Постанова № 68108687, 02.08.2017, Господарський суд Волинської області

Дата ухвалення
02.08.2017
Номер справи
903/880/15
Номер документу
68108687
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

про визнання банкрутом

"02" серпня 2017 р. Справа № 903/880/15

за заявою товариства з обмеженою відповідальністю "Будсервіс Дніпро", Дніпропетровська обл., смт. Ювілейне

до приватного підприємства "Діапазон", м. Луцьк

про банкрутство

Суддя Кравчук А.М.

Представники:

від заявника: ТОВ "Будсервіс Дніпро" - ОСОБА_1, довіреність № 03/02-16 від 03.02.2016 року

від кредиторів: ПАТ "Сбербанк" - ОСОБА_2, довіреність від 10.08.2016 року

від боржник: н/з

арбітражний керуючий: ОСОБА_3

Відповідно до ст. 20 Господарського процесуального кодексу України розяснено право відводу судді. Відводу судді не заявлено. На підставі ст. 22 ГПК України розяснено процесуальні права та обовязки учасників судового процесу.

встановив: ухвалою господарського суду Волинської області від 10.08.2015 року заяву ТОВ "Будсервіс Дніпро" про порушення справи про банкрутство приватного підприємства "Діапазон" прийнято до розгляду.

Ухвалою суду від 06.10.2015 року по справі № 903/1065/15 (суддя Слободян П.Р.), залишеною в силі постановою Рівненського апеляційного господарського суду від 12.01.2016 року, приєднано заяву публічного акціонерного товариства "Дочірній банк Сбербанку Росії" про порушення справи про банкрутство приватного підприємства "Діапазон" (справа № 903/1065/15) до матеріалів справи №903/880/15 за заявою товариства з обмеженою відповідальністю "Будсервіс Дніпро" до приватного підприємства "Діапазон" про банкрутство.

Ухвалою суду від 24.02.2016 року порушено провадження у справі про банкрутство ПП "Діапазон", введено процедуру розпорядження майном боржника, розпорядником майна призначено арбітражного керуючого ОСОБА_4

Оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство ПП "Діапазон" оприлюднене на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України 25.02.2016 року.

Ухвалою суду від 06.04.2016 року припинено повноваження розпорядника майна приватного підприємства "Діапазон" арбітражного керуючого ОСОБА_4, розпорядником майна призначено арбітражного керуючого ОСОБА_3.

Ухвалою суду від 02.11.2016 року затверджено реєстр вимог кредиторів боржника.

Ухвалою суду від 17.11.2016 року припинено процедуру розпорядження майном приватного підприємства "Діапазон"; введено процедуру санації боржника строком на шість місяців; керуючим санацією призначено директора боржника ОСОБА_5, а розпорядником майна - арбітражного керуючого ОСОБА_3; зобов'язано керуючого санацією ОСОБА_5 не пізніше 16.02.2016 року подати господарському суду на затвердження схвалений комітетом кредиторів план санації боржника, що має відповідати вимогам ст.ст. 29, 96 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та протокол засідання комітету кредиторів, на якому розглядався план санації.

Повідомлення про введення процедури санації ПП "Діапазон" опубліковане на офіційному веб-сайті ВГС України 18.11.2017 року.

План санації у встановлений строк на затвердження не поданий.

ПАТ "Діапазон" у заяві №14/03/17 від 14.03.2017 року просить продовжити термін для надання суду плану санації боржника та протоколу засідання комітету кредиторів, на якому буде розглянутий план санації.

Клопотання обгрунтоване тривалим оскарженням кредиторами ухвали суду про затвердження кредиторських вимог боржника, що унеможливлює розробку плану санації у встановлений судом тримісячний термін. У зв'язку з відсутністю плану санації, комітетом кредиторів боржника не прийнято рішення про його схвалення. Крім того, необхідний додатковий час для схвалення плану санації із заставним кредитором ПАТ "Сбербанк".

26.07.2017 року надійшло клопотання ПП "Діапазон" №26/07/17 про затвердження плану санації боржника.

