Постанова № 68206868, 04.08.2017, Бориспільський міськрайонний суд Київської області

Дата ухвалення
04.08.2017
Номер справи
359/5976/17
Номер документу
68206868
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 359/5976/17

Провадження № 3/359/2731/2017

Протокол № 0301/12500/17

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

4 серпня 2017 року м. Бориспіль

Суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Вознюк С.М., за участю представника митниці ОСОБА_1 та особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від Київської митниці ДФС, про порушення митних правил, передбачених ст. 471 МК України, відносно громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, місце народження: Тернопільська обл., проживаючого за адресою: Україна, Тернопільська обл., Підволочиський р-н, с. Городниця, вул. Сонячна, буд. 29-а, працюючого агрономом в ТОВ "Агро Рось", паспорт громадянина України для виїзду за кордон № FA916680, виданий 23.10.2015 року, орган, що видав: 6101, запис № 19810518-00739, -

в с т а н о в и в :

Згідно протоколу про порушення митних правил, 23.06.2017 року о 04 год. 45 хв. до зали "Відліт" терміналу "D" ДПМА "Бориспіль" на митний контроль поступив громадянин України ОСОБА_2, який відлітав з України до Туреччини, м. Анталія, рейсом № 7613, літаком а/к "7W". Для проходження митного контролю громадянин, своїми діями обрав канал, позначений символами зеленого кольору "зелений коридор", тим самим, відповідно до ч. 5 ст. 366 МК України заявив про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо вивезення за межі митної території України та засвідчив про факти, що мають юридичне значення.

О 05 год. 00 хв. під час проведення митного контролю у багажному відділенні залу "Відліт" терміналу "D" ДПМА "Бориспіль" із застосуванням технічних засобів контролю, на рентген-апараті, який знаходиться в багажному відділенні терміналу "D" ДПМА "Бориспіль", у багажі громадянина України ОСОБА_2, а саме в кишені чоловічих шортів, що лежали поверх особистих речей у валізі світло-коричневого кольору (багажна бирка № 1С 505945, виписана на ім'я MAKOID), було виявлено предмети схожі на набої в кількості 4 штуки: з написом на них літери "V" 3 штуки, та з малюнком на ньому у вигляді хреста в колі 1 шт. Предмети переміщувалися без ознак приховування.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 196 МК України переміщення через митний кордон України товарів, на пропуск яких відповідно до закону потрібні дозволи інших державних органів (у разі відсутності таких дозволів) заборонено.

Відповідно до "Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів", затвердженої наказом МВС України № 622 від 21.08.1998 р., переміщення зброї через митний кордон України потребує оформлення дозвільних документів.

Частиною 2 статті 366 МК України передбачено, що канал, позначений символами зеленого кольору ("зелений коридор"), призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню.

На момент проходження митного контролю громадяни України ОСОБА_2 дозвільних документів на право переміщення через митний кордон України зброї та боєприпасів до неї не мав та не предявляв, митну декларацію не заповнював, на лінію митного контролю "червоний коридор" та до інспектора митниці на стійку митної консультації з питань митного оформлення не звертався.

Таким чином, громадянин України ОСОБА_2 порушив встановлений ст. 366 МК України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, що вказує на наявність у діях громадянина України ОСОБА_2, ознак порушення митних правил, передбаченого ст. 471 МК України.

У звязку з цим працівниками митниці 23.06.2017 р. складено протокол про порушення митних правил № 0301/12500/17, один примірник якого вручено під підпис громадянину України ОСОБА_2, і в якому було зазначено про час та місце розгляду справи про порушення митних правил.

На підставі ст. 511 МК України за протоколом № 0301/12500/17 вилучено:

-предмети схожі на набої, з написом на них літери "V", у кількості 3 штуки;

-предмет схожий на набій, з малюнком на ньому у вигляді хреста в колі, у кількості 1 штука.

Відповідно до висновку експертизи, проведеного експертами Управління товарознавчої, інженерно-технічної та криміналістичної експертизи Департаменту податкових ти митних експертиз ДФС № 142005902-0240 від 07.07.2017 р. (а.с.24-27), надані на дослідження 4 патрони є боєприпасами до вогнепальної нарізної зброї не центрального бою калібром ".22" (5,6 мм).

Підстав для перенесення розгляду справи, направлення матеріалів для додаткової перевірки судом не встановлено.

