
Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, код 34390710
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
08 серпня 2017 р. Справа № 820/3306/17Cуддя Харківського окружного адміністративного суду Панченко О.В., розглянувши позов ОСОБА_1 до Харківської міської ради про зобов'язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
гр. ОСОБА_1 звернулась до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:
- визнати незаконною бездіяльність Харківської міської ради, щодо порушення місячного строку, встановленого ч.2 ст.118 Земельного кодексу України, щодо розгляду заяви ОСОБА_1 про передачу безплатно у власність земельної ділянки для будівництва індивідуального гаражу та надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки;
- зобов'язати Харківську міську раду розглянути заяву ОСОБА_1 про передачу безоплатно у власність земельної ділянки площею 0,01 га (гектарів) для будівництва індивідуального гаражу, що розташована за адресою м.Харків, вул.Каширська, 12, а саме під гаражами №8-12, та надати дозвіл на розробку проекту відведення земельної ділянки на зазначеній території в порядку та строки встановленому чинним законодавством України;
- в порядку ст.267 КАС України зобов'язати відповідача у 10-ти денний строк з моменту набуття законної сили постанови суду про задоволення позовних вимог, направити звіт про виконання рішення, а копію звіту направити позивачу.
За правилами, встановленими ч. 2 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Вирішуючи питання про відсутність законодавчо встановлених перешкод у відкритті провадження в адміністративній справі за даним позовом, слід виходити з таких підстав та мотивів.
Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо адміністративна справа не підсудна цьому адміністративному суду.
З позовних матеріалів вбачається, що позовні вимоги про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії звернені до органу місцевого самоврядування - Харківської міської ради.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією із сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Згідно зі статтею 5 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.
Відповідно до частини 1 статті 11 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.
Згідно частини 2 статті 11 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад є підконтрольними і підзвітними відповідним радам, а з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольними відповідним органам виконавчої влади.
Отже, позивачем заявлено позовні вимоги до Харківської міської ради, яка відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" має статус органу місцевого самоврядування.
З урахуванням зазначених положень, поданий позивачем адміністративний позов, хоча і має в даному випадку ознаки публічно-правового спору, разом з тим підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства місцевим загальним судом як адміністративним.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.108, 165, 185, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Харківської міської ради про зобов'язання вчинити певні дії - повернути позивачу.
Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу - ОСОБА_1, разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.
Роз'яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку згідно з ст. 186 КАС України, а саме: до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали апеляційної скарги з поданням її копії до апеляційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили згідно з ст. 254 КАС України, а саме: після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.
Суддя О.В. Панченко