
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 715-77-21, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
____________
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"31" липня 2017 р.Справа № 922/1999/17
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Калініченко Н.В.
при секретарі судового засідання Деньковичу А.Й.
розглянувши справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецпромсистема", м. Харків до Публічного акціонерного товариства "Укртрансгаз" в особі філії Управління магістральних газопроводів "Харківтрансгаз", м. Харків про спонукання до укладення договору за участю представників:
позивача - ОСОБА_1, за дов. № б/н від 12.06.2017 року
відповідача - ОСОБА_2, за дов. № 2-550 від 28.12.2016 року
проводиться технічна фіксація судового процесу за допомогою технічних засобів, а саме: КП "Діловодство спеціалізованого суду" серійний номер сісх-10310
ВСТАНОВИВ:
Позивач, товариство з обмеженою відповідальністю "Спецпромсистема", звернувся до господарського суду Харківської області з позовною заявою до відповідача, публічного акціонерного товариства "Укртрансгаз" в особі філії "Управління магістральних газопроводів "Харківтрансгаз", про спонукання укласти договір про закупівлю послуг, у редакції позивача. Також позивач просить суд покласти на відповідача судові витрати. Позовні вимоги вмотивовані тим, що позивач є учасником та переможцем відкритих торгів на закупівлю № 777535 "Капітальний ремонт автоматичної пожежної сигналізації приміщень Кегичівського проммайданчика Харківського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів (Будівельні роботи)", втім відповідач відмовляється від укладання вказаного договору, посилаючись на рішення тендерного комітету від 12 квітня 2017 року, яке оформлено протоколом № 35_6, яким торги визнати такими, що не відбулися на підставі абз. 2 ч. 2 ст. 31 Закону України "Про публічні закупівлі", водночас позивач вважає невідповідність даної позиції відповідача статтям 263, 617 ЦК України.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 16 червня 2017 року вказану позовну заяву було прийнято до розгляду, порушено провадження у справі № 922/1999/17 призначено її до слухання у судовому засіданні; 18 липня 2017 року ухвалою господарського суду Харківської області прийнято до розгляду заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Спецпромсистема" про уточнення позовних вимог (вх. № 22847 від 14 липня 2017 року), подальший розгляд справи здійснюється з її урахуванням; за ініціативою суду проводиться технічна фіксація судового процесу за допомогою технічних засобів - КП "Діловодство спеціалізованого суду" серійний номер сісх-10310; ухвалою господарського суду Харківської області від 27 липня 2017 року відмовлено публічному акціонерному товариству "Укртрансгаз" в особі філії "Управління магістральних газопроводів "Харківтрансгаз" в задоволені заяви про відвід судді господарського суду Харківської області Калініченко Н.В. по справі № 922/1999/17 (вх. № 80 від 26 липня 2017 року); розгляд справи неодноразово відкладався, востаннє по розгляду даної справи судом було оголошено перерву до 31 липня 2017 року; після перерви 31 липня 2017 року судове засідання було продовжено, представники сторін в дане судове засідання з'явилися. Під час судового засідання 31 липня 2017 року представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив суд їх задовольнити, представник відповідача проти задоволення позову заперечував в повному обсязі. В судовому засіданні 31 липня 2017 року представники сторін не виявив наміру подавати додаткові докази чи пояснення по справі в обґрунтування своїх позовних вимог та заперечень, а матеріали справи свідчать про достатність наявних в ній доказів для встановлення в повному обсязі фактичних обставин справи.
Розглянувши надані учасниками судового процесу документи і матеріали, всебічно та повно з'ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
Відповідно до протоколу № 35_3 розгляду тендерних пропозицій від 22 березня 2017 року пропозиція товариства з обмеженою відповідальністю "Спецпромсистема" (позивач у справі) за результатами оцінки визнана найбільш економічно вигідною, відповідає умовам тендерної документації, в тому числі кваліфікаційним критеріям, встановленим ст. 16, та вимогам, встановленим у відповідності до ст. 17 Закону України "Про публічні закупівлі"; затверджено рішення про розгляд пропозиції учасника (позивача у даній справі) по предмету закупівлі "Капітальний ремонт автоматичної пожежної сигналізації приміщень Кегичівського проммайданчика Харківського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів (Будівельні роботи)". Протоколом № 35_4 засідання тендерного комітету від 22 березня 2017 року позивача визнано переможцем відкритих торгів, проведених відповідачем на закупівлю "Капітальний ремонт автоматичної пожежної сигналізації приміщень Кегичівського проммайданчика Харківського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів (Будівельні роботи)", даний протокол було розміщено на сайті PROZORO закупівля № 777535 23 березня 2017 року. Згідно до вказаного протоколу № 35_4 засідання тендерного комітету від 22 березня 2017 року відповідачем прийнято рішення про намір укласти договір про закупівлю з позивачем. Відповідачем, на вказаному вище сайті, було оприлюднене повідомлення про намір укласти договір, відповідно до якого: найменування замовника - публічне акціонерне товариство "Укртрансгаз" філія Управління магістральних газопроводів "Харківтрансгаз"; місцезнаходження та код ЄДРПОУ замовника - 61001, м. Харків, вул. Культури 20-А, код 25698645; конкретна назва предмета закупівлі - "Капітальний ремонт автоматичної пожежної сигналізації приміщень Кегичівського проммайданчика Харківського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів (Будівельні роботи)"; код класифікаторів предмета закупівлі ДК 021:2015 45000000-7; кількість товарів або обсяг виконання робіт чи надання послуг згідно додатку 1 до тендерної документації; місце виконання робіт чи надання послуг - Харківська обл., смт. Кегичівка, 64003; строк надання послуг - з дати укладення договору - по 31 грудня 2018 року; найменування учасника-переможця процедури закупівлі - ТОВ "Спецпромсистема" (код ЄДРПОУ 38771175); інформація про ціну пропозиції - 7 387 122,46 грн. (з ПДВ). 