
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
04 серпня 2017 року м. Київ П/800/99/17
Вищий адміністративний суд України в складі колегії суддів:
головуючого: Штульман І.В.,
суддів: Головчук С.В.,
Маринчак Н.Є.,
Смоковича М.І.,
Стародуба О.П.,
при секретарі: Бруй О.Д.,
за участю: Вітрука О.М. та Ялі К.А., - представників позивача;
Мишковець О.В., - представника відповідача; Михальченка А.О., - представника третьої особи Служби безпеки України, -
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання Служби безпеки України про зупинення провадження в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Лакмар» до Президента України, треті особи - Рада національної безпеки і оборони України, Служба безпеки України, про визнання частково протиправним та часткове скасування Указу Президента України від 17 жовтня 2016 року № 467/2016, -
в с т а н о в и в :
Товариство з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Лакмар» 14 березня 2017 року звернулося до Вищого адміністративного суду України із адміністративним позовом, у якому просить визнати протиправним та скасувати Указ Президента України від 17 жовтня 2016 року № 467/2016 в частині введення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 16 вересня 2016 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» в частині застосування до нього санкцій.
До початку судового розгляду справи по суті, 4 серпня 2017 року представником Служби безпеки України заявлено клопотання про зупинення провадження у справі № 800/99/17, яке мотивоване тим, що в іншій справі № 800/162/16 за позовом ТОВ «М.С.Л.» до Президента України, Вищий адміністративний суд України зупинив провадження у справі і звернувся до Верховного Суду України для вирішення питання стосовно внесення до Конституційного Суду України подання щодо конституційності Закону України «Про санкції» від 14 серпня 2014 року № 1644-VIІ. Враховуючи те, що нормами Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено обов'язку звертатись з аналогічним по суті та змісту клопотанням, колегія суддів у справі № 800/573/16 дійшла висновку, що таке звернення є підставою для зупинення провадження у справі до його розгляду Верховним Судом України. Такого ж висновку 11 липня 2017 року дійшла колегія суддів Вищого адміністративного суду України у справі № 800/241/17.
Михальченко А.О. просить суд задовольнити клопотання про зупинення провадження у справі № 800/99/17 до завершення розгляду Верховним Судом України вказаного звернення Вищого адміністративного суду України у справі № 800/162/16.
Вислухавши думку представників сторін та третьої особи стосовно заявленого клопотання, колегія суддів дійшла висновку, що таке задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Підстави зупинення провадження в адміністративній справі визначені статтею 156 Кодексу адміністративного судочинства України, у тому числі випадки, у яких суд зобов'язаний зупинити провадження у справі та обставини, за яких суд має право зупинити провадження у справі.
Згідно із пунктом 3 частини 1 статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
Необхідною передумовою зупинення провадження у справі на підставі пункту 3 частини 1 статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України є неможливість її розгляду до вирішення по суті іншої справи. Обставини неможливості розгляду справи судом встановлюються у кожному конкретному випадку залежно від предмету позову.
Клопотання представника Служби безпеки України про зупинення провадження у справі № 800/99/17, на думку колегії суддів Вищого адміністративного суду України, є таким, що заявлено передчасно, оскільки для його об'єктивного вирішення доцільно вислухати пояснення сторін та третіх осіб, дослідити докази по даній справі, а вже потім, в разі необхідності, вирішувати можливість його задоволення.
За таких обставин, на даній стадії розгляду справи в задоволенні клопотання Михальченка А.О. про зупинення провадження у справі № 800/99/17 слід відмовити, роз'яснивши при цьому, що така відмова не перешкоджає повторному його заявленню протягом судового розгляду справи.
На підставі викладеного, керуючись статтями 133, 165, 167, 171-1 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
у х в а л и в :
У задоволенні клопотання представника Служби безпеки України - відмовити.
Ухвала є остаточною і оскарженню не підлягає.
Головуючий: Штульман І.В.
Судді: Головчук С.В.
Маринчак Н.Є.
Смокович М.І.
Стародуб О.П.