суду з позовом до Державного підприємства «Добропіллявугілля» про стягнення податкової заборгованості, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач з 01.04.2003 р. знаходиться на податковому обліку у Добропільській ОДПІ як платник податків. Станом на 16.09.2009р. підприємство має заборгованість перед бюджетом з комунального податку в розмірі 141208,82 грн., яка виникла на підставі наданих платником податкових розрахунків з комунального податку. Просить стягнути з відповідача податковий борг у повному обсязі.
В судовому засіданні представник позивача Наумова О.С., діюча на підставі довіреності від 26.01.2009 р., позовні вимоги підтримала у повному обсязі, надала пояснення аналогічні викладеним в позові та просить задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
В судовому засіданні представник відповідача Лисак Т.Г., діюча на підставі довіреності № 112394 від 30.12.2008 р., надала відзив на позовну заяву, в якому суму заборгованості визнала у повному обсязі та вважає правомірною. Надала пояснення аналогічні викладеним у відзиві, проти задоволення позовних вимог не заперечує.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач – визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Частиною 3 ст. 156 КАС України передбачено, що судове рішення у зв’язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 КАС України.
Згідно вимог ст. 112 КАС України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Таким чином, суд приймає визнання адміністративного позову, оскільки ці дії відповідача не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, та приймає постанову про задоволення адміністративного позову, виходячи при цьому з наступного.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, дослідивши в судовому засіданні надані докази, суд встановив наступне.
Державне підприємство «Добропіллявугілля» (ідентифікаційний код 32186934; 85000, Донецька область, Добропільський район, м. Добропілля, пр. Шевченка, 2) 11.03.2003 р. зареєстровано Виконавчим комітетом Добропільської міської ради Донецької області, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи.
На облік до Добропільської ОДПІ як платник податків підприємство взято з 01.04.2003 р. за № 620, про що свідчить довідка про взяття на облік платника податків.
Згідно довідки Головного управління статистики у Донецькій області ДП «Добропіллявугілля» включено до ЄДРПОУ.
Згідно зі ст. 15 Декрету Кабінету Міністрів України від 20.05.93 № 56-93 «Про місцеві податки і збори», зі змінами та доповненнями, комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств.
Статтею 15 Закону України від 25.09.91 № 1251-ХП «Про систему оподаткування», зі змінами та доповненнями, передбачено, що до місцевих податків і зборів віднесено комунальний податок. Пунктом 3 зазначеної статті передбачено, що місцеві податки і збори (обов’язкові платежі), механізм справляння та порядок їх сплати встановлюються сільськими, селищними, міськими радами відповідно до переліку і в межах граничних розмірів ставок, установлених законами України.
Податковий борг з комунального податку в розмірі 141208,82 грн. виник в наслідок несплати податкового зобов’язання згідно податкових декларацій № 7319 від 08.05.2009 р. та № 9000723413 від 07.08.2009 р., суму якого підприємство самостійно нарахувало за базовий (звітній) період, а отже вона є узгодженою.
Відповідно до абзацу «а» пп. 4.1.4 п. 4.1. ст. 4 Закону України від 21.12.2000 № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», із змінами та доповненнями, податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Підпунктом 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Судом встановлено, що податкові зобов’язання зі сплати заборгованості з комунального податку були самостійно визначені відповідачем в податкових деклараціях та в розрахунках, але не сплачені до бюджету.
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі несплати бюджетного боргу, він може бути примусово стягнений виключно за рішенням суду за рахунок активів платника податку.
Відповідно до пп. 10.1.1 п. 10.1 ст. 10 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181-III Добропільською ОДПІ прийнято рішення про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу, що підтверджується витягами про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна від 01.02.2008 р. № 16757669 та від 22.02.2008 р. № 17116643.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов’язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Доказів оплати зазначеної суми заборгованості у повному обсязі відповідач не надав. Таким чином, у відповідача залишилась заборгованість перед бюджетом в розмірі 141208,82 грн., яка підлягає стягненню з відповідача.
Відповідно до ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 9, 14 Закону України «Про систему оподаткування», ст.ст. 3, 4, 5, 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», із змінами та доповненнями, ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» із змінами та доповненнями, ст.ст. 2, 8-11, 17, 69-71, 86, 94, 158–163, 185-186, 254 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Добропільської об’єднаної державної податкової інспекції до Державного підприємства «Добропіллявугілля» про стягнення податкової заборгованості – задовольнити.
Стягнути з Державного підприємства «Добропіллявугілля» (ідентифікаційний код 32186934; 85000, Донецька область, Добропільський район, м. Добропілля, пр. Шевченка, 2) на користь державного бюджету України заборгованість перед бюджетом з комунального податку в розмірі 141208 (сто сорок одна тисяча двісті вісім) грн. 82 коп.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Ушенко С. В.