
12.2
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
09 серпня 2017 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1013/17Суддя Луганського окружного адміністративного суду Басова Н.М., розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Марківського районного відділу ГУМВС України у Луганській області в особі ліквідаційної комісії Марківського районного відділу ГУМВС України у Луганській області про стягнення винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції, -
ВСТАНОВИВ:
До Луганського окружного адміністративного суду звернувся з адміністративним позовом ОСОБА_1 (далі – Позивач) до Марківського районного відділу ГУМВС України у Луганській області в особі ліквідаційної комісії Марківського районного відділу ГУМВС України у Луганській області (далі – Відповідач) про стягнення винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції.
В обґрунтування заявлених вимог Позивач зазначив, що з 12.12.2005 працював в органах внутрішніх справ України за званням капітана міліції на посаді чергового чергової частини Марківського РВ ГУМВС України у Луганській області та наказом №399 о/с від 06.11.2015 звільнено з органів внутрішніх справ. Наказом №3 о/с від 07.11.2015 Позивач був прийнятий на службу до Національної поліції України. Згідно довідки №А-2343 від 25.04.2016 Головного управління Національної поліції в Луганській області, Позивач в період з 05.07.014 по 07.11.2015 безпосередньо брав участь в антитерористичній операції, забезпечені її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районах проведення АТО на території Луганської області. Згідно довідки №А-2344 від 05.04.2016 в період з 07.11.2015 по теперішній час безпосередньо брав участь в антитерористичній операції, забезпечені її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районах проведення АТО на території Луганської області. Відповідно до рішення комісії Міністерства внутрішніх справ України з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій (учасників війни) №1/І/ХІІІ/131 від 22.01.2016 Позивачу було надано статус учасника бойових дій. Позивач звертався до Ліквідаційної комісії Марківського РВ ГУМВС України у Луганській області за наданням інформації щодо отримання нарахувань та виплат винагороди за безпосередню участь в АТО за період з 01.06.2014 по 06.11.2015 включно. Останній надав інформацію щодо нарахувань та здійснення виплат винагороди за безпосередню участь в АТО за період з 01.06.2014 по 06.11.2015 включно.
У відповідності з розрахунком наведеним в адміністративному позові Позивач просив стягнути на свою користь з Відповідача винагороду за безпосередню участь в антитерористичній операції, а саме: за липень 2014 року – 3963,51 грн.; серпень 2014 року– 4358,20 грн; за вересень 2014 року – 2194,70 грн. за 15 днів в АТО; за жовтень 2014 року за 2812,82 грн. за 11 днів в АТО; за листопад 2014 року за – 4819,50 грн.; за грудень 2014 року – 5486,07 грн.; загальна сума за період з 05.07.2017 по 31.12.2014 складає – 23634,80 грн. (а.с.4).
Крім того, Позивач навів розрахунок про стягнення на свою користь з Відповідача винагороду за безпосередню участь в антитерористичній операції, відповідно до якого було нараховано та виплачено винагороду, а саме: за січень 2015 року – нараховано 9339,45 грн. виплачено – 4702,70 грн.; за лютий 2015 року – нараховано 4413,99 грн. виплачено – 4360,50 грн.; за березень 2015 року – нараховано 4631,35 грн. виплачено – 4590,00 грн.; за квітень 2015 року – нараховано 4629,37 грн. виплачено – 4590,00 грн.; за травень 2015 року – нараховано 4635,27 грн. виплачено – 4590,00 грн.; за червень 2015 року – нараховано 4646,17 грн. виплачено – 4590,00 грн.; за квітень 2015 року – нараховано 4629,37 грн. виплачено – 4590,00 грн.; за 15 днів липня – нараховано 4350,78 грн. виплачено 2581,88 грн.; за вересень 2015 року – нараховано 4523,91 грн. виплачено 4494,00 грн.; за жовтень 2015 року – нараховано 4537,33 грн. виплачено – 4494,00 грн.; за листопад 2015 року нараховано – 944,51 грн. виплачено – 869,00 грн. Таким чином, за безпосередню участь в АТО в 2015 році Позивачу повинні були нарахувати та виплатити винагороду на загальну суму 51281,50 грн., а виплатили 44452,08 грн. Позивач вважає, що за безпосередню участь в АТО за період з 05.07.2014 по 06.11.2015 включно повинні виплатити ненараховану та невиплачену частину винагороди у розмірі 30464,22 грн. (а.с.3-5). Надав заяву про розгляд справи за його відсутності (а.с.25).
