Постанова № 6849976, 05.11.2009, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
05.11.2009
Номер справи
2а-6044/09/4/0170
Номер документу
6849976
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

05.11.09Справа №2а-6044/09/4/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Циганової Г.Ю., при секретарі судового засідання Заєвській Н.В., за участю представників сторін: від прокуратури – Кулібаба, посвідчення,

від позивача – Алієва, представник за дов.,

від відповідача – не з’явився,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Прокурор Сімферопольського району в інтересах держави в особі Сімферопольського районного центру зайнятості, м. Сімферополь,

до Комунального підприємства «Конверсія»,

про стягнення заборгованості у сумі 20562,09 грн.,

Суть спору: Прокурор Сімферопольського району в інтересах держави в особі Сімферопольського районного центру зайнятості (далі – позивач) звернувся до адміністративного суду з позовом до Комунального підприємства «Конверсія» (далі - відповідач) про стягнення заборгованості в сумі 20562,09 грн.

Представник позивача у судовому засіданні на позовних вимогах наполягав.

Відповідач у судове засідання не з'явився. Про час та місце розгляду був сповіщений належним чином, поштовою кореспонденцією, про причини неявки суд не повідомив.

Приймаючи до уваги, що відповідач повідомлений належним чином про дату, час та місце судового розгляду, без поважних причин не з’явився у судове засідання, суд вважає можливим розглядати справу за відсутності представника відповідача на підставі наявних у справі доказів

Заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до п.4 ч.1 ст.17 КАС України до компетенції адміністративного суду віднесено спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Пунктом 7 ч.1 ст.3 КАС України визначено поняття суб’єктів владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Правові, економічні та організаційні основи зайнятості населення України і його захисту від безробіття, а також соціальні гарантії з боку держави в реалізації громадянами права на працю визначає Закон України „Про зайнятість населення" від 01.03.1991р. №803-ХІІ.

Стаття 18 цього Закону передбачає структуру державної служби зайнятості, яка складається з Державного центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських і районних у містах центрів зайнятості, центрів організації професійного навчання незайнятого населення і центрів професійної орієнтації населення, інспекцій по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення.

Права державної служби зайнятості перелічені у ст.19 вищезазначеного Закону, серед яких, право одержувати від підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, статистичні дані по наявність вакантних робочих місць, характер і умови праці на них, про всіх вивільнюваних, прийнятих і звільнених працівників та інформацію про передбачувані зміни в організації виробництва і праці, інші заходи, що можуть призвести до вивільнення працівників. Статтею 19 Закону України „Про зайнятість населення" передбачено право центрів зайнятості, стягувати з підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, суми прихованих або занижених обов'язкових зборів та недоїмок до державного фонду сприяння зайнятості населення, правонаступником якого є Фонд.

Сімферопольський районний центр зайнятості входить до складу Кримського республіканського центру зайнятості на правах самостійної юридичної особи, що діє на підставі Положення, узгодженого з Сімферопольською районною Державною адміністрацією 06.05.1999р.

Відповідно до п.8 ч.1 ст.3 КАС України, позивач - особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано адміністративний позов до адміністративного суду, а також суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подана позовна заява до адміністративного суду.

Згідно із ст. 36-1 Закону України від 05.11.1991 року №1789-ХІІ “Про прокуратуру” представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.

Формою такого представництва є звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави. Прокурор самостійно визначає підстави для представництва у судах, форму його здійснення і може здійснювати представництво в будь-якій стадії судочинства в порядку, передбаченому процесуальним законом.

Враховуючи викладене, позивач у справі є суб’єктом владних повноважень, законом передбачено право звернення прокурора і позивача до суду із позовом про стягнення заборгованості, справу належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.

Відповідач Комунальне підприємство «Конверсія» зареєстрований Сімферопольською районною державною адміністрацією 16.01.04р., як юридична особа, код ЄДРПОУ 32752911.

