Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 жовтня 2009 р. справа № 2а-13726/09/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Буряк І. В.
при секретаріМогілевському А.А
за участю представників сторін:
позивача:Бакурової Г.І. (Дов.№ 01-68/07 від 08.01.2009р.)
відповідача:не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні
позовну заявуСтаробешівського районного центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття
доТовариства з обмеженою відповідальністю «БК Будинок»
простягнення незаконно виплаченої суми
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Старобешівський районний центр зайнятості робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття (надалі Старобешівський районний центр зайнятості) звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «БК Будинок» (надалі відповідач, ТОВ «БК Будинок») стягнення незаконно виплаченої безробітному суми забезпечення у звязку з неповідомленням про прийняття на роботу ОСОБА_1 в сумі 5367,85 грн.
Позов мотивовано тим, що відповідач в порушення нормативного припису п.4 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення» не подав до центру зайнятості адміністративні дані про прийняття на роботу працівника - ОСОБА_1, внаслідок чого останній незаконно отримав допомогу по безробіттю в сумі 5367,85 грн., що є підставою для утримання з роботодавця незаконно виплаченої суми забезпечення.
У судовому засіданні від 22.09.2009р., оголошувалось про відкладення справи до 15.10.2009р., відповідно п. 3 ч. 1 ст. 128 КАС України.
Ухвалою від 15.10.2009р. первинний позивач замінений на Донецький міський центр зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття (надалі позивач, Донецький міський центр зайнятості).
У звязку із заміною первісного позивача, відповідно ч. 4 ст. 52 КАС України, розгляд справи розпочато спочатку.
У судовому засіданні від 15.10.2009р., оголошувалось про відкладення справи до 27.10.2009р.,
В судовому засіданні від 27.10.2009р. представник позивача позов підтримав та просив суд задовольнити його у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Відповідач письмові заперечення на вказану позовну заяву не надав.
Відповідач в судове засідання від 27.10.2009р. не з'явився, про час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, не повідомив суд про причину неявки в судове засідання.
Суд, заслухавши пояснення позивача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи адміністративного позову,-
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до Довідки № 057709167 від 17.08.2009р. ОСОБА_1 з 20.02.2008р. по 17.09.2008р. перебував на обліку у Старобешівському районному центрі зайнятості в якості безробітного.
З 09.06.2008р. ОСОБА_1 працював на посаді майстра будівельно-монтажних робіт у Товаристві з обмеженою відповідальністю «БК Будинок», про що зазначено у Наказі № 5 від 09.06.2008р. та звільнений з 09.12.2008р., про що зазначено у Наказі № 47 від 09.12.2008р.
Згідно ст.34 Закону України «Про зайнятість населення», контроль за додержанням законодавства України про зайнятість населення здійснюється місцевими державними адміністраціями, виконавчими органами відповідних рад, відповідними державними органами, інспекціями служби зайнятості та профспілковими об'єднаннями.
Відповідно до ч.1 ст.18 Закону України «Про зайнятість населення» для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.
Державна служба зайнятості складається з: Державного центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських і районних у містах центрів зайнятості, центрів організації професійного навчання незайнятого населення і центрів професійної орієнтації населення, інспекцій по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення.
У відповідності до ч.1 ст.19 Закону України «Про зайнятість населення» Державна служба зайнятості:
- здійснює у порядку, встановленому законодавством, збір та опрацювання адміністративних даних, які відображають стан ринку праці та становище в сфері зайнятості населення;
- реєструє безробітних і подає їм у межах своєї компетенції допомогу, в т. ч. і грошову.
Згідно ч.2 зазначеної статті Державна служба зайнятості має право:
- одержувати від підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, адміністративні дані по наявність вакантних робочих місць, у тому числі призначених для працевлаштування інвалідів, характер і умови праці на них, про всіх вивільнюваних, прийнятих і звільнених працівників та інформацію про передбачувані зміни в організації виробництва і праці, інші заходи, що можуть призвести до вивільнення працівників
- стягувати з підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, суми прихованих або занижених обов'язкових зборів та недоїмок до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Відповідно до ч.4 ст.20 Закону України «Про зайнятість населення» підприємства, установи і організації незалежно від форми власності реєструються у місцевих центрах зайнятості за їх місцезнаходженням як платники збору до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, щомісяця подають цим центрам адміністративні дані у повному обсязі про наявність вільних робочих місць (вакансій), у тому числі призначених для працевлаштування інвалідів, та про працівників, які працюють неповний робочий день (тиждень), якщо це не передбачено трудовим договором, або не працюють у зв'язку з простоєм виробництва з не залежних від них причин, і в десятиденний строк - про всіх прийнятих працівників у порядку, встановленому законодавством. Несвоєчасна реєстрація або відмова від неї, порушення порядку подання адміністративних даних тягне за собою відповідальність, передбачену законом.
У відповідності до п.3 ч.2. ст. 35 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» роботодавець зобов'язаний надавати виконавчій дирекції Фонду відомості в установленому порядку про:
- прийняття на роботу працівників;
- заробітну плату працівників, використання робочого часу тощо;
- сплату страхових внесків, у тому числі застрахованими особами.
Звіт про прийнятих працівників форми N 5-ПН Затверджений наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19 грудня 2005 року № 420
Згідно ч.1. ст. 34 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» Фонд загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття має право:
- застосовувати фінансові санкції, передбачені законом, у разі порушення порядку сплати страхувальниками страхових внесків;
- стягувати з посадових осіб та страхувальників передбачені законом штрафи та застосовувати інші фінансові санкції за недотримання цього Закону.
Частиною чотири зазначеної статті встановлено, що із роботодавця утримується незаконно виплачена безробітному сума забезпечення у разі неповідомлення про його прийняття на роботу.
Як вбачається з листа від 10.08.2009р. №02-08/2752 Донецького міського центру зайнятості, відповідач не надавав звіт про прийнятих працівників форми N 5-ПН щодо ОСОБА_1.
Згідно довідки Старобешівського районного центру зайнятості № 057709167 від 17.08.2009р. ОСОБА_1 отримав допомогу по безробіттю за період з 09.06.2008р. по 17.09.2008р., тобто за період праці у Товаристві з обмеженою відповідальністю «БК Будинок», у розмірі 5367,85 грн.
Копії зазначених документів наявні у матеріалах справи.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та наявності підстав щодо стягнення з ТОВ «БК Будинок» незаконно виплаченої Федорову Миколі Васильовичу суми допомоги по безробіттю.
Керуючись ст. ст. 11, 17, 69-72, 86, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов Донецького міського центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття до Товариства з обмеженою відповідальністю «БК Будинок» задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «БК Будинок» (83017, м. Донецьк, бул. Шевченко, 63/4, рахунок № 26008119476000 «Райффайзен банк Аваль» в м. Донецьк, МФО 335076, ОКПО 33538220) на користь Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття через Донецький міський центр зайнятості (83086, м.Донецьк, вул. Ф.Зайцева, 46д, рахунок № 37176002002327 в ГУДКУ України в Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 25671511, одержувач: Донецький міський центр зайнятості) незаконно виплачену безробітному суму забезпечення у звязку з неповідомленням про прийняття на роботу ОСОБА_1 в сумі 5 367 (пять тисяч триста шістдесят сім) гривень 85 (вісімдесят пять) копійок.
3. Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, вступна та резолютивна частина проголошена у судовому засіданні 27 жовтня 2009 року, повний текст виготовлено 02 листопада 2009р.
4. Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Буряк І. В.