Представник відповідача позовні вимоги не визнав, про що надав заперечення (а.с.46-49).
В обґрунтування зазначив, що наказом АТЦ при СБУ від 25.06.2015 №176 Позивач був включений до складу сил і засобів, які залучаються та беруть безпосередню участь в антитерористичній операції на території Луганській області, забезпеченні її проведення з 05.07.2014. Виплата винагороди здійснена за 2015 рік. Наказом АТЦ при СБУ від 17.11.2015 №321 Позивач був виключений зі складу сил і засобів, які залучаються та беруть безпосередню участь в антитерористичній операції на території Луганській області, забезпеченні її проведення з 07.11.2015. Виплата винагороди за участь в АТО у 2014 році була передбачена постановою КМУ від 4.06.2014 №158 Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству фінансів на 2014 рік та виділення коштів з резервного фонду державного бюджету. Відповідно до довідки Марківського РВ №59/66 від 27.07.2017 зазначено, що грошове забезпечення за період з липня по грудень 2014 року Позивачу було нараховано у розмірі 31090,04 грн., з урахуванням виплат за роботу у нічний час у сумі 190,07 грн. та матеріальної допомоги у сумі 3500 грн. Відповідач вважає, що компенсаційні виплати не входять до складу грошового забезпечення, також вони не мають постійного характеру, а тому вказані кошти не повинні входити до складу винагороди, яка нараховується та сплачується за участь в АТО. Відповідно до довідки Марківського РВ №59/64 від 27.07.2017 Позивач перебував у відпустці з 16.09.2014 по 20.10.2014. Таким чином, винагорода за участь в АТО повинна розраховуватись наступним чином: за липень 2014 року – 3409,36 грн.; за серпень 2014 року – 4322,25 грн.; за вересень 2014 року – 2247,19 грн.; за жовтень 2014 року – 1560,85 грн.; за листопад 2014 року – 4819,50 грн.; за грудень 2014 року – 5450,63 грн.
Щодо позовних вимог Позивача про недоплачену, на думку Позивача, винагороду за участь в АТО за період з січня по листопад 2015 року на загальну суму 6829,42 грн. Відповідач зазначив, що відповідно до довідки Марківського РВ №59/66 від 27.07.2017 грошове забезпечення в зазначений період було нараховано у розмірі 46269,73 грн., в свою чергу сума стягнення зазначена Позивачем з урахуванням матеріальної допомоги та виплат за роботу у нічний час. Відповідач зазначив, що до складу місячного грошового забезпечення працівника ОВС не входить матеріальна допомога для вирішення соціально побутових питань чи матеріальна допомога на оздоровлення, тому вказані кошти не повинні входити до складу винагороди яка нараховується та сплачується за участь в АТО. Крім того, відповідно до довідки Марківського РВ №59/64 від 27.07.2017 Позивач перебував у відпустці з 16.07.2015 по 19.08.2015 року. Таким чином, як зазначає Відповідач, винагороду за участь в АТО Позивачу було нараховано та виплачено у сумі 41193,20 грн., тобто заборгованість з виплати АТО за 2015 рік Позивачу у Марківського РА відсутня.
Крім того, наказ АТЦ при СБУ від 254.06.2015 №176 був виданий вже по закінченню бюджетного періоду, а тому ГУМВС було позбавлено можливості зареєструвати кредиторську заборгованість щодо виплати коштів за участь в АТО за період з липня по грудень 2014 року.
Відповідач просив у задоволенні позовних вимог відмовити та розглянути справу без участі представника.
В судове засідання сторони не прибули, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, в матеріалах справи наявні клопотання про розгляд справи за їх відсутності.
Враховуючи положення частини 4 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд вважає за можливе розглянути дану справу в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 69-72 КАС України, суд дійшов наступного.
Згідно з пунктом 15 частини першої статті 3 КАС України, публічна служба - це діяльність на державних політичних посадах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, дипломатична служба, інша державна служба, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.
Юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби (пункт 2 частини другої статті 17 КАС України).
Судом встановлено, що позивач – ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1), з 12.12.2005 по 06.11.2015 проходив службу в Марківському районному відділі ГУМВС України у Луганській області (а.с.6-8). Наказом від 06.11.2015 №399 о/с звільнений за пунктом 64 «з» (а.с.9). Наказом Головного управління Національної поліції в Луганській області №3 о/с від 07.11.2015 прийнятий до Національної поліції України ( зворотній бік а.с.8).
Рішенням комісії Міністерства внутрішніх справ України з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій (учасників війни) від 22.01.2016 №1/І/ХІІІ/131 ОСОБА_1 надано статус учасника бойових дій (а.с.10).
Відповідно до інформації, зазначеної в посвідченні серії МВ №029642, ОСОБА_1 є учасником бойових дій (а.с.11).
Згідно довідки від 25.04.2016 № А-2943, ОСОБА_1 наказом першого заступника керівника АТЦ при СБУ від 25.06.2015 №176, від 17.11.2015 №321, від 17.11.2015 №321, в період з 05.07.2014 по 07.11.2015 безпосередньо брав участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районах проведення антитерористичної операції на території Луганської області (а.с.13).
Відповідно до довідки №А-2344, ОСОБА_1 наказом першого заступника керівника АТЦ при СБУ від 19.12.2015 №353 в період з 07.11.2015 станом на дату видачі довідки безпосередньо бере участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районах проведення антитерористичної операції на території Луганської області (а.с.12).
Вказане кореспондується з інформацією, що зазначена у довідці №6/4-277ЛК від 21.07.2017, виданою ліквідаційною комісією ГУМВСУ. Згідно з вказаною довідкою ОСОБА_1 відповідно до наказу АТЦ при СБУ від 25.06.2015 № 176 включений до складу сил та засобів, які залучаються та беруть участь в Антитерористичній операції на території Луганської області, забезпеченні її проведення з 05.07.2014. Наказом АТЦ при СБУ від 17.11.2015 №321 з 07.11.2015 Позивач виключений зі складу сил та засобів, які залучаються та брали безпосередню участь в Антитерористичній операції на території Луганської області, забезпеченні її проведення (а.с.41).
Статтею 1 Закону України від 24.03.1995 № 108/95-ВР “Про оплату праці” (далі – Закон № 108) передбачено, що заробітна плата виплачується працівникові власником або уповноваженим органом, та виплата заробітної плати проводиться за місцем роботи (статті 24 цього Закону).
Оскільки Позивач безпосередньо перебував у трудових відносинах та отримував заробітну плату в Марківському районному відділі ГУМВС України у Луганській області, належним відповідачем у справі є Марківський районний відділ ГУМВС України у Луганській області в особі ліквідаційної комісії.
На підставі постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2014 № 158 “Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству фінансів на 2014 рік, та виділення коштів з резервного фонду державного бюджету” (далі – Постанова №158) військовослужбовцям у 2014 році виплачувалась винагорода за безпосередню участь в антитерористичних операціях.
Відповідно до пункту 2 Постанови №158 за безпосередню участь в антитерористичних операціях, здійсненні заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні, відбиття збройного нападу на об'єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільнення цих об'єктів у разі захоплення або спроби насильного заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою військовослужбовцям, у тому числі строкової військової служби, особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, резервістам та працівникам (невійськовослужбовцям) льотного, льотно-підйомного, інженерно-технічного складу авіації Національної гвардії і Державної прикордонної служби, водіям автотранспортних засобів Національної гвардії і Державної прикордонної служби починаючи з 1 травня 2014 року виплачується винагорода в розмірі 100 відсотків місячного грошового забезпечення та заробітної плати, але не менш ніж 3000 гривень, у розрахунку на місяць.
Пунктом 3 наказу МВС України від 13.12.2007 № 49 “Про впорядкування структури та умов грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.03.2008 за № 205/14896, яким затверджено Інструкцію про порядок виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, установлено, що грошове забезпечення осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Статтею 43 Конституції України, зокрема, передбачено, що право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.
