
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
79010, м.Львів, вул.Личаківська,81
____________________
УХВАЛА
28.08.17 Справа № 914/1088/17
Львівський апеляційний господарський суд у складі колегії:
Головуючого - судді Кравчук Н.М.
суддів Матущака О.І.
Мирутенка О.Л.
розглянувши апеляційну скаргу виконавчого комітету Львівської міської ради, бн та б/д (вх. № ЛАГС 01-05/4025/17 від 22.08.2017р.)
на рішення господарського суду Львівської області від 03.08.2017р.
у справі № 914/1088/17
за позовом: Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, м. Львів
до відповідача: виконавчого комітету Львівської міської ради, м. Львів
про визнання недійсним рішення виконавчого комітету Львівської міської ради від 13.07.2016 № 556
ВСТАНОВИВ:
Рішенням господарського суду Львівської області від 03.08.2017р. у справі № 914/1088/17 (суддя Горецька З. В.) позовні вимоги задоволено. Визнано недійсним рішення виконавчого комітету Львівської міської ради від 13.07.2016 року №556. Стягнуто з виконавчого комітету Львівської міської ради в дохід Державного бюджету України - 1 600,00 грн. судового збору.
Не погоджуючись з вказаним рішенням, виконавчий комітет Львівської міської ради звернувся з апеляційною скаргою про перегляд останнього в апеляційному порядку.
Частина 1 статі 91 ГПК України надає право стороні у справі, прокурору, третім особам, особам, які не брали участі у справі, якщо господарський суд вирішив питання про їх права та обов'язки, подати апеляційну скаргу на рішення місцевого господарського суду, яке не набрало законної сили. Ухвали місцевого господарського суду оскаржуються в апеляційному порядку окремо від рішення господарського суду лише у випадках, передбачених статтею 106 цього Кодексу.
Вимоги до форми і змісту апеляційної скарги закріплені в ст. 94 ГПК України, зокрема п.4 якої вказує, що до скарги додаються докази сплати судового збору.
Згідно з вимогами ст.4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до господарського суду апеляційної скарги на рішення суду становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
У справі № 914/1088/17 Львівське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України подало позовну заяву з вимогою немайнового характеру, відтак, судовий збір, який підлягав оплаті із немайнової вимоги становив 1 600,00 грн.
Таким чином, виконавчий комітет Львівської міської ради зобов'язаний був сплатити судовий збір у зазначеному вище порядку та розмірі, тобто у сумі 1 760,00 грн.
Проте, до вказаної апеляційної скарги не долучений платіжний документ про сплату судового збору. Як вбачається із матеріалів апеляційної скарги, в описовій частині апеляційної скарги скаржник зазначає, що службовою запискою надано доручення сектору бухгалтерського обліку та звітності здійснити оплату судового збору за подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного господарського суду, квитанція про сплату судового збору буде долучена до матеріалів відразу після здійснення оплати судового збору.
Згідно з ч. 1 ст. 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
У пункті 3.1. постанови пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 № 7 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" зазначено, що у розгляді питань, пов'язаних з відстроченням та розстроченням сплати судового збору, зменшенням його розміру або звільненням від його сплати (стаття 8 Закону) і застосуванням приписів Закону щодо пільг зі сплати судового збору (стаття 5 Закону) господарським судам слід враховувати таке.
Єдиною підставою для вчинення господарським судом дій, зазначених у статті 8 Закону, є врахування ним майнового стану сторін.
Клопотання про відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.
З урахуванням вищезазначеного, колегія суддів Львівського апеляційного господарського суду встановила, що клопотання про відстрочення чи розстрочення сплати судового збору ні в прохальній, ні в описовій частині скарги не заявлено.
Згідно з п.3 ч.1 ст. 97 ГПК України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо, до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
За таких обставин, суд апеляційної інстанції вважає за необхідне повернути апеляційну скаргу скаржнику для оформлення її у відповідності до приписів чинного законодавства.
Керуючись ст.ст. 86, 94, п. 3 ч.1 ст.97 ГПК України, апеляційний господарський суд -
У Х В А Л И В :
1. Апеляційну скаргу Виконавчого комітету Львівської міської ради на 6 аркушах та поштовий конверт повернути скаржнику.
2. Після усунення обставин, що спонукали повернення апеляційної скарги, скаржник має право повторно подати апеляційну скаргу в строки та в порядку визначених ГПК України.
3. Справу передати до господарського суду Львівської області.
Головуючий-суддя Н.М. Кравчук
Суддя О.І. Матущак
Суддя О.Л. Мирутенко