Постанова № 6851817, 26.10.2009, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.10.2009
Номер справи
2а-14469/09/0570
Номер документу
6851817
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 жовтня 2009 р.                                                                       справа № 2а-14469/09/0570

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого                                                  судді Буряк І. В.

при секретарі                                                  Могілевському А.А.

за участю представників сторін:                    

позивача:          Кулікова Е.І. (Дов. № 40129/9/10 від 28.09.09 р.)

відповідача:                                                  не з’явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні

позовну заяву          Єнакієвської об’єднаної державної податкової інспекції

до          Товариства з обмеженою відповідальністю «Побутсервіс»

про          стягнення податкового боргу

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

          Єнакієвська об’єднана державна податкова інспекція (надалі – позивач, Єнакієвська ОДПІ) звернулась до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Побутсервіс» (надалі – відповідач, ТОВ «Побутсервіс») про стягнення податкового боргу по штрафним санкціям по податку на прибуток у розмірі 1359,62 гривень.

          Позов мотивовано несплатою відповідачем штрафних санкцій за несвоєчасне подання звітності до податкового органу, зазначених у податкових повідомленнях рішеннях, які розміщенні на дошці податкових оголошень (повідомлень). Зазначені податкові зобов’язання відповідно до пп. 5.2.2 п. 5.2 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та п. 4.9 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 21 червня 2001 року № 253, вважається узгодженим. На зазначене податкове зобов’язання нарахована пеня.

В судовому засіданні від 29.09.2009р.. оголошувалось про відкладення розгляду справи до 22.10.2009р., та від 22.10.2009р. до 26.10.2009р. у зв’язку із неявкою відповідача.

Представник позивача у судовому засіданні від 26.10.2009р. позовні вимоги підтримав надав суду відповідні пояснення та просив позов задовольнити повністю.

Заперечень, на вказану позовну заяву, відповідачем надано не було.

Відповідач в судове засідання від 26.10.2009р. не з'явився, про час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, в тому числі шляхом розміщення оголошення у друкованому засобі масової інформації, не повідомив суд про причину неявки в судове засідання.

Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, обговоривши доводи адміністративного позову,-

ВСТАНОВИВ:

22 червня 2007 року позивачем складений акт № 1663/342/15-114-8/25599506 про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності, якою встановлено неподання декларації з податку на прибуток за 9 місяців 2006р., 11 місяців 2006р., за 2006р.

На підставі зазначеного акту прийняте податкове повідомлення рішення № 0001361540/0 від 01.08.2007р. згідно якого до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 510,00 гривень.

29 лютого 2008 року позивачем складений акт № 600/221/15-111-8/25599506 про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності, якою встановлено неподання декларації з податку на прибуток за перший квартал 2007р., за перше півріччя 2007 року, за 9 місяців 2007р., за 11 місяців 2007р.

На підставі зазначеного акту прийняте податкове повідомлення рішення № 0001731540/0 від 14.04.2008р. згідно якого до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 680,00 гривень.

31 травня 2008 року позивачем складений акт № 1575/519/15-114-8/25599506 про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності, якою встановлено неподання декларації з податку на прибуток за 2007р.

На підставі зазначеного акту прийняте податкове повідомлення рішення № 0002511540/0 від 07.07.2008р. згідно якого до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 170,00 гривень.

Про неможливість вручення зазначених актів про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності позивачем складені відповідні акти.

Копії зазначених документів наявні у матеріалах справи.

Пунктом 11 ст. 10 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні» передбачено, що податкові органи подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

У відповідності до п. 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг (недоїмка) - це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Підпунктом 4.1.1 п. 4.1. ст 4. Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї ст.4 зазначеного Закону.

Згідно пп. 4.1.4 п. 4.1. ст 4. Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:

а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;

г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.

Відповідно до п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» штрафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених статтею 17, крім штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, що встановлюються окремим законодавством. Штрафні санкції накладаються контролюючими органами, а у випадку, передбаченому пунктом 17.2 цього Закону, самостійно нараховуються та сплачуються платником податків.

Підпунктом 17.1.1. п. 17.1 ст.17 зазначеного Закону встановлено, що платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Згідно п. 17.3 ст.17 зазначеного закону, сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.