Відповідно до пункту 2 наказу від 23.07.2014 № 719 “Про виплату винагороди військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, резервістам та працівникам (невійськовослужбовцям), льотного, льотно-підйомного, інженерно-технічного складу авіації та водіям автотранспортних засобів Національної гвардії України” винагорода виплачується за час, обрахований із дня фактичного початку участі в операціях і заходах, зазначених у пункті 1 цього наказу, до дня завершення такої участі, в поточному місяці за минулий на підставі наказів командирів (начальників) органів військового управління (військових частин, закладів, установ, організацій) (командирам (начальникам) - наказів вищих командирів (начальників), начальників органів внутрішніх справ.
Згідно до вимог статті 2 Закону № 108 в структуру заробітної плати входять: основна заробітна плата - винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов'язки), вона встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для службовців. Додаткова заробітна плата - винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці, вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов'язані з виконанням виробничих завдань і функцій. Інші заохочувальні та компенсаційні виплати. До них належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, виплати в рамках грантів, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.
На підставі викладеного, сума винагороди за безпосередню участь в антитерористичних операціях встановлених пунктом 2 Постанови № 158 входить до структури заробітної плати.
З системного аналізу наведених вище правових положень Постанови № 158 та Наказу № 719, з урахуванням змістового навантаження розділових знаків у контексті пункту 2 Постанови № 158, суд дійшов висновку, що спірна винагорода обчислюється у розмірі 100% місячного грошового забезпечення, з розрахунку на місяць. Проте, такий розмір не повинен бути меншим ніж 3000 грн. При цьому, враховуючи положення Наказу № 719, обчислення цієї винагороди здійснюється з дня фактичного початку участі в операціях і заходах до дня завершення такої участі, тобто винагорода виплачується військовослужбовцям за відповідні місяці із дня фактичної участі в операціях до дня завершення такої участі. Таким чином, зазначеним наказом передбачено виплата винагороди за минулий період без будь-яких обмежень.
Однак, з додатку 26 до постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року №1294 “Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” (далі – Постанова № 1294) вбачається, що одноразова допомога на оздоровлення та допомога на вирішення соціально-побутових питань не є щомісячним додатковим видом грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, тому відповідно до вимог наказу № 719 МВС України вона не може бути врахована при обчисленні винагороди за безпосередню участь в антитерористичних операціях.
Згідно інформації, зазначеній в довідці про нараховане грошове забезпечення за період проходження служби у Марківському РВ ГУМВС України у Луганській області з 05.07.2017 по 06.11.2015 від 27.07.2017 № 59/66, яка видана Марківським районним відділом ГУМВС України у Луганській області в особі ліквідаційної комісії, Позивачу у липні 2014 року нараховано: 3963,51 грн. з яких 783,87 грн. – посадового окладу, 104,52 грн. – оклад за військове званням, 222,10 грн. – надбавку за вислугу років, 555,24 грн. – надбавку за виконання, 2248,73 грн. – премія, 49,05 грн. – нічні; у серпні 2014 року нараховано – 4358,20 грн. з яких 900,00 грн. – посадового окладу, 120,00 грн. – оклад за військове званням, 255,00 грн. – надбавку за вислугу років, 637,50 грн. – надбавку за виконання, 2409,72 грн. – премія, 35,95 грн. – нічні; у вересні 2014 року нараховано – 4535,72 грн. з яких 900,00 грн. – посадового окладу, 120,00 грн. – оклад за військове званням, 255,00 грн. – надбавку за вислугу років, 637,50 грн. – надбавку за виконання, 2581,88 грн. – премія, 41,34 грн. – нічні; у жовтні 2014 року нараховано – 7927,04 грн. з яких 900,00 грн. – посадового окладу, 120,00 грн. – оклад за військове званням, 255,00 грн. – надбавку за вислугу років, 637,50 грн. – надбавку за виконання, 2486,25 грн. – премія, 28,29 грн. – нічні, 3500,00 грн. – матеріальна допомога на оздоровлення; у листопаді 2014 року нараховано – 4819,50 грн. з яких 900,00 грн. – посадового окладу, 120,00 грн. – оклад за військове званням, 255,00 грн. – надбавку за вислугу років, 637,50 грн. – надбавку за виконання, 2907,00 грн. – премія; у грудні 2014 року нараховано – 5486,07 грн. з яких 900,00 грн. – посадового окладу, 120,00 грн. – оклад за військове званням, 255,00 грн. – надбавку за вислугу років, 637,50 грн. – надбавку за виконання, 3538,13 грн. – премія, 35,44 грн. – нічні. Всього за період з 05.07.2014 року по 31.12.2014 року загальна сума доходу становить 31090,04 грн. (а.с.42).
