Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 жовтня 2009 р. справа № 2а-23201/08/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді
при секретаріАржанові А.С.
за участю прокурора - Вартанової О.М.,
представника позивача - Петриченко М.М.,
відповідача - не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Маріупольського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області до Приватного підприємця ОСОБА_1. про стягнення фінансових санкцій до державного бюджету у розмірі 1700, 00 гривень, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Маріупольський транспортний прокурор в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області, звернувся до суду з позовом до Приватного підприємця ОСОБА_1. про стягнення фінансових санкцій до державного бюджету у розмірі 1700, 00 гривень.
В обґрунтування своїх позовних вимог вказав, що територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області 19.12.07 року при проведенні перевірки транспортного засобу, що належить приватному підприємцю ОСОБА_1., встановлено порушення вимог ст.39 Закону України «Про автомобільний транспорт»
За результатами вказаної перевірки складений акт № 027283 від 19.12.07 року.
15.01.08 начальником Територіального Управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області на підставі вказаного акту за результатами розгляду протоколу прийнято постанову № 019245 про застосування до Приватного підприємця ОСОБА_1. фінансових санкцій у сумі 1700,00 гривень.
Вказана постанова направлена на адресу відповідача для добровільного виконання.
Відповідачем суми стягнень до державного бюджету станом на момент подання позовної заяви не перераховані.
Вважає дії відповідача такими, що порушують інтереси держави, тому просить задовольнити позовні вимоги.
Прокурор та представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримали просили їх задовольнити.
Відповідач в судове засідання не зявився. Про дату час і місце судового засідання відповідач повідомлявся у встановленому законом порядку. Заяв про відкладення розгляду справи від нього не надходило. Відповідно до ч. 1 ст. 128 КАС України, - суд відкладає розгляд справи у разі неприбуття у судове засідання сторони, про яких немає відомостей, що їм вручені повістки. Оскільки, є відомості про те, що судова повістка відповідачем отримана, то неприбуття у судове засідання відповідача не перешкоджає розгляду справи.
Суд, заслухавши прокурора та представника позивача, дослідивши доводи адміністративного позову та проаналізувавши матеріали справи, встановив наступне.
Приватний підприємець ОСОБА_1, мешкає за адресою, 87548, Донецька область, АДРЕСА_1.
Згідно п. 8 Положення про головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.04 № 1190 Головавтотрансінспекція для виконання покладених на неї завдань може за погодженням з Міністром транспорту та звязку утворювати територіальні органи у межах граничної чисельності працівників Головавтотрансінспекції.
Відповідно до ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.
З наведеного вбачається, що територіальний орган Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у прийнятті рішення про застосування фінансових санкцій діє як орган держаної виконавчої влади у здійсненні ним управлінських функцій, і відповідно як субєкт владних повноважень.
Відповідно до ст.ст. 20, 36-1 Закону України „Про прокуратуру”, ст. 60 КАС України передбачена можливість звернення прокурора до адміністративного суду в інтересах держави із зазначенням органу, уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах.
19.12.07 інспекторами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області під час перевірки дотримання приватним підприємцем ОСОБА_1. вимог законодавства про автомобільний транспорт встановлено, що в порушення вимог ст. 39 Закону України „Про автомобільний транспорт” на момент перевірки не оформлені схема маршруту, розкладу руху та квитково-касовий лист в автобусі ЛАЗ 695 НГ держномер НОМЕР_1.
За результатами вказаної перевірки складений акт № 027283, який отриманий відповідачем під підпис.
15.02.08 Т.в.о. начальника Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області прийняв постанову № 019245 згідно якої до відповідача застосовано фінансові санкції у сумі 1700,00 гривень (а.с.5).
Правовою підставою прийняття вказаної постанови зазначено абз.3 ч. 1 ст. 60 Закону України „Про автомобільний транспорт”.
Вказана постанова направлена на адресу відповідача.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 28 жовтня 2008 року провадження у справі було зупинено до розгляду адміністративної справи та набрання законної сили судовим рішенням по справі за позовом Приватного підприємця ОСОБА_1. до Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України про визнання протиправною постанови територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області № 019245 від 15.01.2008 року про застосування фінансових санкцій у розмірі 1700, 00 гривень.
