Постанова № 6827085, 13.10.2009, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.10.2009
Номер справи
2а-15006/09/0570
Номер документу
6827085
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 жовтня 2009 р.                                                             Справа № 2а-15006/09/0570

                                                                                          

          Донецький окружний адміністративний суд у складі:

Головуючий суддя:                     Буряк І.В.

Суддя:                                        Абдукадирова К.Е.

Суддя:                                        Логойда Т.В.

при секретарі:                              Могілевському А.А.

за участю представників сторін:          

позивача:                                        Соколової В.П. (дов. від 28.08.09р. № 297)

відповідача:                                        Чевичелової О.А. (дов. від 22.12.08р. № 03-44)

прокурор:                                        Ноздрьов С.В. (посвідчення № 2915)

розглянувши у відкритому судовому засіданні

позовну заяву           Прокурора м.Донецька в інтересах Держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго», відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні», Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Донецькій області

до                                                  Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу»

про          стягнення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Прокурор м.Донецька в інтересах Держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго», відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні», Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Донецькій області (надалі – позивач) звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» (надалі – відповідач, КП «Компанія «Вода Донбасу») про стягнення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику у розмірі 850,00 грн.

Позов мотивовано несплатою відповідачем штрафу за порушення законодавства про електроенергетику, винесеного постановою № Д-293 від 23.12.2008 р. про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику.

В судовому засіданні від 13.10.2009р. представник позивача позов підтримав та просив суд задовольнити його у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.

В судовому засіданні представник відповідача подав заяву про визнання позовних вимог в повному обсязі.

Суд, заслухавши пояснення сторін, представника прокуратури, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи адміністративного позову,-

ВСТАНОВИВ:

14 травня 2008 року Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Донецькій області винесений припис ДЧ 103 № 375 про усунення порушень. Для виконання вказаного припису відповідачу наданий строк – до 14.08.2008 р.

10 жовтня 2008 року Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Донецькій області провела перевірку виконання вимог припису ДЧ 103 № 375 від 14.05.2008 р., якою встановлено не виконання припису ДЧ 103 № 375 від 14.05.2008 року в повному обсязі, про що зазначено у акті перевірки ДЧ 103 № 812-200 від 10.10.2008р.

На підставі зазначеного акту перевірки ДЧ 103 № 812-200 від 10.10.2008р., ст. державний інспектор з енергетичного нагляду Клепач С.Г. виніс постанову № Д-293 від 23.12.2008 р. про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику, відповідно до якої на відповідача накладений штраф у розмірі 850,00 грн.

Правомірність припису ДЧ 103 № 375 від 14.05.2008 року, акту перевірки ДЧ 103 № 812-200 від 10.10.2008р. та постанови № Д-293 від 23.12.2008 р. відповідачем не спростовується.

Спір щодо фактичних обставин справи між сторонами відсутній.

До судового засідання відповідачем надана заява про повне визнання позову.

Відповідно ч. 1,3 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 КАС України.

Частинами 3, 4 ст. 112 КАС України передбачено, що у разі часткового визнання адміністративного позову відповідачем і прийняття його судом може бути прийнята постанова суду про задоволення визнаних відповідачем позовних вимог відповідно до статті 164 цього Кодексу. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Суд не приймає відмови від адміністративного позову, визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

На підставі викладеного суд приймає вказану заяву до уваги, крім того, суд вбачає за необхідне зазначити наступне.

Відповідно до ст. 9 Закону України «Про електроенергетику», державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України. Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії здійснює нагляд за електричними і тепловикористовуючими установками та тепловими мережами споживачів та суб'єктів електроенергетики.

Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право:

- отримувати від споживачів та суб'єктів електроенергетики інформацію, необхідну для виконання покладених на них завдань відповідно до нормативно-правових актів;

- давати споживачам та суб'єктам електроенергетики обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень нормативно-правових актів;

- давати споживачам та суб'єктам електроенергетики приписи про приведення засобів обліку, контролю та регулювання споживання електричної і теплової енергії у відповідність з нормами, правилами і стандартами в електроенергетиці;

- вимагати від споживачів та суб'єктів електроенергетики додержання встановлених нормативно-правовими актами режимів споживання електричної і теплової енергії;

- надавати приписи щодо неприпустимості продовження експлуатації електричних і тепловикористовуючих установок споживачів, якщо це створює загрозу життю обслуговуючого персоналу, здоров'ю населення;

- застосовувати в установленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів та складати протоколи про адміністративні правопорушення.

Відповідно до ч. 4 ст. 26 Закону України «Про електроенергетику», споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною і тепловою енергією та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії згідно із законодавством України.

Згідно ч. 3 ст. 27 Закону України «Про електроенергетику», суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність у вигляді штрафу у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій. Відповідно до ч. 6 ст. 27 зазначеного Закону, суми стягнених штрафів зараховуються до Державного бюджету України. Частиною 7 ст. 27 зазначеного Закону, встановлено, що санкції, передбачені частиною 3 статті 27 Закону України «Про електроенергетику», застосовуються в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.3 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 р. №1312, накладати на суб'єктів господарювання штрафи мають право: Національна комісія регулювання електроенергетики; державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж; державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.

Відповідно до п. 5 зазначеного Положення, Старші державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право накладати на суб'єктів господарювання штрафи за правопорушення, передбачені в абзаці третьому пункту 2 зазначеного Положення, - у розмірі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до п. 10 зазначеного Положення, суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

Відповідно до ч.3 ст.72 КАС України, - обставини, які визнаються сторонами, можуть не доказуватись перед судом, якщо проти цього не заперечують сторони і в суду не виникає сумніву щодо достовірності цих обставин та добровільності їх визнання.

Відповідно до ч.3 ст.112 КАС України, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку щодо обґрунтованості та наявності достатніх підстав для задоволення позовних вимог.

Керуючись ст. ст. 11, 17, 69-72, 86, 87, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

1. Заяву Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» про визнання позову прийняти.

2. Позов Прокурора м.Донецька в інтересах Держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго», відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні», Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Донецькій області задовольнити.

Стягнути Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» (ЄДРПОУ 00191678, 83001, м. Донецьк вул. Артема, 85, рахунок № 22600331535209 в філ. ДУ ПІБ, МФО 334271) до Державного бюджету України суму штрафу 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень 00 копійок за постановою Держенергонагляду від 23.12.2008 р. № Д-293.

3. Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, вступна та резолютивна частина проголошена у судовому засіданні 13 жовтня 2009 року, повний текст виготовлено 19 жовтня 2009р.

4. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду може бути подана протягом десяти днів з дня розгляду справи.                              

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

                    

Головуючий суддя                                                                       Буряк І. В.           

Судді                                                                                          Абдукадирова К.Е.

                                                                                          Логойда Т.В.