Підпунктом 5.2.2. п. 5.2. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»встановлено, що у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується. Контролюючий орган зобов'язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його протягом двадцяти календарних днів від дня отримання скарги платника податків на його адресу поштою з повідомленням про вручення або надати йому під розписку. У разі коли контролюючий орган надсилає платнику податків рішення про повне або часткове незадоволення його скарги, такий платник податків має право звернутися протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання відповіді, з повторною скаргою до контролюючого органу вищого рівня, а при повторному повному або частковому незадоволенні скарги - до контролюючого органу вищого рівня із дотриманням зазначеного десятиденного строку для кожного випадку оскарження та зазначеного двадцятиденного строку для відповіді на нього.

Відповідно п. п. 3.1.1. п.3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу. У разі, якщо такого платника податків визнано банкрутом, черговість задоволення претензій кредиторів визначається законодавством про банкрутство.

Згідно пп. 16.1.1. п.16.1. ст. 16 зазначеного Закону, після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Розмір пені встановлений пп.16.4.1. п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»,відповідно до якого, пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Згідно п. 4.9. Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 21 червня 2001 року № 253, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06 липня 2001 р. за № 567/5758, якщо податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, то працівник структурного підрозділу, у якому складено таке податкове повідомлення, на підставі інформації від структурного підрозділу, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції, або відповідальна особа, визначена керівником податкового органу для виконання таких функцій, у день надходження до податкового органу такої інформації оформляє відповідний акт, у якому вказує причину, яка призвела до неможливості вручення податкового повідомлення. Зазначений акт долучається до справи платника податків. У той самий день структурний підрозділ, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції, або відповідальна особа, визначена керівником податкового органу для виконання таких функцій, розміщує податкове повідомлення на дошці податкових оголошень (повідомлень), установленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такого податкового повідомлення на дошці податкових оголошень (повідомлень), зафіксований в акті про неможливість його вручення платнику податків, вважається днем його вручення.

Як вбачається з матеріалів справи зазначені податкові повідомлення-рішення про застосування фінансових санкцій направлені позивачем на юридичну адресу відповідача, але повернуті у зв’язку з неможливістю вручення, про що свідчать повернуті поштові відправлення з відповідними відмітками установи зв’язку.

Про неможливість вручення зазначених податкових повідомлень-рішень позивачем складені відповідні акти.

Відповідно до довідки КП «Єнакіївське міжміське бюро технічної інвентаризації № 4617 від 05.08.2009р. об’єктів нерухомості за відповідачем не зареєстровано. Відсутність відповідача за юридичною адресою також підтверджується Довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців. Таким чином, встановити фактичне місцезнаходження відповідача неможливе.

Копії зазначених документів наявні у матеріалах справи.

Сальдо розрахунків платника податків з бюджетом за податком, збором (обов'язковим платежем) розраховується у картках особових рахунків платників податків, які ведуться в органах державної податкової служби відповідно до вимог Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку податків, зборів (обов'язкових платежів), що надходять до бюджетів та до державних цільових фондів, затвердженої наказом Головної державної податкової інспекції України від 12.05.94 року N 37 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 25.05.1994 р. за N 114/323, а з 13.08.2005 р. відповідно до вимог Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України, затвердженої наказом державної податкової адміністрації України від 18.07.2005 року N 276 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 02.08.2005 р. за N 843/11123.

Відповідно до виписки з облікової картки станом на 21.10.2009р. ТОВ «Побутсервіс» не погасив штрафні санкції з податку на прибуток у розмірі 1359,50 грн. та пеню у розмірі 0,12 грн. (вказана виписка з облікової картки наявна у матеріалах справи).

Таким чином, враховуючи викладене, суд вбачає наявність підстав для задоволення позову Єнакієвська ОДПІ та стягнення заборгованості за податковим боргом з ТОВ «Побутсервіс».

Керуючись ст. ст. 11, 17, 69-72, 86, 87, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Єнакієвської об’єднаної державної податкової інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю «Побутсервіс» задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Побутсервіс» (86429, Донецька область, м. Єнакієве, провулок Комунальний, буд. 3, ЄДРПОУ 25599506, рахунок № 26004301635919 у філії «Відділення ПІБ» м. Єнакієве, Донецької області, МФО 334215) в рахунок погашення його податкового боргу по штрафним санкціям по податку по податку на прибуток у загальній сумі 1 359 (одна тисяча п’ятдесят дев’ять) гривень 62 (шістдесят дві) копійки на користь Державного бюджету м. Єнакієве на рахунок № 31116008700043 головного Управління державного казначейства України в Донецькій області, код платежу 11020900, код ОКПО 34686594, МФО 834016.

2. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.

3. Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, вступна та резолютивна частина проголошена у судовому засіданні 26 жовтня 2009 року, повний текст виготовлено 02 листопада 2009р.

4. Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

          Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

          Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

          Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                           Буряк І. В.