Постанова № 6828298, 27.05.2009, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.05.2009
Номер справи
2а-5681/09/0570
Номер документу
6828298
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 травня 2009 р.                                                                       справа № 2а-5681/09/0570

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого                                                  судді Галатіної О.О.

при секретарі                                                  Мичак О.С.

за участю:

представника позивача                              Лукащук Т.М.

представника відповідача                              Криворучко В.Ж.

розглянувши у попередньому судовому засіданні у м. Донецьку адміністративну справу за позовом Прокуратури м. Маріуполя в інтересах держави Україна в особі Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції м. Маріуполя до Маріупольського спеціалізованого управління «Електромонтаж» № 449 Акціонерного товариства закритого типу «Донбаспромелектромонтаж» про стягнення податкового боргу, суд,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідача про стягнення податкового боргу.

          В обґрунтування своїх позовних вимог зазначив, що станом на 25.02.2009 року сума податкової заборгованості з податку на прибуток становить 52,56 грн. та крім того з ПДВ 232405,75 грн.

          Позивач просить суд стягнути з відповідача на користь державного бюджету України вказану заборгованість.

          Представник позивача в судовому засіданні на задоволенні позову наполягав.          Представник відповідача в судовому засіданні не заперечував проти задоволення позову.

          Відповідно до ч. 3 ст. 112 КАС України, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

          Суд приймає визнання відповідачем адміністративного позову, оскільки визнання адміністративного позову відповідачем не суперечить закону та не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси.

          Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.

          В судовому засіданні встановлено, що у відповідності до ст. 2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).

          Згідно п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Таким чином, позивач є суб’єктом владних повноважень, якій в даних правовідносинах реалізує надані йому Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.

Відповідач Маріупольське спеціалізоване управління «Електромонтаж» № 449 Акціонерного товариства закритого типу «Донбаспромелектромонтаж» (ЄДРПОУ 01417038) зареєстроване виконавчим комітетом Донецької міської ради 03.11.1994 р., взято на податковий облік в Жовтневій МДПІ м Маріуполя 06.02.1995 р. за № 472.

Станом на 25.02.2009 року сума несплачених податкових зобов’язань складає 52,56 грн.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

У відповідності до п. 3 ч. 1 ст. 14 Закону України „Про систему оподаткування”, податок на прибуток є загальнодержавним податком.

Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування”, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Підпунктом 1.3 ст. 1 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Заборгованість виникла на підставі декларацій № 88029 від 09.02.2009 р. на загальну суму 100,00 грн.

У зв’язку з тим, що була переплата, залишок заборгованості складає 52,56 грн.

Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Підпунктом 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 того ж закону встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Судом встановлено, що податкові зобов’язання зі сплати податку на прибуток були самостійно визначені відповідачем в податковій декларації з податку на прибуток, але не сплачені до бюджету.

Таким чином, заборгованість відповідача податку на прибуток складає 52,56 грн., яка підлягає сплаті до державного бюджету України.

У відповідності до п.п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

З урахуванням викладених обставин, суд стягує вказаний податковий борг з відповідача на користь Державного бюджету України.

Крім того, відповідач станом на 25.02.2009 року не сплатив до бюджету податок на додану вартість у сумі 232405,75 грн., згідно розрахунку суми заборгованості.

Відповідачем зазначена заборгованість з податку на додану вартість визнана у повному обсязі.

Відповідно до ч. 3 ст. 72 КАС України, обставини, які визнаються сторонами, можуть не доказуватися перед судом, якщо проти цього не заперечують сторони і в суду не виникає сумніву щодо достовірності цих обставин та добровільності їх визнання.

Підпунктом 1.3 ст. 1 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Згідно п. 1.6 ст. 1 Закону України „Про податок на додану вартість”, податкове зобов'язання - загальна сума податку, одержана (нарахована) платником податку в звітному (податковому) періоді, визначена згідно з цим Законом.

У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону України „Про систему оподаткування”, податок на додану вартість, податок на прибуток є загальнодержавними податками.

