Постанова № 6828994, 06.10.2009, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.10.2009
Номер справи
2а-4320/09/0670
Номер документу
6828994
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

справа № 2а-4320/09/0670

категорія 2.11.1

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 жовтня 2009 р.                                                                                 м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Євпак В.В.,

при секретарі - Халімончук С.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Спільне українсько-литовськепідприємство "Агромакс"

до Державної податкової інспекції в м. Житомирі

про скасування податкового повідомлення - рішення та вчинення певних зобов"язань,-

встановив:

Позивач звернувся до суду з позовом та просить скасувати податкове повідомлення-рішення №0000372304/0 від 26.05.2009 року, винесене ДПІ у м. Житомирі та зобов"язати ДПІ у м. Житомирі подати до Головного управління Державного казначейства в Житомирській області висновок про відшкодування позивачу податку на додану вартість, заявленого в податковій декларації за лютий 2009 року в сумі 75886 грн. Вважають висновки відповідача про те, що позивачем в декларації за лютий 2009 року заявлено до відшкодування з бюджету залишок від"ємного значення за жовтень 2008 року в сумі 75886 грн., який фактично сплачений отримувачем товарів в жовтні 2008 року, неправомірним та таким, що не ґрунтується на вимогах закону, оскільки відповідно до Закону України "Про податок на додану вартість" не встановлено будь-яких вимог або обмежень стосовно податкових періодів, в яких позивач зобов"язаний був скористатись своїм правом на бюджетне відшкодування. Крім того, платник податків має право не подавати уточнюючий розрахунок, якщо такі уточненні показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Представники відповідача в судовому засіданні проти позовних вимог заперечують. Свої заперечення мотивують тим, що при проведенні перевірки встановлено порушення Закону України "Про податок на додану вартість", а саме: згідно додатка №2 до податкової декларації за звітний податковий період ТОВ СУЛТ "Агромакс" заявлено до бюджетного відшкодування з бюджету залишок від"ємного значення за жовтень 2008 року в сумі 75886 грн., який фактично сплачений отримувачем товарів в жовтні 2008 року. Якщо платник податків самостійно виявив помилки, що містяться у раніше поданій податковій декларації, то такий платник зобов"язаний подати в порядку, установленому для подання декларації з податку на додану вартість, уточнюючий розрахунок податкових зобов"язань з податку на додану вартість у зв"язку з виправленням самостійно виявлених помилок. Такого розрахунку подано платником податків не було. Вважають податкове повідомлення-рішення правомірним та таким, що не підлягає скасуванню.

Суд, розглянувши матеріли справи, заслухавши пояснення представників сторін, встановив: 19.05.2009 року ДПІ у м. Житомирі була проведена виїзна позапланова перевірка товариства з обмеженою відповідальністю "Спільне українсько-литовське підприємство "Агромакс" з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість заявленого на рахунок платника у банку в лютому та березні 2009 року з ПДВ, що декларувалось в період січень, лютий 2009 року, про що складено акт №3205/31538489.

Перевіркою було встановлено порушення п.п.7.7.2 п.7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість", а саме: ТОВ СУЛП "Агромакс" завищено суму ПДВ, заявлену до відшкодування з бюджету за лютий 2009 року на 75886 грн.

За результатами проведення перевірки 26.05.2009 року ДПІ у м. Житомирі винесено податкове повідомлення-рішення №0000372304/0 про зменшення ТОВ СУЛП "Агромакс" суми бюджетного відшкодування на суму 75886 грн.

Суд вважає, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення підлягає скасуванню, виходячи з наступного: відповідач, вважаючи правомірним висновок про завищення підприємством суми ПДВ, заявленої до відшкодування за лютий 2009 року в розмірі 75886 грн., виходить з того, що підприємство в порушення вимог Закону України "Про порядок погашення зобов"язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та наказу ДПА України №166 від 30.05.1997 року (в редакції наказів ДПА України від 15.06.2005 року №213 та від 17.03.2008 року №159) "Про затвердження форми податкової декларації та Порядку її заповнення і подання", не подало до податкової декларації за лютий 2009 року відповідного уточнюючого розрахунку.

