Постанова № 6816431, 09.10.2009, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.10.2009
Номер справи
2-а-3914/09/0270
Номер документу
6816431
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

а

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Вінниця, вул. Островського, 14

тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua

____________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 жовтня 2009 р. Справа № 2-а-3914/09/0270

Вінницький окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді Воробйової Інни Анатоліївни,

При секретарі судового засідання: Балан Марині Анатоліївні

За участю представника:

позивача : Фодорченко Руслані Олександрівні

відповідач : не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи

за позовом: Державної податкової інспекції у місті Вінниці, м. Вінниця

до: Науково-виробничого комерційного об'єднання "ОДА", м. Вінниця

про: примусове стягнення активів в сумі 10575 грн. 73 коп.

Обставини справи:

До Вінницького окружного адміністративного суду звернулася Державна податкова інспекція у місті Вінниці з позовом до Науково-виробничого комерційного обєднання ОДАпро примусове стягнення активів платника податків в розмірі 10575 грн. 73 коп.

Позовні вимоги вмотивовані тим, що станом на 04.09.2009 року за відповідачем рахується заборгованість перед бюджетом по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності у сумі 10575 грн. 73 коп., з яких 10461 грн. 54 коп. основний платіж, 114 грн. 19 коп. пеня.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримала в повному обсязі та просить позовні вимоги задовольнити посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.

Відповідач повноважного представника в судове засідання не направив. Про час і місце розгляду справи відповідач повідомлявся завчасно та належним чином - ухвалою про відкриття провадження у адміністративній справі та судовими повістками, які направлялись відповідачу за адресою наявною в матеріалах справи (що зазначена в довідці Вінницького обласного управління статистики №625 про включення до ЄДРПОУ та в податковій декларації поданій відповідачем до податкового органу 20.02.2009 року). Крім того, судом було уповноважено представника позивача вручити відповідачеві повістку про виклик до суду, для захисту останнім своїх прав свобод та інтересів. Представником позивача надано суду акт від 07.09.2009 року, з якого вбачається, що відповідач - НВКО "Ода" за адресою: вул. Соборна, 50, м. Вінниця не знаходиться, а фактичне місцезнаходження не відомо. Беручи до уваги що судова повістка про виклик в судове засідання доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, а тому, відповідно до положень пункту 8 статті 35 КАС України, слід вважати, що повістку вручено юридичній особі.

Отже, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів.

Таким чином, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача відповідно до положень статті 128 КАС України.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Науково-виробниче комерційне обєднання “ОДА” є юридичною особою, зареєстроване Виконавчим комітетом районної ради народних депутатів 13.11.1997 року рішення № 136-Р, код ЄДРПОУ 02028876, та згідно Свідоцтва про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи, довідки № 625 про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України розташоване за адресою: вул. Соборна, 50, м. Вінниця (а.с. 7-10).

Науково-виробниче комерційне обєднання “ОДА” взято на облік як платник податків в Державній податковій інспекції міста Вінниці.

Відповідно до статтей 2, 5, 13 Закону України Про плату за землю(із змінами та доповненнями) (далі - Закон №2535) використання землі в Україні є платним; плата з землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель; власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів учасників угоди про розподіл продукції, сплачують земельний податок; обєктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі орендар.

Статтею 14 Закону визначено, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обовязку подання щомісячних декларацій.

Статтею 17 Закону №2535 визначено, що податкове зобовязання по земельному податку, а також по орендній платі за землю державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації за поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Науково-виробничим комерційним обєднанням “ОДА” було подано декларацію орендної плати за земельні ділянки № 10874 від 21.02.2009 року на суму 17418 грн. 72 коп., однак своєчасно не сплачено до бюджету орендну плату за земельну ділянку, внаслідок чого за ним утворилась заборгованість.

Спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобовязань юридичних осіб або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обовязкових платежів), включаючи збір на обовязкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообовязкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення є Закон України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (далі по тексту Закон № 2181).

Згідно з пункту 1.2 статті 1 Закону № 2181 податкове зобовязання це зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

У відповідності до норм підпункту 4.1.1. пункту 4.1 статті 4 Закону № 2181 платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.

В силу підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону № 2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідно до пункту 1.4 частини 1 статті 1 Закону № 2181 пенею визначається - плата у вигляді процентів, нарахованих на суму податкового боргу (без урахування пені), що справляється з платника податків у зв'язку з несвоєчасним погашенням податкового зобов'язання.

Підпунктами 16.1.1., 16.1.2 пункту 16.1. статті 16 Закону № 2181 передбачено, що після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. При самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків нарахування пені розпочинається - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного цим Законом.

Судом встановлено, що відповідачем несвоєчасно та не в повному обсязі вносилась орендна плата за земельну ділянку самостійно визначена у поданій до ДПІ податковій декларації за 2009 рік, як наслідок відповідачу було нараховано пеню, що підтверджується обліковою карткою платника станом на 04.09.2009 року.

Відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 зазначеного вище Закону, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Перша податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк (пункт “а” підпункту 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону № 2181).

Друга податкова вимога надсилається не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки (пункт “б” підпункту 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону № 2181).

У разі коли податковий орган чи пошта не може вручити платнику податків податкові вимоги у звязку з незнаходженням посадових осіб, податковий орган розміщує податкові вимоги на дошці податкових оголошень. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення (підпункт 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 Закону № 2181).

Виконуючи зазначену норму Закону, позивач надіслав відповідачу першу № 1/24 від 08.08.2009 року та другу податкову вимогу № 2/281 від 12.02.2009 року.

В матеріалах справи відсутні докази з яких вбачалося б, що зазначені податкові вимоги відповідачем оскаржувались, останні податковим органом не відкликані, а відтак є чинними на час розгляду справи. При цьому, сплата податкового боргу в повному обсязі не відбулась.

Відповідальність за несвоєчасність сплати податкових зобовязань платники податків несуть у відповідності із законодавством України. Примусове стягнення податкового боргу передбачена законодавством України процедура погашення податкового боргу платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.

Згідно підпункту 7.1.1 пункту 7.1 статті 7 Закону України № 2181 джерелами самостійної сплати податкових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна і немайнових цінностей, випуску цінних паперів, у тому числі корпоративних прав, отримані у позику (кредит), а також з інших джерел з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.

Джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення, які є виконавчими документами, є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами (підпункт7.2.1 пункту 7.2 статті 7 вказаного Закону).

Згідно підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону № 2181 активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобовязань забезпечення боргу.

Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги і заперечення.

Відповідач у судові засідання не зявився, по суті позову не заперечив, доказів які б спростовували позовні вимоги не надав.

За таких обставин суд вважає, що позов ДПІ у м. Вінниці підлягає задоволенню шляхом звернення стягнення на активи Науково-виробничого комерційного обєднання “ОДА” на суму заборгованості у розмірі 10575 грн. 73 коп.

Згідно з частиною 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

Позов задовольнити повністю.

Стягнути за рахунок активів Науково-виробничого комерційного об'єднання "ОДА", вул. Соборна, 50, м. Вінниця, 21000 (код за ЄДРПОУ 02028876) на користь місцевого бюджету ( р/р 35217001000343 Банк УДК у Вінницькій області, МФО 802015, по КЕКВ 1139) 10461 грн. 54 коп. основного боргу по орендній платі за земельну ділянку та 114 грн 19 коп. пені.

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови оформлено: 12.10.09

СуддяВоробйова Інна Анатоліївна