
Головуючий у 1 інстанції - Овчиннікова О.С.
Суддя-доповідач - Компанієць І.Д.
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 серпня 2017 року справа №221/434/17
приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15
Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
судді-доповідача Компанієць І.Д., суддів Васильєвої І.А., Ястребової Л.В.,
розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_3 на постанову Волноваського районного суду Донецької області від 15 червня 2017 року в адміністративній справі №221/434/17 за позовом ОСОБА_3 до управління Пенсійного фонду України у Волноваському районі Донецької області, треті особи: Товариство з обмеженою відповідальністю «Волновахська автобаза», Товариство з обмеженою відповідальністю «Соціальне Відродження Донбасу», про визнання незаконною відмови в призначенні пенсії, скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач просив визнати незаконною відмову в призначенні пенсії на пільгових умовах відповідно до п. «б» ст.13 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» та скасувати рішення відповідача №2114 від 06.01.2017 року про відмову в призначенні пенсії; зобов'язати відповідача призначити та виплатити позивачу пенсію відповідно до п. «б» ст.13 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» з 07.10.2016 року.
В обґрунтування позову зазначив, що з 19.12.1985 року до 29.04.2008 року працював водієм автомобіля «БелАЗ» в ТОВ «Волновахська автобаза», з 16.05.2008 року по 22.06.2011 року - водієм автомобіля «БелАЗ» і з 23.06.2011 року по 19.06.2013 року слюсарем в ТОВ «Соціальне Відродження Донбасу), тобто на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком №2.
07.10.2016 року звернувся до відповідача з заявою про призначення пенсії на пільгових умовах відповідно до ст. 13 «б» Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Але відповідач протиправно відмовив в призначенні пенсії, посилаючись на неможливість підтвердити пільговий стаж первинними документами, оскільки підприємство ТОВ «Волновахська автобаза» знаходиться на тимчасово непідконтрольній Україні території - в м. Докучаєвську.
Також відповідач вважає, що період роботи, зазначений в уточнюючій довідці, не співпадає з посадами, вказаними в його трудовій книжці.
Вважає, що відмова відповідача є незаконною, оскільки уточнююча довідка видана 01.11.2011 року, на той час м. Докучаєвськ знаходилось на підконтрольній Україні території. А розбіжність посад, вказаних в уточнюючій довідці та трудовій книжці, викликано тим, що на час внесення даних в трудову книжку вимагалось лише внесення даних про прийняття на роботу водієм в певну автоколону.
Постановою Волноваського районного суду Донецької області від 15 червня 2017 року в задоволенні позову відмовлено.
Не погодившись з судовим рішенням, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просив скасувати постанову, прийняти нову, якою позов задовольнити.
В обґрунтування зазначив, що ліквідатор, який підписав уточнюючу довідку, має право видавати довідки з печаткою юридичної особи, оскільки має всю документацію підприємства. При цьому уточнююча довідка не визнавалася недійсною в судовому порядку.
Також зауважує, що не може надати інших первинних документів та наказів про атестацію робочих місць на підприємстві, оскільки воно знаходиться на тимчасово непідконтрольній українській владі території.
Сторони в судове засідання не прибули, про час, дату та місце апеляційного розгляду справи повідомлені належним чином, тому за приписами п. 2 ч. 1 ст.197 КАС України суд апеляційної інстанції розглядає справу у порядку письмового провадження.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги за матеріалами справи, розглядаючи справу в межах доводів апеляційної скарги, встановила наступне.
Згідно п.п.1 п.2 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 9 липня 2003 року № 1058-У1, який набрав чинності з 1 січня 2004 року, пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України „Про пенсійне забезпечення".
На підставі п. «б» ч.1 ст.13 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» мають право на пенсію за віком на пільгових умовах, незалежно від місця останньої роботи, працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах зі шкідливими і важкими умовами праці, за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць: чоловіки після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах; жінки після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах.
Статтею 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" передбачено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.
Згідно з п. 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.93 р. №637, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.
Відповідно до п. 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.93 р. № 637 (далі Порядок №637), у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.
