
Справа № 355/928/17
Провадження № 1-кс/355/164/17
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про проведення огляду
21 липня 2017 року слідчий суддя Баришівського районного суду Київської області Лисюк О.Д., при секретарі Гордієнко Т.Б.
розглянувши клопотання прокурора відділу прокуратури Київській області юриста 2 класу Потолочної А.І. за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12015110040002779 від 18.11.2015 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356, ч.1 ст. 364, ч. 1 ст. 364, ч. 2 ст. 382 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор відділу прокуратури Київській області Потолочна А.І. звернулась до суду з клопотанням про дозвіл на проведення огляду земельної ділянки (кадастровий номер НОМЕР_1), площею 0,3454 га, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 та земельної ділянки (кадастровим номером НОМЕР_2), площею 0,4597 га, розташованої за адресою: АДРЕСА_2, які перебувають у комунальній власності Ірпінської міської ради (код ЄДРПОУ 33800777), а також огляду об'єктів незавершеного будівництва, тимчасових спорудах, транспортних засобів, розміщених на вказаних земельних ділянках, із метою виявлення і фіксації обставин вчинення кримінального правопорушення.
В обгрунтування поданого клопотання зазначає, що у провадженні СВ Баришівського ВП Переяслав-Хмельницького відділу поліції ГУ Національної поліції в Київській області перебуває кримінальне провадження №12015110040002779 від 18.11.2015 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.356, ч.1 ст. 364, ч.1 ст. 364, ч.2 ст.382 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи Ірпінської міської ради та її виконкому упродовж 2007-2015 років, діючи всупереч інтересам служби, з метою отримання неправомірної вигоди, забезпечили прийняття радою рішень про виділення із порушеннями земельного законодавства земельних ділянок в АДРЕСА_3, АДРЕСА_4, АДРЕСА_5, АДРЕСА_6, АДРЕСА_1, АДРЕСА_2, АДРЕСА_7, АДРЕСА_8, АДРЕСА_9, АДРЕСА_10.
В ході досудового розслідування даного кримінального провадження, 12.01.2016 Ірпінським відділом Києво-Святошинської місцевої прокуратури на адресу Державної інспекції сільського господарства в Київській області направлено вимогу в порядку ст. 93 КПК України з приводу проведення перевірки додержання посадовими особами Ірпінської міської ради вимог земельного законодавства при наданні у власність, оренду,суборенду вказаних земельних ділянок.
Виходячи із обставин порушень, наведених у листі щодо результатів перевірки Державної інспекції сільського господарства в Київській області № 02-1-09/442 від 12.02.2016 року, встановлено наступне.
Рішенням сесії Ірпінської міської ради від 29.01.2015 № 4622-66-VI надано дозвіл комунальному підприємству «Ірпіньжитлоінвестбуд» на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,7718 га в оренду строком на 5 років для будівництва і обслуговування багатоквартирного житловою будинку в АДРЕСА_2.
В подальшому, КП «Ірпіньжитлоінвестбуд» звернулось до ФОП ОСОБА_2 із заявою (клопотанням) від 17.02.2015 з проханням виготовити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,4597 га в оренду строком на 5 років для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку в АДРЕСА_2. На підставі вказаної заяви (клопотання) та договору № 03/02 від 17.02.2015 фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3 розроблено Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду КП «Ірпіньжитлоінвестбуд» АДРЕСА_2 для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку в межах м. Ірпеня Київської області.
При цьому, Проект розроблений не на площу 0,7718 га, як вказано в рішенні Ірпінської міської ради від 29.01.2015 № 4622-66-VI та договорі № 03/02 від 17.02.2015, а на площу 0,4597 га.
Крім того, в проекті наявне рішення виконавчого комітету Ірпінської міської ради від 20.01.2015 № 5 «Про зняття з балансу Ірпінського КЖЕП «Ірпінь» та Комунального підприємства електромереж зовнішнього освітлення Ірпінської міської ради та знесення нежитлових будівель та споруд в АДРЕСА_1», яким, зокрема, вирішено зняти з балансу Ірпінського КЖЕП «Ірпінь» та знести наступні будівлі та споруди, які розташовані в АДРЕСА_1: гараж літ. «Е» загальною площею 156,1 м2; будівлю шахово-шахматного клубу літ. «Б» загальною площею 143,4 м2; будівлю редакції «Ірпінський вісник» літ. «Г» загальною площею 118,8 м2; будівлю Ірпінської міської організації Товариства Червоного Хреста України літ. «Ж» загальною площею 68,3 м2.
