Єдиний державний реєстр судових рішень
Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
"26" жовтня 2009 р. Справа № 2-а- 40688/09/2070
Харківський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого – судді Присяжнюк О.В.,
за участю секретаря судового засідання Крайник Т.О.,
за участю: представника позивача –Чернової О.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Харкові справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі м. Харкова (в подальшому –ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова) до Товариства з обмеженою відповідальністю «М-Дизайн»(в подальшому –ТОВ «М-Дизайн») про стягнення коштів, -
В С Т А Н О В И В:
ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова звернулася до суду з адміністративним позовом до ТОВ «М-Дизайн»про стягнення з відповідача до державного бюджету України суму заборгованості у розмірі 3142, 35 грн., обґрунтовуючи свої позовні вимоги наступним.
ТОВ «М-Дизайн»зареєстроване Виконавчим комітетом Харківської міської ради, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію від 03 листопада 2005 р. № 14801020000017234 та згідно рішення начальника ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова поставлений на облік як платник податків 16 листопада 2005 р. за № 231.
Відповідно до статті 20 Закону України «Про систему оподаткування», контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними, податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами. Відповідно до підпункту 2.1.4 статті 2 Закону України, «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами, податкові органи відносяться до категорії контролюючих. Також згідно зі статті 4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади.
Відповідно до статті 9 Закону України «Про систему оподаткування»; підпункту 7.7.1, 7.7.2 пункту 7.1, 7.2 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість»; пункту 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок-погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»—платники податків зобов'язані своєчасно, у строк визначений вищевказаними законодавчими актами надавати до Державних податкових інспекцій податкові декларації, бухгалтерську звітність, інші документи та відомості, пов'язані із донарахуванням та сплатою податків та інших обов’язкових платежів до бюджету України та до державних цільових фондів.
Згідно даних особових рахунків встановлено, що сума заборгованості перед бюджетом України у відповідача станом на 17 липня 2009 р. складає 3124, 35 грн., у тому числі: з податку на додану вартість –2979 грн., з єдиного податку 163, 35 грн.
Податковий борг з податку на додану вартість в розмірі 2979,00 грн. виник на підставі: податкової декларації з податку на додану вартість за 11 місяць 2008 р. № 72281 на суму 2813 гривень податкової декларації з податку на додану вартість за 12 місяць 2008 р. № 85159 на суму 167 гривень. Борг підприємством було частково погашено.
Податковий борг з єдиного податку на підприємницьку діяльність з юридичних осіб в розмірі 16335 грн. виник на підставі: податкового повідомлення-рішення № 0000411510/0 від 30 січня 2009 р. про визначення суми штрафу у розмірі 10% погодженої суми податкового зобов'язання, сплаченої з затримкою складає 223, 70 гривень з єдиного податку на підприємницьку діяльність з юридичних осіб, яке винесене начальником ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова. Борг підприємством було погашено лише частково за рахунок переплати.
Відповідно до ст. 5 Закону №2181-111 податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої і декларації та платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання зазначену у поданій ним податковій, декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків , у встановлені строки визнається сумою податкового боргу платника податків.
Підпунктом 3.2.1 пункту 3.2 статті 3 Закону №2181-111 визначено, що в будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законом з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обов'язкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі.
Відповідно до пункту 5.3 статті 5 Закону №2181-111 у разі визначення податкового зобов’язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження. Статтею 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»органи державної податкової служби наділені функціями по контролю за додержанням законодавства про податки та правильністю їх обчислення і своєчасного надходження.
Відповідно до статті 4 Кодексу адміністративного судочинства правосуддя в адміністративних справах здійснюється адміністративними судами, юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Пунктом 11 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», органи державної податкової служби уповноважені подавати до господарського суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна. Майно підприємства становлять основні фонди та оборотні кошти, а також інші цінності, вартість яких відображається в самостійному балансі підприємства.
Несвоєчасна сплата сум штрафних санкцій призводить до ненадходження у місцевий бюджет грошових коштів, чим завдається істотна шкода економіці держави та порушуються державні інтереси.
У судове засідання відповідач свого представника не направив, про дату, час і місце судового засідання повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив задовольнити їх в повному обсязі.
Суд вислухавши пояснення представника позивача, установив наступні обставини.
