
Справа № 191/1610/17
Провадження № 2-а/191/115/17
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 серпня 2017 року м. Синельникове
Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого - судді Матіяш С.К.
за участю секретаря - Якимчук Я.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Синельникове адміністративну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Синельниківської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надмірно сплачених сум державної соціальної допомоги,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення надмірно сплачених сум державної соціальної допомоги, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що до управління праці та соціального захисту населення Синельниківської міської ради 01.09.2015 року з заявою про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям звернулася ОСОБА_1. До заяви також було подано декларацію про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги. Відповідно до розділу VII вищевказаної декларації відомості про витрати, здійснені протягом 12 місяців перед зверненням, а саме придбання земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу, будівельних матеріалів заявниця повинна була повідомити.
Про відмову в призначені або припинення виплати субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово - комунальних послуг на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, а також державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям в разі подання неповних чи недостовірних відомостей про доходи та майновий стан членів сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб, членів сім'ї, що проживають окремо (дружини, чоловіка, неповнолітніх дітей) заявницю було попереджено.
Рішенням про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї було призначено допомогу з 01.09.2015 року по 29.02.2016 включно в розмірі 191 грн. 84 коп. Зазначена допомога призначається на 6 місяців.
09.03.2016 року ОСОБА_1 звертається до Управління праці та соціального захисту населення з заявою про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям та декларацією на наступні шість місяців. Рішенням про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї було призначено допомогу з 01.03.2016 по 31.08.2016 року у сумі 217 грн. 04 коп. На наступний період (шість місяців) заявниця звернулася 01.09.2016 року з заявою та декларацією. Рішенням про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї було призначено допомогу з 01.09.2016 по 28.02.2017 року у сумі 228 грн. 38 коп..
10.10.2016 року управлінням праці, Державною податковою інспекцією міста в ході проведення перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявником для призначення державної соціальної допомоги, виявлено, що заявниця здійснила купівлю квартири згідно договору від 27.07.2015 року. Отже, ОСОБА_1 не мала права на призначення допомоги малозабезпеченим сім'ям з 01.09.2015 по 29.02.2016 року та з 01.03.2016 по 31.08.2016 року. Розпорядженням управління праці припинено виплату допомоги з 01.10.2016 року. Проведено перерахунок з 01.09.2015 року по 29.02.2016 року та з 01.03.2016 року по 31.08.2016 року. Виявлено переплату у сумі 3106 грн. 60 коп.
При підготовці позовної заяви стало відомо, що у одержувача виникла
переплата (особовий рахунок допомоги НОМЕР_2) державної соціальної
допомоги малозабезпеченим сім'ям ОСОБА_1, що мешкає за адресою: АДРЕСА_1, в результаті масового перерахунку в
зв'язку зі збільшенням прожиткового мінімуму з 01.12.2016 року проведено в
автоматичному режимі (розблокування особового рахунку) за період01.12.2016 року по 28.02.2017 року.
Залишок суми переплати становить 604 грн. 80 коп.
Загальна сума надміру сплачених коштів заявниці становить 3106 грн. 60 коп. +604 грн. 80 коп. = 3 711 грн. 40 коп.
На адресу ОСОБА_1 тричі направлялися повідомлення щодо добровільного погашення виявленої переплати -17.11.2016 року, 27.02.2017 року та 30.03.2017 року.
Станом на 16.05.2017 року відповідач не сплатила жодної суми заборгованості.
Просять стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ідентифікаційний номер НОМЕР_1, надмірно сплачену суму державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям у розмірі 3 711 грн. 40 коп .
До початку судового засідання від представника позивача Водяницької Л.Г. надійшла заява про розгляд справи у її відсутності. Позовні вимоги підтримує у повному обсязі та просить задовольнити.
Відповідач ОСОБА_1 надала суду заяву про розгляд справи у її відсутності. Проти позову заперечує.
За наявності достатніх доказів суд вирішує справу, що передбачено положеннями ст. 128 КАС України. При цьому, відповідно до ч.6 ст. 12, ч.1 ст.46 КАС України фіксування судового засідання технічними засобами не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи та наявні в них докази, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 КАС України суб'єкти владних повноважень мають право звернутися до адміністративного суду у випадках, передбачених Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч.1 ст.69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані на підставах яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Частиною пешою ст. 71 КАСУ встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно зі ст. 86 КАСУ суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Відповідно до ч.1 ст.3 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» від 01.06.2000 року право на державну соціальну допомогу мають малозабезпечені сім'ї, які постійно проживають на території України.
Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_1 01.09.2015 року звернулася до Управління праці та соціального захисту населення Синельниківської міської ради Дніпропетровської області із заявою про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям.
Рішенням позивача про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї ОСОБА_3 було призначено допомогу з 01.09.2015 року по 29.02.2016 включно в розмірі 191 грн. 84 коп.
09.03.2016 року ОСОБА_1 повторно звернулася до Управління праці та соціального захисту населення з заявою про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям. Рішенням про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї було призначено допомогу з 01.03.2016 по 31.08.2016 року у сумі 217 грн. 04 коп. На наступний період (шість місяців) заявниця звернулася 01.09.2016 року з заявою та декларацією. Рішенням про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї було призначено допомогу з 01.09.2016 по 28.02.2017 року у сумі 228 грн. 38 коп.
10.10.2016 року Управлінням праці та соціального захисту населення Синельниківської міської ради Дніпропетровської області складено акт №197 про проведення перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявником ОСОБА_3 для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям .
За результатами перевірки було виявлено, що ОСОБА_1 здійснила купівлю квартири за адресою: АДРЕСА_1 згідно договору від 27.07.2015 року.
Розпорядженням начальника відділу Управління праці та соціального захисту населення Синельниківської міської ради було припинено виплату допомоги ОСОБА_1 з 01.10.2016 року та виявлено загальну суму переплати з урахуванням масового перерахунку станом на 01.03.2017 року в розмірі 3711,40 грн., яка відповідачем не погашена в добровільному порядку.
Відповідно до абз. 4 ст.7 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» якщо сім'єю навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на державну соціальну допомогу та на визначення її розміру, виплата призначеної державної соціальної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення. На наступний строк державна соціальна допомога може бути призначена не раніше ніж через шість місяців починаючи з першого числа місяця виявлення порушення.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що відповідач ОСОБА_3, приховуючи інформацію про придбання нерухомого майна, зумовила призначення та виплату Управлінням праці та соціального захисту населення соціальної допомоги як малозабезпеченій сім'ї, тому сума надмірно сплаченої державної соціальної допомоги підлягає стягненню з відповідача в повному обсязі.
На підставі ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.11,71,94, 159,161-163 КАС України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ідентифікаційний номер НОМЕР_1, на користь Управління праці та соціального захисту населення Синельниківської міської ради Дніпропетровської області (Код ЄДРПОУ: 25000366, банк одержувача: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області МФО: 805012 р/р 35419009141399, призначення платежу: 1001-0000; відновлення касових КПКВК 1513048, вид допомоги: державна допомога малозабезпеченим сім'ям), надмірно сплачену суму державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям у розмірі 3711 ( три тисячі сімсот одинадцять) гривень 40 коп.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Постанова набирає законної сили у порядку, встановленому статтею 254 КАС України.
Суддя: С. К. Матіяш