ПП "Діапазон" у заяві №31/07/17 від 31.07.2017 року розгляд справи просить проводити без участі керуючого санацією ОСОБА_5 у зв'язку з її викликом прокуратурою Запорізької області для надання документів та свідчень в рамках кримінального провадження.

ТОВ СТС-Сервіс" у клопотанні №02-01/39-26 від 31.07.2017 року розгляд справи просить відкласти у зв'язку з призначенням на 08.08.2017 року засідання комітету кредиторів щодо розгляду питання схвалення кредиторами плану санації боржника.

Представник ініціюючого кредитора у судовому засіданні клопотання про відкладення розгляду справи для погодження комітетом кредиторів плану санації підтримав.

ПАТ "Сбербанк" у заяві від 02.08.2017 року розгляд справи просить відкласти для надання можливості комітетом кредиторів боржника скористатися своїм правом вирішення питання подальшої процедури щодо боржника.

Клопотання про відкладення розгляду справи відхилені судом як необгрунтовані.

Згідно ст.17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

В силу вимог ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, 1950 року, учасником якої є Україна, кожен при вирішенні судом питання щодо його цивільних прав та обов'язків має право на судовий розгляд упродовж розумного строку.

Обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору (§ 66-69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005р. у справі "Смірнова проти України").

В межах розгляду справи про банкрутство ПП "Діапазон" учасникам у даній справі надавалось достатньо часу для погодження плану санації підприємства. Так, процедура санації боржника введена ухвалою суду від 17.11.2016 року, схвалений комітетом кредиторів план санації зобов'язано подати не пізніше 16.02.2017 року.

Оскарження ухвал суду не перешкоджало підготовці плану санації боржника.

У судовому засіданні представник ПАТ "Сбербанк" поданий на затвердження план санації заперечує, оскільки він не схвалений кредиторами на засіданні комітету кредиторів боржника, не відповідає встановленим законом вимогам, не містить заходів щодо відновлення платоспроможності боржника, актуального фінансового стану, причин неплатоспроможності підприємства. Крім того, він підтверджує факт незаконного використання заставного майна боржника інвестором без згоди іпотекодержателя. Вказує, що заява про банкрутство ПП "Діапазон" подана ще 05.08.2015 року (за цей перод борг перед банком зріс майже на 4 млн. грн.), проте, будь-яких дій для задоволення вимог банку боржником не вчинено.

Арбітражний керуючий ОСОБА_3 у поясненнях №204 від 02.08.2017 року та у судовому засіданні зазначив, що засідання комітету кредиторів боржника щодо розгляду питання затвердження плану санації підприємства скликались неодноразово. Проте, план санації кредиторами не погоджений. Зазначає, що у зв'язку з не погодження плану санації єдиним заставним кредитором ПАТ "Сбербанк", є обов'язковим, враховуючи закінчення строку процедури санації, строку подання затвердженого плану санації згідно положення ЗУ "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" суд має право прийняти рішення про визнання боржника банкрутом, відкриття щодо нього ліквідаційної процедури.

КП "Запорізьке міське інвестиційне агентство" у заяві №623/017 від 28.07.2017 року просить задовольнити його грошові вимоги до боржника в сумі 4 603 грн. 20 коп.; визнати недійсними договір купівлі-продажу №20150803-0537/БВ укладений між ПП "Діапазон" та ТОВ "ТПК "Квант" на суму 10 000 000 грн. 00 коп. та інші договори, вчинені боржником після порушення провадження у справі про банкрутство та протягом одного року, що передував порушенню справи про банкрутство. Крім того, зазначає про відсутність підстав для задоволення грошових вимог ТОВ "СТС-Сервіс", ТОВ "ТПК "Квант" та ОСОБА_6, наявність підстав повідомлення правоохоронних органів про злочини, вчинені ПП "Діапазон", ТОВ "СТС-Сервіс", ТОВ "ТПК "Квант", ОСОБА_7. Підстав визнання майнових дій боржника недійсними та звернення до правоохоронних органів не обгрунтовує.