Відповідач зареєстрований у Сімферопольському міському центрі зайнятості як платник внесків на загальнообов’язкове державне соціальне пенсійне страхування України на випадок безробіття. Передбачена законодавством звітність, у тому числі звітність щодо вивільнених працівників надається до Сімферопольського районного центру зайнятості, який у межах повноважень, веде відповідний облік та контроль.

Стаття 20 Закону України передбачає участь підприємств, установ і організацій у реалізації державної політики зайнятості, відповідно до якої підприємства, установи і організації, незалежно від форм власності, їх службові особи зобов'язані сприяти проведенню державної політики зайнятості.

Підприємства, установи і організації, незалежно від форм власності, повинні зареєструватися у місцевих центрах зайнятості за місцезнаходженням як платники зборів до державного фонду сприяння зайнятості населення, щомісяця у повному обсязі надавати їм інформацію про наявність вільних робочих місць (вакантних посад) та дані про працівників, які працюють неповний робочий день (тиждень), якщо це не передбачено трудовим договором, або не працюють у зв'язку з простоєм виробництва з не залежних від них причин, і в десятиденний строк - про всіх прийнятих працівників згідно з формами державної статистичної звітності та первинного обліку, затвердженими Державним комітетом статистики України. Несвоєчасна реєстрація або відмова від неї, неподання статистичних даних або подання їх недостовірними чи із запізненням тягнуть за собою накладення на службових осіб штрафу у розмірі, передбаченому законодавством України.

При вивільненні працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників підприємства, установи, організації, незалежно від форм власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці у письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - списки фактично вивільнених працівників,

У разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до державного фонду сприяння зайнятості і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.

Порядок стягнення та розміри штрафів за невиконання вимог цієї статті з підприємств, установ і організацій встановлюються законодавством України.

Кабінетом Міністрів України 24.06.1991р. постановою №47 затверджене Положення про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення, згідно з яким Інспекція входить до складу служби зайнятості та здійснює контроль за виконанням законодавства про зайнятість населення підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності, фермерами та іншими роботодавцями. У випадках виявлення порушень законодавства про зайнятість, керуючись пп."г" п.8 цього Положення застосовує економічні санкції.

Судом встановлено, що відповідно до наказу №17 від 19.05.08р. начальника Комунального підприємства «Конверсія» звільнені Барсов І.М., Сеттаров Р.Р., Рафієв Н.Н., у зв’язку зі скороченням штату. Однак у строк, встановлений законодавством, відповідач Сімферопольський районний центр зайнятості не повідомив про звільнення працівників.

Інспекцією з контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Кримського республіканського центру зайнятості складений акт №15 від 09.07.08р., від підписання якого начальник відповідача відмовився, однак не оскаржив його у встановленому законом порядку.

Судом встановлено, що відповідно до наданих відповідачем довідок сума річного доходу звільнених працівників склала у загальної сумі 20562,09 грн., а саме: Барсов І.М. у сумі 8830,26 грн., Сеттаров Р.Р. – 5926,61 грн., Рафієв Н.Н. -5805,22 грн.

Відповідачем у порядку, встановлено ст.71 КАС України не надано доказів погашення суми заборгованості у повному обсязі,зазначене є належним доказом наявності заборгованості відповідача, яка підлягає погашенню у порядку, встановленому законом.

Таким чином, відповідач зобов’язаний сплатити до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття 20562,09 грн., вимоги про стягнення якої обґрунтовані та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 94, 98, 158 – 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –

П О С Т А Н О В И В:

1.          Адміністративний позов задовольнити.

2.          Стягнути з Комунального підприємства «Конверсія» (Сімферопольський район, с. Шкільне, вул. Мира,6, ЄДРПОУ 32752911) на користь Сімферопольського районного центру зайнятості (500404500, р/р 37175305900268 в УДК в АРК м. Сімферополь, МФО 824026, ЗКПО 20708712) заборгованість у розмірі 20562,09 грн.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня проголошення постанови у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

          Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня проголошення постанови через Окружний адміністративний суд АР Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

          Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).

Суддя                                                   Циганова Г.Ю.