Постанова № 68400139, 18.08.2017, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.08.2017
Номер справи
819/1302/17
Номер документу
68400139
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 819/1302/17

18 серпня 2017 р.м.Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі судді Данилевич Н.А., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовною заявою Управління Держпраці у Тернопільській області до приватного підприємства "Качан-07" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду, -

ВСТАНОВИВ:

До Тернопільського окружного адміністративного суду звернулося Управління Держпраці у Тернопільській області з адміністративним позовом до приватного підприємства "Качан-07" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду, а саме: зупинити експлуатацію складів по зберіганню та переробці зерна; зварювального апарату ТД-400; виробництво, переробку, розподіл та застосування шкідливих небезпечних речовин 1, 2 і 3 класу небезпеки, а також аміаку, водню та продуктів повітря; зварювальні, газополум'яні, наплавні роботи; роботи із збереження та переробки зерна.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що в період з 24.07.2017 р. по 28.07.2017 р. начальником відділу нагляду в АПК та СКС, на транспорті та зв'язку ОСОБА_1, головним державним інспектором в АПК та СКС, на транспорті та зв'язку ОСОБА_2 було проведено планову перевірку дотримання вимог законодавчих та нормативно - правових актів з охорони праці та промислової безпеки у ПП "Качан-07", що знаходиться за адресою: Тернопільська область, Козівський район, с. Щепанів. Під час проведення перевірки виявлено порушення вимог законодавчих чи інших нормативно-правових актів з охорони праці, які створюють загрозу життю та здоров'ю працюючих. Виявлені порушення зафіксовано в акті перевірки від 28.07.2017 р. № 13.

Таким чином, у зв'язку з виникненням загрози життю та здоров'ю працівників та з метою недопущення спричинення шкоди життю чи здоров'ю працюючих у ПП "Качан-07", позивач звернувся з даним позовом до суду.

На підставі статті 183 - 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддею Тернопільського окружного адміністративного суду винесено ухвалу від 07 серпня 2017 року про відкриття скороченого провадження у справі, у якій встановлено строк подання заперечення проти позову, порядок його подання, а також наслідки неподання такого заперечення.

Копія даної ухвали надіслана відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення проте таке поштове відправлення повернулося до суду із відміткою оператора поштового зв'язку "за незапитом", а тому в розумінні статей 33, 35 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) слід вважати, що повістка про виклик до суду вручена належним чином, сторона повідомлена про дату, час та місце судового розгляду. Заяви про визнання позову або заперечення на позов до суду у встановлений законом термін не подав.

Відповідно до частини п'ятої ст.183 - 2 КАС України, справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.

Частиною четвертою ст.183 - 2 КАС України визначено, що суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому проваджені суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.

Розглянувши матеріали адміністративної справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, повно, всебічно та об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступного.

18.07.2017 р. управлінням Держпраці у Тернопільській області винесено наказ № 407 "Про перевірку ПП "Качан-07" (а. с. 9). На підставі наказу 19.07.2017 р. видано направлення за № 221 на проведення перевірки суб'єкта господарювання (а. с. 8).

Результати перевірки оформлені актом перевірки суб'єкта господарювання (виробничого об'єкта) від 28.07.2017 р. № 13 (а. с. 5 - 7), відповідно до якого встановлені наступні правопорушення:

- не отримано дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки, що є порушенням пунктів 3, 23, 25 додатку 2 до «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки», затверджені Постановою КМУ №1107 від 26.10.2011р., що є порушенням ст.21 ЗУ № 2694 «Про охорону праці»;

- журнали інструктажів не пронумеровані і не скріплені печаткою, що є порушенням пункту 6.10 НПАОП 0.00-4.21-05 «Типового положення про порядок проведення навчання та перевірки знань з охорони праці»;

- на підприємстві не розроблено «Положення про порядок проведення навчання та перевірки знань з охорони праці», що є порушенням пункту 3.2. НПАОП 0.00-4.12-05 «Типового положення про порядок проведення навчання та перевірки знань»;

