Постанова № 6857048, 15.10.2009, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.10.2009
Номер справи
2а-18517/09/0370
Номер документу
6857048
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 жовтня 2009 р. Справа № 2а-18517/09/0370

Волинський окружний адміністративний суд в складі :

головуючого - судді Костюкевича С.Ф.,

при секретарі судового засідання Кириченко О.О.,

з участю прокурора Остапчука С.О.,

представника позивача Драган Н.М.,

розглянувши в відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом прокурора міста Луцька в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної автомобільної інспекції на автомобільному транспорті у Волинській області до ОСОБА_2 про стягнення фінансової санкції в сумі 1700 гривень,

ВСТАНОВИВ:

Прокурор міста Луцька в інтересах держави в особі Територіального управління Головавтотрансінспекції у Волинській області звернувся з адміністративним позовом до ОСОБА_2 про стягнення фінансової санкції в сумі 1700 гривень. В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що до відповідача 18 серпня 2008 року територіальним управлінням Головавтотрансінспекції у Волинській області застосовано фінансову санкцію в сумі 1700 гривень за вчинене порушення законодавства про автомобільний транспорт. В добровільному порядку відповідач зазначених коштів не сплатив. Вважає, що несплата фінансової санкції відповідачем призводить до ненадходження коштів до Державного бюджету та може завдати істотної шкоди державі.

В судовому засіданні прокурор Остапчук С.О. позовні вимоги підтримав з підстав наведених в позовній заяві. Просить стягнути з відповідача фінансову санкцію.

Представник територіального управління Головавтотрансінспекції у Волинській області Драган Н.М. позов підтримала, вважає вимоги управління щодо стягнення фінансової санкції за порушення законодавства про автомобільний транспорт правомірними. Просить суд задовольнити позовні вимоги в повному обємі.

Відповідач ОСОБА_2 31.07.2009 року, 29.09.2009 року та 15.10.2009 року в судові засідання не зявився, хоча належним чином повідомлявся про час та дату їх проведення, що стверджено реєстрами на відправлення рекомендованої кореспонденції Волинського окружного адміністративного суду за 22.07.2009 року №274, за 03.08.2009 року №281 та телефонограмою. Суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача, оскільки судом вжиті всі передбачені заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю та реалізації права на судовий захист своїх прав та інтересів.

Заслухавши пояснення прокурора, представника позивача, дослідивши наявні у матеріалах справи докази в їх сукупності та проаналізувавши вимоги чинного законодавства суд вважає, що адміністративний позов підлягає до повного задоволення виходячи з наступного.

З акту територіального управління Головавтотрансінспекції у Волинській області №75148 від 10.07.2008 року «Про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом» складеного державними інспекторами Головавтотрансінспекції у Волинській області Мандзюком Р.В., Носямак І.С. вбачається, що 10 липня 2007 року під час перевірки автомобіля марки «ВАЗ-21101», державний номерний знак НОМЕР_1, облаштованому як легкове таксі, який належить ОСОБА_2, та яким на момент перевірки він же керував відсутня і неоформлена ліцензійна картка, ліцензія на перевезення пасажирів та таксометр.

Даний акт ОСОБА_2 підписаний на місці складання, про що останній зробив запис, що з актом згідний.

Відповідно до ч.1 ст.48 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001 року №2344-ІІІ (далі по тексту Закон №2344-ІІІ) автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.

Згідно із ст.1 Закону №2344-ІІІ, таксі - легковий автомобіль, обладнаний розпізнавальним ліхтарем оранжевого кольору, який встановлюється на даху автомобіля, діючим таксометром, сигнальним ліхтарем із зеленим та червоним світлом, розташованим у верхньому правому кутку лобового скла, і який має нанесені композиції з квадратів, розташованих у шаховому порядку на дверцятах автомобіля з лівого та правого боків, призначений для надання послуг з перевезення пасажирів та їхнього багажу в індивідуальному порядку.

Згідно з статтею 39 Закону №2344-ІІІ документи для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі: для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.

Статтею 9 Закону №2344-ІІІ визначено, що ліцензія видається на господарську діяльність з надання послуг з внутрішніх перевезень вантажів вантажними автомобілями, причепами та напівпричепами.

Постановою територіального управління Головавтотрансінспекції у Волинській області про застосування фінансових санкцій №00577 від 18 серпня 2008 року за Законом України «Про автомобільний транспорт» за відсутність ліцензійної картки на провадження господарської діяльності з надання послуг по перевезенню пасажирів на таксі до ОСОБА_2 застосовано фінансову санкцію в сумі 1700 гривень, яка у встановленому порядку направлялась поштою відповідачу, і як встановлено в судовому засіданні, останнім не оскаржувалась.

Відповідно до ч.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

На день розгляду справи штрафна санкція відповідачем не сплачена.

Враховуючи вище викладене та те, що рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем не оскаржувалось, на момент розгляду справи штраф не сплачено, суд вважає, що є всі підстави для задоволення позову та стягнення з ОСОБА_2 до Державного бюджету 1700 гривень.

Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 11, 17, 122, 158, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі ч.1 ст. 60 Закону України «Закону України про автомобільний транспорт», суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі територіального управління у Волинський області на р/р 31110106700002 в ГУДКУ у Волинській області, МФО 803014, одержувач коштів Держбюджет м. Луцька 21081100, ід.код 21741605 фінансову санкцію за порушення законодавства про автомобільний транспорт в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не буде подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі з 20 жовтня 2009 року. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Головуючий:С.Ф. Костюкевич