Ухвала суду № 68112217, 26.07.2017, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.07.2017
Номер справи
815/1727/17
Номер документу
68112217
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

----------------------

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 липня 2017 р.м.ОдесаСправа № 815/1727/17

Категорія: 8.1 Головуючий в 1 інстанції: Єфіменко К. С. Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Крусяна А.В.,

суддів Вербицької Н.В., Джабурія О.В.,

за участю секретаря Нехожиної О.О.,

представника позивача Александрової Н.М., представника відповідача Коперсак М.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у Київському районі м.Одеси Головного управління ДФС в Одеській області на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 01 червня 2017 року у справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Лісса-С» до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області, Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

23.03.2017р. товариство з обмеженою відповідальністю «Лісса-С» звернулося до суду з позовом до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області, Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0000081203 від 04.05.2017 року, зобов`язання ДПІ у Київському районі м.Одеси Головного управління ДФС в Одеській області надати висновок Головному управлінню Державної казначейської служби України в Одеській області із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету в розмірі 19397616грн.

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 01.06.2017р. позов задоволений.

Не погоджуючись з вказаним судовим рішенням, Державна податкова інспекція у Київському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області подала апеляційну скаргу, в якій просить постанову суду скасувати та ухвалити нову про відмову у задоволенні позовних вимог.

Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши матеріали справи, перевіривши доводи апеляційної скарги, законність та обґрунтованість постанови суду в межах апеляційної скарги, суд приходить до висновку, що вона не підлягає задоволенню.

Судовим розглядом встановлено, що ТОВ «Лісса-С» зареєстроване як платник податку на додану вартість з 06.02.2014 року.

20.03.2017 року товариством засобами електронного зв'язку було подано до ДПІ у Київському районі ГУ ДФС в Одеській області в складі декларації з податку на додану вартість за лютий 2017 року заяву про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість в сумі 19397616грн.

ДПІ у Київському районі ГУ ДФС в Одеській області було надано роздруковану із Реєстру заяву, відповідно до якої дійсно 20.03.2017 року до ДПІ у Київському районі надійшла податкова декларація з податку на додану вартість за лютий 2017 року та заява про відшкодування від'ємного значення ПДВ в розмірі 19397616грн. ТОВ «Лісса-С». Вказана заява внесена до реєстру.

Головним управлінням ДФС в Одеській області відповідно п.200.10 ст.200 Податкового кодексу України проведено камеральну перевірку даних податкової декларації з податку на додану вартість від 20.03.2017 року №9044921519 за лютий 2017 року, з підстав правомірності нарахування бюджетного відшкодування з податку на додану вартість.

За результатами проведеної камеральної перевірки складений акт від 18.04.2017 року №1145/15-32-12-03/39066857, яким зроблено висновки, що у розрахунок суми бюджетного відшкодування згідно із дод.3 до податкової декларації з ПДВ за лютий 2017 року від 20.03.2017 року товариством включені підприємства, по яким сума сформованого податкового кредиту за відповідні періоди є меншою на загальну суму ПДВ 43503грн., тому податкова дійшла до висновку, що розрахунок суми бюджетного відшкодування ПДВ по декларації з ПДВ за лютий 2017 року від 20.03.2017 року здійснено з порушенням.

Актом перевірки від 18.04.2017 року №1145/15-32-12-03/39066857, з посиланням на наявну інформацію у ГУ ДФС в Одеській області, зроблено припущення про можливе маніпулювання податковою звітністю з ПДВ шляхом надання податкового кредиту з заміною номенклатури товару при «вхідному» та «вихідному» ПДВ по ланцюгу придбання/постачання продукції (робіт, послуг, тощо), також відповідні «операції» можуть впливати на формування р.16 «Від'ємне значення, що включається до складу податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду» по декларації з ПДВ за лютий 2017 року від 20.03.2017 року №9044921519. Висновок про участь ТОВ «Лісса-С» у схемах постачання та використання «сумнівного» податкового кредиту на загальну суму 62381,07грн., зроблено податковим органом відповідно до листів Державної фіскальної служби України.

На підставі зазначеного акту перевірки Головним управлінням ДФС в Одеській області було прийнято податкове повідомлення-рішення Форми «В3» від 04.05.2017 року №0000081203 про відсутність права позивача на отримання бюджетного відшкодування по декларації з ПДВ за період лютий 2017 року та відсутність права на врахування такої суми від'ємного значення при наданні бюджетного відшкодування податку на додану вартість у розмірі 19397616грн. /а.с.71/

Не погоджуючись з відмовою у бюджетному відшкодуванні по декларації з ПДВ за період лютий 2017 року, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Перевіривши матеріали справи, судова колегія вважає, що суд першої інстанції задовольняючи позовні вимоги дійшов до обґрунтованого висновку про задоволення позовних вимог з наступних підстав.

