
Справа № 466/5907/17
УХВАЛА
«21» серпня 2017 року м. Львів
Слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Львова Кавацюк В.І., за участю прокурора відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання державного обвинувачення у кримінальних провадженнях слідчого відділу військової прокуратури Західного регіону України ОСОБА_1 розглянув клопотання прокурора відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання державного обвинувачення у кримінальних провадженнях слідчого відділу військової прокуратури Західного регіону України ОСОБА_1 про накладення арешту на майно,
у с т а н о в и в :
21 серпня 2017 року прокурор відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання державного обвинувачення у кримінальних провадженнях слідчого відділу військової прокуратури Західного регіону України ОСОБА_1, звернувся до суду з клопотанням про накладення арешту на нерухоме майно підозрюваної ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, а саме: будинок загальною площею 111,4 м.кв., що розташований за адресою: Львівська область, Камянка-Бузький район, с. Вислобоки, вул. Львівська, 2, та має реєстраційний номер майна № 23133020, який належить їй на праві приватної власності, шляхом заборони відчуження, розпорядження та/або користування майном.
В обґрунтування клопотання посилається на те, що слідчим відділом слідчого управління військової прокуратури Західного регіону України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42017140400000086 від 07.08.2017 року за підозрою ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.
Досудовим розслідуванням установлено, що відповідно до наказу начальника Головного управління ДФС у Львівській області №202-о від 07.06.2017, ОСОБА_2 прийнята з 07.06.2017 року в порядку переведення на посаду старшого державного ревізора-інспектора відділу адміністрування податків та зборів з фізичних осіб та єдиного внеску території обслуговування Личаківської ОДПІ управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Львівській області, яку обіймає по теперішній час.
Відповідно до ст. 68 Конституції України ОСОБА_2 зобовязана неухильно додержуватись Конституції та законів України.
Згідно положень ст. ст. 3, 22, 24 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_2, як службовій особі центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної податкової політики та державної політики у сфері державної митної справи, забороняється використовувати свої службові повноваження або своє становище та повязані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, а у разі надходження пропозиції щодо неправомірної вигоди або подарунка, незважаючи на приватні інтереси, зобовязаний невідкладно вжити таких заходів: відмовитися від пропозиції; за можливості ідентифікувати особу, яка зробила пропозицію; залучити свідків, якщо це можливо, у тому числі з числа співробітників; письмово повідомити про пропозицію безпосереднього керівника (за наявності) або керівника відповідного органу, підприємства, установи, організації, спеціально уповноважених субєктів у сфері протидії корупції.
Відповідно до пункту b) ст. 18 Конвенції Організації Обєднаних Націй проти корупції, яка ратифікована Верховною Радою України 18.10.2006 та набрала чинності для України 01.01.2010, кожна Держава-учасниця розглядає можливість вжиття таких законодавчих та інших заходів, які можуть бути необхідними для визнання злочинами наступних дій, якщо вони вчинені умисно: вимагання або прийняття державною посадовою особою чи будь-якою іншою особою, особисто або через посередників, будь-якої неправомірної переваги для самої себе чи для іншої особи, щоб ця особа чи така інша особа зловживала своїм справжнім або удаваним впливом з метою одержання від адміністрації або державного органу Держави-учасниці будь-якої неправомірної переваги.
Відповідно до п. «е» ч. 1 ст. 3, ч. 1 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції» субєктами відповідальності за вчинення корупційних правопорушень є службові особи центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної податкової політики та державної політики у сфері державної митної справи, які в установленому законом порядку притягаються до кримінальної відповідальності.
Відповідно до Положення про відділ адміністрування податків та зборів з фізичних осіб та єдиного внеску території обслуговування Личаківської ОДПІ управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Львівській області, затвердженого заступником начальника ГУ ДФС у Львівській області 14.06.2017, на Відділ покладені функції здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення, складання протоколів за результатами фактичних та документальних перевірок, застосування штрафних (фінансових) санкцій до платників податків за результатами проведення перевірок платників податків, організація проведення камеральних перевірок юридичних та фізичних осіб у межах повноважень підрозділу доходів і зборів з фізичних осіб, контроль за дотриманням чинного законодавства при застосуванні спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності.
Відповідно до п. п. 1, 2.7, 4 посадової інструкції старшого державного ревізора-інспектора відділу адміністрування податків та зборів з фізичних осіб та єдиного внеску території обслуговування Личаківської ОДПІ управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Львівській області, затвердженої заступником начальника ГУ ДФС у Львівській області 14.06.2017, ОСОБА_2 у своїй роботі повинна керуватись Конституцією України, Податковим кодексом України, законодавчими актами Верховної ради України, іншими нормативними документами та указаною посадовою інструкцією, та здійснює контроль за дотриманням субєктами господарювання вимог розділу 4 Податкового кодексу України «Податок на доходи фізичних осіб» та розділу 14 «спрощена система оподаткування», а також несе персональну відповідальність за невиконання або неналежне виконання своїх обовязків, передбачених Посадовою інструкцією, і притягується до відповідальності згідно чинного законодавства.