27 березня 2017 року позивачем було направлено на адресу відповідача гарантійний лист за вих. № 27-03/17-1, відповідно до якого позивач підтвердив намір укласти договір на виконання робіт по об'єкту "Капітальний ремонт автоматичної пожежної сигналізації приміщень Кегичівського проммайданчика Харківського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів (Будівельні роботи)" з доданими документами: довідка про те, що службову особу (генеральний директор ОСОБА_3В.) не було притягнено до відповідальності за вчинення у сфері державних закупівель корупційного правопорушення; довідка про відсутність судимості у особи (генерального директора ОСОБА_3В.), яка є керівником учасника та підписала документи тендерної пропозиції; інформацію про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів; довідка, що підтверджує відсутність підстав, визначених частиною першою статті 17 Закону; гарантійний лист про гарантію з технічного супроводу в разі виникнення необхідності коригування програмного забезпечення протягом 10 років; інформацію щодо екологічно-соціальної політики; копію державної ліцензії серії АЕ № 271973, виданої ТОВ "Спецпромсистема" Державною службою України з надзвичайних ситуацій (додаток № 1); копію дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки ТОВ "Спецпромсистема" № 365.14.63 (додаток № 2). 12 квітня 2017 року, рішенням тендерного комітету філії "Управління магістральних газопроводів "Харківтрансгаз" публічного акціонерного товариства "Укртансгаз", яке оформлено протоколом № 35_6 засідання тендерного комітету від 12 квітня 2017 року, торги на закупівлю "Капітальний ремонт автоматичної пожежної сигналізації приміщень Кегичівського проммайданчика Харківського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів (Будівельні роботи)" визнано такими, що не відбулися на підставі абз. 2 ч. 2 ст. 31 Закону України "Про публічні закупівлі" (здійснення закупівлі стало неможливим унаслідок непереборної сили). 20 квітня 2017 року позивачем було направлено на адресу відповідача лист (вих. № 20-04/25Л від 20 квітня 2017 року), відповідно до якого позивач просив відповідача повідомити про наявність надзвичайних і невідворотних подій, які привели до непереборної сили, та як наслідок, стали підставою для визнання торгів такими, що не відбулися. У відповідь на зазначений лист, відповідач листом за вих. № 2822/26 від 03 травня 2017 року повідомив позивача про непогодження договору з боку ПАТ "Укртнансгаз", відповідно, про відсутність повноважень у філії УМГ "Харківтрансгаз" ПАТ "Укртнансгаз", як у замовника, на укладення договору та його оприлюднення за ст. 10 Закону України "Про публічні закупівлі" на веб-порталі Уповноваженого органу. 22 травня 2017 року позивачем було направлено на адресу відповідача лист за вих. № 22-05/28Л від 22 травня 2017 року, в якому позивач вказав, що відсутність погодження договору з ПАТ "Укртрансгаз" не є обставиною непереборної сили та направив підписаний та скріплений печаткою позивача договір про закупівлю послуг (відповідає умовам договору на сайті системи закупівель PROZORO) № 2205/1 від 22 травня 2017 року. Листом за вих. № 3486/26 від 02 червня 2017 року, у відповідь на лист позивача № 22-05/28Л від 22 травня 2017 року, відповідачем було повідомлено позивача про неможливість укладення договору на закупівлю через сплив строку на укладення договору та через визнання торів такими, що не відбулись. Зазначені вище обставини й стали підставою для позивача звернутися з даним позовом до суду (з урахування прийнятої заяви про уточнення позовних вимог) про: визнання недійсним Протокол № 35_6 засідання тендерного комітету від 12 квітня 2017 року; спонукання укладення договору про закупівлю послуг у редакції позивача, вказаній у позовній заяві.
Надаючи правову кваліфікацію доказам, які надані сторонами, та викладеним обставинам з урахуванням фактичних та правових підстав позовних вимог і заперечень проти них, суд виходить з наступного.
Відповідно до преамбули Закону України "Про публічні закупівлі" (в редакції, чинній на момент проведення тендеру), цей Закон установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади. Метою цього Закону є забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції. Цей закон застосовується, зокрема, до замовників, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - 1,5 мільйона гривень; до замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 1 мільйон гривень, а робіт - 5 мільйонів гривень (ч. 1 ст. 2 вказаного Закону). За статтею 3 ЗУ "Про публічні закупівлі", закупівлі здійснюються за такими принципами: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників; обєктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій; запобігання корупційним діям і зловживанням. Закупівля здійснюється відповідно до річного плану, який (річний план) із додатками та змінами до нього безоплатно оприлюднюються на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель протягом пяти днів з дня їх затвердження (ст. 4 вказаного Закону). Згідно ч. 1 ст. 10 ЗУ "Про публічні закупівлі", замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, зокрема, протокол розгляду тендерних пропозицій - протягом одного дня з дня його затвердження; повідомлення про намір укласти договір про закупівлю - протягом одного дня з дня прийняття рішення про визначення переможця процедури закупівлі. Закупівля може здійснюватися шляхом застосування, зокрема, відкритих торгів. Замовник здійснює процедури закупівлі, передбачені частиною першою цієї статті, шляхом використання електронної системи закупівель (частини 1 та 2 ст. 12 вказаного Закону). Відкриті торги, відповідно ст. 20 ЗУ "Про публічні закупівлі", є основною процедурою закупівлі і під час проведення яких тендерні пропозиції мають право подавати всі зацікавлені особи; для проведення процедури закупівлі має бути подано не менше двох пропозицій. Розкриття тендерних пропозицій з інформацією та документами, що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним критеріям, та інформацією і документами, що містять технічний опис предмета закупівлі, здійснюється автоматично електронною системою закупівель відразу після закінчення електронного аукціону. Перед початком електронного аукціону автоматично розкривається інформація про ціни/приведені ціни тендерних пропозицій. Протокол розкриття тендерних пропозицій формується та оприлюднюється електронною системою закупівель автоматично в день розкриття пропозицій за формою, установленою Уповноваженим органом (частини 1, 3 Закону). Стаття 28 вказаного Закону визначає, що оцінка тендерних пропозицій проводиться автоматично електронною системою закупівель на основі критеріїв і методики оцінки, зазначених замовником у тендерній документації, та шляхом застосування електронного аукціону. За результатами розгляду та оцінки тендерної пропозиції замовник визначає переможця та приймає рішення про намір укласти договір згідно з цим Законом (частини 1, 6 статті). Відповідно до ч. 2 ст. 31 ЗУ "Про публічні закупівлі" замовник має право визнати торги такими, що не відбулися, у разі, якщо ціна найбільш економічно вигідної тендерної пропозиції перевищує суму, передбачену замовником на фінансування закупівлі; якщо здійснення закупівлі стало неможливим унаслідок непереборної сили; скорочення видатків на здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг. Повідомлення про визнання торів такими, що не відбулися, оприлюднюється в електронній системі закупівель замовником протягом одного дня з дня прийняття замовником відповідного рішення та автоматично надсилається усім учасникам електронною системою закупівель (ч. 3 вказаної статті).
