Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
02.11.09Справа №2а-9850/09/1/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Трещової О.Р. , при секретарі Єлжовій Н.М., за участю представника позивача - Мішуткіна М.В., довіреність № 7731/10 від 14.10.09 розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Балаклавському районі м.Севастополя
до Закритого акціонерного товариства "Кримвтормет"
про стягнення
Суть спору: Державна податкова інспекція у Балаклавському районі м.Севастополя (далі позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Закритого акціонерного товариства "Кримвтормет" (далі відповідач) заборгованості в сумі 44050,30 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем несвоєчасно сплачувались суми узгодженого податкового зобов’язання з орендної плати за земельні ділянки.
Ухвалами суду від 18.08.2009 року відкрито провадження у справі, закінчено підготовче провадження і справу призначено до судового розгляду.
У судовому засіданні, яке відбулось 02.11.2009 року представник позивача наполягав на задоволенні позовних вимог, мотивуючи це тим, що станом на день розгляду справи заборгованість Закритого акціонерного товариства "Кримвтормет" зі сплати штрафних санкцій з орендної плати на землю, у розмірі 44050,30 грн. досі не сплачена.
У судове засідання відповідач вдруге не з’явився, повідомлений належним чином про час, дату та місце розгляду справи, що підтверджується повідомленням про поштове відправлення № 49233, про причини неявки суд не повідомив, клопотання про розгляд справи за його відсутності, заперечення на позов, будь – які докази до суду не надав.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з’ясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі ст. 128 КАС України розглядати справу за відсутності представника відповідача, на підставі наявних у справі матеріалів.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п. 4 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення суб’єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частиною 1,3 статті 4 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”від 04.12.1990 року № 509-ХІІ Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Відповідно до підпункту 2.1.4 п. 2.1. статті 2 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”№ 2191-ІІІ від 21.12.2000 року податкові органи визнані контролюючими органами стосовно податків і зборів (обов’язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів. Отже, вони наділені компетенцією, визначеною підпунктом 2.2.1 пункту 2.2. статті 2 Закону здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати зазначених податків.
Отже, органи державної податкової служби у відносинах з суб’єктами господарювання, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, являються суб’єктами владних повноважень.
Таким чином, судом встановлено, що ДПІ у Балаклавському районі м.Севастополя є органом виконавчої влади та суб’єктом владних повноважень.
Відповідно до ст.2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”№ 3813 від 24.12.1993 року головним завданням державних податкових інспекцій є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів податків, зборів та інших платежів і неподаткових доходів (далі - податків, інших платежів) і внесків до державних цільових фондів, встановлених законодавством України.
Пунктом 11 ч. 1 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”від 4 грудня 1990 року N 509-XII визначено, що податкові органи мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Таким чином, судом встановлено, що ДПІ у Балаклавському районі м.Севастополя уповноважена здійснювати контроль за додержанням податкового законодавства.
Судом встановлено, що Закрите акціонерне товариство "Кримвтормет" є юридичною особою, ідентифікаційний код 00190638, державну реєстрацію якого проведено виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради 22.08.1996 року, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 436331 (а.с.3), є платником податків, згідно повідомлення про включеня платника податків до категорії платників окремих податків ДПІ у Балаклавському районі м.Севастополя № 250/9 від 17.08.09 року.
Судом встановлено, що ЗАТ "Кримвтормет" є платником орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності у ДПІ у Балаклавському районі м.Севастополя, відповідно до договору оренди земельної ділянки загальною площею 8,0538 га, у тому числі: 1,16455 га – капітальна, 6,88925 га – інша земля, укладеного між відповідачем та Інкерманською міською радою 17.11.2004 року.
Таким чином, відповідач є орендарем земельної ділянки, платником орендної плати за землі комунальної власності, та зобов’язаний у строки, встановлені законодавством України подавати до ДПІ у Балаклавському районі м.Севастополя податкову звітність та вчасно сплачувати орендну плату.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п.2,3 ч.1 ст.9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25 червня 1991 року N 1251-XII платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов’язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Порядок, підстави та строки сплати орендної плати за землю передбачені Законом України “Про плату за землю” від 03.07.1992 року № 2535 –ХІІ.
