Постанова № 6849452, 04.06.2009, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
04.06.2009
Номер справи
2а-4265/09/10/0170
Номер документу
6849452
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

04.06.09Справа №2а-4265/09/10/0170 11:02 м. Сімферополь Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:

головуючого судді - Кудряшової А.М. ,

при секретарі судового засідання - Дєрюшкової І.А.,

за участю представників сторін:

від позивача - Лук’янец О.Ю., представник по довіреності №2890 від 13.11.2008 року;

від відповідача - Топчий О.С., представник по довіреності №237 від 06.04.2009 року;

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в АРК

до Кримської республіканської установи "Станція переливання крові"

про стягнення

ВСТАНОВИВ:

Позивач - Державна інспекція з контролю за цінами в АР Крим - 16 березня 2009 року звернувся до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до відповідача - Кримської республіканської установи “Станція переливання крові” про стягнення з відповідача в дохід Державного бюджету економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін у розмірі 42652грн.00коп., штрафу за порушення державної дисципліни цін у розмірі 85304грн.00коп., в взагалі 127956грн.00коп. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем не сплачуються економічні та штрафні санкції, які застосовані рішенням №13 від 14.03.2008 року про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін. Зазначене рішення прийняте на підставі акту перевірки №0030 від 14.03.2008 року, в ході якої встановлено завищення плати за реалізовані компоненти крові у зв'язку з тим, що Станція необґрунтовано включила у вартість препаратів крові 10% рентабельності, що призвело, на думку позивача, до отримання необґрунтованого прибутку в сумі 42652грн.40коп. та є порушенням вимог пункту 6 статті 2 Бюджетного кодексу України, пункту 7.11 статті 7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" та статті 4 Закону України "Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні".

Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав, підтримав доводи, викладені в письмових запереченнях на позов, що наявні в матеріалах справи. В наданих запереченнях відповідач зазначив, що рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін №13 від 14.03.2008 р. скасовано постановою Господарського суду АР Крим від 14.07.2008р. у справі №2-12/6168-2008А, яка набрала законної сили 11.08.2008 р., у зв’язку з чим, на думку відповідача, позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи та надані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Кримська республіканська установа “Станція переливання крові” (код ЄДРПОУ 01995367, юридична адреса: 95017, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Київська, буд.37/2) зареєстрована Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим 10 квітня 2000 року, дані внесені до Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України (номер запису про державну реєстрацію 18821020000012921 - а.с.5).

З матеріалів справи вбачається, що Державною інспекцією з контролю за цінами в АР Крим з 18.02.2008 року по 17.03.2008 року було проведено планову перевірку Кримської республіканської установи "Станція переливання крові" з питань дотримання порядку формування та застосування плати за послуги, що надаються лікувально-профілактичними державними та комунальними закладами охорони здоров’я за період з 01.01.2007 р. по 31.12.2007 р. За результатами перевірки було складено Акт №0030 від 14.03.2008 року, з якого слідує, що позивачем було завищено плату за реалізовані компоненти крові, оскільки Станція необґрунтовано включила у вартість препаратів крові 10% рентабельності, що призвело, на думку позивача, до отримання необґрунтованого прибутку в сумі 42652грн.40коп. та є порушенням вимог п.6 ст.2 Бюджетного кодексу України, п.7.11 ст.7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" та ст.4 Закону України "Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні".

Відповідно до рішення Державної інспекції з контролю за цінами в АР Крим №13 від 14.03.2008 р. "Про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін" передбачалося вилучення у відповідача в дохід Державного бюджету України прибутку в сумі 42652грн.00коп. і штрафу в сумі 85304грн.00коп., а взагалі - 127956грн.00коп.

Відповідно до ст.14 Закону України “Про ціни і ціноутворення” вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.

Інструкцією про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженою наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України від 3 грудня 2001 р. №298/519, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18 грудня 2001 р. за №1047/6238, також встановлено, що підставою для застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін є одержання суб'єктами господарювання необґрунтованої виручки в результаті порушення ними чинного в періоді, що перевіряється, порядку встановлення та застосування цін і тарифів, які регулюються уповноваженими органами відповідно до вимог законодавства.

Не погодившись із рішенням №13 від 14.03.2008 року про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін Кримська республіканська установа “Станція переливання крові”звернулась до Господарського суду АР Крим з адміністративним позовом про визнання його недійсним з моменту прийняття, а також визнання недійсними з моменту прийняття припису №14 від 14.03.2008 року “Про виконання законних вимог по усуненню порушень державної дисципліни цін” та акту перевірки №0030 від 14.03.2008 року.

Постановою Господарського суду АР Крим від 14.07.2008р. у справі №2-12/6168-2008А (а.с.24-26) зазначений позов задоволено частково, визнано недійсним з моменту прийняття рішення Державної інспекції з контролю за цінами в АР Крим №13 від 14.03.2008 р. "Про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін", визнано недійсним з моменту прийняття припис Державної інспекції з контролю за цінами в АР Крим №14 від 14.03.2008 р. "Про виконання законних вимог по усуненню порушень державної дисципліни цін", у частині визнання недійсним акту Державної інспекції з контролю за цінами в АР Крим № 0030 від 14.03.2008 р. провадження по справі закрито.

Ухвалою Севастопольського апеляційного господарського суду від 11.08.2008 року по даній справі апеляційну скаргу Державної інспекції з контролю за цінами в Автономній Республіці Крим залишено без задоволення, постанову Господарського суду Автономної Республіки Крим від 14 липня 2008 року у справі №2-12/6168-2008А залишено без змін.

Згідно з частиною 3 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Таким чином, постанова Господарського суду Автономної Республіки Крим від 14 липня 2008 року у справі №2-12/6168-2008А набрала законної сили 11.08.2008 р.

Позивачем під час розгляду справи суду не надано будь-яких доказів скасування ухвали Севастопольського апеляційного господарського суду від 11.08.2008 та постанови Господарського суду Автономної Республіки Крим від 14 липня 2008 року у справі №2-12/6168-2008А, а також відомості про зупинення виконання зазначених судових рішень відповідно до п.5 ч.1 ст.215 КАС України та/або про їх оскарження в касаційному порядку.

Частиною 1 статті 72 КАС України передбачено, що обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Таким чином, скасовуючи рішення №13 від 14 березня 2008 року про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін, Господарський суд АР Крим та Севастопольський апеляційний господарський суд встановили відсутність з боку відповідача порушень вимог п.6 ст.2 Бюджетного кодексу України, п.7.11 ст.7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" та ст.4 Закону України "Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні" та обґрунтованість включення відповідачем у вартість препаратів крові 10% рентабельності.

Крім того, згідно статті 14 Закону України "Про ціни та ціноутворення" вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки. Однак рішення позивача №13 від 14.03.2008 р. не враховує підпорядкованості та передбачає стягнення виключно в доход держбюджету.

Враховуючи, що судовим рішенням, яке набрало законної сили встановлено відсутність вищенаведених порушень з боку відповідача, що призвело до визнання недійсним Господарським судом АР Крим рішення Державної інспекції з контролю за цінами в АР Крим про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін №13 від 14.03.2008 р., суд вважає позовні вимоги необґрунтованими та безпідставними, у зв'язку з чим в задоволенні позовних вимог позивача необхідно відмовити.

Вступна та резолютивна частини постанови проголошені в судовому засіданні 04 червня 2008 року. У повному обсязі постанову складено 09 червня 2008 р.

Керуючись ст.ст.158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства, суд –

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня проголошення постанови до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                         Кудряшова А.М.