- на підприємстві не розроблено «Положення службу охорони праці», що є порушенням пункту 3.2. НПАОП 0.00-4.12-05 «Типового положення про порядок проведення навчання та перевірки знань»;

- у складському приміщенні світильники не мають захисного скла, що є порушенням пункту 2.6.4 НПАОП 40.1-1.32-01 «Правил будови електроустановок, електрообладнання спеціальних установок»;

- на стінах складів для зберігання зерна рампи не нанесена лінія гранично допустимого завантаження складів зерном з попереджувальним написом, що є порушенням п.3.2.4 НППАП 15-1.01-88 «Правил техніки безпеки і виробничої санітарії на підприємствах по зберіганню та переробці зерна»;

- незаізольовані зварювальні проводи, що є порушенням п.6.7.68 НПАОП 40.1.-1.21-98 «Правил безпеки експлуатації електроустановок електроспоживачів»;

- не заземлено корпус та затискач, який з'єднується зворотним проводом з виробом, що є порушенням п.8.3.17 НПАОП 40.1-1.32-01 «Правил будови електроустановок, електрообладнання спеціальних установок»;

- при в'їзді на територію підприємства не вивішена схема руху транспорту, що є порушенням 1 п.2.3.4 НППАП 15-1.01-88 «Правил техніки безпеки і виробничої санітарії на підприємствах по зберіганню та переробці зерна»;

- на стінах складів для зберігання зерна (колишнього комбікормового заводу) не нанесена лінія гранично допустимого завантаження складів зерном з попереджувальним написом, що є порушенням п.3.2.4 НППАП 15-1.01-88 «Правил техніки безпеки і виробничої санітарії на підприємствах по зберіганню та переробці зерна»;

- на стінах складів для зберігання зерна в с. Лапшин Бережанського р-ну не нанесена лінія гранично допустимого завантаження складів зерном з попереджувальним написом, що є порушенням п.3.2.4 НППАП 15-1.01-88 «Правил техніки безпеки і виробничої санітарії на підприємствах по зберіганню та переробці зерна»;

- на комутаційних апаратах щитків освітлення не нанесені написи за їх функціональним призначенням, що є порушенням п.8.7.1. НПАОП 40.1-1.21-98 «Правил безпеки експлуатації електроустановок електроспоживачів»;

- на підстанції не нанесені знаки електробезпеки, що є порушенням п.8.7.1 НПАОП 40.1.-1.21-98 «Правил безпеки експлуатації електроустановок електроспоживачів».

З актом перевірки ознайомлена директор ПП "Качан-07" ОСОБА_3, що підтверджується його особистим підписом. Зауважень до акту перевірки не було.

Оскільки, відповідач не усунув порушення зафіксовані у акті перевірки, характер порушення створює небезпеку для життя та здоров'я працівників ПП "Качан-07", управління Держпраці у Тернопільській області звернулося з даним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає наступне.

Завданням адміністративного судочинства відповідно до частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Згідно з частиною третьою статті 6 КАС України суб'єкти владних повноважень мають право звернутися до адміністративного суду у випадках, передбачених Конституцією та законами України.

Відповідно до пункту 1 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 11.02.2015 року № 96 Державна служба України з питань праці (Держпраці) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, і який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття (далі - загальнообов'язкове державне соціальне страхування) в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.

Згідно з підпунктом 16 пункту 4 цього Положення Держпраці відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням законодавства у сфері охорони праці в частині безпечного ведення робіт, гігієни праці, промислової безпеки, безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, у тому числі з питань: монтажу, ремонту, реконструкції, налагодження і безпечної експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів виробництва і машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Держпраці здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи, що їй підпорядковуються (пункт 7 Положення).

На підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 року № 100 утворено територіальні органи Держпраці.

Управління Держпраці у Тернопільській області є територіальним органом, який діє у складі Державної служби України з питань праці та їй підпорядковується.

Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначаються Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 05.04.2007 року №877-V (далі - Закон №877-V).

Згідно статті 1 Закону №877-V, державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

Згідно з частиною п'ятою статті 4 Закону №877-V виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду. Відновлення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання після призупинення можливе з моменту отримання органом державного нагляду (контролю), який ініціював призупинення, повідомлення суб'єкта господарювання про усунення ним усіх встановлених судом порушень.

Частиною сьомою статті 7 Закону №877-V встановлено, що на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.

Основні положення щодо реалізації конституційного права працівників на охорону їх життя і здоров'я у процесі трудової діяльності, на належні, безпечні і здорові умови праці, регулює за участю відповідних органів державної влади відносини між роботодавцем і працівником з питань безпеки, гігієни праці та виробничого середовища і встановлює єдиний порядок організації охорони праці в Україні визначаються Законом України "Про охорону праці" № 2694-ХІІ від 14.10.1992 року (далі - Закон № 2694).

Дія цього Закону поширюється на всіх юридичних та фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, та на всіх працюючих (стаття 2 Закону № 2694).

Відповідно до статті 13 цього ж Закону роботодавець зобов'язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

З цією метою роботодавець забезпечує функціонування системи управління охороною праці, а саме: створює відповідні служби і призначає посадових осіб, які забезпечують вирішення конкретних питань охорони праці, затверджує інструкції про їх обов'язки, права та відповідальність за виконання покладених на них функцій, а також контролює їх додержання; розробляє за участю сторін колективного договору і реалізує комплексні заходи для досягнення встановлених нормативів та підвищення існуючого рівня охорони праці; забезпечує виконання необхідних профілактичних заходів відповідно до обставин, що змінюються; впроваджує прогресивні технології, досягнення науки і техніки, засоби механізації та автоматизації виробництва, вимоги ергономіки, позитивний досвід з охорони праці тощо; забезпечує належне утримання будівель і споруд, виробничого обладнання та устаткування, моніторинг за їх технічним станом; забезпечує усунення причин, що призводять до нещасних випадків, професійних захворювань, та здійснення профілактичних заходів, визначених комісіями за підсумками розслідування цих причин; організовує проведення аудиту охорони праці, лабораторних досліджень умов праці, оцінку технічного стану виробничого обладнання та устаткування, атестацій робочих місць на відповідність нормативно-правовим актам з охорони праці в порядку і строки, що визначаються законодавством, та за їх підсумками вживає заходів до усунення небезпечних і шкідливих для здоров'я виробничих факторів; розробляє і затверджує положення, інструкції, інші акти з охорони праці, що діють у межах підприємства (далі - акти підприємства), та встановлюють правила виконання робіт і поведінки працівників на території підприємства, у виробничих приміщеннях, на будівельних майданчиках, робочих місцях відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці, забезпечує безоплатно працівників нормативно-правовими актами та актами підприємства з охорони праці; здійснює контроль за додержанням працівником технологічних процесів, правил поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, використанням засобів колективного та індивідуального захисту, виконанням робіт відповідно до вимог з охорони праці; організовує пропаганду безпечних методів праці та співробітництво з працівниками у галузі охорони праці; вживає термінових заходів для допомоги потерпілим, залучає за необхідності професійні аварійно-рятувальні формування у разі виникнення на підприємстві аварій та нещасних випадків.

Роботодавець несе безпосередню відповідальність за порушення зазначених вимог.

Відповідно до частини першості статті 18 Закону № 2694, працівники під час прийняття на роботу і в процесі роботи повинні проходити за рахунок роботодавця інструктаж, навчання з питань охорони праці, з надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків і правил поведінки у разі виникнення аварії.

Порядок проведення навчання та перевірки знань посадових осіб з питань охорони праці визначається типовим положенням, що затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони праці (частина п'ята статті 18 Закону № 2694).

Наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 р. № 15 затверджено «Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці (НПАОП 0.00-4.12-05)» (далі - Положення).