Аналіз вищезазначених положень свідчить, що для призначення пенсії на пільгових умовах за даними трудової книжки необхідна наявність в ній відомостей про виконання особою роботи на певній посаді, що віднесена, в даному випадку до Списку №2, повний робочий день на роботах із шкідливими і важкими умовами праці і за результатами атестації робочих місць.
Спірним є питання включення до пільгового стажу позивача періоду його роботи з 19.12.1985 року по 29.04.2008 року водієм автомобілю «БелАЗ» в ТОВ «Волноваська автобаза»
З трудової книжки позивача ОСОБА_3 вбачається, що 18.07.1983 року він прийнятий в автоколону №2 «Волновахської автобази» водієм 3-го класу (а.с.12).
В подальшому трудова книжка містить записи про зміну організаційно-правової форми «Волновахської автобази» спочатку в ЗАТ, а потім в ТОВ (а.с.12).
29.04.2008 року позивач звільнений з посади водія 3-го класу за власним бажанням (а.с.12).
Як вбачається з трудової книжки позивача, в ній відсутні відомості про його зайнятість повний робочий день на роботах із шкідливими і важкими умовами праці а також відомості, що він працював водієм автомобілю «БелАЗ» у спірний період.
Таким чином, відсутність в трудовій книжці позивача зазначених відомостей унеможливлює підтвердження його пільгового стажу тільки даними трудової книжки.
07.10.2017 року позивач звернувся до відповідача із заявою про призначенні пенсії відповідно до пункту «б» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
На підтвердження пільгового характеру роботи надав уточнюючі довідки:
від 19.07.2016 року №58, з якої вбачається, що ОСОБА_4 працював повний робочий день в ТОВ «Соціальне відродження Донбасу» за період з 16.05.2008 року по 22.06.2011 року виконував транспортування гірничої маси з кар'єру на ділянку, де здійснюється її переробка на щебінь за професією водій автомобіля «БелАЗ», передбачено Списком №2 розділу 3 підрозділу 1.3а, затвердженому Постановою КМУ від 16.01.2003 року №36. В період з 23.06.2011 року по 19.06.2013 року здійснював ремонт та обслуговування гірничого обладнання за професією слюсар, що передбачено Списком №2 розділу 1 підрозділу 1.1а, затвердженому вищевказаною постановою (а.с.7);
від 01.11.2011 року №45, яка підписана Гринько А.А. одноособово, з якої вбачається, що ОСОБА_3 в період з 19.12.1985 року по 29.04.2008 року повний робочий день був зайнятий на вивезенні нерудних матеріалів на Каранському кар'єрі, який займається добуванням та переробкою граніту за професією водій автомобіля «БелАЗ», що передбачено Списком №2 розділу 1 підрозділу 1.1а, затвердженому Постановою КМУ від 16.01.2003 року №36. Атестація робочих місць проведена вперше наказом №18 від 09.08.1998 року (а.с.8).
Рішенням відповідача №2114 від 06.01.2017 року відмовлено позивачу в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах, у зв'язку з тим, що ТОВ «Волновахська автобаза» знаходиться в м. Докучаєвськ, тобто на території, яка тимчасово непідконтрольна Україні, що унеможливлює підтвердити первинними документами період роботи з 19.12.1985 року по 29.04.2008 року. Крім того, записи в трудовій книжці не співпадають із записами, вказаними в уточнюючій довідці. Також уточнююча довідка підписана одноособово Гриньком А.А., який є ліквідатором.
Тому документально підтверджений страховий стаж роботи позивача складає 36 років 2 місяці 13 днів, пільговий за Списком №2- 5 років 1 місяць 4 дні, що недостатньо для призначення пенсії за п. «б» ст.13 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» (а.с.7)
Пунктом 10 Порядку застосування Списків N 1 і N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 №383, встановлено, що для підтвердження стажу роботи зі шкідливими і важкими умовами праці необхідно подати трудову книжку із оформленими належним чином записами про займану посаду і період виконуваної роботи, виписку із наказу по підприємству про проведення атестації на відповідному робочому місці та, у разі відсутності в трудовій книжці відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, уточнюючу Довідку, передбачену пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.93 № 637 (далі Порядок №637).