Як вбачається з матеріалів справи, а саме: з листа відповідача (вих. № 2822/26 від 03 травня 2017 року, арк. спр. 29) та з відзиву на позовну заяву (арк. спр. 46-50) та про що зазначав представник відповідача під час судового засідання 31 липня 2017 року, підставою для винесення спірного рішення, оформленого протоколом № 35_6 засідання тендерного комітету від 12 квітня 2017 року, яким торги на закупівлю "Капітальний ремонт автоматичної пожежної сигналізації приміщень Кегичівського проммайданчика Харківського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів (Будівельні роботи)" визнано такими, що не відбулись, було ненадання з боку ПАТ "Укратрансгаз" (філією якого є позивач) погодження на укладення договору за результатами проведення тендеру на закупівлю "Капітальний ремонт автоматичної пожежної сигналізації приміщень Кегичівського проммайданчика Харківського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів (Будівельні роботи)", а відсутність погодження, на думку відповідача, є обставиною непереборної сили (відповідач не мав повноважень на укладення договору за Положенням про порядок укладення договорів в ПАТ "Укртрансгаз", затвердженим наказом ПАТ "Укратрансгаз" від 24 липня 2013 року № 266).
Втім, суд не може погодитися з даним твердження відповідача та вважає їх необґрунтованими, юридично неспроможними та недоведеними, з огляду на наступне. По-перше, непереборна сила - це об'єктивна, надзвичайна та невідворотна природна, техногенна або інша подія (наприклад землетрус, аварія, воєнні події, повінь тощо), якій особа в даних умовах місця, часу та обстановки не має реальної можливості протистояти, внаслідок чого вимушено своєю дією або бездіяльністю завдає шкоди. Непереборна сила - це зовнішня щодо діяльності особи, яка порушила договір або заподіяла позадоговірної шкоди, природна або суспільна подія. По-друге, як вбачається з положення про філію "Управління магістральних газопроводів "Харківтрансгаз" публічного акціонерного товариства "Укртрансгаз", затвердженого головою правління ПАТ "Укртрансгаз" 28 грудня 2012 року, а саме з пунктів 3.1.2 , 3.1.4, 3.1.7 Положення, Управління має право: в особі уповноваженої Товариством особи за довіреністю та в межах компетенції встановленої Статутом та нормативними актами товариства вчиняти правочини, укладати договори (угоди, контракти), відповідно до компетенції Управління (п. 3.1.2); в межах повноважень, наданих Товариством, користуватися майном та коштами, переданими для роботи Управлінню, відповідно до завдань та функцій, передбачених цим Положенням, з урахуванням положень Статуту Товариства (п. 3.1.4); здійснювати інші дії, що не суперечать інтересам Товариства, не заборонені чинним законодавством України, Статутом та внутрішніми актами Товариства в межах повноважень, наданих цим Положенням. Для забезпечення діяльності Управління Товариство наділяє його основними фондами та оборотними активами; Управління користується майном відповідно до мети своєї діяльності, Статуту Товариства та цього Положення згідно з чинним законодавством України; Управління здійснює фінансово-господарську діяльність в межах, визначених даним Положенням та Статутом Товариства, виходячи з основних завдань, поставлених Товариством, щодо забезпечення його виробничого та соціально-економічного розвитку (пункти 4.1, 4.3 та 4.4 Положення). Керівництво діяльності Управління здійснює директор, якого призначає на посаду та звільняє з посади Правління Товариства; директор Управління підзвітний та підконтрольний Правлінню Товариству, організовує виконання його рішень, доручень і несе перед Правлінням персональну відповідальність за ефективність роботи Управління; доручення, накази та інші розпорядчі акти Голови Правління Товариства є обов'язковими для виконання Директором Управління (пункти 6.1 та 6.2 Положення). Директор управління - керує виробничою діяльністю Управління, використовуючи надані йому права; забезпечує виконання завдань та функцій, покладених на Управління; представляє товариство в особі Управління в стосунках з організаціями, підприємствами та установами України за довіреністю; розпоряджається коштами та матеріальними ресурсами, якими наділено Управління в межах, визначених Товариством, з урахуванням положень Статуту Товариства (п.п. 6.6, 6.6.1, 6.6.2, 6.6.4, 6.6.6). По-третє, нормативно-правовий акт це - письмовий документ, прийнятий або санкціонований народом, органом державної влади або місцевим самоврядуванням, який встановлює, змінює, припиняє чи конкретизує норми права, містить розпорядження загального характеру і постійної дії, розрахований на багаторазове застосування. Змістом нормативно-правового акту є правила поведінки загального характеру, дія яких поширюється на невизначене коло субєктів, приймається чітко визначеним колом правотворчих органів, уповноваженими субєктами чи народом, розробляється та приймається в чітко визначеному порядку та є обовязковим для виконання, забезпечується системою держаних гарантій (у тому числі примусовими засобами), публікується у спеціальних виданнях, діє в часі, просторі і за колом осіб, має юридичну силу.
