
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ЗАМІНУ СТОРОНИ ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ
08 серпня 2017 року Справа № 808/1906/17 Провадження №ЗВ/808/62/17
м. Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі судді Бойченко Ю.П., за участю секретаря судового засідання Печерикіної А.О. розглянувши заяву Гуляйпільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про заміну сторони виконавчого провадження,
ВСТАНОВИВ:
18.03.2013 УПФУ в Гуляйпільському районі Запорізької області винесено вимогу №Ф-172 про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 заборгованості зі сплати єдиного внеску у сумі 3403 грн. 02 коп.
26.06.2017 на адресу суду надійшла заява Гуляйпільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про заміну сторони виконавчого провадження.
Ухвалою суду від 27.06.2017 розгляд заяви призначено на 03.07.2017.
Розгляд заяви про заміну сторони виконавчого провадження відкладався до 08.08.2017, про що учасники адміністративного процесу повідомлені належним чином.
14 липня 2017 року від представника заявника надійшло клопотання (вх.№20166) про розгляд заяви про заміну сторони виконавчого провадження за його відсутності.
20 липня 2017 року від державного виконавця надійшла заява (вх.№20755) про розгляд заяви про заміну сторони виконавчого провадження без участі представника Гуляйпільського районного відділу ДВС.
01 серпня 2017 року від ФОП ОСОБА_2 надійшли заперечення на заяву (вх.№21649) в яких вона просить суд залишити позов Гуляйпільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області без розгляду на підставі положень ст.100 КАС України.
Розглянувши заявлене клопотання суд вважає, що воно не підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Відповідно до ч.1 та ч.2 ст.99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Статтею 100 КАС України встановлено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Отже, вимоги зазначених статей стосуються саме адміністративного позову. Гуляйпільське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області звернулось до суду з заявою про заміну сторони виконавчого провадження, а не з адміністративним позовом. Наслідки передбачені ст.100 КАС України щодо позовних заяв, які подані після закінчення строків, установлених законом, не розповсюджуються на заяви про заміну сторони виконавчого провадження.
01 серпня 2017 року від ФОП ОСОБА_2 надійшла заява (вх.№21650) про відкладення розгляду справи, яка підписана 26.07.2017. В якості підстави відкладення розгляду справи (заяви) ОСОБА_2 вказала неможливість з'явитися в судове засідання в зв'язку з сімейними обставинами.
Розглянувши вказане клопотання суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.2 ст.264 КАС України суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, що звернулися з поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
З заяви про відкладення розгляду справи вбачається, що ОСОБА_2 повідомлена про час, дату та місце розгляду заяви завчасно, не пізніше 26.07.2017. Всі інші учасники адміністративного процесу також завчасно повідомлені про дату розгляду заяви. З наданої заяви не вбачається обґрунтованих підстав для відкладення розгляду заяви про заміну сторони виконавчого провадження.
Враховуючи, що заявник та всі заінтересовані особи завчасно повідомлені про дату розгляду заяви, скорочені строки розгляду даної категорії заяв та вимоги ч.2 ст.264 КАС України, суд вважає, що клопотання про відкладення розгляду справи (заяви) не підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21.12.2016 №988 «Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України» (а.с. 8), територіальний орган Пенсійного фонду України - Управління Пенсійного фонду України в Гуляйпільському районі Запорізької області реорганізовано шляхом злиття з Управлінням Пенсійного фонду України в Новомиколаївському районі Запорізької області в Гуляйпільське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області. 31.03.2017 до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань внесено запис про утворення Гуляйпільського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (а.с. 6-7).
Згідно з ч.1 ст.264 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Оскільки, згідно наданих до суду документів Гуляйпільське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області є правонаступником всіх прав та обов'язків припиненого управління Пенсійного фонду України в Гуляйпільському районі Запорізької області, то суд вважає за можливе замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Керуючись ст.ст. 160, 165, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву Гуляйпільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про заміну сторони виконавчого провадження задовольнити.
Замінити сторону виконавчого провадження з примусового виконання вимоги Управління Пенсійного фонду України в Гуляйпільському районі Запорізької області від 18.03.2013 №Ф-172 про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 на користь Управління Пенсійного фонду України в Гуляйпільському районі Запорізької області заборгованості зі сплати єдиного внеску у сумі 3403 грн. 02 коп., а саме стягувача Управління Пенсійного фонду України в Гуляйпільському районі Запорізької області замінити на його правонаступника - Гуляйпільське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (пл. Героїв України, 4, м.Гуляйполе, Гуляйпільський район, Запорізька область, 70202; ЄДРПОУ 41248524).
Копію ухвали надіслати заявнику та заінтересованим особам.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Ю.П.Бойченко