Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 жовтня 2009 р. справа № 2а-14816/09/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Буряк І. В.
при секретарі Могілевському А.А.
за участю представників сторін:
позивача: Мочкаєва Ю.І. (дов. № б/н від 16.09.09 р.)
відповідача: не з’явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні
позовну заяву Державної податкової інспекції у м. Торезі
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Втормет-Торез»
про стягнення податкового боргу
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Державна податкова інспекція у м. Торезі (надалі – позивач, ДПІ у м. Торезі) звернулась до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Втормет-Торез» (надалі – відповідач, ТОВ «Втормет-Торез») про стягнення податкового боргу у розмірі 41 904,57 гривень.
Позов мотивовано наявністю у відповідача податкового боргу, який виник внаслідок несплати відповідачем узгодженого податкового зобов’язання по податку на прибуток підприємств, податку на додану вартість, та нарахованої пені на зазначені податкові зобов’язання.
У судовому засіданні від 06.10.2009р. оголошувалось про відкладення справи до 29.10.2009р., відповідно п. 3 ч. 1 ст. 128 КАС України.
В судовому засіданні від 29.10.2009р. представник позивача позов підтримав та просив суд його задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Заперечень на вказану позовну заяву відповідачем надано не було.
Відповідач в судове засідання від 29.10.2009р. не з'явився, про час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, не повідомив суд про причину неявки в судове засідання.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи адміністративного позову,-
ВСТАНОВИВ:
12 травня 2009 року ТОВ «Втормет-Торез» подало до ДПІ у м. Торезі податкову декларацію з податку на прибуток підприємства за перший квартали 2009 року, відповідно до якої сума податку до сплати становить 23 169,00 грн. та сума штрафу, самостійно нарахованого у зв’язку з виправленням помилок становить 1 159,00 грн.
15 травня 2009 року ДПІ у м. Торезі прийнято рішення № 2/24-014-19 про скасування розстрочення податкових зобов’язань. Зазначеним рішенням скасовано рішення від 30.03.2009р. №38/24-014-18 про розстрочення податкового зобов’язання на суму 17316,29 грн., в тому числі 15420,67 грн. за основним платежем, 1895,62 за штрафними санкціями.
18 травня 2009 року позивач направив ТОВ «Втормет-Торез» першу податкову вимогу №1/6 на суму 17 628,27 грн., в тому числі 15420,67 грн. за основним платежем, 1895,62 за штрафними санкціями, 311,98 - пеня. Зазначену вимогу відповідач отримав 22.05.2009р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
20 травня 2009 року ТОВ «Втормет-Торез» подало до ДПІ у м. Торезі податкову декларацію з податку на додану вартість за квітень 2009 р. , відповідно до якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку від’ємного значення попереднього звітного періоду, складає 10,00 грн.
19 червня 2009 року ТОВ «Втормет-Торез» подало до ДПІ у м. Торезі податкову декларацію з податку на додану вартість за травень 2009 р. , відповідно до якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку від’ємного значення попереднього звітного періоду, складає 10,00 грн.
22 червня 2009 року позивач направив ТОВ «Втормет-Торез» другу податкову вимогу №2/8 на суму 41955,34 грн., в тому числі 39757,68 грн. за основним платежем, 1885,62 за штрафними санкціями, 312,04 - пеня. Зазначену вимогу відповідач отримав 23.06.2009р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
20 липня 2009 року ТОВ «Втормет-Торез» подало до ДПІ у м. Торезі податкову декларацію з податку на додану вартість за червень 2009 р. , відповідно до якої сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку від’ємного значення попереднього звітного періоду, складає 10,00 грн.
Копії зазначених документів наявні у матеріалах справи.
Згідно п.5.1. ст 5. Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 вказаного Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.
Підпунктом 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п.п.4.1.4 ст. зазначеного Закону для подання податкової декларації.
У відповідності до п. 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг (недоїмка) - це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно 6.2.1. п.6.2 ст.6 зазначеного Закону, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги. А підпунктом 6.3.2. п.6.3 зазначеної статі встановлено, що у разі коли у платника податків, якому було надіслано першу податкову вимогу, виникає новий податковий борг, друга податкова вимога має містити суму консолідованого боргу. При цьому окрема податкова вимога щодо такого нового податкового боргу не виставляється. Консолідованим вважається борг, визначений у першій податковій вимозі, збільшений на суму нового податкового боргу, що виник до виставлення другої податкової вимоги.