Згідно Витягу з № 517652 Серія АГ з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців ТОВ «М-Дизайн»зареєстроване Виконавчим комітетом Харківської міської ради від № 14801020000017234 від 03 листопада 2005 р.
ТОВ «М-Дизайн»зареєстроване ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова, як платник податків, згідно довідки № 1234 від 16 листопада 2005 р.
Заборгованість відповідача перед бюджетом України станом на 17 липня 2009 р. складає 3124, 35 гривень, що підтверджується особовими рахунками підприємства.
ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова була проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності сплати узгоджених податкових зобов’язань по єдиному податку за 4 кв. 2008 р., якою встановлені порушення абзацу 4 п. 3 Указу Президента України № 727/98 «Про спрощену систему оподаткування обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва», згідно акту №157/15-116/33816834 від 10 січня 2009 р., який отримано головним бухгалтером підприємства під особистий підпис.
Податковий борг з податку на додану вартість в розмірі 2979,00 грн. виник на підставі: податкової декларації з податку на додану вартість за 11 місяць 2008 р. № 72281 на суму 2813 гривень податкової декларації з податку на додану вартість за 12 місяць 2008 р. № 85159 на суму 167 гривень. Борг підприємством було частково погашено.
Податковий борг з єдиного податку на підприємницьку діяльність з юридичних осіб в розмірі 16335 грн. виник на підставі: податкового повідомлення-рішення № 0000411510/0 від 30 січня 2009 р. про визначення суми штрафу у розмірі 10% погодженої суми податкового зобов'язання, сплаченої з затримкою складає 223,70 гривень з єдиного податку на підприємницьку діяльність з юридичних осіб, яке винесене начальником ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова та отримане директором підприємства під підпис.
Борг підприємством було погашено лише частково за рахунок переплати. Сума боргу узгоджена та не оскаржувався відповідачем ні в адміністративному ні в судовому порядку.
На час розгляду справи заборгованість підприємством не сплачена.
Відповідно до статті 9 Закону України «Про систему оподаткування»; підпункту 7.7.1, 7.7.2 пункту 7.1, 7.2 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість»; пункту 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок-погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»—платники податків зобов'язані своєчасно, у строк визначений вищевказаними законодавчими актами надавати до Державних податкових інспекцій податкові декларації, бухгалтерську звітність, інші документи та відомості, пов'язані із донарахуванням та сплатою податків та інших обов’язкових платежів до бюджету України та до державних цільових фондів.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої і декларації та платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання зазначену у поданій ним податковій, декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків, у встановлені строки визнається сумою податкового боргу платника податків.
Підпунктом 3.2.1 пункту 3.2 статті 3 Закону №2181-111 визначено, що в будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законом з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обов'язкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі.
Відповідно до пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі визначення податкового зобов’язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Згідно ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»органи державної податкової служби наділені функціями по контролю за додержанням законодавства про податки та правильністю їх обчислення і своєчасного надходження.
Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», органи державної податкової служби уповноважені подавати до господарського суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна. Майно підприємства становлять основні фонди та оборотні кошти, а також інші цінності, вартість яких відображається в самостійному балансі підприємства.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Таким чином, із врахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно із вимогами ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 67 Конституції України, ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондам», ст. ст. 8-14, 71, 94, 159, 160-164, 167, 186 КАС України, суд –
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі м. Харкова задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «М-ДИЗАЙН»(61105, м. Харків, пр. Героїв Сталінграду, 138, кв. 77) до державного бюджету України суму заборгованості у розмірі 3142 (три тисячі сорок дві) гривні 35 копійок. (до державного бюджету у відділення Державного казначейства у Комінтернівському районі м. Харкова код 24134589 ГУДКУ в Харківській області МФО 851011, р/р 31116029700005 код платежу 14010100 в розмірі 2979 (дві тисячі дев’ятсот сімдесят дев’ять) гривень, р/р 34217378700005 код платежу 16050100 в розмірі 163 (сто шістдесят три) гривні 35 копійок.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в десятиденний строк з дня складання постанови в повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з одночасною подачею її копії до суду апеляційної інстанції, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження чи апеляційної скарги.
Постанову в повному обсязі виготовлено 30 жовтня 2009 р.
Суддя Присяжнюк О.В.