Як зазначено у пункті 3.1. Положення, працівники під час прийняття на роботу і в процесі роботи, а також учні, курсанти, слухачі та студенти під час трудового і професійного навчання проходять на підприємстві за рахунок роботодавця інструктажі, навчання та перевірку знань з питань охорони праці, надання домедичної допомоги потерпілим від нещасних випадків, а також правил поведінки у разі виникнення аварії.

На підприємствах на основі Типового положення, з урахуванням специфіки виробництва та вимог нормативно-правових актів з охорони праці, розробляються і затверджуються відповідні положення підприємств про навчання з питань охорони праці, а також формуються плани-графіки проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці, які мають бути оприлюднені роботодавцем (пункт 3.2. Положення).

Відповідно до пункту 6.1. Положення, працівники, під час прийняття на роботу та періодично, повинні проходити на підприємстві інструктажі з питань охорони праці, надання домедичної допомоги потерпілим від нещасних випадків, а також з правил поведінки та дій при виникненні аварійних ситуацій, пожеж і стихійних лих.

За характером і часом проведення інструктажі з питань охорони праці (далі - інструктажі) поділяються на вступний, первинний, повторний, позаплановий та цільовий (пункт 6.2 Положення).

Про проведення первинного, повторного, позапланового та цільового інструктажів та їх допуск до роботи, особа, яка проводила інструктаж, уносить запис до журналу реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці. Сторінки журналу реєстрації інструктажів повинні бути пронумеровані, прошнуровані і скріплені печаткою (за її наявності), що вказано у пункті 6.10 Положення.

Наказом Міністерства праці та соціальної політики України N 272 від 21.06.2001 року затверджено "Правила будови електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок" (далі - Правила № 272).

Відповідно до пункту 2.6.4. Правил № 272, у приміщеннях для приготування їжі, крім кухонь квартир, світильники із лампами розжарювання, які встановлюються над робочими місцями (плитами, столами тощо), повинні мати знизу захисне скло. Світильники з люмінесцентними лампами мають бути оснащені гратами, сітками або лампотримачами, щоб запобігти випаданню ламп.

Відповідно до пункту 8.3.17. Правил № 272, у зварювальних установках, окрім заземлення корпусів та інших металевих не струмовідних частин обладнання (згідно з розділом 1.7. ПУЭ), слід заземлювати той затискач вторинного кола джерела зварювального струму, який з'єднується провідником (зворотний провід) з виробом.

Розділ 2 ДНАОП 15.0-1.01-88. Правила техніки безпеки і виробничої санітарії на підприємствах по зберіганню та переробці зерна Міністерства хлібопродуктів СРСР, затвердженого наказом Міністерства хлібопродуктів СРСР 18 квітня 1988 р. № 99 (далі - Правила № 99) регулює обладнання і утримання територій підприємств.

Так, у пункті 2.3.4 зазначено: «При въезде на территорию предприятия должна быть вывешена схема движения автотранспорта. На территории предприятия должны быть установлены указатели проездов и проходов, а также специальные надписи и знаки скорости и направления движения автотранспорта, места стоянки машин в соответствии с ГОСТ 12.4.026- 76 и Правилами дорожного движения».

У пункті 3.2.4. Правил № 99 вказано «Предельно допускаемая высота загрузьи складов зерном должна быть указана (в соответствии с проектом) на стенах склада резко обозначенной линией н предупредительными надписями».

Наказом Комітету по нагляду за охороною праці Міністерства праці та соціальної політики України № 4 від 09.01.1998 р. затверджено «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів» (далі - Правила № 4).

Пункт 8.7.1. передбачає, за якими критеріями проводиться перевірка стану безпеки по видах електроустановок.

Повітряні лінії електропередавання: наявність відповідних оперативних написів, відповідність габаритів Правилам, стан проводів, опор, ізоляторів, заземлення, стан виводів, кабельних воронок, спусків заземлення, плакатів безпеки.