Відповідно до висновку № 618 від 18.06.2015, виданого відділом містобудування та архітектури Ірпінської міської ради про наявні обмеження на використання земельної ділянки, при користуванні земельною ділянкою, крім іншого, треба урахувати згідно з ст. 5 Закону України «Про основи містобудування» законні інтереси та вимоги власників або користувачів земельних ділянок га будівель, що оточують місце будівництва. При невиконанні вище зазначених умов чинність даного листа (висновку) втрачає свою дію.
Згідно з висновком Управління Держземагентства у м. Ірпені Київської області від 19.06.2015 № 03-06/26 про наявні обмеження на земельної ділянки, земельна ділянка площею 0,4597 га, що передбачена для надання в оренду КП «Ірпіньжитлоінвестбуд» для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку по АДРЕСА_2, повинна використовуватись з дотриманням обов'язків землевласників та змісту добросусідства встановлених статтями 91 та 103 Земельного кодексу України, обмежень та обтяжень у використанні земельних ділянок встановлених Класифікатором обмежень та обтяжень у використанні земельних ділянок, затвердженим наказом Держкомзему віл 29.12.2008 № 643. Однак, даний висновок за своїм змістом не відповідає законодавству, оскільки статтею 91 Земельного кодексу України встановлені обов'язки власників земельних ділянок, а земельна ділянка КП «Ірпіньжитлоінвестбуд» передається в оренду.
Крім того, до Проекту долучено Протокол узгоджувальної комісії Ірпінського міськвиконкому № 7 від 05.03.2015, згідно зі змістом якого суміжні землекористувачі гр. ОСОБА_4, ОСББ «Мінерал», територіальне управління Державної судової адміністрації України в Київській області, гр. ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 відмовилися підписати акт погодження меж земельної ділянки, що відводиться КП «Ірпіньжитлоінвестбуд». Тоді КП «Ірпіньжитлоінвестбуд» звернулось із заявою до Ірпінської міської ради з проханням розглянути дане питання узгоджувальною комісією. Комісія вивчила матеріали і встановила, що згідно рішення Ірпінської міської ради № 4622-66-УІ від 29.01.2015 КП «Ірпіньжитлоінвестбуд» дано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,7718 га в орендне користування для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку за адресою: АДРЕСА_2. По матеріалам інвентаризації ФОП ОСОБА_3 площа земельної ділянки становить 0,7718 га. Комісія вважає, що порушення меж суміжних землекористувачів немає і КП «Ірпіньжитлоінвестбуд» має право виготовити проект землеустрою щодо відведення в орендне користування земельної ділянки площею 0,7718 га в існуючих межах.
Таким чином, посилання в ОСОБА_5 прийомки-передачі межових знаків на зберігання від 23.03.2015 на протокол узгоджувальної комісії безпідставне, оскільки акт складений за результатами винесення в натуру меж земельної ділянки площею 0,4597 га, в той час коли протокол комісії № 7 від 05.03.2015р. стосується земельної ділянки з іншою площею - 0,7718 га, а отже і з іншими межами.
Також за результатами вказаної перевірки Державною інспекцією сільського господарства в Київській області встановлено, що до територіального управління Державної судової адміністрації України в Київській області та до мешканців будинку за адресою: АДРЕСА_11 ніхто з жданого приводу не звертався.
Отже при встановленні меж земельної ділянки порушено вимоги пунктів 2.4., 3.12 Інструкції про встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та їх закріплення межовими знаками, затвердженої наказом Державного комітету України із земельних ресурсів 18.03.2010 № 376, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16 червня 2010 р. за №391/17686.
Викладене вище свідчить про те, що під час вирішення питання про погодження меж земельної ділянки за адресою АДРЕСА_2, виконавчий комітет Ірпінської міської ради порушив вимоги пп. 5 п. «б» ч. 1 ст. 33 Закону України «Про місцеве самоврядування», ст.ст. 158, 159, 160 Земельного кодексу України, оскільки наявність факту земельного спору принаймні з двома суміжними землекористувачами спростовується матеріалами перевірки. Крім того про час встановлення меж вказані суміжні землекористувачі не повідомлялись, як не повідомлялись вони про час і місце розгляду спору.
