Постанова № 68457702, 22.08.2017, Березанський міський суд Київської області

Дата ухвалення
22.08.2017
Номер справи
356/811/17
Номер документу
68457702
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

БЕРЕЗАНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

07541, вул. Шевченків шлях, 32, м. Березань, Київська обл.

№ провадження 3/356/184/17

Справа № 356/811/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22.08.2017 Суддя Березанського міського суду Київської області Голік Г.К.,

за участі : ОСОБА_1, прокурора Сонько М.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 ОСОБА_2 народження , тимчасово безробітного, проживаючого за адресою ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч. 1ст. 172- 6 КУпАП,-

В С Т А Н О В И В:

В провадженні Березанського міського суду Київської області перебуває справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1ст. 172-6 КУпАП

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 перебуваючи на посаді заступника міського голови Березанської міської ради Київської області з 17.05.2016 по 25.10.2016 р.р., являючись посадовою особою місцевого самоврядування , відповідно до підпункту «в»пункту1частини 1 статті3 Закону України «Про запобігання корупції»,примітки до статті 172-6КУпАП, являючись субєктом відповідальності , на якого поширюється дія Закону України , «Про запобігання корупції», субєктом відповідальності за правопорушення , повязані з корупцією,в порушення вимогч.1,абз.1 ч.2 ст.45 даного Закону під час припинення виконання функцій держави або місцевого самоврядування , без поважних причин не подав декларацію особи,уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період неохоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення , повязане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

В судовому засіданні ОСОБА_1, визнав вину в чиненні адміністративного правопорушення частково та пояснив, що перебуваючи на посаді заступника міського голови м.Березань під час звільнення згідно чинного законодавства подав декларацію про доходи 25.10.2016 року в паперовому вигляді, у електронному вигляді декларацію на час звільнення , а саме 25.10.2016 року не подавав , оскільки йому про це не було відомо, власний електронний цифровий підпис для подання декларації станом на 25.10.2016року не виготовляв. Те ,що до 01.04.2017року він повинен надати декларацію у електронному вигляді йому було відомо. Через деякій період часу , коли йому стало відомо про необхідність подати електронну декларацію в нього виникали проблеми при спробі зайти на сай (Portal.nazk.gov/ua) .Під час спроб подання декларації на сайті (Portal.nazk.gov/ua) постійно виникали помилки при автентифікації. 15.07.2017року він виготовив власний електронний цифровий підпис для подання декларації у відділенні ПАТ «ПриватБанк» .02.08.2017року він направляв електронний лист в службу підтримки , в якому виклав свою проблему про неможливість зайти на сайт, була відповідь «спробуйте пізніше»,його майновий стан не змінився , приховувати будь-яку інформацію не хотів , оскільки інформація до електронної системи подання декларації не потрапила не з його вини .

Заслухавши пояснення ОСОБА_1. ,прокурора, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до наступного висновку.

Виходячи зі змісту ст.7,254,279 КУпАПрозгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення, який є єдиною підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності.

Відповідно дост. 129 Конституції Українирозгляд і вирішення справ в судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.

Судовим розглядом встановлено, що 25.07.2017року старшим оперуповноваженим МРВ №1 Управління захисту економіки в Київській області ДЗЕ Національної поліції України підполковником поліції ОСОБА_3 було складено протокол відносно ОСОБА_1 про вчинення адміністративного правопорушення , повязаного з корупцією.

У відповідності до п. п. «в», п. 1 ч. 1 ст. ЗЗакону України «Про запобігання корупції»державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування є субєктами , на яких поширюється дія цього Закону.

Абзацом 1 частини 2статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», визначено,що особи зазначені у пункті 1,підпунктах «а»і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону , які припиняють діяльність , повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування , за період не охоплений раніше поданими деклараціями.

У матеріалах адміністративної справи , міститься інформація про те, що рішенням Березанської міської ради Київської області VII скликання №121-22-VII від 13.05.2016 та розпорядження міського голови зазначеної ради №102-квід 16.05.2016, визнано повноваження заступника міського голови Березанської міської ради Київської області ОСОБА_1 та присвоєно 9 ранг посадової особи місцевого самоврядування , посада яка віднесена до третьої категорії , згідно частини першої статті 4 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування». В подальшому ОСОБА_1 будучи заступником міського голови Березанської міської ради та відповідно до ст.14,15 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» відноситься до посадової особи місцевого самоврядування субєктом , на якого розповсюджується дія Закону України «Про запобігання корупції».

Згідно з п.1ч.1ст.3ЗаконуУкраїни «Про запобігання корупції» субєктами , на яких поширюється дія цього Закону є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ч.2ст.12 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» на посадових осіб місцевого самоврядування поширюються вимоги та обмеження , встановлені Законом України « Про запобігання корупції».

Крім того у матеріалах адміністративної справи знаходяться попередження про спеціальні обмеження ,від 17.05.2006 року встановлені Законами України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та «Засади запобігання і протидії корупції», щодо прийняття на державну службу в органи місцевого самоврядування , та проходження служби. Того ж дня останнім прийнято присягу посадової особи місцевого самоврядування.

Відповідно до Рішення Березанської міської ради Київської області VII скликання№197-23-VII від 25.10.2016 та розпорядження міського голови зазначеної ради № 252-к від 25.10.2016 року ОСОБА_1 звільнено з посади заступника міського голови Березанської міської ради Київської області за власним бажанням , відповідно до ст.38 КЗпП України.