Проте, ухвалою суду від 02.11.2016 року затверджено реєстр вимог кредиторів приватного підприємства "Діапазон", згідно якого вимоги кредиторів визнані в розмірі,

- ТОВ "Будсервіс Дніпро" в сумі 6 090 грн. 00 коп. - перша черга, 1 744 259 грн. 23 коп. - четверта черга;

- ТОВ "Торгівельно-промислова компанія Квант" в сумі 2 756 грн. 00 коп. - перша черга, 10 000 000 грн. 00 коп. - четверта черга;

- ОСОБА_7 в сумі 2 756 грн. 00 коп. - перша черга, 2 215 928 грн. 97 коп. - четверта черга;

- ТОВ "СТС-Сервіс" в сумі 2 756 грн. 00 коп. - перша черга, 14 100 272 грн. 88 коп. - четверта черга;

- КП "Запорізьке міське інвестиційне агентство" в сумі 2 756 грн. 00 коп. - перша черга, 6 430 грн. 20 коп. - четверта черга;

- Державної податкової інспекції у Ленінському районі міста Запоріжжя ГУ ДФС у Запорізькій області в сумі 2 756 грн. 00 коп. - перша черга, 19 729 грн. 17 коп. - третя черга, 2 980 грн. 49 коп. - шоста черга;

- ПАТ "Сбербанк" в сумі 2 756 грн. 00 коп., - перша черга, 2 773 268 грн. 99 коп. - четверта черга, 267 132 грн. 99 коп. - шоста черга;

Окремо внесені вимоги кредиторів, як такі, що погашаються в позачерговому порядку за рахунок майна боржника, що є предметом забезпечення:

- ПАТ "Сбербанк" в сумі 18 036 382 грн. 00 коп.

У задоволенні заяви ПАТ "Сбербанк" №1620/3/01-05 від 29.09.2016 року про визнання недійсним договору купівлі-продажу цінних паперів №20150803-0537/БВ від 03.08.2015 року, акту приймання передачі цінних паперів від 03.08.2015 року відмовлено.

Постановою Рівненського апеляційного господарського суду від 20.12.2016 року, залишеного в силі постановою ВГС України від 28.03.2017 року, скасовано ухвалу господарського суду Волинської області від 02.11.16р. у справі №903/880/15 в частині відмови у задоволенні заяви ПАТ "Сбербанк" №1620/3/01-05 від 29.09.2016р. про визнання недійсним договору купівлі-продажу цінних паперів №20150803- 0537/БВ від 03.08.2015р., акту приймання-передачі цінних паперів від 03.08.2015р. (п.3 резолютивної частини). Визнано недійсними договір купівлі-продажу цінних паперів №20150803-0537/БВ від 03.08.2015р., укладений між Приватним підприємством "Діапазон" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Торгівельно-промислова компанія "Квант", та акт приймання-передачі цінних паперів від 03.08.2015р. Скасовано ухвалу господарського суду Волинської області від 02.11.16р. у справі №903/880/15 в частині затвердження реєстру вимог кредиторів приватного підприємства "Діапазон", згідно якого визнано вимоги ТОВ "Торгівельно-промислова компанія Квант" в сумі 2756 грн. 00 коп. - перша черга, 10000000 грн.00 коп. - четверта черга. Відмовлено у задоволенні заяви №10-1/03/16 від 10.03.2016р. ТОВ "Торгівельно-промислова компанія Квант" про визнання її грошових вимог в сумі 10000000 грн. 00коп. В решті ухвалу залишено без змін.

Отже, грошові вимоги кредиторів, в т.ч. КП "Запорізьке міське інвестиційне агенство", ТОВ "СТС-Сервіс", ОСОБА_6 затверджені ухвалою суду від 02.11.2016 року, яка набрала законної сили 28.03.2017 року.

У задоволенні майнових вимог ТОВ "ТПК "Квант" відмовлено.