Крім вищевикладеного, Державною інспекцією сільського господарства в Київській області за результатами перевірки законності використання земельних ділянок, розташованих за адресою: АДРЕСА_2, установлено, що планово-картографічні матеріали складені інженером- землевпорядником ОСОБА_3,містять завідомо неправдиву інформацію, а кадастровий план та земельної ділянки не відповідає вимогам статті 34 Закону України «Про Державний земельний кадастр», пункту 65 Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 р. № 1051.
Також, за результатами перевірки Державною інспекцією сільського господарства в Київській області встановлено, що у Проекті землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду КП «Ірпіньжитлоінвестбуд» АДРЕСА_2, наявна видана Управлінням Держземагентства у місті Ірпені Київської області довідка від 18.06.2015 № 03-07/708 про правовий статус земельної ділянки (згідно Інструкції з заповнення Державної статистичної звітності з кількісного обліку земель - форма 6-зем про наявність земель, розподіл їх за власниками землі, землекористувачами та угіддями). Вказана довідка видана Комунальному підприємству «Ірпіньжнтлоінвестбуд» в тому, що земельна ділянка площею 0,4597 га., яка розташована за адресою: АДРЕСА_2, передбачена до надання в оренду строком на 5 років згідно рішення Ірпінської міської ради № 4622-66-У1 від 29 січня 2015 року для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку. Номер рядка: 12.3 - «Землі, не надані у власність або постійне користування в межах н.п.», шифр рядка: 96, графа: 34 - забудовані землі в т.ч.: графа 56 - «зелених насаджень загального користування».
Наказом Державного комітету статистики України від 05.11.1998 № 377, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 грудня 1998 р. за № 788/3228 (чинний на час відведення земельної ділянки), затверджені Форми державної статистичної звітності з земельних ресурсів та Інструкція з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми №№ 6-зем, 6а-зем, 6б-зем, 2-зем). Відповідно до вказаної Інструкції у графі 56 ураховуються дані про зелені насадження загального користування: зелені насадження у межах населених пунктів (парки, сади, сквери, бульвари тощо), які не включені до категорії лісів.
Пунктом «а» частини 4 статті 83 Земельного кодексу України визначено, що до земель комунальної власності, які не можуть передаватись у приватну власність, належать землі загального користування населених пунктів (майдани, вулиці, проїзди, шляхи, набережні, пляжі, парки, сквери, бульвари, кладовища, місця знешкодження та утилізації відходів тощо).
Згідно зі статтею 51 Земельного кодексу України земельні ділянки зелених зон і зелених насаджень міст та інших населених пунктів належать до земель рекреаційного призначення.
Статтею 1 Закону України «Про мораторій на зміну цільового призначення окремих земельних ділянок рекреаційного призначення в містах та інших населених пунктах» від 17.03.2011 № 3159-VI введено мораторій з 13.04.2011 на зміну цільового призначення земельних ділянок рекреаційного призначення незалежно від форми власності в містах та інших населених пунктах, а саме земельних ділянок зелених зон і насаджень.
Отже, відведення земельної ділянки КП «Ірпіньжитлоінвестбуд» за рахунок зелених насаджень загального користування здійснено всупереч вимог частини 4 статті 52, пункту «а» частини 4 статті 83 Земельного кодексу України, частини 1 статті 50 Закону України «Про охорону земель», статті 1 Закону України «Про мораторій на зміну цільового призначення окремих земельних ділянок рекреаційного призначення в містах та інших населених пунктах».
Не зважаючи на численні порушення вимог законодавства при відведенні КП «Ірпіньжитлоінвестбуд» земельної ділянки в АДРЕСА_2, Ірпінська міська рада рішенням від 25.06.2015 № 5143- 74-VI затвердила проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки (кадастровий номер НОМЕР_2) площею 0,4597 га та надала в оренду на 5 років комунальному підприємству «Ірпіньжитлоінвестбуд» для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку.
На підставі рішення Ірпінської міської ради від 25.06.2015 № 5143-74-VI між радою та КП «Ірпіньжитлоінвестбуд» укладено договір оренди земельної ділянки по м. Ірпінь від 20.07.2015 року. Договір укладено на 5 років з 25 червня 2015 до 25 червня 2020 року.
