
Головуючий у 1 інстанції - Петросян К.Є.
Суддя-доповідач - ОСОБА_1
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
22 серпня 2017 року справа №812/801/17
приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15
Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: Сухарька М.Г., Блохіна А.А., Гаврищук Т.Г., розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 12 липня 2017 року в справі № 812/801/17 за позовом ОСОБА_2 до Державної фіскальної служби України, Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області про визнання дій протиправними та стягнення середнього заробітку за час затримки виконання рішення суду,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом, в якому просив визнати протиправними дії Державної фіскальної служби України щодо несвоєчасного поновлення на роботі та стягнути з Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області середній заробіток за час затримки виконання рішення суду про поновлення на роботі з 11.03.2017 по 31.05.2017 в сумі 29301,59 грн.
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 12 липня 2017 року адміністративний позов задоволено.
Визнано протиправною бездіяльність Державної фіскальної служби України щодо несвоєчасного поновлення ОСОБА_2 на роботі.
Стягнуто з ГУ ДФС у Луганській області на користь ОСОБА_2 середній заробіток у розмірі 29301,59 грн з відповідними відрахуваннями встановлених законом податків та інших обовязкових платежів за час затримки в період з 11 березня 2017 року по 31 травня 2017 року негайного виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від 10 березня 2017 року в справі № 812/992/16 в частині поновлення ОСОБА_2 на роботі.
Відповідач, не погодившись з судовим рішенням, подав апеляційну скаргу, в якій посилається на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову, якою задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
На обґрунтування апеляційної скарги зазначено, що відповідно до пп. 18 п. 11 Положення про Державну фіскальну службу України та п. 1.1 розділу 1 Порядку призначення на посади та звільнення з посад працівників номенклатури Голови Державної фіскальної служби України призначення, переведення та звільнення заступників Головних управлінь ДФС належить до компетенції Голови Державної фіскальної служби України.
Таким чином, апелянт наголошує, що затримка в поновленні ОСОБА_2 на роботі відбулась не з вини ГУ ДФС у Луганській області, тому відсутні підстави для задоволення позовних вимог в частині стягнення з Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області середнього заробітку за час затримки виконання рішення суду про поновлення на роботі з 11.03.2017 по 31.05.2017 в сумі 29301,59 грн.
Всі особи, які беруть участь у справі, до апеляційного суду не прибули, були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання. Згідно з пунктом 2 частини першої статті 197 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції розглянув справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм процесуального права, встановила наступне.
01 серпня 2017 року до Донецького апеляційного адміністративного суду надійшла апеляційна скарга Державної фіскальної служби України на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 12 липня 2017 року в справі № 812/801/17.
Ухвалою суду від 03 серпня 2017 року вказану апеляційну скаргу залишено без руху в звязку з пропуском строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції та несплатою судового збору.
Станом на 22 серпня 2017 року недоліки апеляційної скарги не усунені, строк, встановлений ухвалою від 03 серпня 2017 року, не закінчився.
Відповідно до ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
За приписами пункту другого частини другої статті 110 Кодексу адміністративного судочинства України суд до судового розгляду адміністративної справи вживає заходи для всебічного та обєктивного розгляду і вирішення справи в одному судовому засіданні протягом розумного строку.
Таким чином, колегія суддів дійшла висновку щодо недоцільності розгляду апеляційної скарги Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 12 липня 2017 року до вирішення питання про відкриття провадження за апеляційною скаргою Державної фіскальної служби України. У звязку із чим необхідно відкласти розгляд апеляційної скарги Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області.
Згідно з ч. 2 ст. 195-1 Кодексу адміністративного судочинства України, у виняткових випадках апеляційний суд за клопотанням сторони та з урахуванням особливостей розгляду справи може продовжити строк розгляду справи, але не більш як на п'ятнадцять днів, про що постановляє ухвалу. Провадження за апеляційною скаргою Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 12 липня 2017 року відкрито 31 липня 2017 року.
З урахуванням строків розгляду апеляційної скарги, передбачених ч. 1 ст. 195-1 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів вважає за необхідне продовжити строк розгляду справи на 15 днів у відповідності до вимог ч. 2 ст. 195-1 Кодексу адміністративного судочинства України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 128, 160, 195-1 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
Продовжити строк розгляду апеляційної скарги Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 12 липня 2017 року в справі № 812/801/17 за позовом ОСОБА_2 до Державної фіскальної служби України, Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області про визнання дій протиправними та стягнення середнього заробітку за час затримки виконання рішення суду на 15 днів.
Відкласти розгляд апеляційної скарги Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 12 липня 2017 року до 13:50 години 13 вересня 2017 року.
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили.
Колегія суддівМ. Г. Сухарьок
ОСОБА_3
ОСОБА_4