
Справа № 815/4462/17
УХВАЛА
01 вересня 2017 року суддя Одеського окружного адміністративного суду, Бжассо Н.В., розглянувши матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Касібус" до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області, ОСОБА_2 про визнання протиправними та скасування постанов та припису
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Касібус" до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області, ОСОБА_2 за результатом розгляду якого, позивач просить суд:
визнати протиправною та скасувати постанову Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про накладення на Товариство з обмеженою відповідальністю «КАСІБУС» штрафу за правопорушення, передбачене пунктом 1 частини 6 статті 2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності», винесену на підставі протоколу про правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 02 серпня 2017 року; визнати протиправною та скасувати постанову Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про накладення на Товариство з обмеженою відповідальністю «Касібус» штрафу за правопорушення, передбачене пунктом 3 частини 2 статті 2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності», винесену на підставі протоколу про правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 02 серпня 2017 року;визнати протиправним та скасувати припис департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про зупинення Товариством з обмеженою відповідальністю «Касібус» підготовчих та будівельних робіт від 02 серпня 2017 року.
Відповідно до п.п.3,5,6 ч.1 ст.107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 106 КАС України, у позовній заяві зазначаються: ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Позивач у якості відповідача по справі вказує ОСОБА_2, при цьому не зазначає його посади і місце служби.
Відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 105 КАС України, адміністративний позов може містити вимоги про: скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень.
Суд зазначає, що позивач просить суд скасувати постанови, що прийняті відповідачем, проте з огляду на зміст адміністративного позову, позивачу не відомо, чи приймалися оскаржувані постанови відповідачем, це лише припущення позивача.
Суд зазначає, що предметом розгляду справи можуть бути лише чинні рішення, які прийняті суб'єктом владних повноважень та мають для сторони позивача певні юридичні наслідки. Таким чином, суд зазначає про необхідність позивачу надати суду докази на підтвердження факту існування оскаржуваних постанов із зазначенням дати їх прийняття та номерів.
За звернення до суду із зазначеним позовом позивачем сплачено судовий збір у розмірі: 1600,00 грн., згідно платіжного доручення № 425 від 31.08.2017 року, 1600,00 грн., згідно платіжного доручення № 426 від 31.08.2017 року, 1600,00 грн., згідно платіжного доручення № 427 від 31.08.2017 року.
Згідно з приписами ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до ч.1 ст.3 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Підпунктом 1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою встановлюється ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Підпунктом 1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем , встановлено ставку судового збору - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з вимогами Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», з 1 січня 2017 року 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить - 1600 гривень.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України, за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Суд зазначає, що вимоги про визнання протиправними та скасування постанов Департаменту ДАБІ в Одеській області про накладення штрафу на позивача є вимогами майнового характеру.
Оскільки, позивач не надає копій оскаржуваних постанов, неможливо визначити чи у повному обсязі позивачем сплачено судовий збір.
Згідно п.7 ст.56 КАС України, законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.
Вказана позовна заява підписана директором ТОВ «Касібус» ОСОБА_3, однак, до позову не надано копії наказу або іншого документу про призначення цієї особи директором ТОВ «Касібус».
Згідно зі ст.108 КАС України, суддя, встановивши, що адміністративний позов подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Відтак, приймаючи до уваги вищевикладене, суд вважає за необхідне залишити адміністративний позов без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків.
Виявлені недоліки повинні бути усунені, шляхом зазначення вірного найменування відповідача,надання до суду доказів, що підтверджують зайняття ОСОБА_3 станом на момент звернення до суду посади директора ТОВ «Касібус», належним чином посвідчених копій рішень, що оскаржуються або доказів існування таких рішень.
Керуючись ст.ст. 105, 106, 108, 109 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Залишити без руху адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Касібус" до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області, ОСОБА_2 про визнання протиправними та скасування постанов та припису.
Повідомити позивача про необхідність у термін до 25 вересня 2017 року усунути недоліки та роз'яснити, що у разі не усунення у визначений судом термін недоліків, позов буде повернуто позивачеві.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги в п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали.
Суддя Н.В. Бжассо