Постанова № 68308274, 11.08.2017, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.08.2017
Номер справи
803/782/17
Номер документу
68308274
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 серпня 2017 року Справа № 803/782/17

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Андрусенко О. О.,

при секретарі судового засідання Хомяк М. І.,

за участю представника позивача ОСОБА_1,

представника відповідача Бірука В. Я.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 до Управління Укртрансбезпеки у Волинській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Управління Укртрансбезпеки у Харківській області про визнання неправомірними та скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу та припису щодо усунення порушення законодавства про автомобільний транспорт,

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа-підприємець ОСОБА_3 (далі - позивач, ФОП ОСОБА_3.) звернулася в суд, з урахуванням уточненого адміністративного позову, до Управління Укртрансбезпеки у Волинській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Управління Укртрансбезпеки у Харківській області про визнання неправомірними та скасування постанови від 12.06.2017 року АС № 0040497 про застосування адміністративно-господарського штрафу та припису від 12.06.2017 року щодо усунення порушення законодавства про автомобільний транспорт (а.с. 30-31).

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що постановою про застосування адміністративно-господарського штрафу від 12.06.2017 року АС № 0040497 до позивача застосовано штраф у розмірі 1700,00 грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт. Зокрема, відповідно до вказаної постанови позивачем 13.04.2017 року на 471 км а/д М-03 допущено порушення, а саме відсутній дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових транспортних засобів. Крім того, 13.06.2017 року відповідачем винесено припис щодо усунення порушення законодавства про автомобільний транспорт. Вважає вказані постанову та припис такими, що прийняті неправомірно, а відтак підлягають скасуванню, оскільки працівниками Управління Укртрансбезпеки у Харківській області зважування належного позивачу транспортного засобу здійснювалось з порушенням вимог Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, а відповідачем було позбавлено позивача права на участь у процесі прийняття рішення про притягнення до відповідальності.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги з підстав, наведених у позовній заяві, та просив їх задовольнити.

У письмових запереченнях на адміністративний позов та у судовому засіданні представник відповідача позовних вимог не визнав, посилаючись на те, що оскаржувані припис та постанову винесено правомірно, у зв'язку із виявленням під час перевірки та габаритно-вагового контролю факту перевезення позивачем вантажу з перевищенням габаритно-вагових обмежень без дозволу, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданого компетентними уповноваженими органами. Просив у задоволенні адміністративного позову відмовити.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з огляду на наступне.

Судом встановлено, що відповідно до направлення на перевірку від 10.04.2017 року № 021311 посадовими особами Управління Укртрансбезпеки у Харківській області 13.04.2017 року на автомобільній дорозі М-03 «Київ-Харків-Довжанський» км 417+000 була проведена рейдова перевірка транспортного засобу марки DAF, реєстраційний номер НОМЕР_1, та причепу марки CMT, реєстраційний номер НОМЕР_2, які належать на праві власності ОСОБА_3, яка є фізичною особою - підприємцем, про що складено акт від 13.04.2017 року АХ № 0205219 про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом (а.с. 48).

Під час проведення перевірки було здійснено габаритно-ваговий контроль автомобіля марки DAF, реєстраційний номер НОМЕР_1, та причепу марки CMT, реєстраційний номер НОМЕР_2, про що сформовано чек від 13.04.2017 року № 07783 (а.с. 50), складені довідка про результати здійснення габаритно-вагового контролю від 13.04.2017 року та акт від 13.04.2017 року АХ № 0200198 про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів (а.с. 51-52), у яких відображено тип транспортного засобу, повну масу транспортного засобу та навантаження на осі, у результаті зважування було зафіксовано, що повна маса вказаного транспортного засобу становить 39400 т, осьові навантаження становлять: перша вісь справа 3150 кг, зліва 3550 кг, разом 6700 кг (6.7 т); друга вісь справа 5000 кг, зліва 4800 кг, разом 9800 кг (9.8 т); третя вісь справа 4300 кг, зліва 3350 кг, разом 7650 кг (7.65 т); четверта вісь справа 3650 кг, зліва 3550 кг, разом 7200 кг (7.2 т); п'ята вісь справа 4500 кг, зліва 3550 кг, разом 8050 кг (8.05 т). При цьому, нормативно допустиме осьове навантаження становить: перша - 11 т. ; друга -11 т.; третя - 7.3 т.; четверта 7.3 т.; п'ята - 7.3 т.