Отже, Положенням про філію "Управління магістральних газопроводів "Харківтрансгаз" публічного акціонерного товариства "Укртрансгаз" директор Управління є самостійною особою, як керівник Управління, який, в межах повноважень за Положенням, вчиняє правочини, користується кошами та майном відповідно до завдань і функцій Товариства; твердження відповідача про відсутність погодження з боку ПАТ "Укртрансгаз" на укладення договору "Капітальний ремонт автоматичної пожежної сигналізації приміщень Кегичівського проммайданчика Харківського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів (Будівельні роботи)", спростовуються річним планом закупівель товарів, робіт і послуг Управління капітального будівництва ПАТ "Укртрансгаз" на 2017 рік, затвердженим протокольним рішенням тендерного комітету апарату ПАТ "Укртрансгаз" № 17.1 від 12.01.2017 р. Відсутність (наявність) повноважень на укладення договору не підпадає під саме поняття "непереборна сила", в розумінні правової природи даного терміну. Положення про порядок укладення договорів в ПАТ "Укртрансгаз", затверджене наказом № 266 від 24 липня 2013 року, не є нормативно-правовим актом в розумінні даного терміну: ПАТ "Укртрансгаз" не входить до субєктного кола осіб, якими приймається НПА, а відповідне Положення не підпадає під ознаки нормативно-правового акту.
Враховуючи вище викладені обставини та вимоги вище вказаних норм, судом встановлено, що відповідач, при ухваленні спірного рішення засідання тендерного комітету, оформленого протоколом № 35_6 засідання тендерного комітету від 12 квітня 2017 року, безпідставно послався на абз. 2 ч. 2 ст. 31 Закону України "Про публічні закупівлі", як на підставу визнання торгів на закупівлю "Капітальний ремонт автоматичної пожежної сигналізації приміщень Кегичівського проммайданчика Харківського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів (Будівельні роботи)" такими, що не відбулися. Частиною 2 ст. 31 ЗУ "Про публічні закупівлі" передбачено вичерпний перелік підстав задля визнання торгів такими, що не відбулися, і який розширеному тлумаченню не підлягає. Відповідно, є правові підстави для визнання недійсним даного рішення (протоколу) тендерного комітету від 12 квітня 2017 року, а позовні вимоги позивача в частині визнання недійсним протоколу № 35_6 засідання тендерного комітету від 12 квітня 2017 року є обґрунтовані, доведені та такими, що підлягають задоволенню.
Розглянувши позовні вимоги в частині спонукання відповідача до укладання з позивачем договору про закупівлю послуг, суд зазначає наступне.
Господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів (ч. 7 ст. 179 ГК України). Частина 3 статті 179 ГК України визначає, що укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання, органів державної влади або органів місцевого самоврядування. Таким чином, можливість застосування судом такого способу захисту, як спонукання до укладення договору, можливе лише у разі наявності у певного суб'єкта господарювання прямого обовязку щодо укладення такого договору та доведення факту його невиконання. Відповідно до ч. 6 ст. 28 Закону України "Про публічні закупівлі" (в редакції чинній на момент проведення торгів), за результатами розгляду та оцінки тендерної пропозиції замовник визначає переможця та приймає рішення про намір укласти договір згідно з цим Законом. До частини 1 ст. 32 вказаного Закону, рішення про намір укласти договір про закупівлю приймається замовником у день визначення переможця, та протягом одного дня після прийняття такого рішення замовник оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір та надсилає його переможцю. Договір про закупівлю - договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі та передбачає надання послуг, виконання робіт або набуття права власності на товари (п.п. 5. п. 1 ст. 1 ЗУ "Про публічні закупівлі"). Договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом (ч. 1 ст. 36 даного Закону). Умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобовязань сторонами в повному обсязі, крім випадків, зокрема, продовження строку дії договору та виконання зобовязань щодо передання товару, виконання робіт, надання послуг у разі виникнення документально підтверджених обєктивних обставин, що спричинили таке продовження, у тому числі непереборної сили, затримки фінансування витрат замовника, за умови, що такі зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної в договорі (п. п. 4 ч. 4 ст. 36 Закону). Відповідно до частин 2 та 3 ст. 32 ЗУ "Про публічні закупівлі", замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем торгів протягом строку дії його пропозиції, не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації та пропозиції учасника-переможця. З метою забезпечення права на оскарження рішень замовника договір про закупівлю не може бути укладено раніше ніж через 10 днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір про закупівлю. У разі відмови переможця торгів від підписання договору про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації або неукладення договору про закупівлю з вини учасника у строк, визначений цим Законом, або ненадання переможцем документів, що підтверджують відсутність підстав, передбачених статтею 17 цього Закону, замовник відхиляє тендерну пропозицію такого учасника та визначає переможця серед тих учасників, строк дії тендерної пропозиції яких ще не минув. Як вбачається з матеріалів справи, 22 березня 2017 року відповідачем на підставі протоколу № 35_3 розгляду тендерних пропозицій протоколом № 35_4 засідання тендерного комітету позивача визначено переможцем відкритих торгів на закупівлю "Капітальний ремонт автоматичної пожежної сигналізації приміщень Кегичівського проммайданчика Харківського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів (Будівельні роботи)" та прийнято рішення про намір укласти із ним договір про закупівлю. За п.п 5 ч. 1 ст. 10 Закону повідомлення про намір укласти договір про закупівлю оприлюднюється протягом одного дня з дня прийняття рішення про визначення переможця процедури закупівлі, водночас, згідно ч. 1 ст. 32 Закону, рішення про намір укласти договір про закупівлю оприлюднюється протягом одного дня після його прийняття. Тобто, є розбіжності щодо обчислення відповідних строків, які є суттєвими, виходячи зі змісту ч. 2 ст. 32 Закону. У Рішенням Конституційного суду України у справі № 1-17/2005 від 22 вересня 2005 року № 5-рп/2005 Конституційним судом, зокрема, зазначено: "Конституційний принцип правової держави передбачає встановлення правопорядку, який повинен гарантувати кожному утвердження і забезпечення прав і свобод. Конституція України закріпила рівність суб`єктів права власності перед законом, гарантії права власності та обовязки власників, положення про те, що сама власність не повинна використовуватися на шкоду людині і суспільству (статті 13, 41 Конституції України). Із конституційних принципів рівності і справедливості випливає вимога визначеності, ясності і недвозначності правової норми, оскільки інше не може забезпечити її однакове застосування, не виключає необмеженості трактування у правозастосовній практиці і неминуче призводить до сваволі. Закони, інші нормативно-правові акти, які визначають порядок реалізації встановлених Конституцією України та міжнародними договорами прав і свобод людини і громадянина, в тому числі порядок набуття права власності, не повинні звужувати, заперечувати чи в будь-який інший спосіб обмежувати ці права і свободи". Системній аналіз зазначених джерел приводить до висновку, що добровільним строком на укладення договору є 12 квітня 2017 року (включно). Водночас, як зазначалося вище судом в даному рішенні, 12 квітня 2017 року, в останній день для добровільного укладення договору, відповідачем було прийнято рішення, яке оформлено протоколом № 35_6 засідання тендерного комітету від 12 квітня 2017 року, про визнання торгів на закупівлю "Капітальний ремонт автоматичної пожежної сигналізації приміщень Кегичівського проммайданчика Харківського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів (Будівельні роботи)" такими, що не відбулися та яке (рішення) визнано судом недійсним. Тобто, такими діями (прийнятим рішенням) відповідачем було позбавлено позивача можливості як на укладення договору, так і на подання його проекту, в передбачений Законом строку (в останній день), оскільки за наявності рішення про визнання торгів такими, що не відбулись, укладення договору не є можливим.