Атестація робочих місць здійснюється на підприємствах, в організаціях та установах незалежно від форм власності і господарювання згідно з Порядком проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 1992 року № 442 (далі Порядок), та розробленими на виконання цієї постанови Методичними рекомендаціями для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженими постановою Міністерства праці України (далі Мінпраці) від 1 вересня 1992 року № 41 (далі Методичні рекомендації).
Відповідно до зазначених нормативних актів основна мета атестації полягає у регулюванні відносин між власником або уповноваженим ним органом і працівниками у галузі реалізації права на здорові й безпечні умови праці, пільгове забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах.
Зазначена постанова набула чинності 21 серпня 1992 року.
Згідно з пунктом 4 Порядку та підпунктом 1.5 пункту 1 Методичних рекомендацій періодичність проведення атестації робочих місць визначається безпосередньо колективним договором підприємства і проводиться не рідше одного разу на 5 років
Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства чи організації. Атестація робочих місць відповідно до Порядку та Методичних рекомендацій передбачає: установлення факторів і причин виникнення несприятливих умов праці; санітарно-гігієнічне дослідження факторів виробничого середовища, важкості й напруженості трудового процесу на робочому місці; комплексну оцінку факторів виробничого середовища і характеру праці на відповідність їхніх характеристик стандартам безпеки праці, будівельним та санітарним нормам і правилам; установлення ступеня шкідливості й небезпечності праці та її характеру за гігієнічною класифікацією; обґрунтування віднесення робочого місця до категорії зі шкідливими (особливо шкідливими), важкими (особливо важкими) умовами праці; визначення (підтвердження) права працівників на пільгове пенсійне забезпечення за роботу у несприятливих умовах; складання переліку робочих місць, виробництв, професій та посад із пільговим пенсійним забезпеченням працівників; аналіз реалізації технічних і організаційних заходів, спрямованих на оптимізацію рівня гігієни, характеру і безпеки праці.
Відповідно до положень Порядку відомості про результати атестації робочих місць заносяться до картки умов праці, форма якої затверджується Мінпраці разом з Міністерством охорони здоров'я України. Перелік робочих місць, виробництв, професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників, який складається за результатами проведеної атестації робочих місць, після погодження з профспілковим комітетом затверджується наказом по підприємству, організації і зберігається протягом 50 років. Витяги з наказу додаються до трудової книжки працівників, професії та посади яких внесено до переліку.
Аналіз норм Закону № 1788 та Порядку дає підстави дійти висновку, що необхідними умовами для виникнення у особи права на пенсійне забезпечення на пільгових умовах відповідно до пункту "б" статті 13 Закону № 1788-ХІІ є встановлення факту перебування особи на посаді або виконання нею робіт, що містяться у списку № 2, а також документальне підтвердження зайнятості працівника за відповідною професією за результатами атестації умов праці, яке полягає у наявності результатів атестації відповідного робочого місця за умовами праці.
Така атестація у відповідності до Порядку № 442 повинна проводитись на підприємстві з 21 серпня 1992 року не рідше одного разу на п'ять років.
Документами, які підтверджують результати атестації робочого місця за умовами праці, можуть бути: карта умов праці, наказ по підприємству про затвердження переліку робочих місць, виробництв, професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників; трудова книжка із записом про витяг із зазначеного наказу або з додатком такого витягу.
Відсутність підтвердження вищезгаданих обставин не породжує виникнення права на зарахування пільгового стажу.
Дійсно, трудова книжка позивача не містить записів про проведення атестації за період з 21 серпня 1992 року по 2008 рік.
Проте, з копії пенсійної справи, витребуваної апеляційним судом, вбачається, що на ТОВ «Волновахська автобаза» були проведені атестації робочих місць відповідно до наказів №36 від 15.09.2003 року, №15 від 18.03.2005 року, за наслідками яких атестовано робоче місце позивача - водій вантажного автомобілю, зайнятий на технологічному процесі в кар'єрі, та визначено право позивача на пільгове забезпечення за Списком №2, підрозділ 1,1а, код 2010300а-11442, затвердженим постановою КМУ №36 від 16.01.2003 року.