Таким чином, під час проведення перевірки та габаритно-вагового контролю було встановлено, що перевезення вантажу (згідно товарно-транспортної накладної від 12.04.2017 року № Р208) було здійснено з перевищенням осьових навантажень, а саме: навантаження на строєну вісь складає 22 т 900 кг, при нормативно допустимому 22 т, чим порушено пункт 22.5 постанови Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 року № 1306.

Крім того, було також складено розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування від 13.04.2017 року про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів на загальну суму 132 євро (а.с. 53).

12.06.2017 року заступником начальника Управління Укртрансбезпеки у Волинській області прийнято постанову АС № 0040497 про застосування адміністративно-господарського штрафу, відповідно до якої у зв'язку із не оформленням документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», тобто, за порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена абзацом 3 частини першої статті 60 цього ж Закону, до позивача застосовано адміністративно-господарський штраф у розмірі 1700,00 грн. (а.с. 57).

Також 12.06.2017 року заступник начальника Управління Укртрансбезпеки у Волинській області за результатами перевірки, проведеної 13.04.2017 року, під час якої були виявлені порушення законодавства - відсутній дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України транспортним засобам з перевищенням вагових/габаритних обмежень або документ про внесення плати за проїзд. Порушення пункту 31-1 Постанови Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 року № 879 - не сплачено (не повідомлено про сплату) нарахування сплати за проїзд великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування згідно акту від 13.05.2017 року № 0200198 у розмірі 132 євро (при здійсненні внутрішніх перевезень вантажів), виніс припис щодо усунення порушення законодавства про автомобільний транспорт, у якому пропонував позивачу вжити заходів до усунення виявлених порушень негайно з моменту отримання припису, але не пізніше 26.06.2017 року (а.с.58).

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини другої статті 29 Закону України «Про дорожній рух» з метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається за наявності дозволу на участь у дорожньому русі таких транспортних засобів. Порядок видачі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, та розмір плати за його отримання встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Статтею 33 Закону України «Про автомобільні дороги» визначено, що рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, встановлені державними стандартами та нормативно-правовими актами, дозволяється за погодженнями з відповідними органами у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Згідно із пунктом 3 Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2001 № 30 (з наступними змінами та доповненнями, далі - Правила № 30) транспортний засіб чи автопоїзд з вантажем або без вантажу вважається великоваговим, якщо максимальна маса або осьова маса перевищує хоча б один з параметрів, зазначених у пункті 22.5 Правил дорожнього руху.

Відповідно до пункту 22.5 Правил дорожнього руху за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Національною поліцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м.

Пунктом 4 Правил № 30 визначено, що рух великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами здійснюється на підставі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні (далі - дозвіл), виданим перевізникові уповноваженим підрозділом Національної поліції, або документа про внесення плати за проїзд таких транспортних засобів. Видача (відмова у видачі, переоформлення, видача дубліката, анулювання) дозволу здійснюється відповідно до Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» через центри надання адміністративних послуг. Дозвіл оформлюється уповноваженим підрозділом Національної поліції на підставі погоджувальних документів з власниками вулично-дорожньої мережі, залізничних переїздів, мостового господарства, служб міського електротранспорту, електромереж, електрифікації, електрозв'язку, в яких визначаються умови і режим проїзду зазначених транспортних засобів. Допускається перевищення вагових параметрів порівняно з визначеними у пункті 22.5 Правил дорожнього руху на 2 відсотки (величина похибки) без оформлення відповідного дозволу та внесення плати за проїзд.

Як передбачено частиною першою статті 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.

Згідно з частиною четвертою статті 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» у разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов'язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше семи відсотків.