Згідно матеріалів справи, вже відкрите кримінальне провадження за фактом вчинення службовими особами ПП "Діапазон" кримінального правопорушення.

Ухвалою суду від 17.11.2016 року припинено процедуру розпорядження майном ПП "Діапазон"; введено процедуру санації ПП "Діапазон" строком на шість місяців; керуючим санацією призначено директора боржника ОСОБА_5, яку зобов'язано не пізніше 16.02.2016 року подати господарському суду на затвердження схвалений комітетом кредиторів план санації боржника, що має відповідати вимогам ст.ст. 29, 96 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та протокол засідання комітету кредиторів, на якому розглядався план санації. Розпорядником майна ПП "Діапазон" у процедурі санації призначено арбітражного керуючого ОСОБА_3.

Вказана ухвала суду залишена в силі постановою Рівненського апеляційного господарського суду від 08.06.2017 року. Підставою оскарження ПАТ "Сбербанк" зазначив, що приймаючи ухвалу про перехід до процедури санації боржника, місцевий господарський суд не встановив застосування до боржника інших, крім санації, процедур.

Проаналізувавши поданий план санації, суд дійшов висновку про відсутність підстав для його затвердження з огляду на наступне.

За приписами п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону про банкрутство під санацією розуміється система заходів, що здійснюються під час провадження у справі про банкрутство з метою запобігання визнанню боржника банкрутом та його ліквідації, спрямована на оздоровлення фінансово-господарського становища боржника, а також задоволення в повному обсязі або частково вимог кредиторів шляхом реструктуризації боргів підприємства, та/або зміни організаційно - правової та виробничої структури боржника.

Згідно п.6 ст.28 Закону про банкрутство, керуючий санацією зобов'язаний, зокрема, розробити та подати до суду у випадках, передбачених цим Законом, план санації, погоджений з комітетом кредиторів.

За приписами ст.29 вказаного Закону, протягом трьох місяців з дня винесення ухвали про санацію боржника керуючий санацією у випадках, передбачених дим Законом, зобов'язаний подати суду розроблений та схвалений комітетом кредиторів план санації боржника.

Згідно ст. 29 ЗУ "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" план санації вважається схваленим, якщо він підтриманий на засіданні комітету кредиторів більш як половиною голосів кредиторів - членів комітету кредиторів.

17.03.2017 року, 31.03.2017 року на засіданнях комітету кредиторів боржника розгляд питання схвалення плану санації боржника відкладено (том 10, а.с. 246-247).

Засідання комітету крдиторів боржника, призначені на 07.04.2017 року, 21.04.2017 року, не відбулись у зв'язку з відсутністю необхідного кворуму (том 10, а.с. 248).

На зборах кредиторів боржника 15.05.2017 року переобрано комітет кредиторів ПП "Діапазон" в складі чотирьох кредиторів: ПАТ "Сбербанк", ТОВ "СТС-Сервіс", ТОВ "Будсервіс-Дніпро", ОСОБА_7. Рішення щодо схвалення плану санації ПП "Діапазон" не прийняте (том 10, а.с. 250-252).

15.05.2017 року на засіданні комітету кредиторів боржника вирішено головою комітету обрати представника ТОВ "Будсервіс-Дніпро". Рішення щодо переходу до ліквідаційної процедури ПП "Діапазон" не прийняте (том 10, а.с. 253).

Таким чином, план санації комітетом кредиторів боржника не схвалений.

Згідно ст. 30 ЗУ "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" план санації протягом семи днів від дня прийняття комітетом кредиторів рішення про його схвалення затверджується всіма забезпеченими кредиторами.

На вказаних засідання комітету кредиторів заставний кредитор ПАТ "Сбербанк" категорично заперечував затвердження плану санації боржника. Крім того, ініціював клопотання про застосування до ПП "Діапазон" ліквідаційної процедури.

