
Провадження № 3/742/565/17
Єдиний унікальний № 742/2318/17
Постанова
Іменем України
08 серпня 2017 року
Суддя Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області Коваленко А.В., розглянувши матеріали справи, які надійшли від ГУ ДФС у Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, в»їзд Конотопський, буд.3, раніше протягом року не піддавалась адміністративному стягненню; за ч.1 ст.163-1 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №84 серія АА №446695 від 27 липня 2017 р., головний бухгалтер ТОВ «Алітоні» ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення при веденні податкового обліку, а саме при відображенні завищених витрат в деклараціях з податку на прибуток та несвоєчасній подачі звіту про контрольовані операції, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст.163-1 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, прихожу до висновку про те, що адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 підлягає поверненню для доопрацювання виходячи з наступного.
Відповідно до вимог, викладених у ст.ст.245, 252, 280, 283 КУпАП, у справі обставини правопорушення повинні бути з»ясовані всебічно, повно й об»єктивно в їх сукупності.
Відповідно до ч.1 ст. 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення як документ, що засвідчує факт неправомірних дій особи, та є одним із основних джерел доказів, складається за встановленою формою і має містити усі дані, необхідні для вирішення справи, а саме: місце, час вчинення і суть правопорушення; нормативний акт який передбачає відповідальність за дане правопорушення, прізвища, адреси свідків і потерпілих; інші відомості необхідні для вирішення справи.
Відповідно до ч.1 ст.163-1 КУпАП, відповідальність настає за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Суб»єктивна сторона правопорушення, передбаченого ст.163-1 ч.1 КУпАП передбачає його вчинення як з умислом так і з необережності, а об»єктивна сторона полягає у невиконанні або неналежному виконанні діючого законодавства.
В протоколі про адміністративне правопорушення №84 серія АА №446695 від 27 липня 2017 р. складеного головним державним ревізором інспектором Бондарем С.І. зазначено, що головний бухгалтер ТОВ «Алітоні» ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення при веденні податкового обліку, а саме при відображенні завищених витрат в деклараціях з податку на прибуток та несвоєчасній подачі звіту про контрольовані операції. Що не є суттю адміністративного правопорущення, оскільки не конкретизовано, де і коли подано звіт, до якого часу повинен бути поданий звіт та які саме строки порушені гр. ОСОБА_1 при подачі звіту.
Враховуючи вищезазначене, прихожу до висновку, що справу про адміністративне правопорушення за протоколом №84 серія АА №446695 від 27 липня 2017 р. у відношенні ОСОБА_1 повинна бути повернута на доопрацювання.
Керуючись ст.256 КпАП України, суддя -
П О С Т А Н О В И В:
Справу про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 направити до ГУ ДФС у Чернігівській області на доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Прилуцького
міськрайонного суду ОСОБА_2