Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
"12" жовтня 2009 р. № 2а- 37003/09/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі
Головуючого судді Панченко О.В.
за участю секретаря судового засідання Лишняк І.В.,
за участю:
прокурора –Брункевич О.С.
представника позивача –Трегуб О.О.
представника відповідача –не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом прокурора Ленінського району м. Харкова в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укртранссигнал» про стягнення заборгованості по внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування , ВСТАНОВИВ:
Прокурор Ленінського району м. Харкова звернувся до суду в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Харкова з позовом, в якому просить суд стягнути з відповідача, Товариства з обмеженою відповідальністю «Укртранссигнал» на користь позивача суму заборгованості із сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в розмірі 3564,63 грн.
В обґрунтування заявлених вимог зазначив наступне:
Відповідно до ст. 121 Конституції України однією з функцій органів прокуратури є представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, передбачених законом. Згідно зі ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру» підставою представництва в суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою. На підставі ст. 60 КАС України у випадках, встановлених законом, прокурор може звертатись до адміністративного суду з адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах.
Прокуратурою Ленінського району м. Харкова було проведено перевірку повноти та своєчасності сплати Товариством з обмеженою відповідальністю «Укртранссигнал» внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Перевіркою було встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Укртранссигнал» зареєстровано як платник страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в Управлінні Пенсійного фонду України в Ленінському районі Харківської області. Згідно п. 6 ч. 2 ст. 17 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страхувальник зобов’язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески до Пенсійного фонду. Частиною 6 ст. 20 вищезазначеного закону передбачено, що страхувальники зобов’язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Порядок обчислення і сплати збору на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування підприємствами, установами, організаціями, громадянами до Пенсійного фонду України, а також обліку надходження і витрачання його коштів передбачено Інструкцією «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до пенсійного фонду України, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.2003 року, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України від 16.01.2004 року за № 64/8663. Згідно зі ст. 19 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», страхові внески нараховуються на суми фактичних витрат на оплату праці. У відповідності з п. 4 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, розмір страхових внесків встановлено 33,2 % суми фактичних витрат на оплату праці та 0,5 – 2 % сум доходу у вигляді заробітної плати, інших виплат та винагород, нарахованих платнику відповідно до умов трудового договору або цивільно-правового договору (0,5 % якщо доход не перевищує 525 грн.; 2 % – якщо доход перевищує 525 грн.). Згідно наданих підприємством розрахунків сум страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування становить 3564,63 грн. з нарахованої заробітної плати за січень 2009 року і ця сума станом на момент перевірки не сплачена. Таким чином, станом на момент перевірки, заборгованість по внесках на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування у Товариства з обмеженою відповідальністю «Укртранссигнал» становить 3564,63 грн.
У судовому засіданні прокурор – Брункевич О.С. позовні вимоги підтримала у повному обсязі посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві, просила суд позов задовольнити.
Представник позивача Трегуб О.О. у судовому засіданні також підтримав позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Харкова у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не прибув, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.
Суд, вислухавши пояснення прокурора та представника позивача, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Укртранссигнал» зареєстровано як юридична особа і взято на облік як платник внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Управлінні Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Харкова, що підтверджується матеріалами справи.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року № 1058-IV Товариство з обмеженою відповідальністю «Укртранссигнал» є страхувальником.
Згідно з ч. 3 ст. 18 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.
Відповідно до п. 2.1 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України № 8-2 від 30 квітня 2002 року одним з основних завдань управління є збирання та акумулювання в районі (місті) внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та інших коштів, призначених для пенсійного забезпечення, ведення їх обліку.
На підставі ч. 2 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року № 1058-IV обчислення страхових внесків застрахованих ociб здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких проводиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески. Згідно з п. 11.11 Інструкції про порядок обчислення i сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за № 64/8663, платники щомісяця складають у двох примірниках розрахунки суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у якому зазначають самостійно обчислені суми страхових внесків.
Відповідно з п. п. 6 ч. 2 ст. 17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати i сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески до Пенсійного фонду. Відповідно до ч. 6 ст. 20 вказаного Закону страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Згідно ст. 19 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», страхові внески нараховуються на суми фактичних витрат на оплату праці. У відповідності з п. 4 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, розмір страхових внесків встановлено 33,2 % суми фактичних витрат на оплату праці та 0,5 – 2 % сум доходу у вигляді заробітної плати, інших виплат та винагород, нарахованих платнику відповідно до умов трудового договору або цивільно–правового договору (0,5 % якщо доход не перевищує 525 грн.; 2 % – якщо доход перевищує 525 грн.).
Базовим звітним періодом для Товариство з обмеженою відповідальністю «Укртранссигнал», відповідно до ч. 6 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» є календарний місяць.
Згідно наданих підприємством Пенсійному фонду розрахунків сум страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за січень 2009 року сума до сплати становить 3564,63 грн., на час розгляду справи відповідачем не сплачена.
У період з 01.02.2009 року по 21.02.2009 року відповідач не сплатив страхові внески у повному обсязі, внаслідок чого утворилася заборгованість у розмірі 3564,63 грн.
Відповідно до ч. ч. 2,3 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у визначені строки вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків. Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимоги про її сплату.
Враховуючи викладене вище, беручи до уваги той факт, що відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а відповідач належними доказами не довів факту погашення заборгованості у розмірі 3564,63 грн., суд вбачає достатньо підстав для задоволення позову.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 14, 17, 18, 20, 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року № 1058-IV, п. п. 11 Інструкції про порядок обчислення i сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.2003 року, ст. ст. 94, 160, 161, п. 4 ч. 2 ст. 162, ст. ст. 163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, –
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов прокурора Ленінського району м. Харкова в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укртранссигнал» про стягнення заборгованості по внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування –задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Укртранссигнал» (р/р 2600330127437 у АКБ «Золоті ворота», МФО 351931, код ЄДРПОУ 35072545, 61067, м. Харків, вул. Довгалівська, 25) на користь Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Харкова (р/р 256093122094 в ХОУ ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 351823, код ЄДРПОУ: 22682106) заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в розмірі 3564.63 грн. (три тисячі п’ятисот шістдесят чотири грн. 63 коп.) .
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі –відповідно до ст. 160 КАС України з дня складання постанови у повному обсязі, і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлено 19.10.2009 року
Суддя Панченко О.В.