Крім того суд зазначає, що посилання відповідача на неможливість укладення договору після закінчення 20-ти денного строку, встановленого ч. 2 ст. 32 Закону, є безпідставними. Порушення даного строку обумовлює нікчемність укладеного договору про закупівлю, відповідно до ст. 37 Закону. Як вбачається зі змісту ч. 2 ст. 32 Закону, даний строк для укладення договору встановлений саме для замовника, який зобов'язаний в його межах здійснити відповідні дії. Це підтверджується приписами ч. 3 ст. 32 Закону, відповідно до яких у разі відмови переможця торгів від підписання договору про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації або неукладення договору про закупівлю з вини учасника у строк, визначений цим Законом, або ненадання переможцем документів, що підтверджують відсутність підстав, передбачених статтею 17 цього Закону, замовник відхиляє тендерну пропозицію такого учасника та визначає переможця серед тих учасників, строк дії тендерної пропозиції яких ще не минув. Даний строк встановлений для добровільного укладення сторонами договору на закупівлю і не позбавляє права учасника торгів, який визнаний переможцем і дізнався про відмову замовника від укладення договору, звернутись до суду для захисту порушеного права чи законного інтересу. Повноваження суду вирішити спір відповідно до вимог законодавства цим строком не обмежуються. Як встановлено судом, вини позивача у неукладені договору в строк, передбачений ч. 2 ст. 32 Закону, немає. Безпідставними слід визнати посилання відповідача й на те, що він не отримував від позивача проект договору і відповідно до ст. 641 ЦК України відсутня пропозиція (оферта) його укласти. Положення ст. 641 ЦК України та ст. 181 ГК України визначають загальний порядок укладення договорів. Проте, в даному випадку укладення договору здійснюється відповідно до спеціального Закону, який належить застосовувати до спірних правовідносин. При здійсненні закупівлі пропозицію (оферту) робить замовник, який в тендерній документації визначає істотні умови та пропонує проект договору. При здійсненні даної закупівлі проект договору є додатком до тендерної документації. Учасників торгів подає тендерну пропозицію, яка включає згоду з укладенням договору на умовах, запропонованих в додатку до тендерної документації.
Враховуючи вище вказані норми та з огляду на вище наведене, суд визнав позовні вимоги позивача про спонукання відповідача до укладення з позивачем договору про закупівлю послуг, у редакції, вказаній у позовній заяві, обґрунтованими, доведеннями та такими, що підлягають задоволенню з огляду на той, факт, що укладення даного договору є обовязком з огляду на вимоги Закону України "Про державні закупівлі".
Вирішуючи питання розподілу судових витрат суд керуючись ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, відповідно до якої витрати по сплаті судового збору у даній справі в розмірі 3 200,00 грн. покладаються на відповідача.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 1, 4, 4-2, 4-3, 12, 22, 33-34, 43, 44, 49, 77, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовольнити.
Визнати недійсним протокол № 35_6 засідання тендерного комітету філії "Управління магістральних газопроводів "Харківтрансгаз" публічного акціонерного товариства "Укртрансгаз" від 12 квітня 2017 року.
Спонукати публічне акціонерне товариство "Укртрансгаз" філія "Управління магістральних газопроводів "Харківтрансгаз" укласти з товариством з обмеженою відповідальністю "Спецпромсистема" договір про закупівлю послуг у такій редакції:
ДОГОВІР ПРО ЗАКУПІВЛЮ ПОСЛУГ №______
м. Харків 2017 року
ПАТ "УКРТРАНСГАЗ" в особі _______
УМГ "ХАРКІВТРАНСГАЗ"_________ , що діє на підставі
_______(далі - Замовник), з однієї сторони, і ТОВ
"СПЕЦПРОМСИСТЕМА" (надалі Виконавець), в особі Генерального директора ОСОБА_3, що діє на підставі Статуту, з іншої сторони, разом - Сторони, уклали цей договір (далі - Договір) про таке:
ОСОБА_4 ДОГОВОРУ
1.1Підрядник зобов'язується виконати роботи "Капітальний ремонт автоматичної пожежної сигналізації приміщень Кегичівського проммайданчика Харківського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів (Будівельні роботи)", а Замовник - прийняти і оплатити такі роботи.
1.2Склад та обсяги робіт, які підлягають закупівлі за даним Договором визначені Договірною ціною (Додаток № 2), що є невід'ємною частиною Договору.
Зміст і строки виконання робіт визначаються Календарним планом (Додаток № 1), що є невід'ємною частиною Договору.
1.3Обсяг робіт може уточнюватися, без збільшення кошторисної вартості.