Згідно інформації, зазначеній у довідці від 27.07.2017 №59/64 Позивач в період з 16.09.2014 по 20.10.2014 перебував в черговій відпустці за 2014 рік. В період з 05.07.2014 по 06.11.2015 ОСОБА_1 не перебував на лікарняних (а.с.44).
Позивачем надано свій розрахунок позовних вимог з урахуванням розміру грошового забезпечення, тривалості його участі в АТО (а.с.4, зворотній бік а.с.4).
Пунктом 3 наказу МВС України від 13.12.2007 № 49 “Про впорядкування структури та умов грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.03.2008 за № 205/14896, яким затверджено Інструкцію про порядок виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ (далі - Інструкція), установлено, що грошове забезпечення осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Враховуючи, що відповідно до наказів першого заступника керівника АТЦ при СБУ від 25.06.2015 №176, від 17.11.2015 №321, від 19.12.2015 №353 в період з 05.07.2014 по 07.11.2015 та в період з 07.11.2015 по 31.12.2015 Позивача залучено до безпосередньої участі в антитерористичній операції на території Луганської області, тому винагорода Позивачу за участь в Антитерористичної операції повинна була сплачуватись саме з 05.07.2014.
Згідно інформації, зазначеній у довідці від 27.07.2017 №59/66 винагорода за безпосередню участь в антитерористичній операції за 2014 рік не нараховувалась та не виплачувалась (а.с.42).
Таким чином, розмір винагороди за безпосередню участь в АТО, яка підлягає стягненню на користь Позивача за 2014 рік повинен становити: за липень 2014 року – 3452,08 грн. – за 27 днів безпосередньої участі в АТО, оскільки залучений та бере участь в Антитерористичній операції на території Луганської області, забезпеченні її проведення з 05.07.2014; за серпень 2014 року – 4358,20 грн. – за 31 день безпосередньої участі в АТО; за вересень 2014 року – 2267,86 грн. за 15 днів безпосередньої участі в АТО; за жовтень 2014 року – 1570,88 грн. – за 11 днів безпосередньої участі в АТО; за листопад 2014 року – 4819,50 грн. за 30 днів безпосередньої участі в АТО; за грудень 2014 року – 5486,07 грн за 31 день безпосередньої участі в АТО. Всього розмір становить – 21954,59 грн.
Позивачем, виконаний розрахунок позовних вимог з урахуванням розміру грошового забезпечення та тривалості його участі в АТО за період з 05.07.2014 по 31.12.2014 у загальному розмірі 23634,80 грн. (а.с.4), однак з урахуванням вище викладеного, суд вважає обґрунтованою суму винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції за період з 05.07.2014 по 31.12.2014 у розмірі 21954,59 грн.
Крім вищезазначеного періоду, Позивач зазначає, що Відповідач повинен був нарахувати та виплатити винагороду за безпосередню участь в АТО за період з 01.01.2015 по 06.11.2015 на загальну суму 51281,50 грн., а виплатив 44452,08 грн. Позивач вважає, що Відповідач повинен виплатити ненараховану та невиплачену частину винагороди у сумі 6829,42 грн.
