Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
17:03 № 2а-9261/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Федорчука А.Б. при секретарі Гальченко О.В., за участю представників сторін:
від позивача: Хименко Інна Володимирівна
від відповідача: не зявився
розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу
за позовомКиївського міського центру зайнятості
до ОСОБА_1
простягнення заборгованості у розмірі 2442,87грн
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Київський міський центр зайнятості звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до ОСОБА_1 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у сумі 2442,87грн..
Свої позовні вимоги Позивач обґрунтовує тим, що було встановлено порушення Відповідачем законодавства України про зайнятість та запропоновано погасити заборгованість у розмірі 2442 грн. 87 коп.. Київським міським центром зайнятості надсилався ОСОБА_1 лист-повідомлення № 25-1770 про необхідність повернення коштів витрачених на навчання. Відповідачем не виконано вимог рішення Деснянського районного центру зайнятості.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю та просив суд задовольнити адміністративний позов у повному обсязі.
Відповідно до частини восьмої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Позивачем надано витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, та довідку з адресного бюро м. Києва, відповідно до якого відповідач знаходиться за адресою, на яку судом надсилались ухвали про відкриття провадження у справі та призначення її до судового розгляду, а також повістки виклики.
Відповідач до суду не зявився, хоча був належним чином повідомлений про судовий розгляд справи, відповідно до вимог статей 35, 37 Кодексу адміністративного судочинства України. Заперечень проти позову відповідач до суду не надавав.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до Положення про Київський міський центр зайнятості, затвердженого Державним центром зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України
від 3 грудня 1997 року, Київський міський центр зайнятості є місцевим органом державної виконавчої влади та підпорядковується Державному центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України та Київській міській держадміністрації.
Згідно довідок Київського міського центру зайнятості, що наявні в матеріалах справи № 06-5033 від 22.05.2009р. про вартість професійного навчання та довідки № 1433 від 22.05.2009р. про нарахування матеріальної допомоги у період перепідготовки сума витрат на професійне навчання безробітного ОСОБА_1 складає 2442 грн. 87 коп.
В результаті виявлених правопорушень Деснянським районним центром зайнятості ОСОБА_1. надсилався лист-повідомлення № 25-1770 від 25.05.2009р. про необхідність повернення коштів витрачених на навчання у розмірі 2442 грн. 87 коп., який повернувся у зв'язку з закінченням терміну зберігання. Відповідачу 18.06.2009р. було вдруге надіслано лист-повідомлення № 25-2101 про необхідність повернення коштів витрачених на навчання, який отримано 20.06.2009р., про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення за № 2564539.
В добровільному порядку ОСОБА_1. кошти витрачені на професійне навчання не сплатив.
Відповідно до частини 1 статті 18 Закону України “Про зайнятість населення”, для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України (вищим органом виконавчої влади), створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.
Крім того, у відповідності до частини 2 статті 18 Закону України “Про зайнятість населення”, Постанови Кабінету Міністрів “Про затвердження положень щодо застосування Закону УРСР “Про зайнятість населення” № 47 від 24 червня 1991 року державна служба зайнятості складається з: державного центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських і районних у містах центрів зайнятості тощо.
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження був зареєстрований, як такий що шукає роботу в Деснянському районному центрі зайнятості 16 грудня 2008 року відповідно до персональної картки.
Відповідно до статті 2 Закону України “Про зайнятість населення” безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу. У відповідності до цієї правової норми Відповідачу був наданий статус безробітнього та згідно статтей 22 і 23 Закону України “Про загальнообовякове державне соціальне страхування на випадок безробіття” призначено допомогу по безробіттю, про що свідчить наказ Деснянського районного центру зайнятості № 15770 від 23.12.2008р..
На підставі п. 1 ст. 31 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" було припинено виплату допомоги по безробіттю на час проходження професійної підготовки та призначено матеріальну допомогу в період підготовки відповідно до п.2 ст.33 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" , про що свідчить наказ № 15798 від 25.12.2008р.
Відповідачем 24 грудня 2008 року було складено заяву з проханням направлення його на професійне навчання за спеціальністю "Водій навантажувача". У зв'язку з чим, між Деснянським районним центром зайнятості та громадянином ОСОБА_1. укладено договір № 12464 про те, що ОСОБА_1., як безробітний, відповідно до поданої заяви направляється на професійну підготовку за спеціальністю "Водій навантажувача", з метою сприяння подальшому його працевлаштуванню, згідно з графіком перепідготовки, строк проходження підготовки становить п'ять місяців в КВПУ ТОВ "УК"Славутич", про що свідчить договір № 12464 від 24.12.2008р. та корінець направлення на навчання.
Згідно п. 2 ст. 33 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" у зв'язку із зарахуванням на навчання призначено матеріальну допомогу в період перепідготовки як незастрахованій особі у розмірі допомоги по безробіттю з 25.12.2009р..
Як свідчать матеріали справи наказом № 21-К від 12.05.2009р. КВПУ ТОВ "УК"Славутич" ОСОБА_1 був відрахований з 12 травня 2009 року зі складу слухачів групи підвищення кваліфікації за програмою "Водій навантажувача" за прогули без поважних причин.
З урахуванням умов договору, а саме п.п. 3.1.2 у № 12464 від 24.12.2008р при припиненні навчання без поважних причин з громадянина стягується загальна сума витрат на професійне навчання, включаючи суму виплаченої матеріальної допомоги у період професійного навчання, витрат на проїзд до місця навчання і в зворотному напрямку (включаючи щоденний проїзд).
Абзац 2 частини З статті 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" передбачає, що у разі припинення професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації за направленням державної служби зайнятості без поважних причин із застрахованих осіб стягується сума витрат на професійну підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації.
Враховуючи всі наведені обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 69, 70, 71 та 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з ОСОБА_1 на користь Київського міського центру зайнятості кошти витрачених на навчання в розмірі 2442,87 ( дві тисячі чотириста сорок дві грн. 87коп.) шляхом перерахування на бюджетний рахунок одержувача № 37179301900001 Київського міського центру зайнятості, банк одержувач ГУ ДК у місті Києві, код ЗКПО 03491091, МФО 820019.
Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Федорчук А.Б.