1.4Обсяги закупівлі робіт можуть бути зменшені залежно від реального фінансування видатків.
II. ЯКІСТЬ РОБІТ
2.1 Підрядник повинен виконати Замовнику передбачені цим Договором роботи, якість яких відповідає наступним вимогам:
-Наказу МВС України № 1417 від 30.12.2014 "Правила пожежної безпеки в Україні";
-ГОСТ 12.4.009-83 "ССБТ. Пожарная техника для защитьі обьектов. Основньїе видьі. Размещение и обслуживание";
-СОУ 60.3.-30019801-086:2010 "Магістральні газопроводи. Приміщення, будинки та зовнішні установки. Пожежна безпека. Категорії та класи зон";
- ДБН В. 1.1.7-2002 "Пожежна безпека об'єктів будівництва";
- ДБН В.2.5-56:2014 "Системи протипожежного захисту";
- НАПБ Б.03.002-2007 "ОСОБА_5 визначення категорій приміщень, будинків та зовнішніх установок за вибухопожежною та пожежною небезпекою";
-ГОСТ-28130-89 "Пожарная техника. Огнетушители, установки пожаротушения и пожарной сигнализации. Обозначения условньїе графические";
-Правилам улаштування електроустановок (ПУЕ-2010);
-ДСТУ ISO 7240-1:2007 Системи пожежної сигналізації та оповіщення. Частина 1. Загальні положення, терміни та визначення понять (ISO 7240-1:2005, IDT) (розділ 4.9 "Засоби пожежної сигналізації");
- ДСТУ-Н СЕN/ТS 54-14:2009 "Системи пожежної сигналізації та оповіщування";
- ДСТУ Б В.2.8-43:2011 "Огородження інвентарні будівельних майданчиків та ділянок виконання будівельно-монтажних робіт. Технічні умови";
- ДНАОП 0.00-1.21-98 (НПАОП 40.1-1.21-98). "Правила безпечної експлуатації;
- НПАОП 40.1-1.32-01 "Правила будови електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок";
- ДСТУ Б В.2.8-10-98 "ОСОБА_6 вантажні. Класифікація, параметри та розміри, технічні вимоги";
- НПАОП 40.1-1.01-97 "Правила безпечної експлуатації електроустановок";
- НПАОП 40.1-1.07-01 "Правила експлуатації електрозахисних засобів".
2.2Сертифікати на обладнання та матеріали, а також копії кваліфікаційних документів персоналу надаються під час виконання робіт на вимогу Замовника.
2.3Роботи повинні виконуватись кваліфікованим персоналом з використанням сертифікованих в Україні обладнання та матеріалів (у разі, якщо вони підлягають обов'язковій сертифікації в Україні).
III. ЦІНА ДОГОВОРУ
3.1 Ціна Договору становить 7 387122 грн. 46 коп. (сім мільйонів триста вісімдесят сім тисяч сто двадцять дві гривні 46 копійок), у тому числі ПДВ (20%) - 1 231 187 грн. 08 коп. (один мільйон двісті тридцять одна тисяча сто вісімдесят сім гривень 08 копійок).
3.2Ціна Договору є кінцевою і не може бути збільшена, крім випадків, передбачених цим Договором.
3.3Ціна Договору може бути зменшена за взаємною згодою Сторін.
3.4Ціна Договору визначена із врахуванням всіх податків і зборів, передбачених законодавством України, та вартості всіх витрат, пов'язаних з виконанням Договору, до моменту його повного завершення. Якщо для виконання Договору необхідно здійснити витрати, обов'язок по сплаті яких прямо не покладений на Замовника, такі витрати покладаються на Підрядника.
IV. ПОРЯДОК ЗДІЙСНЕННЯ ОПЛАТИ
4.1Розрахунки проводяться шляхом перерахування коштів Замовником на розрахунковий рахунок Підрядника, що вказаний в реквізитах Договору.
4.2Умови оплати: оплата здійснюється поетапно, протягом 180 календарних днів після підписання ОСОБА_7 виконаних робіт по кожному етапу (Форма КБ-2в, КБ-3) або за фактом поставки обладнання шляхом перерахування грошових коштів на рахунок Підрядника.
4.3Підрядник зобов'язаний надати Замовнику податкову накладну, складену в електронній формі та оформлену належним чином, з зазначенням обов'язкових реквізитів, відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі по тексту ПКУ), з дотриманням умов щодо належної реєстрації електронного підпису уповноваженої особи та зареєстровану в Єдиному реєстрі податкових накладних в порядку та в строки, встановлені ПКУ.
Своєчасне ненадання Підрядником податкової накладної/розрахунку коригування, або її оформлення з порушенням порядку заповнення, встановленого ПКУ, або надання податкової накладної з порушенням вимог щодо електронного підпису уповноваженої особи, яка її підписала, або не підтвердження реєстрації податкової накладної в ЄРПН в терміни, передбачені ПКУ, є відкладальною обставиною для настання обов'язку Замовника щодо здійснення оплати робіт за цим Договором, до моменту одержання Замовником такої податкової накладної/розрахунку коригування та одержання інформації з Єдиного реєстру податкових накладних про підтвердження факту здійснення такої реєстрації Підрядником та перевірки податкової накладної/розрахунку коригування на предмет додержання вимог законодавства щодо її заповнення та підписання.
V. ВИКОНАННЯ РОБІТ
5.1ОСОБА_6 виконання робіт 7 місяців з дати укладання Договору.
5.2Місце виконання робіт: Харківська обл., смт. Кегичівка. 64003
5.3Умови виконання робіт: відповідно до Договірної ціни (Додаток № 2), що є невід'ємною частиною Договору, та вимог Розділу II цього Договору.
5.4Підготовчі роботи, придбання обладнання та матеріалів, необхідних для виконання умов Договору про закупівлю, здійснюється Підрядником та входить у вартість робіт.
5.5За погодженням із Підрядником Замовник має право надати обладнання, транспорт, механізми та матеріали, необхідні для виконання робіт. Ціну Договору при цьому буде зменшено.