Кабельні лінії: стан кабельних каналів, конструкцій, оболонок, вводів в будівлю, переходів, розпізнавальних знаків; перетинів з комунікаціями, спорудами; наявність маркування; захист від механічних пошкоджень, корозії; заземлення оболонок, броні,

контроль температури нагрівання, кінцеві заробки і з'єднувальні муфти.

Трансформатори: наявність оперативних написів, стан пристроїв рівня і температури мастила, заземлення, ізоляторів, ошинування, кабелів; наявність і стан засобів пожежогасіння, стан систем охолодження, терміни виконання регламентних робіт.

Підстанції, розподільчі пристрої: наявність оперативних написів, стан масляних, повітряних вимикачів, роз'єднувачів, блокувань, заземлень; наявність мастила в маслонаповнювальних апаратах; стан збірних шин і їхньої ізоляції, кабелів, проводів,

електровимірювальних приладів.

Релейний захист: стан пристроїв захисту ліній, що відходять, трансформаторів, потужних електродвигунів; види захисту, відповідність установок до проекту; наявність АПВ, АВР, АЧР, періодична перевірка і контроль справності пристроїв РЗА,

наявність інструкцій щодо обслуговування.

Електродвигуни: стан вводів, ошиновки, заземлення, відповідність захисту, наявність оперативних написів.

Комплектувальні пристрої: стан ізоляторів, корпусів конденсаторів, заземлення, огороджень, захисні і протипожежні засоби, наявність і стан блокувань, наявність однолінійної схеми установки, експлуатаційного журналу.

Внутрішньоцехові установки: стан безпеки, відповідність електропроводок ПВЕ, ПТЕ, ПБ, дотримання термінів перевірки ізоляції електропроводки і наявність протоколів випробування.

Правильність виконання заземлення (занулення) струмоприймачів, апаратури, наявність плакатів безпеки, наявність оперативних написів і написів за функціональним призначенням на збірках, наявність і справність запірних пристроїв та огороджень.

Відповідність переносних електросвітильників, електроінструменту, трансформаторів безпеки і зварювальних трансформаторів вимогам ПТЕ і ПБ.

Відповідно до частини першої статті 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно статті 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Таким чином, враховуючи те, що встановлені під час перевірки порушення створюють безпосередню загрозу життю та здоров'ю працівників ПП "Качан-07", суд дійшов висновку, що позовні вимоги про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду є обґрунтованими та підлягають до задоволення.

Роз'яснити, що згідно з частиною дванадцять статті 183-2 КАС України, особа має право подати заяву про скасування заходів реагування, застосованих судом за результатом розгляду справи, передбаченої пунктом 5 частини першої цієї статті, якщо обставини, які стали підставою для вжиття заходів реагування, перестали існувати або усунуті, що підтверджується відповідними доказами. Така заява подається до адміністративного суду, який прийняв постанову про застосування відповідних заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).

Відповідно до пункту 10 частини першої статті 256 КАС України негайно виконуються постанови суду про повне або часткове зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об'єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо це загрожує життю та/або здоров'ю людей.

Керуючись ст.ст. 2,6,11,122,158-167,186,254,256 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до приватного підприємства "Качан-07" (47671, Тернопільська область, Козівський район, село Щепанів, код ЄДРПОУ 35306789) а саме: зупинити експлуатацію складів по зберіганню та переробці зерна; зварювального апарату ТД-400; виробництво, переробку, розподіл та застосування шкідливих небезпечних речовин 1, 2 і 3 класу небезпеки, а також аміаку, водню та продуктів повітря; зварювальні, газополум'яні, наплавні роботи; роботи із збереження та переробки зерна.

Постанова суду, прийнята у порядку скороченого провадження виконується відповідачем негайно.

Постанова суду набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку передбаченому ст.ст. 185-187 КАС України. Строк для оскарження обчислюється з дня отримання копії постанови.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Головуючий суддя Данилевич Н.А.

копія вірна

Суддя Данилевич Н.А.