Даний висновок не ґрунтується на вимогах Законів України "Про податок на додану вартість" та "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

Відповідно до пп. 7.7.1 п. 7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" (далі - Закон), сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.

При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.

П.п 7.7.2 Якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від"ємне значення, то: а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від"ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг).

Відповідно до п.п. 7.7.3. Закону України "Про податок на додану вартість" платник податку може прийняти самостійне рішення про зарахування належної йому повної суми бюджетного відшкодування у зменшення податкових зобов'язань з цього податку наступних податкових періодів. Зазначене рішення відображається платником податку у податковій декларації, яку він подає за наслідками звітного періоду, в якому виникає право на подання заяви про отримання бюджетного відшкодування згідно з нормами цієї статті. При прийнятті такого рішення зазначена сума не враховується при розрахунку сум бюджетного відшкодування наступних податкових періодів.

Але підпунктом 7.7.4. визначено, що платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації. При цьому платник податку в п'ятиденний термін після подання декларації податковому органу подає органу Державного казначейства України копію декларації, з відміткою податкового органу про її прийняття, для ведення реєстру податкових декларацій у розрізі платників.

ТОВ СУЛП "Агромакс" не приймав рішень про зарахування належної йому суми бюджетного відшкодування за жовтень 2008 року в розмірі 75886 грн. у зменшення податкових зобов"язань з цього податку наступних податкових періодів.

Отже, діюче законодавство не містить обмежень в часі на право платника податків в декларуванні бюджетного відшкодування шляхом повернення коштів на поточний рахунок.

Таким чином, з наведеної норми Закону видно, що платник податків має право на бюджетне відшкодування стосовно тієї суми ПДВ, яка фактично сплачена у будь-якому попередньому податковому періоді, з урахуванням обмежень щодо строків давності (1095 днів), встановлених ст. 15 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (далі - Закон 2181).

Відповідно до п. 5.1 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов"язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", на який посилається відповідач, платник податків має право не подавати уточнюючий розрахунок, якщо такі уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені.

Судом встановлено, що позивач подав до ДПІ у м. Житомирі податкову декларацію та розрахунок суми бюджетного відшкодування, згідно яких заявлена сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку складає 75886 грн., що не заперечується представниками відповідача.

Відповідач фактично не заперечує право позивача на бюджетне відшкодування. Спосіб бюджетного відшкодування платник податку обирає самостійно, що відображається в декларації звітного періоду за підсумками якого платник набуває право на бюджетне відшкодування.

З урахуванням всіх обставин по справі суд вважає податкове повідомлення-рішення №0000372304/0 від 26.05.2009 року про зменшення суми бюджетного відшкодування винесено неправомірно, а відповідно є підстави для його скасування.

Судом встановлено, що позивачем надані ДПІ в м. Житомирі всі відповідні документи для відшкодування податку на додану вартість, зокрема заява про повернення сум бюджетного відшкодування, розрахунок суми бюджетного відшкодування.

Отже, вимоги позивача щодо зобов”язання ДПІ в м. Житомирі подати до Головного управління Державного казначейства України в Житомирській області висновок про відшкодування товариству з обмеженою відповідальністю "Спільне українсько-литовське підприємство "Агромакс" суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість за лютий 2009 року в розмірі 75886 грн. є правомірними та підлягають задоволенню.

Керуючись Законом України "Про державну податкову службу в Україні", Законом України "Про податок на додану вартість", ст.ст. 86, 158-163 КАС України, суд-

постановив:

Позов задовольнити.

Податкове повідомлення-рішення державної податкової інспекції в м. Житомирі №0000372304/0 від 26.05.2009 року про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за лютий 2009 року в розмірі 75886 грн. скасувати.

Зобов"язати державну податкову інспекцію в м. Житомирі подати до Головного управління Державного казначейства України в Житомирській області висновок про відшкодування Товариству з обмеженою відповідальністю "Спільне українсько-литовське підприємство "Агромакс" суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість за лютий 2009 року в розмірі 75886 грн.

Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня виготовлення постанови в повному обсязі і подання апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий суддя:                                                                                В.В. Євпак

Постанова в повному обсязі виготовлена 09.10.09р.