Судова колегія не приймає доводи пенсійного орану, що дані уточнюючої довідки від 01.11.2011 року не співпадають з записами в трудовій книжці ОСОБА_3, оскільки відповідно до п. 20 Порядку №637 підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.
За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців ТОВ «Волноваська автобаза» перебуває в стані припинення з 15.11.2011 року на підставі постанови Господарського суду Донецької області про визнання юридичної особи банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури №27/76б від 02.11.2011, яке набуло чинності 11.11.2011 року. Головою комісії з припинення або ліквідатором вказано Гринька А.А.
Довідка від 01.11.2011 року підписана Гринько А.А., який відповідно до даних ЄДР та на підставі довідки від 01.11.2011 року (а.с.8) має право єдиного підпису фінансових та господарських документів ТОВ «Волноваська автобаза».
Таким чином, уточнююча довідка від 01.11.2011 року підписана належною особою.
Враховуючи, що в трудовій книжці позивача містяться записи про роботу з 19.12.1985 року до 29.04.2008 в ТОВ «Волновахська автобаза», робота позивача на посаді за Списком №2 в спірний період праці підтверджується уточнюючою довідкою, що в сукупності з іншими доказами по справі - наказами про атестацію робочих місць, індивідуальними відомостями про застраховану особу, підтверджують доводи позивача про неправомірність рішення пенсійного органу про відмову в призначенні пенсії на пільгових умовах.
Пенсійний орган також зазначив в своєму рішенні, що уточнююча довідка від 01.11.2011 року видана підприємством, яке розташовано на території, що тимчасово не контролюється українською владою.
Стосовно окупованих територій у практиці Міжнародного суду ООН сформульовані так звані «намібійські винятки»: документи, видані окупаційною владою, повинні визнаватися, якщо їх невизнання веде за собою серйозні порушення або обмеження прав громадян.
У рішенні Європейського суду з прав людини «Мозер проти Республіки Молдови та Росії» від 23.02.2016 року ЄСПЛ констатував, що «Консультативний висновок Міжнародного Суду, що розуміється в сукупності з виступами і поясненнями деяких членів суду, чітко показує, що в ситуаціях, подібних до тих, що наводяться в цій справі, зобов'язання ігнорувати, не брати до уваги дії існуючих de facto органів та інститутів [окупаційної влади] далеко від абсолютного. Для людей, що проживають на цій території, життя триває. І це життя потрібно зробити більш стерпним і захищеним фактичною владою, включаючи їх суди; і виключно в інтересах жителів цієї території дії згаданої влади, які мають відношення до сказаного вище, не можуть просто ігноруватися третіми країнами або міжнародними організаціями, особливо судами».
При цьому суд апеляційної інстанції зазначає, що довідка №45 видана 01.11.2011 року, тобто до початку антитерористичної операції в квітні 2014 року, належним чином засвідчена підписом голови ліквідаційної комісії з печаткою із зазначенням коду ЄДРПОУ, відомості, які засвідчені в довідці повністю узгоджуються з іншими вище переліченими доказами по справі.
На підставі п..4.2 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України №22-1 від 25 листопада 2005 року, в редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 07 липня 2014 року №13-1) при прийманні документів орган, що призначає пенсію:
1) перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж.
2) перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів;
3) перевіряє копії відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розбіжності (невідповідності).
Орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі.
Згідно п.4.7 Порядку право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об'єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію.
На підставі викладеного судова колегія приходить до висновку, що рішення відповідача про відмову позивачу в призначенні пенсії на пільгових умовах не відповідає вимогам щодо всебічного, повного та об'єктивного розгляду всіх поданих документів, є неправомірним та підлягає скасуванню.
Щодо позовних вимог про зобов'язання відповідача призначити позивачу пенсію відповідно до п. «б» ст..13 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» з 07.10.2016 року судова колегія зазначає наступне.