У судовому засіданні особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_2 пояснив, що під час жнив, приблизно в межах 2014-2016 років, на полі, що знаходиться біля села Качанівка Підволочиського р-ну Тернопільської обл., ним було знайдені 4 набої, і він їх поклав до кишені шортів, що були одягнені на ньому. Він підібрав їх для того, щоб ці набої не потрапили до рук дітей, які могли бути також на цьому полі та знайти їх, та для подальшого передання їх до відділу поліції. Так, як він не мав можливості відразу передати їх до відділу поліції, то з часом про ці набої забув, і вони так і залишилися лежати в його шортах. 23.06.2017 року він разом зі своєю родиною відлітав на відпочинок, і в його багажі були шорти, в які він колись поклав, знайдені ним, 4 набої. Він взагалі забув про ці набої, та вже під час проходження митного контролю йому повідомили, що в його багажі було виявлено, а саме в кишені шортів, 4 набої. Таким чином, він чинив дане порушення митних правил України, з необережності, у звязку з тим, що забув про те, що в нього в шортах знаходять 4 набої. З митними правилами України він не знайомий, а тому не знав, що для переміщення набоїв, потрібно їх декларувати з поданням спеціальних документів. Вину у вчиненому правопорушенні визнав повному обсязі, щиро розкаявся, та зазначив, що вчинив дане правопорушення через свою неуважність, оскільки забув, що в нього в шортах знаходяться 4 набої.

Представник митниці протокол підтримала, та зазначила, що громадянин України ОСОБА_2 скоїв порушення митних правил, яке передбачене ст. 471 МК України, у звязку з чим просила застосувати до правопорушника адміністративне стягнення у виді штрафу з конфіскацією вилучених у нього 4 набоїв.

В судовому засіданні встановлено, що громадянин України ОСОБА_2, який відлітав з України до Туреччини, м. Анталія, рейсом № 7613, літаком а/к "7W", самостійно обрав форму спрощеного митного контролю через зону "зелений коридор", який не передбачає наявність товарів, які підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, які підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо вивезення з митної території України.

Суд, заслухавши представника митниці та особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи приходить до висновку про доведеність вини громадянина України ОСОБА_2 у вчиненні ним правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України, зважаючи на наступне.

Згідно протоколу про порушення митних правил 0301/12500/17 від 23.06.2017 р. громадянин України ОСОБА_2 обрав вид митного оформлення зону спрощеного митного оформлення "зелений коридор", а тому відповідно до ч. 5 ст. 366 МК України заявив про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо вивезення за межі митної території України. Вказана обставина додатково підтверджує відсутність наміру декларування переміщуваного товару.

Відповідно до ч. 1 ст. 197 МК України у випадках, передбачених законом, на окремі товари встановлюються обмеження щодо їх переміщення через митний кордон України. Пропуск таких товарів через митний кордон України та їх митне оформлення здійснюються органами доходів і зборів на підставі отриманих з використанням засобів інформаційних технологій документів, які підтверджують дотримання зазначених обмежень, виданих державними органами, уповноваженими на здійснення відповідних контрольних функцій, іншими юридичними особами, уповноваженими на їх видачу, якщо подання таких документів органам доходів і зборів передбачено законами України.

Згідно до "Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів", затвердженої наказом МВС України № 622 від 21.08.1998 р. переміщення зброї та боєприпасів через митний кордон України потребує оформлення дозвільних документів.

Диспозицією ст. 471 МК України встановлено, що правопорушенням є порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через "зелений коридор", товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.

Відповідальність за порушення митних правил настає для громадянина, який обрав форму проходження митного контролю "зелений коридор", - з моменту перетину останнім "білої лінії", що позначає закінчення зони спрощеного митного оформлення "зелений коридор".

Як вбачається з протоколу про порушення митних правил громадянин України ОСОБА_2 перетнув "білу лінію", що позначає закінчення зони спрощеного митного оформлення "зелений коридор", таким чином перемістив через митний кордон України боєприпаси до вогнепальної нарізної зброї, які потребують оформлення дозвільних документів.

Відповідно до ст. 23 КУпАП України адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила правопорушення, в дусі додержання законів України, запобіганню вчинення нових правопорушень.

На підставі статті ст. 33 КУпАП України при накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що помякшують і обтяжують відповідальність.

