Постанова № 6849700, 12.10.2009, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
12.10.2009
Номер справи
2а-10570/09/2/0170
Номер документу
6849700
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

12.10.09Справа №2а-10570/09/2/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Яковлєва С.В. при секретарі Слабун О.М. розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АРК

до Приватного підприємства «Геоманис Консалттрейд Центр»

про стягнення заборгованості в сумі 279,06 грн.,

за участю представників:

від позивача – не з’явився;

від відповідача – не з’явився;

Суть спору: Державна податкова інспекція у м. Сімферополі АРК (далі позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Приватного підприємства «Геоманис Консалттрейд Центр» (далі відповідач) заборгованості в сумі 279,06 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем несвоєчасно провадиться сплата узгоджених податкових зобов’язань.

Позивач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, 12.10.2009 року від нього надійшло клопотання про розгляд справи за відсутності його представника та підтримання позовних вимог у повному обсязі.

Відповідач заперечення на позов до суду не надав, явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час, дату та місце його проведення повідомлений належним чином через засоби масової інформації, клопотання про розгляд справи за його відсутності до суду не надав, про причини неявки суд не повідомив.

Суд, приймаючи до уваги клопотання позивача, враховуючи ненадання відповідачем доказів неможливості його участі у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи клопотання про неможливість розгляду справи без участі його представника, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим продовжити розгляд справи на підставі наявних доказів.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідач 08.11.2002 року зареєстрований Виконавчим комітетом Залізничної районної ради м. Сімферополь АР Крим як юридична особа, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію від 08.11.2002 року.

Згідно зі статтею 4 Закону України «Про систему оподаткування», платниками податків і зборів (обов’язкових платежів) є юридичні особи, на яких відповідно до Законів України покладений обов’язок сплачувати податки і збори.

Пунктом 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку вказує у податковій декларації.

Згідно абзацу «а» підпункту 4.2.2. пункту 4.2. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі, якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію.

Згідно з пунктом 5.3.1 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.

          Відповідно до п.6.1 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-III у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).

Статтею 9 Закону України «Про систему оподаткування» встановлено, що платники податків зобов’язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідно до пункту 10.2 статті 10 Закону України «Про податок на додану вартість» платники податку, відповідають за дотримання достовірності та своєчасності визначення сум податку, а також за повноту та своєчасність його внесення до бюджету відповідно до закону.

Види місцевих податків і зборів, їх граничні розміри та порядок обчислення і спрямований на зміцнення бюджетів місцевого самоврядування визначені Декретом Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори» від 20.05.1993 року № 56-93, відповідно до ч. 1 якого комунальний податок належить до місцевих податків.

Згідно зі ст. 15 Декрету комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Органи місцевого самоврядування самостійно встановлюють і визначають порядок сплати місцевих податків і зборів відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок.

Місцеві податки і збори перераховуються до бюджетів місцевого самоврядування в порядку, визначеному Радами народних депутатів, якими вони встановлюються. Стягнення не внесених в установлений термін місцевих податків і зборів здійснюється згідно з чинним законодавством.

Порядок, підстави та строки сплати комунального податку, надання податкової звітності встановлений Положенням «Про механізм стягнення і порядку сплати комунального податку», затвердженого Рішенням сесії міської ради м. Сімферополя АР Крим № 44 від 29.10.2002 року

Підпунктом 4.1.4. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: б) календарному кварталу або календарному півріччю ( у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків).

Таким чином, відповідач зобов’язаний щоквартально протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем податкового кварталу, подавати до ДПІ в м. Сімферополі декларації з комунального податку.

ДПІ в м. Сімферополь АР Крим 27.11.2007 року проведено документальну невиїзну перевірку відповідача з питань своєчасності подання розрахунків подання розрахунків та сплати комунального податку за ІІІ квартал 2007 року за період з 01.07.2007 року по 30.11.2007 року.

За результатами перевірки складено акт № 7558/15-3/32259310 від 27.11.2008 року, в якому зафіксовано порушення відповідачем п.п. «б» п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та п. 2.4 Положенням «Про механізм стягнення і порядку сплати комунального податку».

