Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
06.08.09Справа №2а-4065/09/10/0170 14:49 м. Сімферополь Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді - Кудряшової А.М. ,
при секретарі судового засідання - Дєрюшкової І.А.,
за участю представників сторін:
прокурор - не з'явився;
від позивача – не з'явився;
від відповідача – не з'явився;
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом В.о. Красноперекопського міжрайонного прокурора АР Крим в інтересах держави в особі Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим
до Виробничо-комерційного підприємства "Укрстрой"
про стягнення податкової заборгованості по податку на прибуток, податку на додану вартість та комунальному податку в загальній сумі 954грн.40коп.
ВСТАНОВИВ:
В.о. Красноперекопського міжрайонного прокурора звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим до Виробничо-комерційного підприємства "Укрстрой" про стягнення податкової заборгованості по податку на прибуток, податку на додану вартість та комунальному податку в загальній сумі 954гривні 40копійок. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем не сплачені суми штрафних санкцій по податковим повідомленням-рішенням, які були прийняті у зв'язку з неподанням відповідачем у встановлені діючим законодавством строки податкових декларацій (розрахунків) до ДПІ по податку на прибуток, податку на додану вартість та комунальному податку. Зазначені податкові повідомлення-рішення вручені відповідачу, однак суми штрафних санкцій до цього часу до бюджету не сплачені.
Прокурор та представник позивача у судове засідання не з’явились, про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином, докази чого наявні в матеріалах справи, про причини неприбуття не повідомили; прокурор клопотання про розгляд справи у його відсутності не надав; позивач надав клопотання про розгляд справи за відсутності представника позивача, позовні вимоги підтримує в повному обсязі (а.с.41).
Відповідач у судове засідання не з'явився, про день, час та місце його проведення був повідомлений належним чином - оголошенням в газеті "Перекоп" №27 (9575) від 04.07.2009 року (а.с.43-44), про причини неприбуття не повідомив, заперечення на позов до суду не надав.
Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості участі його представника у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи клопотання про неможливість розгляду справи без участі представника відповідача, керуючись ст.128 КАС України, вважає можливим розглянути справу на підставі наявних доказів.
Розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
Виробничо-комерційне підприємство «Укрстрой» (код ЄДРПОУ 31881854, юридична адреса: 96000, АР Крим, м. Красноперекопськ, вул. Калінина, буд.6, к.56) зареєстровано Виконавчим комітетом Красноперекопської міської ради АР Крим 25 січня 2002 року, про що в журналі обліку реєстраційних справ зроблено запис №04055707Ю0010169 (а.с.5-8, 27). Відповідач є платником податків та зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування”, взятий на облік в Красноперекопській ОДПІ АРК 20.02.2002 року за №1685, що підтверджено матеріалами справи (а.с.9).
Пунктом 4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року №2181-ІІІ (надалі – Закон №2181) встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку вказує у податковій декларації. Пунктом 1.11 статті 1 даного Закону визначено, що податкова декларація, розрахунок - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).
Підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону №2181 встановлені базові податкові (звітні) періоди. Згідно пункту "а" пп.4.1.4 п.4.1 даної статті податкові декларації за податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), подаються протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; відповідно до пункту «б» пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону №2181 - податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Відповідно до пп.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону №2181 платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Пунктом 11 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.
Згідно з пунктом 16.4 ст.16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.1994 р. №334/94-ВР платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону. При цьому за звітні квартал, півріччя та три квартали платники податку подають спрощену декларацію, а за результатами звітного року - повну. Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств», зокрема пунктом 20.1 статті 20 встановлено, що відповідальність за правильність нарахування, своєчасність сплати податку та дотримання податкового законодавства несе платник податку у порядку та розмірах, визначених законом.
Таким чином, діючим законодавством передбачений обов’язок відповідача надавати податкові декларації з податку на прибуток до податкових органів.
Красноперекопською ОДПІ АР Крим 16.10.2008 р. проведено невиїзну документальну перевірку відповідача з питання своєчасності подання податкової звітності, в ході якої виявлені порушення пункту "б" п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону №2181 та п.16.4 ст.16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», а саме: несвоєчасне подання відповідачем податкових декларацій з податку на прибуток.
Результати перевірки знайшли відображення в акті №1213/15-01/31881854 від 16.10.2008 року (а.с.31).
За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, згідно пп.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону №2181 відносно відповідача прийняте податкове повідомлення-рішення №0002651501/0 від 09.12.2008 року (а.с.16) про застосування штрафних санкцій з податку на прибуток в сумі 340грн.00коп. (2 місячних податкових (звітних) періоди Х 170 грн.).
Зазначене податкове повідомлення-рішення, у зв’язку з неможливістю його вручення відповідачу розміщено на дошці податкових оголошень, про що свідчить акт позивача №131/15-01 від 17.12.2008 року (а.с.17).
Відповідно до абзацу 1 підпункту 7.8.1 пункту 7.8 статті 7 Закону України “Про податок на додану вартість” від 03.04.1197 р. №168/97-ВР податковим періодом є один календарний місяць. Законом України “Про податок на додану вартість”, зокрема пунктом 10.2 статті 10 встановлено, що платники податку відповідають за дотримання достовірності та своєчасності визначення сум податку, а також за повноту та своєчасність його внесення до бюджету відповідно до закону.
Таким чином, діючим законодавством передбачений обов’язок відповідача надавати податкові декларації по податку на додану вартість до податкових органів.