Відповідно до ст. 2 Закону України “Про плату за землю”від 03.07.1992 року № 2535 –ХІІ використання землі в Україні є платним. Плата за землю здійснюється у вигляді земельного податку чи орендної плати, що визначаються в залежності від грошової оцінки земель. Власники земельних ділянок (паїв) і землекористувачі згідно з ч.2 ст. 2 Закону України “Про плату за землю” сплачують земельний податок та орендну плату.
Відповідно до п. 4.1.1. статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.
Підпунктом 4.1.4. статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Судом встановлено, що відповідно до договору оренди землі від 17.11.2004 року орендна плата повинна вноситися орендарем щомісячно у грошовій формі.
Згідно зі ст. 14 Закону України “Про плату за землю” платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Відповідно до п. 5.1. статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідно до п. п. 5.3.1 п.5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Судом встановлено, що відповідно до пунктів 1.2, 1.3 ст. 1 Закону №2181 податкове зобов'язання - це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України; податковий борг (недоїмка) - це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Судом встановлено, що ЗАТ "Кримвтормет" до ДПІ у Балаклавському районі м.Севастополя було надано податкову декларацію за 2008 рік з орендної плати за земельну ділянку вх. № 886 від 30.01.2009 року із зазначенням суми податкового зобов’язання – 755698,44 гривень, де щомісячний платіж - 62974,87 гривень.
Згідно абзацу «а» підпункту 4.2.2. пункту 4.2. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі, якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію.
Відповідно до п.6.1 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-III у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).
Згідно з підпунктом 6.2.4. пункту 6.2. статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III встановлено, що у разі, коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги або повідомлення вважається днем її вручення.
Такий самий порядок надіслання податкових повідомлень-рішень визначений «Порядком направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій», затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 21.06.2001 року № 253 та «Порядком направлення органами державної податкової України податкових вимог платникам податків», затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 266 від 03.07.01 року.
Судом встановлено, що посадовими особами податкових органів було складено акт про результати невиїзної документальної перевірки з питань своєчасності сплати до бюджету узгоджених податкових зобовїязань по орендній платі за зенлю за серпень – гудень 2008 року (код ЄДРПОУ 00190638) від 21.04.09 року № 50/134/15-341/00190638, в якому вказано, що 21.04.09 року проводилася невиїзна документальна перевірка ЗАТ "Кримвтормет", в результаті якої встановлена несвоєчасна сплата орендної плати за земельну ділянку, а саме заборгованість погашена у сумі 5531,85 гривень 28.11.2008 року , кількість днів затримки – 59 днів , 09.12.2008 року в сумі 49133,80 гривень, кількість днів затримки – 70 днів – дата нарахування 30.09.2008 року; заборгованість погашена 21.01.2009 року у сумі 388,85 гривень, кількість днів затримки – 83 днів, 27.01.2009 року в сумі 54276,85 гривень, кількість днів затримки – 89 днів – дата нарахування 30.10.2008 року; заборгованість погашена 27.01.2009 року у сумі 1916,20 гривень,кількість днів затримки – 57 днів, 26.02.2009 року в сумі 51816,60 гривень, кількість днів затримки – 87 днів – дата нарахування 01.12.2008 року; заборгованість погашена у сумі 5466,70 гривень 30.03.2009 року, кількість днів затримки – 90 днів – дата нарахування 30.12.2008 року; 30.03.2009 року в сумі 189,46 гривень, кількість днів затримки – 59 днів – дата нарахування 30.01.2008 року, в результаті чого було порушено п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III.
Відповідно до п.п. 17.1.7 п.17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
За результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було складено податкове повідомлення-рішення від 29 квітня 2009 року № 0000011503/106, в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 21.04.09 року № 50/134/15-341/00190638 встановлено порушення п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III, за що на ЗАТ "Кримвтормет" було накладено штраф у розмірі 466,44 гривень, який підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.
Це податкове повідомлення-рішення було відправлено на адресу ЗАТ "Кримвтормет", та отримано ним 24.04.2009 року, що підтверджується підписом уповноваженої особи на повідомлені про поштове відправлення.
За результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було складено податкове повідомлення-рішення від 29 квітня 2009 року № 0000011503/107, в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 21.04.09 року № 50/134/15-341/00190638 встановлено порушення п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III, за що на ЗАТ "Кримвтормет" було накладено штраф у розмірі 43583,86 гривень, який підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.
Це податкове повідомлення-рішення було відправлено на адресу ЗАТ "Кримвтормет", та отримано ним 24.04.2009 року, що підтверджується підписом уповноваженої особи на повідомлені про поштове відправлення.
Судом встановлено, що станом на день розгляду справи відповідачем не погашена сума штрафних санкцій з орендної плати за землю по податковим повідомленням рішенням від 29 квітня 2009 року № 0000011503/107 у сумі 43583,86 гривень та по рішенню від 29 квітня 2009 року № 0000011503/106 у сумі 466,44 гривень.
Відповідно до підпункту 6.2.1. пункту 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідно до підпункту 6.2.3. пункту 6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Отже, судом встановлено, що відповідно до Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» інформація про виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк зазначається у першій податковій вимозі, у другій податковій вимозі може значиться повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Судом встановлено, що 04.09.08 року ДПІ у Балаклавському районі м.Севастополя була складена перша податкова вимога № 1/108 на суму податкового боргу за узгодженими податковими зобов’язаннями ЗАТ "Кримвтормет" в розмірі 21,51 гривень, з яких пеня – 21,51 гривень.
Ця податкова вимога № 1/108 була відправлена на адресу ЗАТ "Кримвтормет" була вручена генеральному директору ЗАТ "Кримвтормет" 18.11.2008 року про що свідчить його підпис на корінці зазначеної вимоги.
Судом встановлено, що 22.12.08 року ДПІ у Балаклавському районі м.Севастополя була складена друга податкова вимога № 2/171, в якій було вказано, що сума податкового боргу ЗАТ "Кримвтормет" складає 116884,62 гривень, за основним платежем – 114889,33 гривень, пеня – 1995,29 гривень та було вказано порядок та місце сплати цього боргу, відповідальність за несплату та міри впливу на боржника.
Ця податкова вимога № 2/171 була відправлена на адресу ЗАТ "Кримвтормет" та отримана відповідачем 29.12.2008 року, що підтверджується копією повідомлення про поштове відправлення.
На підставні п.п 10.1.1. Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» - у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків. Стягнення коштів та продаж інших активів платника податків провадяться не раніше тридцятого календарного дня з моменту надіслання йому другої податкової вимоги. Стягнення безготівкових коштів здійснюється шляхом надіслання банку (банкам), обслуговуючому платника податків, платіжної вимоги на суму податкового боргу або його частини, а при стягненні готівкових коштів - у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Продаж інших активів здійснюється на підставі рішення податкового органу, підписаного його керівником та скріпленого гербовою печаткою податкового органу. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним податковим органом.
Судом встановлено, що сума штрафних санкцій по податковим повідомленням рішенням від 29 квітня 2009 року № 0000011503/107 у сумі 43583,86 гривень та по рішенню від 29 квітня 2009 року № 0000011503/106 у сумі 466,44 гривень розрахована позивачем вірно та не погашена відповідачем у повному обсязі, тому, згідно відомостей облікової картки платника податків станом на 31.10.2009 року сума заборгованості відповідача за штрафними санкціями з орендної плати за землю, яка підлягає стягненню складає 44050,30 гривень.
Згідно з підпунктом 3.1.1. п.3.1 ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Приймаючи до уваги, що заборгованість у розмірі 44050,30 гривень станом на день розгляду справи відповідачем не сплачена, тому позовні вимоги ДПІ у Балаклавському районі м.Севастополя підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, і відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Судом 02 листопада 2009 року оголошена вступна та резолютивна частина постанови, а 06 листопада 2009 року постанова складена у повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити.
2. Стягнути з Закритого акціонерного товариства "Кримвтормет"(ідентифікаційний номер 00190638, адреса 95000, м. Сімферополь, вул. Суворовський спуск, б.5) заборгованість перед бюджетом зі сплати штрафних санкцій з орендної плати на землю в сумі 44050,30 гривень на р/р 33214812700002, одержувач Балаклавський місцевий бюджет, код платежу 13050200, УДК м. Севастополя, МФО 824509, ЕДРПОУ 24035629.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).
Суддя Трещова О.Р.