Разом з цим, ОСОБА_2, діючи в порушення наведених вище вимог нормативно-правових актів, як службова особа центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної податкової політики та державної політики у сфері державної митної справи (Личаківської ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області), усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, умисно, протиправно, з корисливих мотивів, маючи умисел на незаконне одержання неправомірної вигоди, поєднане з вимаганням, стала на шлях злочинної діяльності, у ході якої упродовж липня - серпня 2017 року створювала умови для вимагання та подальшого одержання від ОСОБА_3 (фізичної особи-підприємця) неправомірної вигоди в сумі 100 тис. грн. за невчинення в інтересах останнього дій з використанням наданої їй влади чи службового становища за неприйняття нею рішення на проведення податкової перевірки виявлених нею розбіжностей у діяльності ФОП ОСОБА_3, повязаних з перелімітом розміру загального річного річного доходу, який не повинен перевищувати 1,5 млн. грн., не переведення останнього на загальну систему оподаткування, та не накладення на останнього у звязку з допущеними порушеннями штрафних санкцій.
Так, відповідно до свідоцтва платника єдиного податку серії Б №009957 від 14.09.2012 року, субєкт господарювання ОСОБА_3 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1), з 01.10.2012 року по даний час перебуває на спрощеній системі оподаткування.
Відповідно до довіреності серії НВХ №622107 від 01.08.2016, ФОП ОСОБА_3 уповноважив бухгалтера ОСОБА_4 на представлення його інтересів перед фізичними та юридичними особами, у тому числі щодо здачі декларацій та звітів, у тому числі на складання та подачу щорічної податкової звітності до підрозділів ГУ ДФС України у Львівській області.
В кінці червня-на початку липня 2017 року, ОСОБА_2 за результатами вивчення звітних документів, поданих ОСОБА_4 за результатами підприємницької діяльності ОСОБА_3, було виявлено факт переліміту проведених ФОП ОСОБА_3, який перебував на прощеній процедурі оподаткування, фінансових операцій за звітний період у сумі 1,5 млн. грн., що в подальшому загрожувало останньому застосуванням штрафних санкцій та переведенням на загальну систему оподаткування.
На початку липня 2017 року ОСОБА_2 зателефонувала ОСОБА_4 та повідомила про виявлені нею порушення у підприємницькій діяльності ОСОБА_3 та необхідність надання їй виписки з банку по руху коштів на рахунку ОСОБА_3 за 2016 рік для проведення відповідного аналізу.
Через декілька днів, у липні 2017 року, під час зустрічі із ОСОБА_4, що відбулась за ініціативи ОСОБА_2 у приміщенні будівлі ГУ ДФС у Львівській області за адресою: м. Львів, вул. Стрийська, 35, остання одержала від ОСОБА_4 указані вище банківський виписки та повторно наголосила на серйозності виявлених нею порушень в підприємницькій діяльності ОСОБА_3 та невідворотності штрафних санкцій у значних розмірах.
Приблизно через тиждень, в липні 2017 року, ОСОБА_4 знову зустрілась у вищевказаному місці з ОСОБА_2 з метою одержання від неї наданих попередньо виписок по банківському рахунку ОСОБА_3 Під час указаної зустрічі ОСОБА_2 в черговий раз наголосила ОСОБА_4 на серйозності санкцій за результатами виявлених нею порушень у підприємницькій діяльності ОСОБА_3, та повідомила про можливість вирішення нею питання щодо незастосування цих санкцій у разі одержання нею від ОСОБА_3 через ОСОБА_4 неправомірної вигоди в сумі 100 тис. грн.
У подальшому, в останній декаді липня 2017 року, ОСОБА_4 під час особистої зустрічі із ОСОБА_3, що відбулась у ресторані «Український дворик» за адресою: м. Львів, проспект Червоної Калини, 109, повідомила останнього про виявлені ОСОБА_2 порушення в його підприємницькій діяльності та можливість застосування штрафних санкцій, а також про можливість незастосування цих штрафних санкцій та не проведення перевірки з даного приводу органами ДФС у разі надання через неї ОСОБА_2 неправомірної вигоди в сумі 100 тис. грн.