Згідно зст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватисяКонституціїУкраїнита законівУкраїни.

У відповідності до абзацу 3 п.2 розділу ХІІІ Прикінцеві положення Закону України «Про запобігання корупції» у 2016році службові особи , які на день початку роботи зазначеної системи займають згідно зі статтею 50 цього Закону відповідне та особливо відповідальне становище та особи, посади яких віднесені частиною першою статті 14 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» до першої третьої категорії, зобовязані подати щорічні декларації за минулий рік у порядку, встановленому цим Законом , протягом 60 календарних днів після початку роботи системи.

Відповідно до примітки до статті 50 Закону України «Про запобігання корупції», під службовими особами , які являються посадовими особами місцевого самоврядування , розуміються у тому числі особи, посади яких належать до третьої категорії посади перших заступників та заступників міських голів.

Таким чином, ОСОБА_1 будучи звільненим з посади заступника міського голови Березанської міської ради Київської області , тобто припинивши діяльність , повязану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування , усвідомлюючи про обовязок подання декларації особи, яка припиняє діяльність повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період , не охоплений раніше поданими деклараціями не пізніше дня такого припинення,відповідно до публічної частини єдиного державного реєстру декларацій осіб,уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування не подав зазначену декларацію до системи подання та оприлюднення , відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто без поважних причин.

Отже ОСОБА_1 обіймаючи посаду заступника міського голови Березансьої міської ради Київської області , будучи посадовою особою місцевого самоврядування третьої категорії під час припинення функцій місцевого самоврядування, був зобовязаний подати декларацію особи,яка припиняє діяльність , повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування , не пізніше дня такого припинення , тобто 25.10.2016року .

Відповідно до ст.7,254,279 КУпАПрозглядсправи про адміністративне правопорушення здійснюється лише в межах протоколу про адміністративне правопорушення.

Згідност. 129 Конституції Україн розгляді вирішення справ в судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 1ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) діячи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відсутність хоча б одного з цих елементів виключає адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративні правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлю наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Диспозиція ч. 1 ст.172-6 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Приміткою до статті 50 Закону визначено, що під службовими особами ,які являються посадовими особами місцевого самоврядування, розуміються у тому числі особи, посади яких належать до третьої категорії посади перших заступників та заступників міських голів.

Таким чином, у розумінні положень примітки до статті 50 Закону ОСОБА_1належить до зазначених осіб, як заступник міського голови Березанської міської ради Київської області.

Згідно матеріалів справи ОСОБА_1 відповідно до публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб,уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування оприлюдненого на офіційному сайті (HTTPS://PORTAL.NAZK.GOV.UA) під час припинення виконання функцій держави або місцевого самоврядування станом на теперішній час не подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування , за період не охоплений раніше поданими деклараціями до системи подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування , тобто не своєчасне та без поважних причин.

Для подання декларації кожен субєкт декларування повинен зареєструватися в Реєстрі декларацій на веб-сайті НАЗК та пройти електронну ідентифікацію за допомогою власного електронного цифрового підпису)

Відповідно до витягу акредитованого центру сертифікації ключів ПАО КБ «Приватбанк» ОСОБА_1 отримав ключ термін дії якого з 15.07.2017 по 15.07.2018 року .

Датою вчинення адміністративного правопорушення повязаного з корупцією є дата припинення ОСОБА_1 діяльності повязаної із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування , тобто 25 жовтня 2016року.Фактичним моментом виявлення вчиненого ОСОБА_1 правопорушення , передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП слід вважати дату зібрання всіх матеріалів перевірки та складання адміністративного протоколу, тобто 25.07.2017.

Вище зазначений факт неподання ОСОБА_1 декларації ,як особи, яка припиняє діяльність повязану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування,за період,не охоплений раніше поданими деклараціями , вказує на вчинення ним діяння, яке містить ознаки корупції,що підтверджуються його поясненнями та матеріалами справи у їх сукупності.

Під час перевірки вище вказаних матеріалів, було встановлено, що ОСОБА_1 перебуваючи на посаді заступника міського голови Березанської міської ради Київської області з 17.05.2016 по 25.10.2016 р.р., являючись посадовою особою місцевого самоврядування , відповідно до підпункту «в»пункту1частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції»,примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись субєктом відповідальності , на якого поширюється дія Закону України , «Про запобігання корупції», субєктом відповідальності за правопорушення , повязані з корупцією,в порушення вимог ч.1,абз.1 ч.2 ст.45 даного Закону під час припинення виконання функцій держави або місцевого самоврядування , без поважних причин не подав декларацію особи,уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період неохоплений раніше поданими деклараціями,що підтверджується пояснення самого ОСОБА_1 під час розгляду протоколу та зібраними по справі доказами, чим вчинив адміністративне правопорушення , повязане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.24,33,40-1, ч. 1 ст.172-6, п. 4 ч. 1 ст.213, ст.ст.221,256,283-285 КУпАП України,-

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 172-6 КУпАПта накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850 (вісімсот пятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 320,00 грн. р/р №31215256700001, МФО: 820019, код за ЄДРПОУ 37993783, банк одержувач : ГУДКСУ у м.Києві, одержувач коштів : ГУК у м.Києві: 22030106).

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена прокурором у випадках, передбачених частиною пятою статті 7 КУпАП, особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова може бути предявлена до виконання протягом 3 (трьох ) місяців з дня набрання нею законної сили.

Суддя: Г. К. Голік