Акт перевірки був направлений відповідачу та отриманий останнім 04.12.2007 року, що підтверджується відміткою на повідомленні про вручення поштового відправлення № 598262.

На підставі акту перевірки № 7558/15-3/32259310 від 27.11.2008 року позивачем 11.12.2007 року прийнято податкове повідомлення – рішення № 0011191503/0, в якому зазначено про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 170,00 грн.

Зазначене податкове повідомлення – рішення отримане відповідачем 19.12.2007 року, про що свідчить відмітка на повідомленні про вручення поштового відправлення № 773420.

Згідно з довідкою про розрахунки з бюджетом станом на 31.08.2009 року відповідачем частково сплачена сума штрафних санкцій у розмірі 39,67 грн.

ДПІ в м. Сімферополь АР Крим 27.10.2008 року проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання податкової звітності.

За результатами перевірки складено акт № 7808/15-02 від 27.10.2008 року, в якому зафіксовано порушення відповідачем п.п. «а» п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та п. 7.8 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», а саме: несвоєчасне подання декларації з податку на прибуток за травень 2008 року, граничний строк подання якої настав 20.06.2008 року, фактично декларація була подана 23.06.2008 року.

Зазначений акт перевірки був направлений відповідачу поштою, проте не був ним отриманий, про що складено акт № 2892/15-2 від 27.10.2008 року.

На підставі акту перевірки № 7808/15-02 від 27.10.2008 року позивачем 11.11.2008 року прийнято податкове повідомлення – рішення № 0012461502/0, в якому зазначено про нарахування відповідачу штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 170,00 грн.

Зазначене податкове повідомлення – рішення було направлено відповідачу поштою, однак не було ним отримане.

          Згідно з підпунктом 6.2.4. пункту 6.2. статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III встановлено, що у разі, коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги або повідомлення вважається днем її вручення.

Оскільки в такому випадку юридично день розміщення вважається днем вручення, то підлягає застосуванню підпункт 5.2.1. пункту 5.2. статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III , який наголошує, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту. Оскільки податкове зобов’язання було визначено на підставі пункту 4.2. Закону N 2181-III, суд приходить до висновку, що в даному випадку день розміщення такого податкового повідомлення-рішення на дошці податкових оголошень (повідомлень) вважатиметься не тільки днем його вручення, а й днем його узгодження.

На підставі зазначеного вище, а також акту № 3583/15-2 від 22.12.2008 року податкове повідомлення – рішення № 0012461502/0 від 11.11.2008 року розміщено на дошці податкових оголошень (повідомлень) з 22.12.2008 року.

Згідно з довідкою про розрахунки з бюджетом станом на 31.08.2009 року відповідачем частково сплачена сума штрафних санкцій у розмірі 21,27 грн.

Таким чином, станом на день розгляду справи заборгованість відповідача з урахуванням часткової сплати у розмірі 60,94 грн., становить 279,06 грн.

Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.

Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках— коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами.

Приймаючи до уваги те, що відповідач не надав заперечення проти позову та, у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав доказів сплати заборгованості в сумі 279,06 грн., суд вважає, що позовні вимоги належить задовольнити у повному обсязі.

Під час судового засідання, яке відбулось 12.10.2009р., оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Постанова оформлена та підписана 19.10.2009 р.

На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов задовольнити.

          2.Стягнути з Приватного підприємства «Геоманис Консалттрейд Центр» (95000, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Ракетна, 34б, ЄДРПОУ 32259310; р/р 2600310322 в ОД «Райффайзен банк «Аваль», м. Сімферополь, МФО 302247) на користь Державного бюджету м. Сімферополя заборгованість з податку на додану вартість у розмірі 130,33 грн. (код податку 14010100 на р/р 31114029700002 в ГУ ДКУ в АРК, ЄДРПОУ 34740405, МФО 824026), з комунального податку у розмірі 148,73 грн. (код податку 16010202 на р/р 33214828700004 в ГУ ДКУ в АРК, ЄДРПОУ 34740405, МФО 824026).

У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя                                                   Яковлєв С.В.