Красноперекопською ОДПІ АР Крим 03.03.2008 р. проведено невиїзну документальну перевірку відповідача з питання своєчасності подання податкової звітності, в ході якої виявлені порушення пункту "а" п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону №2181 та п.7.8 ст.7 Закону України “Про податок на додану вартість”, а саме: несвоєчасне подання відповідачем декларації з податку на додану вартість за листопад 2007 року та січень 2008 р.
Результати перевірки знайшли відображення в акті №227/15-02/31881854 від 03.03.2008 року (а.с.29).
За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, згідно пп.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону №2181 відносно відповідача прийняте податкове повідомлення-рішення №0001671502/0 від 17.03.2008 року (а.с.18) про застосування штрафних санкцій з податку на додану вартість в сумі 340грн.00коп. (2 місячних податкових (звітних) періоди Х 170 грн.).
Зазначене податкове повідомлення-рішення, у зв’язку з неможливістю його вручення відповідачу розміщено на дошці податкових оголошень, про що свідчить акт позивача №15/15-02/31881854 від 21.03.2008 року (а.с.30).
Відповідно до статті 1 Декрету Кабінету Міністрів України “Про місцеві податки і збори”від 20.05.1993 р. №56-93 одним із видів місцевих податків і зборів є комунальний податок. Згідно зі статтею 15 зазначеного Декрету комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Статтею 19 Декрету КМУ “Про місцеві податки і збори” встановлено, що місцеві податки і збори перераховуються до бюджетів місцевого самоврядування в порядку, визначеному Радами народних депутатів, якими вони встановлюються. Стягнення не внесених в установлений термін місцевих податків і зборів здійснюється згідно з чинним законодавством.
Красноперекопською ОДПІ АР Крим 01.10.2008 р. проведено невиїзну документальну перевірку відповідача з питання своєчасності подання податкової звітності, в ході якої виявлені порушення пункту "а" п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону №2181, а саме: несвоєчасне подання відповідачем декларації з комунального податку за 1 квартал та 2 квартал 2008 року.
Результати перевірки знайшли відображення в акті №1130/15-03/31881854 від 01.10.2008 року (а.с.9).
За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, згідно пп.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону №2181 відносно відповідача прийняте податкове повідомлення-рішення №2503861503/0 від 11.11.2008 року (а.с.20) про застосування штрафних санкцій з комунального податку в сумі 340грн.00коп. (2 місячних податкових (звітних) періоди Х 170 грн.).
Зазначене податкове повідомлення-рішення, у зв’язку з неможливістю його вручення відповідачу розміщено на дошці податкових оголошень, про що свідчить акт позивача №544/15-03 від 24.11.2008 року (а.с.21).
Станом на 31 грудня 2008 року з урахуванням переплати по особовим рахункам (що підтверджено копіями особових рахунків - а.с.13-15), сума заборгованості становить 954грн.40коп.: по податку на прибуток – 338грн.00коп., по податку на додану вартість – 340грн.00коп., по комунальному податку – 276грн.40коп.
Відповідно до п.1.3 ст.1 Закону №2181 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону №2181 передбачено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, зокрема, якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
Згідно з п.п.6.2.3 п.6.2 ст.6 Закону № 2181 у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
На адресу відповідача позивачем були направлені перша податкова вимога №1/127 від 03.04.2008 р. та друга податкова вимога №2/188 від 30.05.2008 р., які у зв'язку з неврученням відповідачу розміщені на дошці податкових оголошень (акт від 29.04.2008 р. б/номеру про розміщення першої податкової вимоги (а.с.24); акт від 04.06.2008 р. б/номеру про розміщення другої податкової вимоги (а.с.26)). На час розгляду справи у суду відсутні відомості щодо оскарження відповідачем зазначених податкових вимог у встановленому діючим законодавством порядку.
З огляду на вищенаведене, суд дійшов висновку, що відповідачем узгоджене податкове зобов'язання по податку на прибуток, податку на додану вартість та комунальному податку у сумі 954грн.40коп., тому податкова заборгованість підлягає стягненню в повному обсязі.
Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів сплати заборгованості у повному обсязі або оскарження зазначених податкових повідомлень-рішень та податкових вимог.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.
В ході судового засідання, яке відбулось 06 серпня 2009 року, оголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлений та підписаний 11 серпня 2009 року.
З урахуванням викладеного, керуючись ст.ст.160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Виробничо-комерційне підприємство «Укрстрой» (код ЄДРПОУ 31881854, юридична адреса: 96000, АР Крим, м. Красноперекопськ, вул. Калінина, буд.6, к.56) заборгованість в загальній сумі 954 гривні 40 копійок:
- на користь Державного бюджету України (р/р №31116009700020, код платежу 11021000, в ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740735) заборгованість з податку на прибуток у сумі 338 (триста тридцять вісім) гривень 00 копійок;
- на користь Державного бюджету України (р/р №31118029700020, код платежу 14010100, в ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740735) заборгованість з податку на додану вартість у сумі 340 (триста сорок) гривень 00 копійок;
- на користь Державного бюджету України (р/р №32210828700020, код платежу 16010200, в ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740735) заборгованість з комунального податку у сумі 276 (двісті сімдесят шість) гривень 40 копійок.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня проголошення постанови до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Окружного
адміністративного суду
Автономної Республіки Крим Кудряшова А.М.