Згідно інформації, зазначеній в довідці про нараховане грошове забезпечення за період проходження служби у Марківському РВ ГУМВС України у Луганській області з 05.07.2017 по 06.11.2015 від 27.07.2017 № 59/66, яка видана Марківським районним відділом ГУМВС України у Луганській області в особі ліквідаційної комісії, Позивачу у січні 2015 року нараховано: 14042,15 грн. з яких 900,00 грн. – посадового окладу, 120,00 грн. – оклад за військове званням, 255,00 грн. – надбавку за вислугу років, 637,50 грн. – надбавку за виконання, 2790,20 грн. – премія, 36,75 грн. – нічні, винагорода за безпосередню участь в АТО – 4702,70 грн, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань – 4600,00 грн; у лютому 2015 року нараховано: 8774,49 грн. з яких 900,00 грн. – посадового окладу, 120,00 грн. – оклад за військове званням, 255,00 грн. – надбавку за вислугу років, 637,50 грн. – надбавку за виконання, 2448,00 грн. – премія, 53,49 грн. – нічні, винагорода за безпосередню участь в АТО – 4360,50 грн; у березні 2015 року нараховано: 9221,35 грн. з яких 900,00 грн. – посадового окладу, 120,00 грн. – оклад за військове званням, 255,00 грн. – надбавку за вислугу років, 637,50 грн. – надбавку за виконання, 2677,50 грн. – премія, 41,35 грн. – нічні, винагорода за безпосередню участь в АТО – 4590,00 грн; у квітні 2015 року нараховано: 9219,37 грн. з яких 900,00 грн. – посадового окладу, 120,00 грн. – оклад за військове званням, 255,00 грн. – надбавку за вислугу років, 637,50 грн. – надбавку за виконання, 2677,50 грн. – премія, 39,37 грн. – нічні, винагорода за безпосередню участь в АТО – 4590,00 грн; у травні 2015 року нараховано: 9225,27 грн. з яких 900,00 грн. – посадового окладу, 120,00 грн. – оклад за військове званням, 255,00 грн. – надбавку за вислугу років, 637,50 грн. – надбавку за виконання, 2677,50 грн. – премія, 45,27 грн. – нічні, винагорода за безпосередню участь в АТО – 4590,00 грн; у червні 2015 року нараховано: 9236,17 грн. з яких 900,00 грн. – посадового окладу, 120,00 грн. – оклад за військове званням, 255,00 грн. – надбавку за вислугу років, 637,50 грн. – надбавку за виконання, 2677,50 грн. – премія, 56,17 грн. – нічні, винагорода за безпосередню участь в АТО – 4590,00 грн; у липні 2015 року нараховано: 11165,63 грн. з яких 900,00 грн. – посадового окладу, 120,00 грн. – оклад за військове званням, 255,00 грн. – надбавку за вислугу років, 637,50 грн. – надбавку за виконання, 2581,88 грн. – премія, 47,25 грн. – нічні, винагорода за безпосередню участь в АТО – 2174,00 грн, 4450,00 грн. – матеріальна допомога на оздоровлення; у серпні 2015 року нараховано: 6259,06 грн. з яких 900,00 грн. – посадового окладу, 120,00 грн. – оклад за військове званням, 255,00 грн. – надбавку за вислугу років, 637,50 грн. – надбавку за виконання, 2581,88 грн. – премія, 25,68 грн. – нічні, винагорода за безпосередню участь в АТО – 1739,00 грн; у вересні 2015 року нараховано: 9017,91 грн. з яких 900,00 грн. – посадового окладу, 120,00 грн. – оклад за військове званням, 255,00 грн. – надбавку за вислугу років, 637,50 грн. – надбавку за виконання, 2581,88 грн. – премія, 29,53 грн. – нічні, винагорода за безпосередню участь в АТО – 4494,00 грн; у жовтні 2015 року нараховано: 9031,33 грн. з яких 900,00 грн. – посадового окладу, 120,00 грн. – оклад за військове званням, 255,00 грн. – надбавку за вислугу років, 637,50 грн. – надбавку за виконання, 2581,88 грн. – премія, 42,95 грн. – нічні, винагорода за безпосередню участь в АТО – 4494,00 грн; у листопаді 2015 року нараховано: 1813,51 грн. з яких 180,00 грн. – посадового окладу, 24,00 грн. – оклад за військове званням, 51,00 грн. – надбавку за вислугу років, 127,50 грн. – надбавку за виконання, 486,50 грн. – премія, 75,51 грн. – нічні, винагорода за безпосередню участь в АТО – 869,00 грн. Всього за період з 01.01.2015 року по 06.11.2015 року загальна сума доходу становить 97006,27 грн. (а.с.42).