У листі №1620/28/01-05 від 15.06.2017 року ПАТ "Сбербанк" зазначає про неможливість схвалення плану санації, оскільки він не містить:

- конкретних заходів відновлення платоспроможності боржника з вказанням необхідних дій і строків їх здійснення;

- даних щодо надання в оренду майна підприємства (основний вид діяльності боржника) на сьогодні, сум та напрямків використання коштів від оренди, причин неефективності такої діяльності за попередні періоди та шляхи їх вдосконалення;

- опису джерел надходження коштів в залежності від видів діяльності підприємства за період "Аналізу джерел власних коштів";

- інформації щодо: фінансового стану боржника за перший квартал 2017 року;

- використання земельних ділянок підприємства;

- доцільності та ефективності залучення інвестора тощо (том 10, а.с. 242-244).

Згідно ст. 29 Закону про банкрутство план санації має містити заходи щодо відновлення платоспроможності боржника.

План санації має передбачати строк відновлення платоспроможності боржника. Платоспроможність вважається відновленою за відсутності ознак неплатоспроможності, визначених цим Законом.

План санації обов'язково повинен передбачати забезпечення погашення заборгованості боржника з виплати заробітної плати.

Відповідно до "Вимог щодо розроблення плану санації боржника відповідно до Типової форми плану санації боржника у справі про банкрутство", затверджених Наказом №1223/5 від 19.06.2013 року Міністерства юстиції України, план санації має містити відомості про фінансову, господарську, інвестиційну діяльність боржника на дату порушення справи про банкрутство, які включають: аналіз структури активів, власних оборотних засобів, структури дебіторської та кредиторської заборгованості; аналіз прибутковості підприємства, використання виробничого апарату та трудових ресурсів (витрат на виробництво, використання трудових ресурсів, інвестицій та інновацій, об'єктів житлово-комунального та соціально-культурного призначення); структуру довгострокових та поточних фінансових інвестицій; відомості про майно (майнові права боржника) згідно з результатами інвентаризації, а саме: 1) перелік рухомого майна, яке обліковується на балансі боржника з характеристикою за фінансово-бухгалтерськими та технічними показниками; 2) перелік нерухомого майна, яке обліковується на балансі у розрізі підрозділів боржника з характеристикою за фінансово-бухгалтерськими, технічними та будівельними показниками; 3) інформацію про наявність земельних ділянок, які належать на праві власності або на праві користування.

План санації повинен містити черговість, строки (терміни) виконання та відомості про: реструктуризацію підприємства; перепрофілювання виробництва; закриття нерентабельних виробництв; відстрочення та/або розстрочення платежів або прощення (списання) частини боргів; ліквідацію дебіторської заборгованості; реструктуризацію активів боржника; продаж частини майна боржника; виконання зобов'язань боржника власником майна боржника та його відповідальність за невиконання взятих на себе зобов'язань; збільшення статутного капіталу боржника; відчуження у процедурі санації майна боржника шляхом заміщення активів; звільнення працівників боржника, які не можуть бути задіяні в процесі виконання плану санації; одержання кредиту для виплати вихідної допомоги працівникам боржника, які звільняються згідно з планом санації; відомості про інвестора (інвесторів) та умови його (їх) участі у відновленні платоспроможності боржника (за наявності); наміри інвестора стосовно викупу державної частки акцій у статутному (складеному) капіталі боржника та умови такого викупу; відомості про інші заходи, що вживатимуться з метою відновлення платоспроможності боржника (передачу житлового фонду та соціально-культурних об'єктів до комунальної власності чи до сфери управління уповноважених органів управління тощо).

Зазначені заходи плану санації повинні застосовуватись із додержанням всіх умов, передбачених законодавством. Кількість заходів Плану санації визначається його розробником з урахуванням фінансово-господарського стану боржника.

Погашення вимог кредиторів у плані санації вказуються з урахуванням черговості, визначеної законодавством, строки, графік та обсяги погашення кредиторської заборгованості боржника із зазначенням джерел.