5.6Роботи повинні виконуватися у відповідності до узгодженого Підрядником і Замовником Календарного плану (Додаток № 1), що є невід'ємною частиною Договору.
5.7Виконання робіт по кожному із етапів згідно з календарним планом проводиться лише після погодження із Замовником.
5.8Здача робіт за Договором по кожному із етапів здійснюється на підставі ОСОБА_7 виконаних робіт у двох примірниках з додаванням до нього документів про виконання відповідного етапу Договору (в паперовому та електронному вигляді).
5.9Замовник, в разі відсутності зауважень щодо виконаних робіт Підрядником, протягом 10 днів зобов'язаний направити Підряднику підписаний ОСОБА_7 виконаних робіт, або повернути його з письмовими зауваженнями.
5.10 Для отримання дозволу Замовника на виконання робіт Підрядник надає Замовнику:
- наказ або завірену належним чином копію наказу Підрядника на виконання робіт з призначенням складу бригади (групи), керівника робіт та особи, відповідальної за охорону праці під час виконання робіт;
- копії протоколів перевірки знань з питань охорони праці фахівців Підрядника, які будуть залучені до виконання заявлених робіт;
- належним чином завірену копію дозволу з додатками органів Держпраці та/або Держгірпромнагляду на право виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки (за наявності такого обладнання та/або у випадку проведення робіт підвищеної небезпеки);
- план виконання робіт (далі - ПВР);
- порядок ведення робіт і їх технологічна послідовність, скріплений підписом уповноваженої особи та печаткою Підрядника (за відсутності ПВР);
- перелік заходів з безпечного ведення робіт, скріплений підписом уповноваженої особи та печаткою Підрядника (за відсутності ПВР);
- нотаріально завірена копія Ліцензії інспекції Державного архітектурно- будівельного контролю Міністерства регіонального розвитку та будівництва України на впровадження господарської діяльності по виконанню зазначених робіт з додатками (в разі необхідності згідно чинного законодавства України).
VI. ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ СТОРІН
6.1Замовник зобов'язаний:
6.1.1 Своєчасно та в повному обсязі сплачувати за виконані роботи;
6.1.2 Приймати виконані роботи, в разі відсутності зауважень, згідно з ОСОБА_7 виконаних робіт;
6.2Замовник має право:
6.2.1 Достроково розірвати цей Договір у разі невиконання зобов'язань Підрядником, повідомивши про це його письмово;
6.2.2 Контролювати виконання робіт у строки, встановлені цим Договором;
6.2.3 Зменшувати обсяг надання робіт та загальну вартість цього Договору залежно від реального фінансування видатків. У такому разі Сторони вносять відповідні зміни до цього Договору;
6.2.4 ОСОБА_7 виконаних робіт Підряднику без здійснення оплати в разі неналежного оформлення документів, зазначених у пункті 4.2 розділу IV цього Договору (відсутність печатки, підписів тощо);
6.2.5 У разі, якщо Підрядник не виконує зобов'язання за Договором, Замовник має право відмовитись від Договору, про що письмово повідомляє Підрядника.
6.3Підрядник зобов'язаний:
6.3.1 Виконати роботи у строки, встановлені цим Договором;
6.3.2 Виконати роботи, якість яких відповідає умовам, установленим розділом II цього Договору та чинному законодавству України;
6.3.3 Власним коштом забезпечити гарантійний термін на виконані роботи протягом не менше 10 років від дня прийняття об'єкта Замовником, якщо більший строк не встановлений законами України.
6.3.4 Під час виконання робіт здійснювати заходи щодо забезпечення захисту довкілля.
6.4Підрядник має право:
6.4.1 Своєчасно та в повному обсязі отримувати плату за виконані роботи;
6.4.2 За погодженням із Замовником достроково виконати роботи без втрати їх якості;
6.5Сторони зобов'язані виконувати взяті на себе зобов'язання належним чином відповідно до умов даного Договору та чинного законодавства.
6.6Жодна із Сторін не може передавати свої права та обов'язки за договором третім особам без письмової згоди іншої Сторони.
VII. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН
7.1 У разі невиконання або неналежного виконання своїх зобов'язань за Договором Сторони несуть відповідальність, передбачену чинним законодавством та цим Договором.
7.2За порушення строків виконання робіт або виконання робіт в менших обсягах, ніж передбачено цим Договором, відмову від виконання робіт в обсягах та за ціною, що вказані в даному Договорі, Підрядник виплачує Замовникові пеню у розмірі 0,1 відсотка вартості робіт, з яких допущено прострочення виконання за кожний день прострочення, а за прострочення понад тридцять днів додатково стягується штраф у розмірі семи відсотків вказаної вартості.
7.3Підрядник несе повну відповідальність за дотримання його працівниками вимог охорони праці та пожежної безпеки на території Замовника під час виконання цього Договору.
7.4Підрядник несе відповідальність за збитки, спричинені Замовнику або третій стороні внаслідок неналежного виконання Підрядником своїх зобов'язань, у розмірі дійсної шкоди. Факти неналежного виконання Підрядником своїх зобов'язань та розмір збитків, що підлягають відшкодуванню, встановлюються у визначеному чинним законодавством порядку.
При наявності письмової заяви Замовника про заподіяні збитки, уповноважені представники Підрядника зобов'язані брати участь у визначені розміру цих збитків. Розмір збитків має бути підтверджений відповідними документами та розрахунками, складеними за участю Підрядника.
7.5За порушення Підрядником умов зобов'язання щодо якості (комплектності) робіт стягується штраф у розмірі двадцяти відсотків вартості неякісних (некомплектних) робіт.
VIII. ОБСТАВИНИ НЕПЕРЕБОРНОЇ СИЛИ
8.1Сторони звільняються від відповідальності за невиконання або неналежне виконання зобов'язань за цим Договором у разі виникнення обставин непереборної сили, які не існували під час укладання Договору та виникли поза волею Сторін (аварія, катастрофа, стихійне лихо, епідемія, епізоотія, війна тощо).