Згідно інформації, зазначеній у довідці від 27.07.2017 №59/64 Позивач в період з 16.07.2015 по 19.08.2015 перебував в черговій відпустці за 2015 рік. В період з 05.07.2014 по 06.11.2015 ОСОБА_1 не перебував на лікарняних (а.с.44).
Позивачем надано свій розрахунок позовних вимог з урахуванням розміру грошового забезпечення, тривалості його участі в АТО в період з 01.01.2015 по 06.11.2015 (зворотній бік а.с.4).
31 березня 2015 року Кабінетом Міністрів України прийнята постанова № 24 «Про особливості виплати винагород військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу в особливий період та під час проведення антитерористичних операцій» (далі - Постанова № 24), яка офіційно оприлюднена в «Урядовому кур'єрі» від 03 лютого 2015 року № 19 і набрала чинності 03 лютого 2015 року (діюча на час виникнення спірних правовідносин).
Відповідно до п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 31.01.2015 №24 «Про особливості виплати винагород військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу в особливий період та під час проведення антитерористичних операцій» установлено, що в особливий період або під час проведення антитерористичної операції військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів військових формувань, правоохоронних органів, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Головного управління розвідки Міністерства оборони, Державної прикордонної служби, Управління державної охорони, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державної спеціальної служби транспорту за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду виплачується винагорода у відсотках місячного грошового забезпечення.
Розмір винагороди визначається виходячи з розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних додаткових видів місячного грошового забезпечення постійного характеру, премії та повинен становити не менш як 3 тис. гривень на місяць. У разі коли військовослужбовець, особа рядового або начальницького складу, що брали безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду менше одного календарного місяця, розмір винагороди визначається пропорційно дням участі виходячи з її розміру, що становить не менш як 3 тис. гривень.
Винагорода військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу виплачується також під час безперервного перебування на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров'я після отриманих під час безпосередньої участі у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду поранень (контузії, травми, каліцтва).
Виходячи зі змісту пункту 1 Постанови № 24 винагорода повинна нараховуватись виходячи з розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних додаткових видів місячного грошового забезпечення постійного характеру, в тому числі й премії, та повинен становити не менш як 3 тис. гривень на місяць. У разі коли військовослужбовець, особа рядового або начальницького складу, що брали безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду менше одного календарного місяця, розмір винагороди визначається пропорційно дням участі виходячи з її розміру, що становить не менш як 3 тис. гривень.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб " та п. 3 наказу МВС України від 31.12.2007 № 499 "Про впорядкування структури та умов грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ" грошове забезпечення осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Згідно з додатком 26 постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань та матеріальна допомога на оздоровлення до додаткових видів грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ не відносяться.
При цьому, до додаткових видів грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ входить доплата за службу в нічний час.
Оскільки Позивачу у січні 2015 року сплачено матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань у розмірі 4600,00 грн. та у липні 2015 року сплачено матеріальну допомогу на оздоровлення у розмірі 4450,00 грн., які не входять до місячного грошового забезпечення, тому дані кошти не повинні входити до складу винагороди, яка нараховується та сплачується за участь в антитерористичній операції. Разом з тим доплата за службу в нічний час повинна входити до складу винагороди, яка нараховується та сплачується за участь в антитерористичній операції.
Тому належним розміром цієї винагороди, враховуючи безпосередню участь в АТО є: за січень 2015 року – 4739,45 грн. замість виплаченої 4702,70 грн. (різниця – 36,75 грн.); за лютий 2015 року – 4413,99 грн. замість виплаченої 4360,50 грн. (різниця – 53,49 грн.); за березень 2015 року – 4631,35 грн. замість виплаченої 4590,00 грн. (різниця – 41,35 грн.); за квітень 2015 року – 4629,37 грн. замість виплаченої 4590,00 грн. (різниця – 39,37 грн.); за травень 2015 року – 4635,27 грн. замість виплаченої 4590,00 грн. (різниця – 45,27 грн.); за червень 2015 року – 4646,17 грн. замість виплаченої 4590,00 грн. (різниця – 56,17 грн.); за липень 2015 року – 2197,56 грн. замість виплаченої 2174,00 грн. (різниця – 23,56 грн.); за серпень 2015 року – 1749,70 грн. замість виплаченої 1739,00 грн. (різниця – 10,70 грн.); за вересень 2015 року – 4523,91 грн. замість виплаченої 4494,00 грн. (різниця – 29,91 грн.); за жовтень 2015 року – 4537,33 грн. замість виплаченої 4494,00 грн. (різниця – 43,33 грн.); за листопад 2015 року – 944,51 грн. замість виплаченої 869,00 грн. (різниця – 75,51 грн.).