Правильність та повноту наданих документів для призначення пенсії визначають органи пенсійного фонду.
Суд не може підміняти пенсійний орган, уповноважений на виконання функцій з розрахунку та призначення пенсій громадянам, та на свій розсуд розраховувати пільговий та страховий стаж позивача.
Таким чином, судова колегія приходить до висновку, що для повного захисту прав позивача необхідно вийти за межі позовних вимог відповідно до ст.11 КАС України та зобов'язати відповідача зарахувати до пільгового стажу ОСОБА_3 відповідно до п. «б» ст..13 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» період його роботи в ТОВ «Волноваська автобаза» з 19.12.1985 року по 29.04.2008 року та зобов'язати управління повторно розглянути заяву позивача від 07.10.2016 року з врахуванням спірного періоду та прийняти рішення відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення».
Таким чином позов ОСОБА_3 підлягає частковому задоволенню.
Частиною 2 статті 71 КАС України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Судова колегія з огляду на матеріали справи та надані докази приходить до висновку, що відповідач не довів правомірність свого рішення про відмову в призначенні пенсії позивачу, оскільки пільговий стаж позивача підтверджується сукупністю наданих доказів: записами в трудовій книжці, довідками, іншими первинними та архівними документами та індивідуальними даними про застраховану особу.
Проведення зустрічних перевірок відповідно до Закону №1058 та Закону №1788 є правом, а не обов'язком пенсійного органу та не є обов'язковою умовою для вирішення питання про призначення або відмову в призначенні пенсії за віком.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.202 КАС України підставами для скасування постанови суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є неповне з'ясування обставин, що мають значення для справи, порушення норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.
Судова колегія вважає, що суд першої інстанції неповно з'ясував обставини справи, що мають значення для справи, порушив норми матеріального та процесуального права, що обумовлює часткове задоволення апеляційної скарги, скасування постанови суду першої інстанції, прийняття нової постанови про часткове задоволення позовних вимог.
На підставі ст.94 КАС України підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача судовий збір у розмірі 1344 грн (а.с.1, 56)
Керуючись статтями 24, 94, 195, 197, 198, 202, 205, 207, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 на постанову Волноваського районного суду Донецької області від 15 червня 2017 року в адміністративній справі №221/434/17 - задовольнити частково.
Постанову Волноваського районного суду Донецької області від 15 червня 2017 року в адміністративній справі №221/434/17 - скасувати.
Прийняти нову постанову.
Позов ОСОБА_3 до управління Пенсійного фонду України у Волноваському районі Донецької області про визнання незаконною відмови в призначенні пенсії, скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Скасувати рішення управління Пенсійного фонду України у Волноваському районі Донецької області №2114 від 06.01.2017 року про відмову ОСОБА_3 в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах.
Зобов'язати управління Пенсійного фонду України у Волноваському районі Донецької області зарахувати до пільгового стажу ОСОБА_3 періоди його роботи в ТОВ «Волноваська автобаза» з 19.12.1985 року по 29.04.2008 року.
Зобов'язати управління Пенсійного фонду України у Волноваському районі Донецької області повторно розглянути заяву ОСОБА_3 від 07.10.2016 року з врахуванням періоду його роботи в ТОВ «Волноваська автобаза» з 19.12.1985 року по 29.04.2008 року та прийняти рішення відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення»
В задоволенні решти позовних вимог ОСОБА_3 до управління Пенсійного фонду України у Волноваському районі Донецької області про визнання незаконною відмови в призначенні пенсії, зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_3 ( паспорт НОМЕР_1; ІПН НОМЕР_2) судовий збір у розмірі 1344 (одна тисяча триста сорок чотири) гривні за рахунок бюджетних асигнувань управління пенсійного фонду України у Волноваському районі Донецької області ( код ЄДРПОУ 21955522; адреса вул. Обручева, 17, м. Волноваха, Донецька область, 85700)
Постанова суду апеляційної інстанції за наслідками розгляду у письмовому провадженні набирає законної сили через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі, і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили.
Суддя-доповідач І.Д. Компанієць
Судді І.А. Васильєва
Л.В. Ястребова