Відповідно до ст. 67 Конституції України зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування”, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

З матеріалів справи вбачається, що податкове зобов’язання виникло на підставі наступних декларацій по ПДВ:

Податкова декларація за 8 місяців 2008 р. № 48102 від 19.09.2008 р., податкове зобов’язання по декларації складає 107191,00 грн.

По особовому рахунку відповідача рахувалась переплата у сумі 2165,31 грн.

Податкова декларація за 9 місяців 2008 р. № 57028 від 16.10.2008 р., податкове зобов’язання складає 127489,00 грн.

Податкова декларація за 10 місяців 2008 р. № 67973 від 19.11.2008 р., податкове зобов’язання складає 311,00 грн.

Податкова декларація за 11 місяців 2008 р. № 71971 від 19.12.2008 р., податкове зобов’язання складає 205,00 грн.

Податкова декларація за 12 місяців 2008 р. № 81353 від 19.01.2009 р., податкове зобов’язання складає 257,00 грн.

Крім того, з матеріалів справи вбачається, що між позивачем та відповідачем було складено договір про розстрочення податкових зобов’язань від 30.05.2008 р. № 18, згідно якого позивач надав відповідачу розстрочення сплати податкових зобов’язань на загальну суму 21478,55 грн. під проценти терміном з 30.05.2008 р. по 19.12.2008 р.

У період з жовтня по грудень 2008 р. відповідач не здійснював сплату за цим договором.

Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Підпунктом 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 того ж закону встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідно до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 зазначеного Закону, узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Таким чином, з урахуванням викладених обставин з відповідача підлягає стягненню податковий борг з податку на додану вартість 232405,75 грн.

Крім того, позивачем були здійснені заходи, передбачені ст. 6 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, а саме, відповідачу були направлені податкові вимоги: першу податкову вимогу № 1/340 від 01.10.2008 р. на суму 107534,26 грн. та № 2/477 від 24.11.2008 р. на суму 236329,09 грн.

Перелічені заходи не призвели до погашення відповідачем податкового боргу.

У відповідності до п.п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

З урахуванням викладених обставин, суд задовольняє позовні вимоги про стягнення податкового боргу та стягує з відповідача на користь державного бюджету України заборгованість з податку на додану вартість в розмірі 232405,75 грн.

Згідно вимог ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, ст. 67 Конституції України, п. п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3, п. 5.1 ст. 5, п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5, ст. 6 Закону України „ Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, ст. 2, п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, п. 3 ч. 1 ст. 9, п. 3 ч. 1 ст. 14 Закону України „Про систему оподаткування”, ст. 112 КАС України, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 112, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

          

          Позов Прокуратури м. Маріуполя в інтересах держави Україна в особі Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції м. Маріуполя до Маріупольського спеціалізованого управління «Електромонтаж» № 449 Акціонерного товариства закритого типу «Донбаспромелектромонтаж» про стягнення податкового боргу – задовольнити.

          Стягнути з Маріупольського спеціалізованого управління «Електромонтаж» № 449 Акціонерного товариства закритого типу «Донбаспромелектромонтаж» (87528, м. Маріуполь, в. Шота Руставелі, б. 1, ЄДРПОУ 01417038) заборгованість перед бюджетом та іншими державними цільовими фондами з податку на прибуток підприємств у сумі 52 (п’ятдесят дві) гривні 56 коп. на користь Державного бюджету Жовтневого району м. Маріуполя, р\р 31117009700052, отримувач ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686694, код платежу 11021000.

Стягнути з Маріупольського спеціалізованого управління «Електромонтаж» № 449 Акціонерного товариства закритого типу «Донбаспромелектромонтаж» (87528, м. Маріуполь, в. Шота Руставелі, б. 1, ЄДРПОУ 01417038) заборгованість перед бюджетом та іншими державними цільовими фондами з податку на додану вартість у сумі 233 011(двісті тридцять три тисячі одинадцять) гривень 21 коп. на користь Державного бюджету Жовтневого району м. Маріуполя, р\р 31119029700052, отримувач ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686694, код платежу 14010100.

Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини у судовому засіданні 27 травня 2009 року.

Повний текст постанови складений 1 червня 2009 року.

          Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

          Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

          Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                           Галатіна О.О.