Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 жовтня 2009 р. Справа № 2а-18535/09/0370
Волинський окружний адміністративний суд у складі :
головуючого - судді Костюкевича С.Ф.,
при секретарі судового засідання Кириченко О.О.,
за участю прокурора Остапчука С.О.,
представника позивача Назарука Ю.О. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом прокурора Волинської області в інтересах держави в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у західному регіоні» Державного підприємства "Національна енергетична компанія «Укренерго» Міністерства палива та енергетики України (її структурного підрозділу Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Волинській області) до товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційна фірма «Луцьк-Кондитер» про стягнення штрафної санкції,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Волинської області в інтересах держави в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у західному регіоні» Державного підприємства "Національна енергетична компанія «Укренерго» Міністерства палива та енергетики України (її структурного підрозділу Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Волинській області)звернувся в суд з позовом до ТзОВ «Виробничо-комерційна фірма «Луцьк-Кондитер» про стягнення штрафних санкцій в розмірі 5100,00 грн. за порушення законодавства про електроенергетику.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що прокуратурою Волинської області проведено перевірку дотримання Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Волинській області вимог чинного законодавства при виконанні покладених на них повноважень. Стаття 9 Закону України «Про електроенергетику» визначає, що державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії, мають право давати споживачам обов’язкові для виконання приписи для усунення порушень нормативно-правових актів та застосовувати в установленому законом порядку санкції за порушення законодавства про електроенергетику. Так, 29 грудня 2008 року державним інспектором з енергетичного нагляду Жердицьким Ю.Д, в присутності начальника котельні ТзОВ «Виробничо-комерційна фірма «Луцьк-Кондитер» Репетюка Ю.М. проведена перевірка виконання підприємством припису інспекції Деренергонагляду у Волинській області №389 від 05.09.2008 року про усунення порушення законодавства в галузі електроенергетики та у сфері теплопостачання, про що було складено акт перевірки (протокол) №26 про невиконання вимог вищевказаного припису. Оскільки ТзОВ «Виробничо-комерційна фірма «Луцьк-Кондитер» не виконало припис №389 від 05.09.2008 року, тому відповідно до ст.27 Закону України «Про електроенергетику» 08.01.2009 року була винесена постанова №01 про накладення на ТзОВ «Виробничо-комерційна фірма «Луцьк-Кондитер» штрафної санкції в розмірі 5100,00 грн., яка відповідачем в добровільному порядку не сплачена.
В судовому засіданні прокурор Остапчук С.О. та представник позивача Назарук Ю.О. позовні вимоги підтримали з підстав викладених в позовній заяві та просили позов задовольнити.
В письмовому відзиві на позов від 22.09.2009 року за вих.№663 відповідач зазначає, що товариством штраф не сплачено, оскільки усі кошти товариства в даний час використовуються на погашення заборгованості із заробітної плати працівникам.
Відповідач свого повноважного представника в судове засідання не направив, хоча належним чином повідомлявся про дату, час і місце судового розгляду справи, що вбачається з повідомлення про вручення рекомендованого поштового відправлення. Суд вважає за можливе відповідно до ст.128 КАС України розглянути справу без участі представника відповідача, оскільки судом вжиті всі передбачені заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю та реалізації права на судовий захист своїх прав та інтересів.
Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, повно і всебічно з’ясувавши обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до повного задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ст.17 ч.1 п.4 КАС України компетенція адміністративних суддів поширюється на спори за зверненнями суб’єкта владних повноважень у випадках встановлених законом.
Закон України «Про електроенергетику» визначає правові, економічні та організаційні засади діяльності в електроенергетиці і регулює відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, забезпеченням енергетичної безпеки України, конкуренцією та захистом прав споживачів і працівників галузі.
Стаття 9 Закону України «Про електроенергетику» визначає, що державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України.
Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж здійснює нагляд за додержанням вимог технічної експлуатації електричних станцій і мереж, вимог технічної експлуатації енергетичного обладнання об'єктів електроенергетики, підключених до об'єднаної енергетичної системи України.
Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право давати споживачам та суб'єктам електроенергетики обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень нормативно-правових актів та застосовувати в установленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів та складати протоколи про адміністративні правопорушення.
Згідно оглянутих в судовому засіданні копії довідки головного управління статистики у місті Києві №6728 та копії Положення про відокремлений підрозділ «Держенергонягляд у Західному регіоні» державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» вбачається, що відокремлений підрозділ «Держенергонагляд у Західному регіоні» являється відокремленим підрозділом державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго».
Відповідно до пункту 3 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996, № 929 «Про поресилання контролю за режимами споживання електричної і теплової енергії» метою державного енергетичного нагляду (контролю) є сприяння забезпеченню сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України, сфери теплопостачання, енергетичної безпеки держави шляхом здійснення контролю за дотриманням суб'єктами електроенергетики, суб'єктами відносин у сфері теплопостачання та споживачами електричної енергії вимог нормативно-правових і нормативно-технічних актів у сфері виробництва, постачання та споживання електричної і теплової енергії.
Судом встановлено, що 05.09.2008 року інспекторами Держенергонагляду у Волинській області було проведено планове обстеження з питань готовності систем теплопостачання до опалювального сезону ТзОВ «Виробничо-комерційна фірма «Луцьк-Кондитер», внаслідок якого виявлено ряд порушень, які зафіксовані актом №613 від 05.09.2008 року. На підставі обстеження ТзОВ «Виробничо-комерційна фірма «Луцьк-Кондитер» внесено припис №389 від 05.09.2008 року, який оглянутий в судовому засіданні. Згідно даного припису відповідач повинен був до 08.12.2008 року повідомити позивача про його виконання.
З оглянутого судом акту перевірки (протокол) №26 від 29.12.2008 року вбачається, що припис №389 від 05.09.2008 року ТзОВ «Виробничо-комерційна фірма «Луцьк-Кондитер» не виконаний.
Згідно абз. 2 ч.3 ст. 27 Закону України «Про електроенергетику» за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій встановлюється штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Постановою №01 від 08.01.2009 року до ТзОВ «Виробничо-комерційна фірма «Луцьк-Кондитер» було застосовано штрафну санкцію в розмірі 300 неоподаткованих мінімумів громадян - 5100,00 грн., яка, як встановлено судом, відповідачем не оскаржувалась.
В пункті 10 Положення про порядок накладення на суб’єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1312 від 21.07. 1999 року, зазначено, що шраф підлягає сплаті протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення. У разі несплати штрафу він стягується в судовому порядку. На день розгляду справи судом штраф відповідачем не сплачений.
Зважаючи на наведене, суд приходить до висновку про під ставність та обґрунтованість позовних вимог, які підтверджені належними доказами, тому підлягають до повного задоволення.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 11, 17, 122, 158, 160 ч.3, ст.163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про електроенергетику», положення «Про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996, № 929 «Про поресилання контролю за режимами споживання електричної і теплової енергії», Положення про порядок накладення на суб’єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1312 від 21.07. 1999 року, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з товаристваз обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційна фірма «Луцьк-кондитер» на користь Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Волинській області та зарахувати на р/р 31218202700002 в ГУДКУ у Волинській області, МФО 803014, одержувач - Державний бюджет міста Луцька, код платежу 21081200, ід.код. 21741605 штрафної санкції у розмірі 5100 (п’ять тисяч сто) гривень.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не буде подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі з 20 жовтня 2009 року. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Головуючий: С.Ф. Костюкевич