З системного аналізу вищенаведених норм слідує, що рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, встановлені державними стандартами, дозволяється за наявності дозволу, який дає право на рух автомобільними дорогами України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 № 879 «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування» затверджено Порядок здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні (далі - Порядок № 879).

Відповідно до підпункту 4 пункту 2 Порядку № 879 габаритно-ваговий контроль - контроль за проїздом великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, який включає перевірку відповідності габаритно-вагових параметрів таких транспортних засобів установленим законодавством параметрам і нормам, наявності дозволу на рух за визначеними маршрутами, а також дотримання визначених у дозволі умов та режиму руху транспортних засобів.

Згідно із пунктом 3 Порядку № 879 габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування здійснюється Укртрансбезпекою, її територіальними органами та уповноваженими підрозділами Національної поліції

Пунктом 4 Порядку № 879 передбачено, що робота пунктів габаритно-вагового контролю в частині організації та проведення робіт із зважування транспортних засобів забезпечується службами автомобільних доріг в Автономній Республіці Крим, областях та м. Севастополі і підприємствами, визначеними в установленому законодавством порядку.

Відповідно до пункту 6 Порядку № 879 габаритно-ваговий контроль, крім документального, здійснюється виключно в пунктах габаритно-вагового контролю посадовими особами та/або працівниками відповідних органів.

Згідно з пунктами 15, 16, 18 Порядку № 879 контроль за наявністю у водіїв великовагових та великогабаритних транспортних засобів дозволу на рух здійснюють уповноважені підрозділи Національної поліції, та територіальні органи Укртрансбезпеки, які здійснюють габаритно-ваговий контроль. Габаритно-ваговий контроль на стаціонарних пунктах включає документальний, попередній та/або точний контроль, на пересувних - документальний, точний контроль. За результатами точного габаритно-вагового контролю на стаціонарному або пересувному пункті водієві транспортного засобу видається довідка результатів здійснення контролю із зазначенням часу і місця його проведення, а на запит водія - міжнародний сертифікат зважування вантажних транспортних засобів, якщо пункт габаритно-вагового контролю уповноважений видавати такі сертифікати.

Відповідно до пункту 20 Порядку № 879 за результатами точного та/або документального габаритно-вагового контролю посадові особи та/або працівники Укртрансбезпеки або її територіальних органів визначають належність транспортного засобу до великовагових та/або великогабаритних.

Як вбачається з акту про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів АХ № 0200198 від 13.04.2017 року (а.с. 52) та довідки від 13.04.2017 року про результати здійснення габаритно-вагового контролю (а.с. 51), автомобіль марки DAF, реєстраційний номер НОМЕР_1, з причепом марки CMT, реєстраційний номер НОМЕР_2, який належить на праві власності позивачу, при перевезені вантажу мав перевищення осьових навантажень (нормативно допустиме навантаження на строєні осі - 22 т, фактичне - 22.9 т). Дана обставина також підтверджується чеком (роздруківкою) від 13.04.2017року № 07783 (а.с. 50), який формується і видається технічними засобами габаритно-вагового контролю автоматично, що унеможливлює втручання особи в результати зважування. З даного чеку слідує, що фактичне осьове навантаження становить: перша - 6,7 т, друга - 9.8 т, третя - 7.65 т, четверта - 7.2 т, п'ята - 8.05 т, що в свою чергу свідчить про перевищення позивачем осьового навантаження на строєні осі на 0.9 т (900 кг).

Враховуючи те, що за результатами габаритно-вагового контролю встановлено, що вагові параметри транспортного засобу перевищують нормативно допустимі вагові обмеження більш ніж на 2 відсотки (в даному випадку на 4,09 %), тому цей транспортний засіб є великоваговим, а отже відповідно до частини четвертої статті 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» обов'язковим документом для руху такого транспортного засобу автомобільними дорогами є відповідний дозвіл, виданий компетентними уповноваженими органами.

Проте, як встановлено у судовому засіданні, перевезення вантажу позивач здійснювала без оформлення відповідного дозволу, який дає право на рух автодорогами України, а тому останньою порушено вимоги статті 48 Закону України «Про автомобільний транспорт».

