Єдиний державний реєстр судових рішень копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 липня 2009 р. Справа № 2-а-627/09/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Соколова В.М.,
за участю секретаря судового засідання- Нероди Г.М.,
представника позивача – Ткаченка О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом прокурора Зарічного району м. Суми в інтересах держави (Міністерства палива та енергетики України) в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Північному регіоні» Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» до виробничого сільськогосподарського кооперативу ім. Браташа про стягнення штрафу в розмірі 1020грн. ,-
В С Т А Н О В И В:
Прокурор Зарічного району м. Суми в інтересах держави в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Північному регіоні» Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» (далі по тексту – позивач, ВП «Держенергонагляд у Північному регіоні») звернувся до суду з позовом до виробничого сільськогосподарського кооперативу ім. Браташа (далі по тексту – відповідач, ВСК ім. Браташа) з вимогою про стягнення 1020грн. штрафу. Свої вимоги мотивує тим, що за результатами обстеження ВСК ім. Браташа, проведеного інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Сумській області в період з 20.03.2008 року по 21.03.2008 року, відповідачу був виданий обов’язковий до виконання припис №С-285 від 21.03.2008 року про усунення виявлених порушень. За невиконання зазначеного припису у встановлений термін відносно відповідача було винесено постанову про накладений штрафу в розмірі 1020грн., який станом на момент звернення з позовом до суду залишився не сплаченим.
В судове засідання прокурор не з’явився. Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги з вищезазначених підстав підтримав у повному обсязі. Додатково суду пояснив, що станом на момент розгляду справи штраф відповідачем не сплачений, тому просить стягнути його в судовому порядку.
Відповідач, повторно належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи (а.с.57,64), в судове засідання не з’явився, всупереч вимог ч.2 ст. 40 КАС України про причини неявки суд не повідомив, заперечень стосовно позовних вимог не надсилав.
Заслухавши повноважного представника позивача, перевіривши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає за необхідне позовні вимоги задовольнити, виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено, що у період з 20.03.2008 року по 21.03.2008 року інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Сумській області, у відповідності до ч.4 ст. 9 Закону України «Про електроенергетику», було проведено плановий захід з державного енергетичного нагляду на енергетичних об’єктах ВСК ім. Браташа з питань технічного стану, організації експлуатації електроустановок та режимів споживання електричної енергії. В ході даного обстеження було виявлено ряд порушень щодо дотримання режимів споживання електричної та теплової енергії.
Згідно ч.7 ст. 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» на підставі акта, який складено за результатами здійснення планового заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, протягом п’яти робочих днів з дня завершення заходу складається припис, розпорядження або інший розпорядчий документ про усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.
На підставі акта №С-285 від 21.03.2008 року, яким були зафіксовані зазначені порушення, 21.03.2008 року відповідачу був виданий обов’язковий до виконання припис №С-285 про усунення виявлених порушень. Термін виконання даного припису було встановлено до 24.06.2008 року.
Вказані вище обставини підтверджуються копією акта №С-285 від 21.03.2008 року (а.с.26-28), копією припису №С-285 від 21.03.2009 року (а.с.29-30), поясненнями представника позивача.
Відповідно до ч.9. ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» невиконання приписів, розпоряджень та інших розпорядчих документів органу державного нагляду (контролю) тягне за собою застосування штрафних санкцій до суб’єкта господарювання згідно із законом. В даному випадку згідно ч.3 ст. 27 Закону України «Про електроенергетику» за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій суб’єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці у вигляді штрафу в розмірі до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Частиною 4 статті 27 Закону України «Про електроенергетику» передбачено, що національна комісія регулювання електроенергетики України, державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж, державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції суб’єктам господарської діяльності постанови про накладення штрафів за встановленою формою.
Як вбачається з матеріалів справи, а саме акта №С-799 від 08.08.2008 року (а.с.31) відповідачем у встановлений строк не було виконано припис №С-285, у зв’язку з чим 26.06.2008 року відносно ВСК ім. Браташа уповноваженою особою позивача було винесено постанову про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику за №ОС 147/08-40 в розмірі 1020грн.грн., копія якої знаходиться в матеріалах справи (а.с.32).
Згідно ч.ч.5,6 ст. 27 Закону України «Про електроенергетику» оскарження дій щодо накладення штрафів провадиться у судовому порядку.
Суми стягнених штрафів зараховуються до Державного бюджету України.
Як встановлено в судовому засіданні та вбачається з пояснень представника позивача, постанова про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику відповідачем, станом на момент розгляду справи не оскаржена, штраф в добровільному порядку не сплачений. Таким чином, суд, враховуючи норми ст. 27 Закону України «Про електроенергетику», приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення з відповідача штрафу є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 8, 19 Конституції України, ст. ст. 4, 7, 8, 17, 71, 94, 161-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов прокурора Зарічного району м. Суми в інтересах держави (Міністерства палива та енергетики України) в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Північному регіоні» Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» до виробничого сільськогосподарського кооперативу ім. Браташа про стягнення штрафу в розмірі 1020грн. –задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з виробничого сільськогосподарського кооперативу ім. Браташана користь держави (ГУДКУ у Сумській області, Роменський район, МФО 837013, р/р 31119106700303, код 23635184, код платежу 21081100) суму штрафу в розмірі 1020грн.. .
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) В.М. Соколов
З оригіналом згідно
Суддя В.М. Соколов