Згідно пп. 16.1.1. п.16.1. ст. 16 зазначеного Закону, після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Розмір пені встановлений пп.16.4.1. п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»,відповідно до якого, пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Відповідно п. п. 3.1.1. п.3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу. У разі, якщо такого платника податків визнано банкрутом, черговість задоволення претензій кредиторів визначається законодавством про банкрутство.
Пунктом 11 ст. 10 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні» передбачено, що податкові органи подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Сальдо розрахунків платника податків з бюджетом за податком, збором (обов'язковим платежем) розраховується у картках особових рахунків платників податків, які ведуться в органах державної податкової служби відповідно до вимог Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку податків, зборів (обов'язкових платежів), що надходять до бюджетів та до державних цільових фондів, затвердженої наказом Головної державної податкової інспекції України від 12.05.94 року N 37 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 25.05.1994 р. за N 114/323, а з 13.08.2005 р. відповідно до вимог Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України, затвердженої наказом державної податкової адміністрації України від 18.07.2005 року N 276 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 02.08.2005 р. за N 843/11123.
Як вбачається з виписок з облікової картки ТОВ «Втормет-Торез» станом на 06.10.2009р. має непогашений податковий борг з податку на прибуток підприємств за основним платежем у розмірі 24274,01 грн. та пені у розмірі 1,76 грн., та непогашений податковий борг з податку на додану вартість за основним платежем та штрафними санкціями у розмірі 17316,29 грн. та пені у розмірі 312,51 грн.
Таким чином, враховуючи викладене, суд вбачає наявність підстав для задоволення позову ДПІ у м. Торезі та стягнення заборгованості за податковим боргом та штрафними санкціями з ТОВ «Втормет-Торез».
Нормою ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 11, 17, 69-72, 86, 87, 94, 112, 136 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов Державної податкової інспекції у м. Торезі до Товариства з обмеженою відповідальністю «Втормет-Торез» задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Втормет-Торез» (86600, Донецька область, м. Торез, вул. Ніколаєва, 28/12, рахунок № 26000301461032 в філії «Відділення Промінвестбанка в м. Торез Донецької області», МФО 334282, код ЄДРПОУ 25114443) в рахунок погашення податкового боргу перед державним бюджетом 41904 (сорок одна тисяча дев’ятсот чотири) гривні 57 (п’ятдесят сім) копійок (у тому числі податок на прибуток приватних підприємств основний платіж у сумі 24275 (двадцять чотири тисячі двісті сімдесят п’ять) гривень 77 (сімдесят сім) копійок з них: основний платіж – 24274 (двадцять чотири тисячі двісті сімдесят чотири) гривні 01 (одна) копійка, код платежу 11021000 – Державний бюджет, банк отримувач ГУ ДКУ в Донецькій області, МФО 834016, код – 34687305, рахунок № 31118009700084, пеня – 1 (одна) гривня 76 (сімдесят шість) копійок код платежу 11021000 - Державний бюджет, банк отримувач ГУ ДКУ в Донецькій області, МФО 834016, код – 34687305, рахунок № 31118009700084; податок на додану вартість у сумі 17628 (сімнадцять тисяч шістсот двадцять вісім) гривень 80 (вісімдесят) копійок з них: основний платіж - 17316 (сімнадцять тисяч триста шістнадцять) гривень 29 (двадцять дев’ять) копійок код платежу 14010100 - Державний бюджет, банк отримувач ГУ ДКУ в Донецькій області, МФО 834016, код – 34687305, рахунок № 31110029700084, пеня 312 (триста дванадцять) гривень 51 (п’ятдесят одна) копійка код платежу 14010100 - Державний бюджет, банк отримувач ГУ ДКУ в Донецькій області, МФО 834016, код – 34687305, рахунок № 31110029700084.
2. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
3. Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, вступна та резолютивна частина проголошена у судовому засіданні 29 жовтня 2009 року, повний текст виготовлено 03 листопада 2009р.
4. Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Буряк І. В.