Відповідно до пп. 14.1.18 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі - ПК України) бюджетне відшкодування - відшкодування від'ємного значення податку на додану вартість на підставі підтвердження правомірності сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за результатами перевірки платника, у тому числі автоматичне бюджетне відшкодування у порядку та за критеріями, визначеними у розділі V цього Кодексу.

Алгоритм дій платника податку та державних органів щодо відшкодування з Державного бюджету України (бюджетного відшкодування) ПДВ визначено статтею 200 ПК України, а також Порядком взаємодії органів державної податкової служби та органів державної казначейської служби в процесі відшкодування податку на додану вартість, затвердженим Кабінетом Міністрів України постановою від 17.01.2011 № 39 (далі - Порядок).

Згідно з п. 200.7 ст. 200 ПК України платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному контролюючому органу податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.

Протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном отримання податкової декларації, контролюючий орган проводить камеральну перевірку заявлених у ній даних (п. 200.10 ст. 200 ПК України).

Відповідно до пп. б) п. 200.14 ст. 200 ПК України, якщо за результатами камеральної або документальної позапланової виїзної перевірки контролюючий орган виявляє невідповідність суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, то такий орган: у разі перевищення заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування над сумою, визначеною контролюючим органом за результатами перевірок, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого перевищення та підстави для її вирахування.

Згідно з п. 200.15 ст. 200 ПК України, у разі якщо за результатами перевірки сум податку, заявлених до відшкодування, платник податку або контролюючий орган розпочинає процедуру адміністративного або судового оскарження, контролюючий орган не пізніше наступного робочого дня після отримання відповідного повідомлення від платника або ухвали суду про порушення провадження у справі зобов'язаний повідомити про це орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів. Орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, тимчасово припиняє процедуру відшкодування в частині оскаржуваної суми до набрання законної сили судовим рішенням.

Після закінчення процедури адміністративного або судового оскарження контролюючий орган протягом п'яти робочих днів, що настали за днем отримання відповідного рішення, зобов'язаний подати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновок із зазначенням суми податку, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

За правилами п. 200.13 ст. 200 ПК України та п. 9 Порядку на підставі отриманого висновку відповідного контролюючого органу орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, видає платнику податку зазначену в ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку контролюючого органу.

Судом першої інстанції вірно встановлено, що позивач у передбаченому законом порядку звернувся до відповідача з заявою про відшкодування ПДВ 20.03.2017р.

Постановою Кабінету Міністрів від 25.01.2017 року №26 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість» в п.2 установлено, що до набрання чинності пунктами 1 і 3 цієї постанови бюджетне відшкодування сум податку на додану вартість за заявами, включеними до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, сформованого згідно з пунктом 52 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, здійснюється у порядку, що діяв до 1 січня 2017 року.

Відповідно до пункту 4 ця Постанова набирає чинності з дня її опублікування, крім пунктів 1 і 3 цієї постанови, які набирають чинності з 1 квітня 2017 року.

Звернення позивача із заявою про відшкодування ПДВ відбулось 20.03.2017 року, тобто до 01 квітня 2017 року, відповідно відшкодування здійснюється за Порядком взаємодії органів державної податкової служби та органів державної казначейської служби в процесі відшкодування податку на додану вартість, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 17.01.2011 року №39.

Відповідно до цього Порядку, що діяв до 01.01.2017 року, у разі коли за результатами проведення перевірок платника податку з урахуванням вимог статей 73 і 83 Податкового кодексу України підтверджено достовірність нарахованої суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, орган державної податкової служби складає висновок про суми відшкодування податку на додану вартість (далі - висновок), в якому зазначає суму, що підлягає відшкодуванню з державного бюджету.

Правильність формування ПДВ за вказаний період вже була предметом перевірки Державною податковою інспекцією у Київському районі м.Одеси, за результатами якої були винесені податкові повідомлення-рішення від 06.04.2016 року №№0000342201; 0000332201, які були предметом судового дослідження у адміністративній справі №815/1776/16.

Так, постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 08.09.2016р. у справі №815/1776/16 зазначені податкові повідомлення-рішенні визнано протиправними та скасовані (ухвалою Вищого адміністративного суду України від 15.03.2017р. постанова залишена в силі).

Таким чином, позивач діяв у відповідності до передбаченого законом алгоритму дій, тому позовні вимоги щодо скасування податкового повідомлення - рішення №0000081203 від 04.05.2017р. та зобов'язання ДПІ у Київському районі м. Одеси подати висновок до Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області є обґрунтованими та підлягаючими задоволенню.

На підставі викладеного, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції вірно застосував норми матеріального закону та вирішив справу по суті правильно, тому постанова суду першої інстанції в порядку ст.200 КАС України підлягає залишенню без змін, а апеляційна скарга - залишенню без задоволення.

Керуючись ст.ст. 198, 200, 205, 207 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області залишити без задоволення, а постанову Одеського окружного адміністративного суду від 01 червня 2017 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.

Головуючий: А.В. Крусян

Суддя: Н.В. Вербицька

Суддя: О.В. Джабурія