Судом встановлено, що вказана справа розглянута Донецьким окружним адміністративним судом,- у задоволенні позовну Приватного підприємця ОСОБА_1. до Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України про визнання протиправною постанови територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області № 019245 від 15.01.2008 року про застосування фінансових санкцій у розмірі 1700, 00 гривень, - відмовлено. Рішення у вказаній справі набрало законної сили.
Як вбачається із вказаної постанови судом встановлено порушення Приватним підприємцем ОСОБА_1. вимог ст. 39 Закону України „Про автомобільний транспорт”.
Також встановлено правомірність застосування до Приватного підприємця ОСОБА_1. фінансових санкцій.
Відповідно до ч 1. ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до ч 1. ст.72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Як встановлено у судовому засіданні відповідачем на момент розгляду справи заборгованість у розмірі 1 700,00 гривень не сплачена.
Відповідно до статті 39. Закону України „Про автомобільний транспорт” автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Документи для регулярних пасажирських перевезень: для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;
для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України;
для пасажира - квиток на проїзд в автобусі та на перевезення багажу (для пільгового проїзду - посвідчення особи встановленого зразка).
Документи для регулярних спеціальних пасажирських перевезень: для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із замовником транспортних послуг, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;
для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, схема маршруту, розклад руху, інші документи, передбачені законодавством України.
Згідно абз.3 ч.1 ст. 60 Закону України „Про автомобільний транспорт” за порушення
законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за: безпідставну відмову від пільгового перевезення пасажира - штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
стоянку легкового автомобіля, який не облаштований як таксі і не має ліцензійної картки, та посадку пасажирів на стоянці таксі - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
виконання нерезидентами України міжнародних перевезень пасажирів чи вантажів без документів, перелік яких визначений статтею 53 цього Закону, - штраф у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
порушення режимів праці та відпочинку водіями транспортних засобів - штраф у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 кілометрів одним водієм - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
відсутність у випадках, передбачених законодавством, списку пасажирів при здійсненні міжнародного перевезення пасажирів автомобільним транспортом - штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
управління транспортними засобами при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень без контрольних пристроїв (тахографів) реєстрації режимів праці чи відпочинку водіїв транспортних засобів чи вимкненими такими контрольними пристроями (тахографами) або без щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку - штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; здійснення водіями міжнародних автомобільних перевезень без розпізнавальних знаків держави реєстрації транспортного засобу - штраф у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
невиконання перевізниками або їхніми представниками приписів органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства - штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Випуск (впуск) з (на) території України транспортного засобу, що виконує міжнародне перевезення, на якому здійснено порушення транспортного законодавства, здійснюється тільки після надання водієм документа щодо сплати штрафу чи виконання припису органу державного контролю, якщо скарга чи протест на постанову щодо накладання адміністративного стягнення залишилися без задоволення.
При вчиненні однією особою двох або більше правопорушень фінансове стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.
Від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.
Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.
Зважаючи, що несплата податкового боргу відповідачем призводить до ненадходження коштів до державного бюджету ускладнює виконання державою своїх соціальних функцій, суд вважає, що позовні вимоги Маріупольського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області до Приватного підприємця ОСОБА_1. про стягнення фінансових санкцій до державного бюджету у розмірі 1700, 00 гривень- підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України , суд
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов Маріупольського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області до Приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій до державного бюджету у розмірі 1700, 00 гривень, задовольнити.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 фінансові санкції у сумі 1 700,00 гривень (одна тисяча сімсот гривень) на користь Держбюджету м. Донецька ГУДК Донецької області, МФО 834016, ОКПО 23977045, р/р 31112106700002, код платежу 21081100.
Постанова ухвалена у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частина у судовому засіданні 19 жовтня 2009 року в присутності позивача.
Постанова виготовлена в повному обсязі 23 жовтня 2009 року.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Христофоров А.Б.