8.2Сторона, що не може виконувати зобов'язання за цим Договором унаслідок дії обставин непереборної сили, повинна не пізніше ніж протягом З календарних днів з моменту їх виникнення повідомити про це іншу Сторону у письмовій формі.
Повідомлення про настання форс-мажорних обставин повинне бути підтверджено Сертифікатом Торгово-промислової палати України. Вказане підтвердження спрямовується іншій Стороні цього Договору протягом 15 (п'ятнадцяти) календарних днів із дати настання форс- мажорних обставин.
8.3При відсутності своєчасного повідомлення, передбаченого п. 8.2, Сторона, винна в цьому, зобов'язана відшкодувати іншій Стороні збитки, заподіяні неповідомленням чи несвоєчасним повідомленням. Неповідомлення відповідно до п. 8.2. цього Договору та ненадання відповідної довідки позбавляє Сторону права посилатися на форс-мажор, як обставини, що звільняють від відповідальності
8.4У разі коли строк дії обставин непереборної сили продовжується більше ніж 30 днів, кожна із Сторін в установленому порядку має право розірвати цей Договір. У разі попередньої оплати Виконавець повертає Замовнику кошти протягом трьох днів з дня розірвання цього Договору.
IX. ВИРІШЕННЯ СПОРІВ
9.1У випадку виникнення спорів або розбіжностей Сторони зобов'язуються вирішувати їх шляхом взаємних переговорів та консультацій.
9.2У разі недосягнення Сторонами згоди спори (розбіжності) вирішуються у судовому порядку за місцем знаходження відповідача, відповідно до чинного законодавства України.
ОСОБА_6 ДІЇ ДОГОВОРУ
10.1 ОСОБА_6 дії Договору: Договір набирає чинності з дати його укладання та діє 13 місяців.
10.2 Цей Договір укладається і підписується у двох примірниках, що мають однакову юридичну силу, по одному примірнику для кожної Сторони.
10.3 Закінчення строку дії цього Договору не звільняє Сторони від виконання обов'язків, взятих на себе за цим Договором та від відповідальності за його порушення, яке мало місце під час дії цього договору.
XI. ІНШІ УМОВИ
11.1 Будь - які зміни та доповнення до цього Договору можуть бути внесені лише додатковою угодою, яка підписується обома Сторонами та є невід'ємною частиною даного Договору.
11.2 Дострокове розірвання цього Договору можливе лише за згодою Сторін. Одностороннє розірвання Договору, або зміна його умов, не допускається, крім випадків передбачених р. VI даного Договору.
11.3 Всі додатки до даного Договору підписуються обома Сторонами та являються його невід'ємними частинами.
11.4 Зміст цього Договору, а також інформація, яка стала відома Сторонам в ході його виконання, є конфіденційною, і жодна із Сторін не буде розголошувати відомості, що стосуються укладання та виконання Договору, без письмового дозволу іншої Сторони цього Договору, крім випадків, передбачених чинним законодавством України.
11.5 Умови цього договору не можуть відрізнятися від змісту тендерної пропозиції та не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов'язань сторонами у повному обсязі, крім випадків, які визначені у Законі України "Про публічні закупівлі" від 25.12.2015 № 922-VІІІ (із змінами та доповненнями), інших законах України, що установлюють правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг.
11.6 Замовник має статус платника податку на прибуток на загальних підставах.
11.7 Підрядник має статус платника податку на прибуток на загальних підставах.
11.8 Оригінали документів, видані іноземними органами державної влади або офіційні документи комерційних підприємств іноземної держави, які надаються Сторонами під час виконання даного договору, повинні бути легалізовані або засвідчені відповідно до вимог законодавства країни походження документу, а також бути офіційно переведені на українську чи російську мови (такий переклад повинен бути відповідним чином завірений).
11.9 У разі зміни свого розрахункового рахунку Підрядник зобов'язаний протягом 3 (трьох) робочих днів в письмовій формі повідомити про це Замовника із зазначенням нових реквізитів розрахункового рахунку. В іншому випадку всі ризики, пов'язані з перерахуванням Замовником грошових коштів на вказаний в цьому Договорі рахунок Підрядника, несе Підрядник.
11.10 У випадках, не передбачених даним Договором, сторони керуються нормами чинного законодавства.
XII. ДОДАТКИ ДО ДОГОВОРУ
Невід'ємною частиною
цього Договору є:
Додаток 1. Календарний план.
Додаток 2. Договірна ціна.
XIII. МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ ОСОБА_8 РЕКВІЗИТИ СТОРІН
Замовник
ПАТ "УКРТРАНСГАЗ" філія УМГ
"ХАРКІВТРАНСГАЗ"
Код ЄДРПОУ 25698645
61001, м. Харків, вул. Культури, 20-А
р/р 26009300002871
в ПАТ "Діамантбанк" МФО 320854 ІПН 300198026656
№ свідоцтва платника ПДВ 200103139
_______/______/
М.П.
Підрядник
ТОВ "СПЕЦПРОМСИСТЕМА"
Код ЄДРПОУ 38771175
Адреса: 61057, м. Харків, вул. Пушкінська, 21/23
р/р 26006000138279 в ХФ АТ "Укрексімбанк" м. Харків
ІПН 387711720316
№ свідоцтва платника ПДВ 200146332
_______/ОСОБА_3/
М.П.
Стягнути з публічного акціонерного товариства "Уктрансгаз" в особі філії Управління магістральних газопроводів "Харківтрансгаз" (61001, м. Харків, вул. Культури, 20а, код ЄДРПОУ 25698645) на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Спецпромсистема" (61057, м. Харків, вул. Пушкінська, 21/23, п/р 26004000035090 в філії АТ "Укрексімбанк" у м. Харкові МФО 322313, код ЄДРПОУ 38771175) 3 200,00 грн. судового збору.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
На рішення господарського суду, яке не набрало законної сили, сторони мають право подати апеляційну скаргу, а прокурор апеляційне подання протягом десяти днів з дня прийняття (підписання) рішення через місцевий господарський суд.
Повне рішення складено 04.08.2017 р.
Суддя ОСОБА_5
справа № 922/1999/17