Розмір недоплаченої винагороди за безпосередню участь в АТО за період з 01.01.2015 по 06.11.2015 рік, яка підлягає стягненню на користь Позивача складає 455,41 грн.
Таким чином, вимоги Позивача щодо стягнення недоплаченої винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції за період з 01.01.2015 по 06.11.2015 року є обґрунтованими та підлягають частковому задоволенню.
В своїх запереченнях Відповідач зазначає, що наказ АТЦ при СБУ від 25.06.2015 № 176 був виданий по закінченню бюджетного періоду, а тому Відповідач по справі був позбавлений можливості зареєструвати кредиторську заборгованість щодо виплати коштів за участь в АТО за період з липня по грудень 2014 року.
Суд вважає, що посилання Відповідача на відсутність у ліквідаційної комісії видатків на виплату Позивачеві винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції є безпідставним, оскільки органи державної влади не можуть посилатись на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань. Даний висновок суду підтверджується практикою Європейського Суду з прав людини, а саме рішенням Європейського Суду з прав людини від 08.11.2005 у справі “Кечко проти України” (п.26).
Згідно ч.2 ст.8 КАС України суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини.
Відповідно до статті 32 Європейської Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, юрисдикція Європейського Суду з прав людини поширюється на всі питання тлумачення і застосування Конвенції та протоколів до неї.
Пунктом 1 Закону України від 17.07.1997 № 475/97-ВР “Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, першого протоколу та протоколів № 2, 4, 7 та 11 до Конвенції” передбачено, що Україна повністю визнає на своїй території юрисдикцію Європейського Суду з прав людини в усіх питаннях, що стосуються тлумачення і застосування Конвенції.
Згідно статті 17 Закону України від 23.02.2006 № 3477-IV “Про виконання рішень та застосування практики Європейського Суду з прав людини” суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.
Інших правових доводів заперечення Відповідача не містять.
З урахуванням наведеного, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги ОСОБА_1 є обґрунтованими, однак, у зв'язку з тим, що Позивач не врахував в своєму розрахунку, що матеріальна допомога на оздоровлення не входить до обчислення винагороди за безпосередню участь в антитерористичних операціях та знаходження у чергових відпустках, тому розмір винагороди, що підлягає стягненню за період з 05.07.2014 по 31.12.2014 дорівнює 21954,59 грн., за період з з 01.01.2015 по 06.11.2015 складає 455,41 грн. У зв’язку з цим вимоги підлягають частковому задоволенню.
Розподіл судових витрат судом не здійснюється у зв’язку з їх відсутністю.
Керуючись статтями 2, 8, 10, 11, 158-163, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Марківського районного відділу ГУМВС України у Луганській області в особі ліквідаційної комісії Марківського районного відділу ГУМВС України у Луганській області про стягнення винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції задовольнити частково.
Стягнути з Марківського районного відділу ГУМВС України у Луганській області в особі ліквідаційної комісії (код ЄДРПОУ 08670838, місцезнаходження: 92400, Луганська область, Марківський район, смт.Марківка, вул.Леніна (нині вулиця Центральна), буд.27) на користь ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, місце реєстрації: 92400АДРЕСА_1 років СРСР (нині квартал Молодіжний)АДРЕСА_2) винагороду за безпосередню участь в антитерористичній операції за період з 05 липня по 31 грудня 2014 року у загальному розмірі 21954 (двадцять одна тисяча дев’ятсот п’ятдесят чотири) гривні 59 копійок, за період з 01 січня по 06 листопада 2015 року різницю недоплаченої винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції у загальному розмірі 455 (чотириста п’ятдесят п’ять) гривень 41 копійка з відрахуванням податків та обов’язкових платежів до бюджетів всіх рівнів.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя ОСОБА_2