Пунктом 25 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 № 1567 (далі - Порядок № 1567), передбачено, що справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення.

Відповідно до абзацу третього частини першої статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно із пунктом 31 Порядку 1567 за результатами розгляду справи про порушення керівник органу державного контролю або його заступник за наявності підстав виносить припис щодо усунення порушень законодавства про автомобільний транспорт. Припис підлягає обов'язковому виконанню в зазначений у ньому строк. Про виконання припису уповноважена особа суб'єкта господарювання повинна письмово повідомити керівникові органу державного контролю. Припис складається за формою згідно з додатком 6 у двох примірниках, один з яких видається уповноваженій особі суб'єкта господарювання під розписку чи надсилається рекомендованим листом із повідомленням.

Таким чином, дослідженими під час розгляду справи доказами підтверджено, що позивач допустив порушення законодавства про автомобільний транспорт (у виді надання послуг з перевезення вантажу без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», тобто, перевезення вантажу з перевищенням вагових обмежень без дозволу, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами), відтак, на думку суду, відповідач правомірно на підставі матеріалів рейдової перевірки застосував до позивача адміністративно-господарський штраф у розмірі 1700,00 грн. згідно з оскаржуваною постановою АС № 0040497 від 12.06.2017 року та правомірно виніс припис щодо усунення порушення законодавства про автомобільний транспорт від 12.06.2017 року.

Суд не бере до уваги покликання позивача на порушення працівниками Управління Укртрансбезпеки у Харківській області при проведені перевірки вимог законодавства, що регулюють процедуру габаритно-вагового контролю, з огляду на таке.

Згідно з підпунктом 6 пункту 2 Порядку № 879 вимірювальне і зважувальне обладнання - технічні засоби, які застосовуються під час визначення габаритно-вагових параметрів транспортних засобів і мають нормовані метрологічні характеристики. При цьому, вимірювальне і зважувальне обладнання для здійснення габаритно-вагового контролю повинне утримуватись у робочому стані; періодично проводиться повірка (метрологічна атестація) такого обладнання з подальшим клеймуванням (пломбуванням) та видачею відповідного свідоцтва спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері метрології. Пунктом 13 Порядку № 879 визначено, що під час здійснення габаритно-вагового контролю не допускається використання вимірювального і зважувального обладнання, періодична повірка (метрологічна атестація) якого не проведена, а також обладнання, що перебуває у несправному стані.

За результатами точного габаритно-вагового контролю на стаціонарному або пересувному пункті водієві транспортного засобу видається довідка результатів здійснення контролю із зазначенням часу і місця його проведення, а на запит водія - міжнародний сертифікат зважування вантажних транспортних засобів, якщо пункт габаритно-вагового контролю уповноважений видавати такі сертифікати (пункт 18 Порядку № 879).

Як вбачається з акту від 13.04.2017 року АХ № 0205219 про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, водієві ОСОБА_5, який здійснював перевезення вантажу 13.04.2017 року транспортним засобом марки DAF, реєстраційний номер НОМЕР_1, з причепом марки CMT, реєстраційний номер НОМЕР_2, було надано свідоцтво про повірку засобу вимірювальної техніки № 34-00/3883 дата повірки до 28.07.2017 року, а також сертифікат від 21.11.2007 року, про що свідчить запис, зроблений останнім на зворотному боці вказаного акту (а.с. 48 ). Водночас вказаним водієм не було зроблено жодних зауважень з приводу справності вимірювального і зважувального обладнання, а також з приводу непроведення повірки вказаного обладнання.

Згідно акту обстеження місця розміщення пересувного пункту габаритно-вагового контролю від 07.12.2016 року на автодорозі М-03 «Київ-Харків-Довжанський» км 471+000 місце розміщення пересувного пункту габаритно-вагового контролю відповідає вимогам до облаштування та технічного оснащення пунктів габаритно-вагового контролю на автомобільних дорогах загального користування (а.с. 54).