Враховуючи те, що «Ірпіньжитлоінвестбуд» є комунальним підприємством ним відповідно до абзацу шостого частини 2 статті 134 Земельного кодексу України отримано в оренду земельні ділянки не на конкурентних засадах та без проведення земельного аукціону.
В подальшому на підставі рішення Ірпінської міської ради від 13.07.2015 № 5247-75-УІ між КП «Ірпіньжитлоінвестбуд» та ТОВ «Компанія «Інтеп» укладено договір суборенди земельної ділянки від 28.07.2015 № 38 за адресою АДРЕСА_2. Договір укладено строком на 5 років до 25 червня 2020 року.
При цьому встановлено, що даний договір суборенди укладено всупереч вимог частини 2 статті 8 Закону України «Про оренду землі» та пункту 288.6. статті 288 Податкового кодексу України, оскільки умови договору суборенди земельної ділянки повинні обмежуватися умовами договору оренди земельної ділянки і не суперечити йому, а плата за суборенду земельних ділянок не може перевищувати орендної плати.
Таким чином, відведення КП «Ірпіньжитлоінвестбуд» земельної ділянки в АДРЕСА_2 здійснено всупереч вимог законодавства, внаслідок протиправних дій Ірпінської міської ради, Управління Держземагентетва у м. Ірпені і їх посадових осіб та фізичної особи-підприємця ОСОБА_3
Також установлено, що право постійного користування земельною ділянкою за адресою: АДРЕСА_1, посвідчено актом на право постійного користування серія НОМЕР_3, категорія земель житлової та громадської забудови, вид використання - для розміщення бази підприємства, цільове призначення - для будівництва та обслуговування будівель закладів комунального господарства. Рішенням Ірпінської міської ради в 2009 р. змінено назву з Державного комунального підприємства ЕЗО «Ірпіньміськсвітло» на комунальне підприємство «Ірпіньміськсвітло».
Рішенням Ірпінської міської ради від 29.01.2015 р. припинено право постійного користування землею площею 0,3454 га КП ЕЗО «Ірпіньміськсвітло». А в свою чергу управлінням Держземагентства у м. Ірпінь здійснена Державна реєстрація земельної ділянки на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) КП ЕЗО «Ірпіньміськсвітло», для подальшого припинення права постійного користування в реєстраційній службі м. Ірпеня.
Однак, 25.06.2015 прийнято рішення Ірпінською міською радою про надання КП «Ірпіньжитлоінвестбуд» земельної ділянки в орендне користування для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку в АДРЕСА_1. Після чого 20.07.2015 між Ірпінською міською радою та КП «Ірпіньжитлоінвестбуд» укладено договір оренди земельної ділянки по АДРЕСА_1. В подальшому, Ірпінською міською радою 13.07.2015 прийнято рішення про надання дозволу КП «Ірпіньжитлоінвестбуд» на передачу в суборенду земельної ділянки ТОВ «Компанія «ІНТЕП» для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку в АДРЕСА_1. На підставі даного рішення, 28.07.2015, між КП «Ірпіньжитлоінвестбуд» та ТОВ «Компанія «ІНТЕП» укладено договір оренди земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_1, для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку.
Вищезазначене також підтверджується актом перевірки від 01.10.2015 обласної робочої групи з проведення перевірок діяльності райдержадміністрацій, сільських, селищних, міських рад Київської області, утвореної розпорядження голови Київської обласної державної адміністрації від 12.08.2015 №301, відповідно якої внаслідок узгоджених спільних дій посадових осіб Ірпінської міської ради, КП «Ірпіньжитлоінвестбуд» та ТОВ «Компанія «ІНТЕП», останнє уникло процедури набуття права оренди земельної ділянки за адресою АДРЕСА_2 комунальної власності на конкурентних засадах. Враховуючи те, що відповідні земельні торги не проводились, ТОВ «Компанія «ІНТЕП» набуло права оренди на земельну ділянку на безальтернативній основі. При цьому орендна плата за земельну ділянку в результаті аукціону могла б перевищувати максимальний розмір орендної плати у 12 відсотків від нормативної грошової оцінки, встановлений законодавством.
Також досудовим розслідуванням установлено, що на даний час на земельних ділянках з кадастровими номерами НОМЕР_1 площею 0,3454 га та НОМЕР_2 площею 0,4597 га, що розташовані в АДРЕСА_1, АДРЕСА_2, проводиться будівництво дев'ятиповерхового житлового будинку (ЖК Фаворит), здійснюється вирубка дерев.
Департаментом державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області 28.09.2016 зареєстровано подану ТОВ «Орлан-Інвест Груп» декларацію про початок виконання будівельних робіт: серії КС № 083162721288 щодо об'єкту будівництва III категорії складності - багатоквартирного 9-ти поверхового житлового будинку у АДРЕСА_1, АДРЕСА_2.
Згідно ст. 17 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», генеральний план населеного пункту є основним видом містобудівної документації на місцевому рівні, призначеної для обґрунтування довгострокової стратегії планування та забудови території населеного пункту. У складі генерального плану населеного пункту може розроблятися план зонування території цього населеного пункту.
У відповідності до плану зонування території (зонінг) м. Ірпінь земельні ділянки з кадастровими №№ НОМЕР_1 площею 0,3454 га, НОМЕР_2 площею 0,4597 га по АДРЕСА_1, АДРЕСА_2, розташовані у зоні Ж-4 (зона мішаної житлової забудови), у якій передбачено можливість зведення багатоквартирних житлових будинків до 5-ти поверхів.
За таких обставин, реєстрація поданої ТОВ «Орлан-Інвест Груп» декларації про початок виконання будівельних робіт щодо будівництва багатоквартирного дев'ятиповерхового житлового будинку по АДРЕСА_1, АДРЕСА_2, здійснена з порушенням вимог ст.ст. 25, 26 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та містобудівної документації - плану зонування території (зонінг) м. Ірпінь, який не передбачає можливість розміщення за вказаною адресою 9-ти поверхових житлових будинків з об'єктами соціальної інфраструктури.
З огляду на викладене, розміщення об'єкту будівництва - багатоквартирного дев'ятиповерхового житлового будинку з об'єктами соціальної інфраструктури на одній із земельних ділянок з кадастровими №№ НОМЕР_1 площею 0,3454 га, НОМЕР_2 площею 0,4597 га, по АДРЕСА_1, АДРЕСА_2 суперечить вимогам містобудівної документації та не відповідає вимогам будівельних норм, державних стандартів і правил.
22.11.2016 ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду м.Києва Мартинова Є.О. у кримінальному провадженні № 42015110040000158 від 27.11.2015 щодо службових осіб Ірпінської міської ради та її виконавчого комітету, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України, накладено арешт на земельні ділянки на земельні ділянки з кадастровими №№ НОМЕР_1 площею 0,3454 га, НОМЕР_2 площею 0,4597 га, по АДРЕСА_1, АДРЕСА_2 із встановленням обмежень у вигляді заборони відчуження, вирубки дерев та проведення будівельних робіт.
20.12.2017 із ухвалою слідчого судді ознайомлено представника ТОВ «Компанія «ІНТЕП» ОСОБА_8
Оглядами місця події від 23.12.2016, 28.12.2006, 13.01.2017 та 30.01.2017 встановлено, що у супереч ухвали слідчого суді від 22.11.2016, продовжуються будівельні роботи із будівництва багатоквартирного дев'ятиповерхового житлового будинку з об'єктами соціальної інфраструктури на земельних ділянках з кадастровими №№ НОМЕР_1 площею 0,3454 га та НОМЕР_2 площею 0,4597 га, по АДРЕСА_1, АДРЕСА_2.
Ураховуючи вищевикладене, встановлено, що вищевказані земельні ділянки, розташовані за адресою: АДРЕСА_1, АДРЕСА_2, у даному кримінальному провадженні є предметом кримінального правопорушення, набуті в результаті вчинення кримінального правопорушення та є доказом вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ст.356, ч.1 ст. 364, ч.1 ст. 364, ч.2 ст.382КК України.
Органом досудового розслідування у кримінальному провадженні призначено експертизу з питань землеустрою до Київського науково - дослідного інституту судових експертиз.
На адресу органу досудового розслідування надійшло клопотання експертів ОСОБА_9 та ОСОБА_10, які виконують експертизу за вказаною постановою, про забезпечення прибуття експертів із експертної установи на місцевість для обстеження об'єктів дослідження та забезпечення безперешкодного доступу до об'єктів дослідження та належні умови праці.
Згідно до інформаційної довідки з державного реєстру речових прав на нерухоме майна земельна ділянка, площею 0,3454 га з кадастровим номером НОМЕР_1 та земельна ділянка, площею 0,4597 га з кадастровим номером НОМЕР_2 перебувають в комунальній власності Ірпінської міської ради (код ЄДРПОУ 33800777).
З огляду на викладене у досудового слідства є всі підстави вважити, що на земельній ділянці (кадастровий номер НОМЕР_1), площею 0,3454 га, розташованій за адресою: АДРЕСА_1 та земельній ділянці (кадастровим номером НОМЕР_2), площею 0,4597 га, розташованій за адресою: АДРЕСА_2, які перебувають у комунальній власності Ірпінської міської ради (код ЄДРПОУ 33800777), знаходяться будівельна техніка, за допомогою якої проводяться будівельні роботи, у об'єктах незавершеного будівництва знаходяться договори, кошторисна документація, первинні документи бухгалтерського обліку, засоби комунікації, які містять інформацію щодо проведення будівельних робіт.
Таким чином, речі і документи можуть мати значення для досудового розслідування, відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду та підлягають подальшому експертному дослідженню.
Перевіривши надані матеріали клопотання та матеріали кримінального провадження за №12015110040002779 від 18.11.2015, дослідивши докази по даних матеріалах, заслухавши прокурора відділу прокуратури Київській області юриста 2 класу Потолочну А.І., яка клопотання підтримала, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає до задоволення виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 30 Конституції України кожному гарантується недоторканість житла. Не допускається проникнення до житла чи іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду,
В стаття 8 Європейської Конвенції з прав людини проголошено, що кожен має право на повагу до його приватного життя і сімейного життя, до житла і до таємниці кореспонденції. Органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідністю у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки.
Кримінальний процесуальний кодекс конкретизуючи міжнародний правовий стандарт установлює вимогу про неможливість проникнення до житла без рішення суду, що передбачено ст,233 КПК України згідно якого, ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі слідчого судді.
Згідно ч. 7 ст. 237 КПК України, при огляді слідчий, прокурор або за їх дорученням залучений спеціаліст має право проводити вимірювання, фотографування, звуко- чи відеозапис, складати плани і схеми, виготовляти графічні зображення оглянутого місця чи окремих речей, виготовляти відбитки та зліпки, оглядати і вилучати речі і документи, які мають значення для кримінального провадження.
Відповідно до вимог ч.1 ст. 237 КПК України, огляд проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення. Огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.
Відповідно до ч. 1 ст. 235 КПК України ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених в клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.
Оскільки виявлення та фіксація відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення, відшукання речей і документів, які мають значення для кримінального провадження не можливе без проведення огляду, керуючись ст.ст.233-237 КПК України, слідчий суддя,
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора відділу прокуратури Київській області юриста 2 класу Потолочної А.І. за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12015110040002779 від 18.11.2015 року про огляд земельної ділянки (кадастровий номер НОМЕР_1), площею 0,3454 га, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 та земельної ділянки (кадастровим номером НОМЕР_2), площею 0,4597 га, розташованої за адресою: АДРЕСА_2, які перебувають у комунальній власності Ірпінської міської ради (код ЄДРПОУ 33800777), , а також огляду об'єктів незавершеного будівництва, тимчасових спорудах, транспортних засобів, розміщених на вказаних земельних ділянках, задовольнити.
Надати прокурору відділу прокуратури Київської області Потолочній А.І. та прокурорам, що входять до складу групи прокурорів, слідчим СУ ГУ НП в Київській області, включеним до складу групи слідчих, а також за їх дорученням, в порядку ст.ст. 36, 40 КПК України, співробітникам ДЗЕ Національної поліції Українидозвіл на проведення огляду земельної ділянки (кадастровий номер НОМЕР_1), площею 0,3454 га, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 та земельної ділянки (кадастровим номером НОМЕР_2), площею 0,4597 га, розташованої за адресою: АДРЕСА_2, які перебувають у комунальній власності Ірпінської міської ради (код ЄДРПОУ 33800777), а також огляду об'єктів незавершеного будівництва, тимчасових спорудах, транспортних засобів, розміщених на вказаних земельних ділянках, з метою відшукання будівельної техніки, за допомогою якої проводяться будівельні роботи, договорів, кошторисної документації, первинних документів бухгалтерського обліку, засобів комунікації, які містять інформацію щодо проведення будівельних робіт, з можливістю її вилучення.
Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Баришівського районного суду О. Д. Лисюк