Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
03.06.09 Справа №2а-9879/08/10
09:46 м. Сімферополь Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді - Кудряшової А.М. ,
при секретарі судового засідання - Дєрюшкової І.А.,
за участю представників сторін:
від позивача - не зявився,
від відповідача - не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в Ленінському районі АР Крим
до ОСОБА_1
про стягнення
ВСТАНОВИВ:
Позивач 10 червня 2008 року звернувся до Ленінського районного суду АР Крим з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по земельному податку у розмірі 464грн.93коп. В адміністративному позові ДПІ в Ленінському районі АРК зазначено, що відповідачем не сплачується земельний податок, передбачений Законом України “Про плату за землю”, у звязку з чим станом на 10 червня 2008 року у відповідача наявна заборгованість по земельному податку в зазначеній сумі. Ухвалою Ленінського районного суду АР Крим від 13.06.2008 року у відкритті провадження по справі відмовлено. Ухвалою Севастопольського апеляційного суду від 14.10.2008 року апеляційна скарга ДПІ в Ленінському районі АР Крим задоволена, зазначену ухвалу скасовано, справу направлено до Ленінського районного суду АР Крим. Ухвалою Ленінського районного суду АР Крим від 29.10.2008 року позовна заява направлена до Окружного адміністративного суду АР Крим.
Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 19.12.2008 року відкрито провадження в адміністративній справі та справу призначено до судового розгляду.
Позивач та відповідач у судове засідання 03 червня 2009 року не з'явились, про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином рекомендованою кореспонденцією (поштове повідомлення а.с.61) та під розписку (а.с.60), відповідач клопотання про розгляд справи без участі представника відповідача не надав, про причини неприбуття не повідомив; позивач надав клопотання про розгляд справи за його відсутності (а.с.62), позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості участі його представника у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи його клопотання про неможливість розгляду справи без участі його представника, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим розглянути справу на підставі наявних доказів за відсутності учасників процесу.
Розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
Згідно з довідкою Ленінського відділу Кримської регіональної філії Державного підприємства «Центр Державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах» від 08.02.2008 року №01-04/0203 ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1, місце проживання: АДРЕСА_1 (згідно адресної довідки а.с.65)) на підставі державного акту серії КМ №148574 га від 30.12.2003 року володіє земельною ділянкою площею 15,0265 га, що розташована на території Марївської сільської ради.
Пунктом "г" підпункту 4.2.2. пункту 4.2 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 р. №2181-ІІІ (далі - Закон №2181) передбачено, що контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо згідно з законами з питань оподаткування особою, відповідальною за нарахування окремого податку або збору (обов'язкового платежу), є контролюючий орган.
Відповідно до п.6.1 ст.6 Закону №2181 у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 даного Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).
ДПІ в Ленінському районі АР Крим відповідно до пункту "г" п.п.4.2.2 п.4.2 ст.4, п.6.1 ст.6 Закону №2181 були вручені відповідачу:
- повідомлення №0090721702 від 02.07.2005 р. (а.с.69) з визначеною платникові податків сумою податкового зобов'язання по податку на землю на 2005 рік у розмірі 151грн.47коп. з термінами сплати: 75грн.74коп. - до 15.08.2005 р., 75рн.73коп. - до 14.11.2005р. (вручено відповідачу 25.07.2005 р. під розписку);
- повідомлення №0114241702 від 14.07.2007 р. (а.с.68) з визначеною платникові податків сумою податкового зобов'язання по податку на землю на 2006 рік у розмірі 156грн.73коп. з термінами сплати: 78грн.37коп. - до 14.08.2007р., 78грн.36коп. - до 14.11.2007р. (вручено відповідачу 04.08.2006 р. під розписку);
- повідомлення №0103111702 від 14.07.2007 р. (а.с.67) з визначеною платникові податків сумою податкового зобов'язання по податку на землю на 2007 рік у розмірі 156грн.73коп. з термінами сплати: 78грн.37коп. - до 14.08.2007р., 78грн.36коп. - до 14.11.2007р. (вручено відповідачу 10.08.2007 року під розписку).
Таким чином, зазначеними податковими повідомленнями підтверджено нарахування та узгодження суми податкового зобовязання відповідача по податку за землю за 2005-2007 роки в сумі 464грн.93коп. станом на день подачі адміністративного позову 10.06.2008 року.
Відповідно до ст.67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Закон України “Про плату за землю” від 3 липня 1992 року №2535-XII (із змінами та доповненнями) визначає розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також напрями використання коштів, що надійшли від плати за землю, відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку.
Згідно зі статтею 1 Закону України “Про плату за землю” від 03.07.1992 р. №2535-XII у даному Законі терміни вживаються в такому значенні: податок - обов'язковий платіж, що справляється з юридичних і фізичних осіб за користування земельними ділянками; землі житлової та громадської забудови - земельні ділянки в межах населених пунктів, які використовуються для розміщення житлової забудови, громадських будівель і споруд, інших об'єктів загального користування.
Відповідно до статті 2 Закону України “Про плату за землю” №2535-ХІІ від 03.07.1992 року, використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом. Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів - учасників угоди про розподіл продукції, сплачують земельний податок.
Частиною першою статті 4 Закону України “Про плату за землю” встановлено, що розмір земельного податку не залежить від результатів господарської діяльності власників землі та землекористувачів.
Статтею 5 Закону України “Про плату за землю” встановлено, що об'єктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди. Суб'єктом плати за землю (платником) є власник земельної ділянки, земельної частки (паю) і землекористувач, у тому числі орендар.
Частиною 3 статті 14 Закону України “Про плату за землю”встановлено, що нарахування громадянам сум земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 15 липня поточного року платіжне повідомлення про внесення платежу. Згідно з частиною 5 зазначеної статті Закону за земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у користуванні кількох юридичних осіб або громадян, земельний податок нараховується кожному з них пропорційно тій частині площі будівлі, що знаходиться в їх користуванні.
Згідно з частиною 1 статті 15 даного Закону власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. Частиною 3 статті 17 Закону України “Про плату за землю” земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності громадянами сплачується рівними частками до 15 серпня і 15 листопада.
Згідно статті 27 Закону України “Про плату за землю” №2535-ХІІ від 03.07.1992 року контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.
Згідно ст. 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби є, зокрема, здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обовязкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Закон №2181 є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Відповідно до п.1.2 ст.1 даного Закону податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Пунктом 1.3 ст.1 Закону №2181 податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
На порушення п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону №2181 відповідач визначену йому суму податкового зобов'язання по земельному податку у встановлені ст.17 Закону України “Про плату за землю” терміни й у повному обсязі не сплатив.
Відповідач не спростував жодних фактів з приводу необґрунтованості позовних вимог та жодних доказів сплати суми узгодженого податкового зобовязання в сумі 464грн.93коп. суду не надав.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.
В судовому засіданні 03 червня 2009 р. судом оголошено вступну та резолютивну частини постанови. Постанова оформлена та підписана 08 червня 2009 р.
Керуючись ст.ст. 94, 98, 100, 160-163, 167 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1, АДРЕСА_1) податкову заборгованість у сумі 464 (чотириста шістдесят чотири) гривні 93 копійки зі сплати земельного податку до місцевого бюджету Марївської сільської ради Ленінського району АР Крим (р/р 33214813700183 в УДК в АРК, м. Сімферополь, код платежу 13050300, ЄДРПОУ 24043215, МФО 824026).
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).
Суддя Окружного
адміністративного суду
Автономної Республіки Крим Кудряшова А.М.