Таким чином, наведені вище обставини підтверджують, що габаритно-ваговий контроль транспортного засобу марки DAF, реєстраційний номер НОМЕР_1, з причепом марки CMT, реєстраційний номер НОМЕР_2, під керуванням ОСОБА_5, під час проведення рейдової перевірки здійснювався технічними засобами, що пройшли повірку, мають відповідне свідоцтво та є придатними до застосування, а пересувний пункт габаритно-вагового контролю відповідає встановленим вимогам, у зв'язку із чим суд не бере до уваги пояснення позивача.

Суд також вважає, що покликання позивача на пункти 23, 24 Порядку № 879 щодо позбавлення його права на приведення габаритно-вагових параметрів транспортного засобу у відповідність із установленими нормативами є безпідставним, враховуючи таке.

Так, відповідно до абзацу четвертого пункту 21 Порядку № 879 у разі наявності підозри щодо перевищення нормативних габаритно-вагових параметрів транспортного засобу, працівники пунктів габаритно-вагового контролю проводять його повторне зважування.

При цьому, відповідно до пунктів 23, 24 Порядку № 879 власник великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу або уповноважена ним особа має право привести габаритно-вагові параметри транспортного засобу у відповідність з установленими нормативами шляхом часткового розвантаження, перевантаження на інший транспортний засіб або у будь-який інший спосіб.

Після приведення габаритно-вагових параметрів транспортного засобу у відповідність з установленими нормативами і внесення плати за проїзд такий засіб спрямовується для здійснення повторного габаритно-вагового контролю. Якщо під час здійснення повторного габаритно-вагового контролю фактів перевищення габаритно-вагових параметрів не виявлено, транспортний засіб може продовжити подальший рух.

З аналізу вищенаведених норм слідує, що повторне зважування транспортного засобу здійснюється у двох випадках: 1) у разі наявності у посадової особи, що здійснювала габаритно-ваговий контроль, підозри щодо перевищення нормативних габаритно-вагових параметрів транспортного засобу; 2) на прохання водія (перевізника), який спочатку повинен привести габаритно-вагові параметри транспортного засобу у відповідність з установленими нормативами шляхом часткового розвантаження, перевантаження на інший транспортний засіб або у будь-який інший спосіб, потім внести плату за проїзд великовагового транспортного засобу, що рухався без відповідного дозволу, для подальшого руху вказаним транспортним засобом.

Отже, повторне зважування за ініціативою водія не спростовує встановленого, за результатами проведення габаритно-вагового контролю, факту перевищення транспортним засобом габаритно-вагових параметрів, а здійснюється виключно для подальшого руху таким транспортним засобом.

Як встановлено з пояснень представників сторін, у посадових осіб Управління Укртрансбезпеки у Харківській області сумнівів щодо правильності зважування транспортного засобу марки DAF, реєстраційний номер НОМЕР_1, з причепом марки CMT, реєстраційний номер НОМЕР_2 не виникло, водночас на прохання водія провести повторне зважування вказаного транспортного засобу інспектором Управління Укртрансбезпеки у Харківській області було відмовлено, про що водієм було зроблено відповідний запис в акті від 13.04.2017 року АХ № 0205219.

Однак, з наведених вище висновків суду, навіть у випадку реалізації права водія на повторне зважування транспортного засобу останнє не спростовує допущене позивачем порушення у виді надання послуг з перевезення вантажу без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», тобто, перевезення вантажу з перевищенням вагових обмежень без дозволу, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами.

Разом з тим, в ході судового розгляду встановлено, що позивача не було належним чином повідомлено про час і місце розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт, однак, на переконання суду, порушення відповідачем процедури повідомлення позивача про розгляд справи не може бути єдиною та самостійною підставою для скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу, оскільки матеріалами справи підтверджено факт порушення позивачем вимог статті 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме відсутність дозволу, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами.

З урахуванням вищенаведеного суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог.

Керуючись частиною третьою статті 160, статтею 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про автомобільний транспорт», суд

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, повний текст якої складено 16 серпня 2017 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Головуючий - суддя О. О. Андрусенко