
Справа №127/16513/17
Провадження №1-кс/127/6820/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 серпня 2017 року м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області в складі:
слідчого судді Михайленка А.В.,
при секретарі Костюк В.В.,
за участю:
слідчого Карпенка Є.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СУ ГУ Національної поліції у Вінницькій області ОСОБА_1 про призначення позапланової виїзної ревізії, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий СУ ГУ Національної поліції у Вінницькій області ОСОБА_1 звернувся до суду з клопотанням про надання дозволу на призначення позапланової виїзної ревізії.
Клопотання мотивовано тим, що слідчим проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12017020000000201 від 01.06.2017 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що Генеральний директор ВОКСЛП «Віноблагроліс» ОСОБА_2, вступивши в злочинну змову із головним бухгалтером ВОКСЛП Віноблагроліс» ОСОБА_3, директором ДП «Жмеринський райагроліс» ОСОБА_4, та директором ДП «Погребищенський райагроліс» ОСОБА_5, зловживаючи службовим становищем, умисно, в інтересах третіх осіб, всупереч інтересам служби, на протязі 2015 2017 років, укладали з субєктами господарської діяльності Вінницької області прямі договори на поставку необробленої деревини, без проведення аукціонів, без дотримання принципу вільного формування ціни, на підставі чого обрані субєкти господарської діяльності здійснювали придбання лісопродукції за заниженими цінами, що спричинило тяжкі наслідки, які виразились в заподіянні матеріальних збитків у великих розмірах комунальній власності Вінницької обласної ради.
Відповідно до листа № 14 від 20.03.2017 ТБ «Вінницька товарна універсальна біржа» надала інформацію про те, що за період 2015 2016 років ВОКСЛП «Віноблагроліс» та його дочірні підприємства не надавали перелік лотів щодо проведення торгів з продажу лісопродукції.
Ураховуючи зазначене вище та те, що генеральний директор ВОКСЛП «Віноблагроліс» ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, вступивши в злочинну змову із головним бухгалтером ВОКСЛП «Віноблагроліс» ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, директорами ДП «Жмеринський райагроліс» ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, та ДП «Погребищенський райагроліс» ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4, зловживаючи службовим становищем, умисно, в інтересах третіх осіб, всупереч інтересам служби,на протязі 2015 2017 років, укладали з субєктами господарської діяльності прямі договори на поставку необробленої деревини, тобто без проведення аукціонів, та без дотримання принципу вільного формування ціни, на підставі чого обрані субєкти господарської діяльності здійснювали придбання лісопродукції за заниженими цінами, що спричинило тяжкі наслідки, які виразились в заподіянні матеріальних збитків у великих розмірах комунальній власності Вінницької обласної ради.
Відповідно до п.1.3 спільного наказу N 346/1025/685/53 від 19.10.2006 «Про затвердження Порядку взаємодії органів державної контрольно-ревізійної служби, органів прокуратури, внутрішніх справ, Служби безпеки України» підконтрольною установою є міністерства та інші органи виконавчої влади, державні фонди, бюджетні установи і суб'єкти господарювання державного сектора економіки, підприємства і організації, які отримують (отримували в період, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно.
Згідно відомостей, які містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, Комунальний заклад ВОКСЛП «Віноблагроліс» органом державної влади.
Відповідно до п. 5 ч. 5 ст. 11 Закону України Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні № 2939-XII від 26.01.1993 (в редакції від 19.04.2014) позапланові виїзні ревізії проводиться у разі надходження до органу державного фінансового контролю доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, державної податкової служби, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю і можуть здійснюватися лише на підставі рішення суду.
Слідчий на підставі викладеного, з метою повного, всебічного та неупередженого розслідування кримінального правопорушення просив клопотання задовольнити.
В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав за обставин, викладених у ньому.
Слідчий суддя, заслухавши пояснення слідчого, дослідивши матеріали кримінального провадження прийшов до наступного висновку.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобовязань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в установах, що утримуються за рахунок державного бюджету, є завданням органу державного фінансового контролю.
Згідно ч.2 ст. 91 КПК України доказування полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження.
Частиною другою ст. 93 КПК України визначено, що сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Згідно ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду.
З огляду на викладене слідчий суддя вважає, що з метою перевірки вищевказаних відомостей, необхідно надати дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Віноблагроліс», оскільки проведення ревізії сприятиме встановленню відомостей, які підлягають доказуванню під час досудового розслідування.
На підставі викладеного, керуючись ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», ст. ст.132, 369-372 КПК України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Призначити в кримінальному провадженні №12017020000000201 від 01.06.2017, проведення позапланової виїзної ревізії з окремих питань фінансово-господарської діяльності Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Віноблагроліс» (ЄДРПОУ 31128012, адреса: м. Вінниця, вул. С. Зулінського, 9), щодо проведення процедури продажу деревини без проведення аукціонів та без дотримання принципу вільного формування ціни із правом проведення одночасної зустрічної звірки з фізичними особами-підприємцями, за період з 01.01.2015 по 04.08.2017.
Проведення ревізії доручити Управлінню Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області.
Встановити строк проведення ревізії протягом 15 робочих днів, починаючи з 15.08.2017.
Ухвала слідчого судді не підлягає апеляційному оскарженню.
Слідчий суддя: