Рішення № 68311863, 10.08.2017, Господарський суд Житомирської області

Дата ухвалення
10.08.2017
Номер справи
906/480/17
Номер документу
68311863
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області

___________

_______________

10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,

E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, веб-сайт: http://zt.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Від "10" серпня 2017 р. Справа № 906/480/17

Господарський суд Житомирської області у складі:

судді Сікорської Н.А.

за участю представників сторін:

від відповідача: Заруцька І.В., довіреність №05/128 від 11.01.2017;

від третьої особи-2: Коберник Л.С.- дов. № 07-08/3155 від 07.11.2016

розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі справу

за позовом Публічного акціонерного товариства "Акціонерний банк "Експрес-Банк"

до Регіонального відділення Фонду державного майна України по Житомирській області

за участю:

1) третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця"

2) третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Управління Державної казначейської служби України у м. Житомирі Житомирської області.

про стягнення 9440,63 грн.

Позивач звернувся з позовом про стягнення з відповідача, сплачених ним грошових коштів в якості орендної оплати за грудень 2015 року в сумі 9440,63 грн.

Ухвалою від 07.06.2017 суд порушив провадження у справі. Залучив до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Публічне акціонерне товариства "Українська залізниця". Розгляд справи призначено на 22.06.2017

Ухвалою від 22.06.2017 суд відклав розгляд справи на 13.07.2017.

Ухвалою від 13.07.17 суд продовжив строк розгляду спору по 22.08.2017, розгляд справи відкладено на 10.08.2017. Залучено до участі у справі в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Управління Державної казначейської служби України у м. Житомирі Житомирської області.

Позивач повноважного представника в судове засідання не направив. 24.07.2017 позивачем на адресу суду направлено клопотання, в якому останній просив розгляд справи проводити без участі його представника (а.с.163).

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив, просив відмовити у його задоволенні з підстав, викладених у письмових запереченнях на позовну заяву та додаткових поясненнях (а.с.59-60,120).

Третя особа - Управління Державної казначейської служби України у м. Житомирі Житомирської області 01.08.2017 в судовому засіданні надала пояснення щодо порядку повернення з державного бюджету України помилково перерахованих коштів.

Представник третьої особи - ПАТ "Українська залізниця" повноважного представника в судове засідання не направила, у клопотанні від 18.07.2017 просила суд розглянути справу за відсутності представника третьої особи (а.с. 158).

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника відповідача та третьої особи, господарський суд,-

ВСТАНОВИВ:

09 квітня 2004 року між Регіональним відділенням Фонду державного майна по Житомирській області (орендодавець, відповідач) та Публічним акціонерним товариством «Акціонерний банк «Експрес-Банк» (Орендар, позивач) укладено Договір оренди №70 нерухомого майна, що належить до державної власності (а.с.21-22).

В подальшому 06.03.2007 та 14.12.2007 сторонами підписано додаткові договори до Договору оренди нерухомого майна, що належить до державної власності № 70 від 09.04.2004 (а.с.25, 26, 29-31).

Зокрема, додатковим договором від 14.12.2007 р. сторони внесли зміни до договору оренди нерухомого майна № 70 від 04.04.2004 р., виклавши його в новій редакції.

Так, відповідно до п. 1.1. договору орендодавець передає, а орендар приймає в строкове платне користування окреме індивідуально визначене нерухоме майно - частину 1-го поверху залізничного вокзалу станції "Житомир" площею 45,8 кв.м. (далі - Майно), що перебуває на балансі станції "Житомир" Південно-Західної залізниці та знаходиться за адресою: м. Житомир, майдан Привокзальний, 2.

Згідно п.1.2 договору, майно передається в оренду з метою розміщення комерційного банку.

За приписами п. 2.1 договору, орендар вступає у строкове платне користування майном у термін, вказаний у Договорі, але не раніше дати підписання цього договору та акта приймання-передачі майна.

Пунктом 3.1. договору сторони погодили, що орендна плата визначається на підставі Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду державного майна, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 04.10.95 №786.

Згідно з п.3.6. Договору в редакції від 14.12.20107 р.) орендна плата перераховується до Державного бюджету та балансоутримувачу у співвідношенні 70% до 30% щомісяця не пізніше 15 числа місяця відповідно до пропорцій розподілу, установлених Кабінетом Міністрів України і чинних на кінець періоду, за який здійснюється платіж.

Відповідно до п.10.1, Договір укладений з 09 квітня 2004 року до 09 квітня 2012 р. включно.

За умовами п. 10.5 договору, реорганізація орендодавця або перехід права власності на орендоване майно третім особам не є підставою для зміни або припинення чинності цього договору і він зберігає свою чинність для нового власника орендованого майна (його правонаступника).

01.06.2012 сторонами підписано додатковий договір № 3 про продовження дії та внесення змін до договору оренди нерухомого майна, що належить до державної власності від 09.04.2004 № 70 з урахуванням змін від 06.03.2007 та від 14.12.2007 (а.с. 24).

Згідно п. 1 додаткового договору № 3 від 01.06.2012 сторони погодили продовжити дію Договору оренди нерухомого майна, що належить до державної власності від 09.04.2004 № 70, на строк встановлений договором - 8 років, терміном по 09.04.2020 включно.

24.10.2016 Публічним акціонерним товариством «Українська залізниця" (Орендодавець, третя особа), та Публічним акціонерним товариством "Акціонерний банк "Експрес-Банк" у зв'язку з утворенням Публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» відповідно до Закону України «Про особливості утворення публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування» від 23.02.2012 №4442-Vl, постанови Кабінету Міністрів України «Про утворення публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» від 25.06.2014 № 200 та керуючись ст. 15 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», укладено додатковий договір до договору оренди від 09.04.2004 № 70, згідно п. 1 якого, орендодавцем майна, визначеного договором оренди від 09.04.2004 № 70, є ПАТ "Укрзалізниця" (а.с. 27).

За умовами п. 3.1 договору оренди № 70 від 09.04.2004 р. (в редакції додаткового договору від 24.10.2016 р.) орендна плата, визначена на підставі Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 04.10.1995 № 786, за базовий місяць розрахунку - листопад 2015 року становить 13392,88 грн. без ГІДВ.

«Орендна плата за перший місяць оренди - грудень 2015 року визначається шляхом коригування орендної плати за базовий місяць на індекс інфляції за наступний місяць».

Згідно пункту 3.3 договору, орендна плата 100% перераховується на розрахунковий рахунок Орендодавця. Одержувач коштів - Виробничий підрозділ Коростенська дирекція залізничних перевезень Регіональної філії «Південно-Західна залізниця» Публічного акціонерного товариства «Українська залізниця», ід. код одержувача - 40081221/356. банк одержувача - ТВБВ №10005/029 філії Житомирське обласне управління AT «Ощадбанк», МФО 311647, № рахунку 26007300914674 не пізніше 10 числа місяця наступного за звітним».

Пункт 10.1 викладено в наступній редакції: "Цей договір діє з 01.12.2015 по 31.10.2016 включно".

Згідно п. 6 Додаткового договору від 24.10.2016 р., цей додатковий договір набирає чинності з дня його підписання сторонами та у відносинах щодо терміну дії та розрахунків діє з 01 грудня 2015 р.

Додатковим договором до Договору оренди нерухомого майна від 09.04.2004 р. № 40 від 29.12.2016 р. ПАТ «Українська залізниця" (Орендодавець, третя особа) та ПАТ "Акціонерний банк "Експрес-Банк" внесли зміни до п. 10.1 договору № 70 від 09.04.2004 р., та вказали, що договір діє з 01 листопада 2016 р. по 31 березня 2017 р.

24.10.2016 р. ПАТ «Українська залізниця" та ПАТ "Акціонерний банк "Експрес-Банк" підписано акт приймання-передачі в оренду нерухомого майна, за яким орендодавець передав, а орендар прийняв в строкове платне користування нерухоме майно - частина 1-го поверху залізничного вокзалу ст. Житомир, що знаходиться за адресою: м. Житомир, майдан Привокзальний, 3, площею 45,8 кв.м. (а.с. 28).

За таких обставин, оплата орендної плати за грудень 2015 р. мала бути перерахована на розрахунковий рахунок ПАТ "Українська залізниця".

Як вбачається з матеріалів справи, орендна плата за грудень 2015 р. ПАТ "Українська залізниця" була перерахована 26.10.2016 р. платіжним дорученням № 1111 (а.с. 71).

При цьому, 11.01.2016 до Державного бюджету позивач також перерахував орендну плату за грудень 2015 в сумі 9440,63 грн. (а.с. 32).

Посилаючись на приписи ст. 1212 ЦК України, позивач вважає, що кошти в сумі 9440,63 грн. отримані відповідачем без достатньої правової підстави.

Відтак, з метою захисту свого порушеного права позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача 9440,63 грн. безпідставно отриманих коштів.

Відповідач, заперечуючи проти позову зазначає, що у зв'язку з утворенням ПАТ «Українська залізниця", регіональне відділення ФДМ, листом від 05.02.2016 № 06/504, зверталось до ПАТ «Акціонерній банк «Експрес-Банк» та Коростенської дирекції залізничних перевезень з пропозицією достроково припинити чинність договору за взаємною згодою сторін та вирішення питання подальшої оренди майна з новим власником об'єкта.

Проте вищевказані пропозиції залишились без відповіді.

Вважає, що кошти в сумі 9440,63 грн. отримано як оплату за договором і набуто за наявності правової підстави, тому вони не можуть бути витребувані відповідно до положень 1212 ЦК України.

Крім того зауважує, що сплачені позивачем кошти, на рахунок Регіонального відділення не надходили, а були перераховані до Державного бюджету.

Зауважує, що 24.10.2016 ПАТ „Укрзалізниця" та ПАТ „Акціонерний банк „Експрес-Банк" укладено додатковий договір до Договору оренди нерухомого майна від 09.04.2004 № 70, яким Регіональне відділення ФДМ по Житомирській області виключено як сторону по договору, чим порушено права останнього, оскільки такий було укладено без участі та згоди відділення.

Вважає, що перехід прав та обов'язків наймодавця до нового власника автоматично не замінює сторону договору оренди на нового орендодавця.

Відповідна заміна сторони із зазначенням, в тому числі, її платіжних реквізитів, має відбуватись у встановлений статтями 651, 654 Цивільного кодексу України спосіб - за взаємною згодою сторін, у тій самій формі, в якій вчинено договір, що змінюється.

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - ПАТ "Українська залізниця" у відзиві від 12.07.17 на позовну заяву вказала, що згідно укладеного додаткового договору до договору оренди нерухомого майна №70 від 09.04.04р. позивач 26.10.16р. платіжним дорученням № 1111 перерахував на рахунок виробничого підрозділу Коростенської дирекції залізничних перевезень Регіональної філії "Південно-Західна залізниця" ПАТ "Українська залізниця" орендну плату за грудень 2015 року у сумі 16183,96 грн.

Третя особа - Управління Державного казначейства у м. Житомирі відповідно до письмових пояснень та пояснень, наданих в судовому засіданні представником, підтвердила, що кошти в сумі 9440,63 грн. дійсно сплачені позивачем, і зараховано 11 січня 2016 року на бюджетний рахунок для зарахування надходжень до державного бюджету.

Зазначає, що органи Казначейства здійснюють повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджетів відповідно до п.5 Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2013 №787.

Оцінивши в сукупності матеріали справи, заслухавши пояснення представника відповідача та третьої особи, господарський суд дійшов висновку про відмову у задоволені позовних вимог з огляду на наступне.

Згідно положень частини 2 статті 509 Цивільного кодексу України зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього кодексу.

Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 11 Цивільного кодексу України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Відповідно до ст. 759 ЦК України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

Згідно ст.762 ЦК України за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму. Плата за користування майном вноситься щомісячно, якщо інше не встановлено договором.

Відповідно до ч.1 с.19 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» орендар за користування об об'єктом оренди вносить орендну плату незалежно від наслідків господарської діяльності.

Як вбачається з матеріалів справи, спір між сторонами виник у зв'язку зі сплатою позивачем коштів в сумі 9440,63 грн., як орендної плати за грудень 2015 року.

Досліджуючи питання правомірності перерахування позивачем коштів, суд зазначає про наступне.

Так, матеріалами справи підтверджено, що 09.04.2004 укладено договір оренди № 70 від 09.04.2004 нерухомого майна, що належить до державної власності, сторонами якого є Регіональне відділення ФДМ по Житомирській області та Акціонерний банк "Експрес-Банк".

За умовами договору оренди, орендна плата визначається на підставі Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду державного майна, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 04.10.1995р. №786 (зі змінами та доповненнями).

Пунктом 17 Методики визначено, що у разі коли орендодавцем майна є Фонд державного майна, його регіональне відділення чи представництво, орендна плата спрямовується:

за цілісні майнові комплекси державних підприємств - до державного бюджету;

за нерухоме майно державних підприємств, установ, організацій (крім підприємств, установ та організацій галузі кінематографії, що належать до сфери управління Мінкультури, - на період до 31 грудня 2019 р.) - 70 відсотків орендної плати до державного бюджету, 30 відсотків державному підприємству, організації, на балансі яких перебуває це майно.

Аналогічна умова сторонами прописана у п.3.6. Договору оренди № 70 від 09.04.2004 р. (в редакції від 14.12.2007 р.), згідно якого орендна плата перераховується до Державного бюджету та балансоутримувачу у співвідношенні 70% до 30%.

Отже, кошти в розмірі 70% орендної плати, які сплачувались позивачем за оренду частини першого поверху залізничного вокзалу площею 45,8кв м у м. Житомир безпосередньо направлялись до державного бюджету.

Відповідно до Закону України "Про особливості утворення публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування", а також постанови Кабінету Міністрів України від 25.06.2014 № 200 "Про утворення публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" утворено публічне акціонерне товариство "Українська залізниця".

Постановою Кабінету Міністрів України від 02.09.2015р. №735 затверджено Статут Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" .

Пункт 33 Статуту передбачає, що товариство, здійснюючи право власності, володіє, користується та розпоряджається належним йому майном і вчиняє стосовно нього будь-які дії, що не суперечать законодавству, Статуту та меті діяльності підприємства.

Листом від 30.12.2015 ПАТ "Українська залізниця" повідомило Регіональне відділення Фонду державного майна України по Житомирській області, що з 01.12.2015 розпочало свою фінансово-господарську діяльність ПАТ "Укрзалізниця", та направило реєстр договорів оренди майна, що належить Товариству, та увійшло до статутного капіталу, серед яких вказано і договір оренди № 70 від 09.04.2004 р., у зв'язку з чим просило здійснити заходи та надати копії відповідних наказів щодо зміни орендодавця з 01.12.2015. (а.с. 61,62).

Відповідно до ст. 15 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" встановлено, що у разі зміни власника майна, переданого в оренду, до нового власника переходять права і обов'язки за договором оренди.

Також приписами ст. 770 ЦК України унормовано, що в разі зміни власника речі, переданої у найм, до нового власника переходять права і обов'язки наймодавця. Сторони можуть встановити у договорі найму, що у разі відчуження наймодавцем речі договір найму припиняється.

Пунктом 10.5 договору оренди № 70 від 09.04.2004 р. (в редакції додаткового договору від 14.12.2007 р.), укладеного між Регіональним відділенням Фонду державного майна по Житомирській області та Публічним акціонерним товариством «Акціонерний банк «Експрес-Банк», сторони встановили, що реорганізація орендодавця або перехід права власності на орендоване майно третім особам не є підставою для зміни або припинення чинності цього договору і він зберігає свою чинність для нового власника орендованого майна (його правонаступника).

За вказаних обставин, у зв'язку зі створенням Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" та з переходом права власності на майно, яке є об'єктом оренди за Договором № 70 від 09.04.2004, з 01.12.2015 (момент державної реєстрації ПАТ "Укрзалізниця") відбулася заміна сторони (Орендодавця) у зобов'язанні, а тому усі права та обов'язки орендодавця за спірним Договором перейшли до ПАТ "Укрзалізниця" (третя особа).

При цьому, чинним законодавством не передбачено, що такий перехід має здійснюватись шляхом укладення договору за участю попереднього власника (в даному випадку з відповідачем).

Відтак, починаючи з 01.12.2015 орендар (позивач) мав виконувати свої зобов'язання зі сплати орендної плати перед новим власником орендованого майна, а саме перед ПАТ "Укрзалізниця".

З огляду на вищевикладене, твердження відповідача про те, що кошти в сумі 9440,63 грн. сплачені за наявності правової підстави, суперечать нормам чинного законодавства, зокрема ст.15 ЗУ "Про оренду державного та комунального майна", ст. 770 ЦК України та ст. 761 ЦК України, згідно якої право передання майна у найм має власник речі або особа, якій належать майнові права.

Наймодавцем може бути також особа, уповноважена на укладення договору найму.

Однак, як пояснила третя особа - Управління Державної казначейської служби України у м. Житомирі Житомирської області, кошти в сумі 9440,63 грн., сплачені ПАТ "Експрес Банк", 11.01.2016 зараховано на бюджетний рахунок для зарахування надходжень до державного бюджету, відкритий за реквізитами: одержувач -УДКСУ у м. Житомирі Житомирської області, код ЄДРПОУ -38035726, МФО 811039, банк ГУДКСУ у Житомирській області № 31119094700002 (надходження від орендної плати за користування іншим державним майном), код класифікації доходів бюджету 22080300.

Таким чином, кошти перераховані за платіжним дорученням № 113 від 11.01.2016 в сумі 9440,63 грн. за своєю природою є помилково перерахованими коштами до Державного бюджету України, хоча позивач вважає зазначені кошти такими, що перераховані позивачу без належної правової підстави та посилаючись на норми ст. 1212 ЦК України просить стягнути з Регіонального відділення Фонду державного майна України по Житомирській області.

Суд не погоджується з такими твердженнями позивача з огляду на наступне.

Відповідно до 4 ст. 5 Закону України "Про Фонд державного майна України" Фонд державного майна України здійснює контроль за надходженням до Державного бюджету України плати за оренду державного майна.

Постановою Кабінету Міністрів України від 16.02.2011 №106 "Про деякі питання ведення обліку податків і зборів (обов'язкових платежів) та інших доходів бюджету", із змінами та доповненнями визначено, що контроль за справлянням надходжень за кодом класифікації доходів бюджету 22080300 «Надходження від орендної плати за користування іншим державним майном», покладено на Фонд державного майна України.

Порядок повернення коштів, помилково або надмірно зарахованих до державного та місцевих бюджетів регулюється наказом Міністерства фінансів України № 787 від 03.09.2013 "Про затвердження Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів".

Так, п. 3 Порядку визначено, що повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету платежів у національній валюті здійснюється органами Державної казначейської служби України з відповідних бюджетних рахунків для зарахування надходжень, відкритих в органах Казначейства відповідно до законодавства, шляхом оформлення розрахункових документів.

Повернення платежів у національній валюті здійснюється на рахунки одержувачів коштів, відкриті в банках або органах Казначейства, вказані у поданні або заяві платника.

Згідно п. 5. даного Порядку, повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету податків, зборів, пені, платежів та інших доходів бюджетів здійснюється за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, а при поверненні судового збору (крім помилково зарахованого) - за ухвалою суду, яка набрала законної сили.

Подання за формою згідно додатку 1 до цього Порядку подається платником до органу Казначейства разом з його заявою про повернення коштів з бюджету та оригіналом або копією документа на переказ, або паперовою копією електронного розрахункового документа, які підтверджують перерахування коштів до бюджету.

З огляду на викладене для повернення , сплачених за платіжним дорученням № 113 від 11.01.2016 коштів в сумі 9440,63 грн., позивачу слід було звернутись до Регіонального відділення ФДМ України по Житомирській області з відповідним клопотання та отримати подання про повернення зазначених коштів, як таких, що помилково сплачені до державного бюджету України.

Проте з матеріалів справи не вбачається, що позивач звертався до відповідача, як до органу, що контролює справляння надходжень до бюджету, з метою отримання подання на повернення помилково зарахованих до бюджету коштів за оренду державного майна.

Частиною. 1 ст. 16 ЦК України визначено, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Враховуючи, що чинним законодавством визначено порядок та послідовність дій щодо повернення з бюджету помилково сплачених коштів, тому лише порушення вказаного порядку з боку Регіонального відділення ФДМ України по Житомирській області, як органу, що контролює справляння надходжень до бюджету може бути підставою для звернення позивача до суду з відповідним позовом.

З огляду на викладене, суд вважає, що станом на день звернення до суду права та законні інтереси позивача з боку відповідача не порушені.

Звернення позивача з позовом до Регіонального відділення ФДМ України по Житомирській області з посиланням на норми ст. 1212 ЦК України, згідно якої особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов'язана повернути потерпілому це майно, є безпідставним, оскільки, відповідач кошти в сумі 9440,63 грн. не отримував і, як наслідок, відсутні підстави для їх повернення.

Згідно статті 32 ГПК України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Відповідно до статті 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

Згідно статті 34 Господарського процесуального кодексу України обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування

Згідно статті 43 ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

З огляду на вищевикладені обставини, суд відмовляє в задоволені позову.

В порядку ст. 49 ГПК України судові витрати покладаються на позивача.

Керуючись ст.ст. 49, 82-85 ГПК України, господарський суд,-

ВИРІШИВ:

У позові відмовити.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів з дня його оголошення. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.

Повне рішення складено: 15.08.17

Суддя Сікорська Н.А.

Віддрукувати:

1- в справу

2- позивачу (рек. з повід)

3 - відповідачу,

4 - третій особі - ПАТ "Українська залізниця" (рек. з пов.).

5 - третій особі - Управління Державної казначейської служби України у м. Житомирі Житомирської області (10008, м.Житомир, вул.Святослава Ріхтера 12/5)