
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
09 серпня 2017 рокуЛьвів№ 876/8679/17
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Гінда О. М., перевіривши апеляційну скаргу Теребовлянської міської ради Тернопільської області на постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 06 липня 2017 року у справі № 819/650/17 за адміністративним позовом Теребовлянської міської ради Тернопільської області до Державного кадастрового реєстратора відділу Держгеокадастру у Теребовлянському районі Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області Славської Оксани Любомирівни про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
постановою Тернопільського окружного адміністративного суду від 06 липня 2017 року відмовлено в задоволенні адміністративного позову Теребовлянської міської ради Тернопільської області до Державного кадастрового реєстратора відділу Держгеокадастру у Теребовлянському районі Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області Славської Оксани Любомирівни про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.
Не погодившись із прийнятим рішенням, Теребовлянська міська рада подала апеляційну скаргу.
Відповідно до вимог частини 5 статті 187 КАС України апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження, якщо цей документ не подавався раніше.
Частиною 3 статті 56 КАС України визначено, що представники беруть участь в адміністративній справі на основі договору або закону.
Згідно частини 7 цієї статті, законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.
Частиною 2 статті 59 КАС України передбачено права представника, який бере участь в адміністративному процесі на основі договору, зокрема оскаржити судове рішення, якщо право на вчинення такої дії спеціально обумовлене у виданій йому довіреності.
У довіреності від 31.05.2017 виданої Теребовлянською міською радою Тернопільської області, яка наявна у матеріалах справи, спеціально не обумовлено повноваження представника ОСОБА_3 оскаржувати судові рішення, як цього вимагає ч. 2 ст. 59 КАС України.
Враховуючи те, що апеляційна скарга подана без додержання вимог ч. 5 ст. 187 КАС України, у відповідності до ст.ст. 108, 189 КАС України, таку слід залишити без руху.
Крім того, вказана апеляційна скарга не відповідає вимогам, встановленим статтею 187 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки до неї не додано документа про сплату судового збору.
Ставки судового збору за подання апеляційної скарги на судове рішення визначені Законом України «Про судовий збір».
Частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно із статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» прожитковий мінімум на одну працездатну особу станом на 01 січня 2017 року становить 1600 грн.
Розмір ставки судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду, відповідно до частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Адміністративний позов в цій справі містить вимоги немайнового характеру.
Відповідно до пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції, чинній на момент подання позовної заяви) за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відтак, розмір судового збору який підлягав сплаті при поданні позовної заяви становить 1600 грн 00 коп.
Враховуючи наведене, розмір судового збору за подання апеляційної скарги становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, а саме 1760 грн 00 коп. (1600 * 1, 1).
Крім того, згідно до ч. 6 ст. 187 КАС України до апеляційної скарги додаються її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Із матеріалів справи вбачається, що у додатку до апеляційної скарги апелянт вказує про долучення ним - копії апеляційної скарги відповідачу та третім особам.
Згідно Акту від 27.07.2017 № 819/650/17, складеного заступником начальника відділу документального забезпечення Тернопільського окружного адміністративного суду ОСОБА_4, у присутності ОСОБА_5, ОСОБА_6, згаданий додаток під час розкриття конверта (пакета), надісланого від Теребовлянської міської ради Тернопільської області був відсутній.
Вказані недоліки апеляційної скарги повинні бути усунені шляхом надіслання до Львівського апеляційного адміністративного суду документа про підтвердження повноважень представника Теребовлянської міської ради Тернопільської області ОСОБА_3 оскаржувати судові рішення, копії апеляційної скарги та оригіналу документа про сплату судового збору в розмірі 1760 грн 00 коп. за наступними реквізитами «Отримувач коштів - УДКСУ у Галицькому районі м.Львова; код отримувача за ЄДРПОУ - 38007573; банк отримувача - ГУДКСУ у Львівській області; МФО - 825014; рахунок отримувача - 31219206781004; код класифікації доходів бюджету - 22030101; призначення платежу - 101; судовий збір, код суду 34668371».
За таких обставин, відповідно до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційну скаргу слід залишити без руху та надати строк для усунення вказаного недоліку.
Також, слід роз'яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, що у разі неусунення недоліку апеляційної скарги у встановлений строк, відповідно до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України така буде їй повернута.
Керуючись статтями 108, 187, 189, 192 Кодексу адміністративного судочинства України, -
УХВАЛИВ:
апеляційну скаргу Теребовлянської міської ради Тернопільської області на постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 06 липня 2017 року у справі № 819/650/17 за адміністративним позовом Теребовлянської міської ради Тернопільської області до Державного кадастрового реєстратора відділу Держгеокадастру у Теребовлянському районі Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області Славської Оксани Любомирівни про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Встановити особі, яка подала апеляційну скаргу, строк тривалістю 10 днів з дня отримання копії цієї ухвали для усунення недоліку апеляційної скарги.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особі, яка подала апеляційну скаргу, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
СуддяО. М. Гінда