План санації має містити прогноз економічних результатів на період виконання плану санації та за результатами його виконання (відомості про обсяги виробництва й реалізації продукції, структуру й співвідношення доходів та витрат, планові фінансові показники діяльності боржника).

До плану санації долучаються документи, які доповнюють, пояснюють та підтверджують інформацію, викладену в ньому, що оформляються як додатки до плану санації.

При вирішенні клопотання про затвердження плану санації судом також враховано, що поданий план санації не містить конкретних заходів, виконання яких призведе до забезпечення відновлення платоспроможності ПП "Діапазон"; актуального фінансового стану боржника та реальних причин неплатоспроможності; джерел погашення вимог кредиторів. Зокрема, не визначено чіткого механізму залучення інвесторів, їх можливої участі у відновленні платоспроможності боржника, гарантії певного об'єктивного строку та черговості відновлення такої платоспроможності, умов відповідальності інвестора за невиконання взятих ним згідно плану санації зобов'язань по виплаті боргу кредиторам та вихідної допомоги працівникам боржника при її наявності.

Згідно з ч. 8 ст. 29 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", господарський суд затверджує схвалений та погоджений план санації боржника і виносить ухвалу про затвердження плану санації. Якщо протягом шести місяців з дня винесення ухвали про санацію до господарського суду не буде поданий план санації боржника, господарський суд має право прийняти рішення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури відповідно до цього Закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців. Банкрут - боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов'язання встановлена господарським судом.

Згідно вимог ст. 1 вказаного Закону, неплатоспроможність - це неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов'язання перед кредиторами не інакше, як через відновлення його платоспроможності.

Банкрутство - визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедур санації та мирової угоди і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Законом, грошові вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Враховуючи вищевикладене, не виконання керуючим санацією ОСОБА_5 вимог ухвали суду від 17.11.2016 року щодо подання не пізніше 16.02.2017 року на затвердження схвалений комітетом кредиторів плану санації боржника, що має відповідати вимогам ст.ст. 29, 96 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та протоколу засідання комітету кредиторів, на якому схвалений план санації; відсутність підстав для задоволення клопотання щодо продовження строку для надання плану санації боржника, не схвалення плану санації комітетом кредиторів ПП "Діапазон" та не затвердженння заставним кредитором ПАТ "Сбербанк", суд дійшов висновку про визнання ПП "Діапазон" банкрутом та відкриття щодо нього ліквідаційної процедури.

Крім того, судом враховано, що згідно ЗУ "Про відновлення платоспрорможності боржника або визнання його банкрутом" суд відкриває процедуру санації строком на шість місяців. Схвалений кредиторами план санації має бути поданий на затвердження суду протягом трьох місяців з дня винесення ухвали про санацію боржника.

При цьому, протягом встановлених законом шести місяців мають бути вчинені всі заходи для відновлення платоспроможності боржника та запобіганню його ліквідації.

Строк санації ПП "Діапазон" закінчився 17.05.2017 року.

Проте, не схвалений комітетом кредиторів боржника та не затверджений заставним кредитором план санації ПП "Діапазон" поданий на затвердження до суду лише 31.07.2017 року, більше восьми місяців після введення процедури санації та більше п'яти місяців після встановленого судом строку для його подання.

Згідно п. 1 ст. 28 Закону за вмотивованим клопотання керівника санації чи комітету кредиторів строк санації може бути продовжений господарським судом, але не більше ніж на дванадцять місяців.

Клопотання про продовження процедури санації боржника на адресу суду не надходило.

Приймаючи рішення щодо відсутності підстав для задоволення заяви та клопотання ПП "Діапазон" про продовження строку для подання плану санації та його затвердження, судом враховано вимоги ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, 1950 року, учасником якої є Україна, кожен при вирішенні судом питання щодо його цивільних прав та обов'язків має право на судовий розгляд упродовж розумного строку.

Згідно з частиною 4 статті 205 Господарського кодексу України, у разі неспроможності суб'єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом. Умови, порядок та наслідки оголошення суб'єктів господарювання банкрутами встановлюються цим Кодексом та іншими законами.