Обтяжуючих відповідальність особи обставин судом не встановлено.

Вина правопорушника підтверджується, дослідженими у судовому засіданні, письмовими доказами: даними протоколу про порушення митних правил № 0301/12500/17 від 23.06.2017 р. (а.с.2-6), протоколом опитування в справі про порушення митних правил № 0301/12500/17 від 23.06.2017 р. (а.с.7-9), даними доповідної старшого державного інспектора відділу митного оформлення № 2 м/п "Бориспіль-аеропорт" Київської митниці ОСОБА_3 від 23.06.2017 р. (а.с.10-11), описом предметів (а.с.12), повідомлення № 13/2017 про протиправне діяння, що містить ознаки кримінального правопорушення від 23.06.2017 р. (а.с.14-16), постановою головного державного інспектора відділу провадження у справах про порушення митних правил ОСОБА_4 про призначення комплексної експертизи від 26.06.2017 р. (а.с.18-19), висновком експертизи № 142005902-0240 від 07.07.2017 р. (а.с.24-27), листом Вих. № 1897/109/1002/1/01-2017 начальника відділення поліції в аеропорту "Бориспіль" Бориспільського ВП ГУ НП в Київській області полковника поліції ОСОБА_5 від 26.06.2017 р. (а.с.33), висновком інспектора ДС СПП ВП в а/п "Бориспіль" Бориспільського ВП ГУ НП в Київській області майора поліції ОСОБА_6 по повідомленню начальника зміни ОЦ САБ ДПМА "Бориспіль" від 26.06.2017 р. (а.с.34-35), письмовими поясненнями правопорушника (а.с.36), копією акту про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу № 194 від 23.06.2017 р.(а.с.38).

Своїми діями правопорушник громадянин України ОСОБА_2 порушив порядок проходження митного контролю в зонах спрощеного митного контролю, яким обмежно переміщення вказаного товару, а саме боєприпасів до вогнепальної нарізної зброї, через митний кордон України, чим вчинив правопорушення, яке передбачене ст. 471 МК України.

Зважаючи на викладене, матеріали справи, встановлені судом обставини, думку представника митниці та зазначені норми закону, суддя дійшов висновку, що на правопорушника має бути накладено стягнення за ст. 471 МК України, у виді штрафу з конфіскацією вилучених боєприпасів.

Саме таке стягнення суддя вважає достатнім для виправлення та належної поведінки ОСОБА_2 в подальшому.

Відповідно до ст.4 Закону України "Про судовий збір" слід стягнути із ОСОБА_7, на якого накладено адміністративне стягнення, судовий збір в розмірі 320 грн. 00 коп.

Керуючись ст. 4 Закону України "Про судовий збір", ст. ст. 3, 10, 197, 366, 471 МК України ст. 9, 23, 33, 40-1 КУпАП, суддя -

п о с т а н о в и в :

Визнати винним громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт громадянина України для виїзду за кордон № FA916680, виданий 23.10.2015 року, орган, що видав: 6101, запис № 19810518-00739, у скоєнні правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) гривень 00 коп.

Сума штрафу підлягає сплаті на користь держави України (отримувач: Бориспіль УДКСУ/Київська митниця ДФС, ЄДПОУ: 38007070, МФО банку: 821018, КДБ: 21081100, р/р: 31117106705004, 050*).

Вилучений товар, згідно з протоколом про порушення митних правил № 0301/12500/17 від 23.06.2017 р., а саме:

-предмети схожі на набої, з написом на них літери "V", у кількості 3 штуки;

-предмет схожий на набій, з малюнком на ньому у вигляді хреста в колі, у кількості 1 штука, - конфіскувати.

Стягнути із громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт громадянина України для виїзду за кордон № FA916680, виданий 23.10.2015 року, орган, що видав: 6101, запис № 19810518-00739, - на користь державного бюджету України (р/р № 31216206700004, МФО: 821018, код за ЄДРПОУ 38007070, банк: ГУДКСУ у Київській області м. Київ, отримувач коштів Бориспільське управління Державної казначейської служби України Київської області: 22030001, призначення платежу *;101;) судовий збір в розмірі 320 (триста двадцять) грн.00 коп.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.

Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови і може бути предявлена до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.

Постанова суду набрала законної сили ____.

Суддя С.М. Вознюк