04.08.2017 року, ОСОБА_3, з метою зясування одержання розяснень щодо допущених ним порушень особисто зустрівся із ОСОБА_2 у приміщенні будівлі ГУ ДФС у Львівській області за адресою: м. Львів, вул. Стрийська, 35, остання висунула йому вимогу щодо необхідності надання їй через ОСОБА_4 неправомірної вигоди в сумі 100 тис. грн., повідомивши при цьому, що у разі відмови у наданні їй указаної неправомірної вигоди до нього (ОСОБА_3В.) будуть застосовані найсуворіші штрафні санкції у значних розмірах та останнього буде переведено на загальну систему оподаткування.
ОСОБА_3, будучи поставлений в умови, за яких відмова від надання неправомірної вигоди ОСОБА_2 зашкодить його законним правам та інтересам під час здійснення підприємницької діяльності, вимушений був погодитися на неправомірні вимоги ОСОБА_2
У подальшому, 15.08.2017 року близько 14.30 год., ОСОБА_2, перебуваючи у приміщенні жіночого туалету, розташованого на мінус першому поверсі адміністративної будівлі ГУ ДФС у Львівській області за адресою: м. Львів, вул. Стрийська, 35, згідно попередньої домовленості одержала для себе через ОСОБА_4 від ОСОБА_3, який виконував її (ОСОБА_2Р.) зазначені вище незаконні вимоги, указану вище неправомірну вигоду грошові кошти в сумі 100 тис. грн. (які ОСОБА_4, діючи за вказівкою ОСОБА_2, поклала на підлогу у вказаному приміщенні, після чого залишила його, тобто надала можливість ОСОБА_2 розпорядитись указаними грошовими коштами), за не вчинення в інтересах останнього дій з використанням наданої їй влади чи службового становища - за неприйняття нею рішення на проведення податкової перевірки виявлених нею порушень в діяльності ФОП ОСОБА_3, повязаних з перелімітом проведених фінансових операцій за звітний період у сумі 1,5 млн. грн., не переведення останнього на загальну систему оподаткування та не накладення на останнього у звязку з допущеними порушеннями штрафних санкцій.
Того ж дня, одержана ОСОБА_2 через ОСОБА_4 від ОСОБА_3 неправомірна вигода в розмірі 100 тис. грн. виявлена та вилучена працівниками військової прокуратури Західного регіону України спільно з працівниками УСБУ у Львівській області під час огляду місця події жіночого туалету, розташованого на мінус першому поверсі адміністративної будівлі ГУ ДФС у Львівській області за адресою: м. Львів, вул. Стрийська, 35.
16.08.2017 ОСОБА_2 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого за ч. 3 ст. 368 КК України.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 170 КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого є підстави вважати, що воно підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Арешт майна допускається з метою забезпечення спеціальної конфіскації.
Положеннями ч. 3, 4 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу. У випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або третьої особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно підлягатиме спеціальній конфіскації у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України.
Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження обєктів нерухомого майна щодо обєкта нерухомого майна встановлено, що за ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстровано право приватної власності на нерухоме майно, а саме: на будинок загальною площею 111,4 м2, що розташований за адресою: Львівська область, Камянка-Бузький район, с. Вислобоки, вул. Львівська, 2, та має реєстраційний номер майна № 23133020.
Згідно ч. 1 ст. 171 КПК України з клопотанням про арешт майна до слідчого судді, суду має право звернутися прокурор, слідчий за погодженням з прокурором, а з метою забезпечення цивільного позову - також цивільний позивач.
Враховуючи вищевикладене, приймаючи до уваги, що вказане вище нерухоме майно, а саме будинок загальною площею 111,4 м.кв., що розташований за адресою: Львівська область, Камянка-Бузький район, с. Вислобоки, вул. Львівська, 2, та має реєстраційний номер майна № 23133020, може бути майном, яке набуте ОСОБА_2 в результаті вчинення протиправних діянь, а також майном, до якого відповідно до санкції ч. 3 ст. 368 КК України судом може бути застосована спеціальна конфіскація майна, прокурор просить накласти арешт на майно, зазначене у клопотанні.
Вивчивши матеріали клопотання, заслухавши пояснення прокурора в підтримку клопотання, вважаю, що воно є підставним і підлягає до задоволення.
Керуючись ст. ст. 131, 132, 167, 170, 172, 173 КПК України,
у х в а л и в :
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт на нерухоме майно підозрюваної ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, а саме: будинок загальною площею 111,4 м.кв., що розташований за адресою: Львівська область, Камянка-Бузький район, с. Вислобоки, вул. Львівська, 2, та має реєстраційний номер майна № 23133020, який належить їй на праві приватної власності, шляхом заборони відчуження, розпорядження та/або користування майном.
Виконання ухвали доручити прокурору відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання державного обвинувачення у кримінальних провадженнях слідчого відділу військової прокуратури Західного регіону України ОСОБА_1
Копію ухвали надіслати прокурору, іншим заінтересованим особам.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Львівської області протягом пяти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_5