Отже, боржник визнається банкрутом за умови встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані вимоги кредиторів інакше, як через застосування ліквідаційної процедури.

Матеріалами справи підтверджено перевищення пасивів над активами боржника, що унемжливлює задоволення кредиторських вимог поза процедурою банкрутства.

Відповідно до ст. 37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.

Згідно з ч. 1 ст. 40 Закону про банкрутство у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Законом, з числа арбітражних керуючих, якщо інше не передбачено цим Законом.

Відповідно до ч.1 ст. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом.

Згідно заяви №205 від 02.08.2017 року арбітражний керуючий ОСОБА_3 проживає в м. Луцьку, не являється заінтересованою особою стосовно боржника та кредиторів у даній справі, не здійснював управління боржником, не відноситься до осіб, яким заборонено здійснювати функції арбітражного керуючого або займати керівні посади. Стаж та досвід роботи арбітражного керуючого з 2000 року. Освіта вища, закінчив Вищий навчальний заклад "Національна академія управління" та отримав вищу освіту за спеціальністю "Фінанси" та здобув кваліфікацію магістра з фінансового менеджменту; Вищий навчальний заклад Луцький індустріальний інститут і отримав освіту за спеціальністю "Автомобільне господарство" та здобув кваліфікацію інженера-механіка. Під час діяльності арбітражного керуючого проведені планові та позапланові перевірки на предмет дотримання ліцензійних умов та відповідність діяльності арбітражного керуючого вимогам чинного законодавства, порушень не виявлено. Здійснював провадження у справах по банкрутству понад 240 суб'єктів підприємницької діяльності на стадіях розпорядження майном, санації, ліквідації, а також укладення мирових угод. Протягом трудової діяльності обіймав керівні посади: заступник начальника Волинської філії агентства з питань банкрутства - 1 рік; директор Волинської філії Рівненської товарної біржі - 8 років. Порушень термінів подання інформації, передбаченої ЗУ "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", до державного органу з питань банкрутства, а також порушень термінів, визначених ухвалами господарських судів, порушень законодавства, ліцензійних умов провадження діяльності арбітражного керуючого не допускав. Судимості за вчинення корисливих злочинів та заборони суду займатись діяльністю арбітражного керуючого немає. У справах про банкрутство в сукупності виконано планів санації або укладено мирових угод та забезпечено погашення вимог кредиторів згідно реєстру у розмірі понад 70%. З метою підвищення кваліфікації систематично приймає участь в семінарах та конференціях з питань застосування законодавства в сфері банкрутства. Забезпечено організаційні та технічні можливості виконання повноважень арбітражного керуючого, в т.ч. шляхом обладнання офісного приміщення, залучення відповідних спеціалістів для супроводження процедур банкрутства. Має досвід роботи на підприємствах державної форми власності, підприємствах, кількість працівників яких перевищує 100 осіб. Професійна відповідальність арбітражного керуючого застрахована згідно договору страхування від 12.04.2017 року. Арбітражному керуючому присвоєно найвищий п'ятий рівень кваліфікації.

Таким чином, судом не встановлено фактів неможливості виконання арбітражними керуючими ОСОБА_3 обов'язків ліквідатора у даній справі.

Враховуючи вищевикладене, господарський суд дійшов висновку про необхідність визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором арбітражного керуючого ОСОБА_3, який виконував функції розпорядника майна ПП "Діапазон" у процедурі санації останнього.

Крім того, згідно з ч.ч. 3, 4 ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з метою виявлення кредиторів з вимогами за зобовязаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, здійснюється офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Повідомлення про визнання боржника банкрутом і про відкриття ліквідаційної процедури має містити: найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом; найменування господарського суду, в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство; дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; відомості про ліквідатора (ліквідаційну комісію).

Відповідно до п. 3.9 розділу 3 Положення "Про порядок офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство" затвердженого постановою Пленуму Вищого господарського суду України від 17.12.2013 року № 6 відлік строку на вчинення передбачених законом процесуальних дій починається з дня офіційного оприлюднення оголошення (повідомлення) на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України. Першим днем перебігу відповідного строку є день, наступний за днем офіційного оприлюднення такого оголошення.

Керуючись ст.ст. 29, 37, 38, 40, 114, 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", господарський суд, -

ПОСТАНОВИВ :

1. Припинити процедуру саанації приватного підприємства "Діапазон" (м. Луцьк, вул. Конякіна, 22, код ЄДРПОУ 13604515) та повноваження керуючого санацією директора боржника ОСОБА_5, розпорядника майна- арбітражного керуючого ОСОБА_3.

2. Визнати банкрутом приватне підприємство "Діапазон" (м. Луцьк, вул. Конякіна, 22, код ЄДРПОУ 13604515).

3. Відкрити ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців до 02.08.2018 року.

4. Скасувати арешти та інші обмеження, накладені на майно ПП "Діапазон". Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном боржника не допускається.

5. Ліквідатором ПП "Діапазон" призначити арбітражного керуючого ОСОБА_3 (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №494 виданого 17.04.2013 року, адреса: АДРЕСА_1, Волинська обл, Україна, 43000, ідентифікаційний код НОМЕР_1).

6. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури ПП "Діфапазон", текст якого додається.

8. Припинити повноваження органів управління приватного підприємства "Діапазон" (м. Луцьк, вул. Конякіна, 22, код ЄДРПОУ 13604515) щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, повноваження власника майна та їх виконання покласти на ліквідатора. З дня призначення ліквідатора до нього переходять права керівника (органів управління) юридичної особи - банкрута.

9. Протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора посадовим особам банкрута передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності ліквідатору. Попередити, що у разі ухилення від виконання зазначених обов'язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до законів України.

10. Зобовязати ліквідатора:

- під час проведення ліквідаційної процедури використовувати тільки один рахунок боржника в банківській установі. Інші рахунки, виявлені при проведенні ліквідаційної процедури, закрити. Залишки коштів на цих рахунках перерахувати на основний рахунок боржника;

- невідкладно прийняти до свого відання майно боржника, забезпечити його збереження, виконувати функції з управління та розпорядження майном банкрута, здійснити його інвентаризацію та оцінку, аналіз фінансового становища банкрута, виконувати повноваження керівника (органів управління), формувати ліквідаційну масу, реалізовувати майно для задоволення вимог кредиторів у порядку, передбаченому Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", здійснювати інші повноваження, передбачені цим законом;

- виплати кредиторам з основного рахунку здійснювати у порядку черговості, визначеному ст. 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом";

- щомісячно подавати господарському суду та комітету кредиторів ПП "Діапазон" звіти про свою діяльність, інформацію про фінансове становище і майно боржника, використання коштів боржника;

- на вимогу господарського суду та державного органу з питань банкрутства надавати необхідні відомості щодо проведення ліквідаційної процедури;

- до 02.08.2018 року подати на затвердження до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс у відповідності до вимог ст. 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

11. Постанову надіслати:

- державному реєстратору;

- ПП "Діапазон" м. Луцьк, пр. Соборності, буд. 11Е, 43024;

- ТОВ "СТС-Сервіс", Запорізька обл., м. Запоріжжя, вул. Мінська, буд. 9, оф. 208, 69041;

- ДПІ у Ленінському районі м. Запоріжжя ГУ ДФС у Запорізькій області, м. Запоріжжя, вул. Бородінська, 1а, 69096;

- ОСОБА_7, м. Запоріжжя, вул. Кремлівська/Адміралтейська, буд. 41/1, 69041;

- ТОВ "ТПК Квант", АДРЕСА_2, 69097;

- КП "Водоканал", м. Запоріжжя, вул. Артема, 61, 69002;

- КП "Запорізьке міське інвестиційне агенство", м. Запоріжжя, вул.Південне шосе, 2-А, 69032;

Суддя А. М. Кравчук