Єдиний державний реєстр судових рішень ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 листопада 2009 року Справа № 2а-6716/09/1370
09 год. 40 хв. м. Львів, вул. Чоловського, 2, зал №9
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Москаля Р.М., при секретарі Козьмін А.М., за участю представника позивача Лозової Я.М., відповідача ОСОБА_2, розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Львівського міського центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення 4306,45 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Львівський міський центр зайнятості звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення отриманих нею обманним шляхом коштів у сумі 4306,45 грн. На обґрунтування позовних вимог покликається на те, що ОСОБА_2 14 жовтня 2008 року отримала статус безробітної, їй виплачувалась допомога по безробіттю. Згідно даних ДПА, отриманих відповідно до Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до вимог Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» , відповідач при звернені до Львівського МЦЗ не повідомила про обставини, що впливають на умови виплати матеріального забезпечення, а саме про укладення між нею та ТОВ «Клуб професійного футболу «Карпати» Договору про надання послуг від 01.02.2008 р. та, відповідно, про отримання доходів за цивільно-правовою угодою. Відтак, статус безробітної їй надано на підставі недостовірних даних, а отже виплачені ОСОБА_2 як допомогу у звязку з безробіттям за період з 14.10.2008 р. по 01.07.2009 р. кошти в сумі 4306,45 грн. підлягають поверненню. Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала, надала пояснення, аналогічні до викладеного у позовній заяві. Просила позов задовольнити повністю.
Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позовні вимоги заперечила . Пояснила, що договір з ТзОВ «КПФ «Карпати» вона дійсно укладала, але при зверненні до Львівського міського центру зайнятості про це не повідомила з тих причин, що, по-перше, ця робота була тимчасовою, а оплата послуг мізерною. Крім того, строк, на який укладено договір уже закінчувався. Отримавши статус безробітної, ніякої роботи за договором вона більше не виконувала, а лише періодично отримувала платню за минулі відпрацьовані періоди. Починаючи з грудня 2008 р. до липня 2009 року фактично ніде не працювала та не отримувала жодних доходів, окрім допомоги по безробіттю. З огляду на це, вважає позов безпідставним та просить суд відмовити у його задоволенні. На запитання суду повідомила, що факт отримання допомоги по безробіттю у сумі 4306,45 грн. визнає, доказів розірвання угоди від 01.02.2008р. станом на дату звернення із заявою до Львівського МЦЗ (07.10.2008р.) не має.
Розглянув матеріали адміністративної справи, заслухав пояснення представників сторін, повно, всебічно та обєктивно дослідив наявні у справі докази, оцінив їх в сукупності, суд вважає, що позов слід задовольнити повністю з огляду на наступне.
Відповідно до вимог п. 2, 3 ст. 36 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобовязані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обовязків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
ОСОБА_2 07.10.2009 р. зареєстрована у Львівському міському центрі та 14.10.2008 р. отримала статус безробітної на підставі власноручно підписаної 07.10.2008р. заяви. У цій заяві ОСОБА_2 підтвердила той факт, що не є найманим працівником, не укладала договорів цивільно-правового характеру, не зареєстрована як субєкт підприємницької діяльності, та пенсії не отримує.
Згідно з п. 3 ст.1, ст. 2 Закону України «Про зайнятість населення», в Україні до зайнятого населення належать громадяни, що проживають на території держави на законних підставах та які, зокрема, самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, осіб, зайнятих індивідуальною трудовою діяльністю, творчою діяльністю. Безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших, передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості, як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи.
На підставі наказу Львівського міського центру зайнятості від 28.05.2009 року, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообовязковим державним соціальним страхуванням» та відповідно до вимог ст. 35 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування», проведено розслідування страхового випадку та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення ОСОБА_2, результати якого оформлено актом від 31.07.2009 року № 537. За наслідками перевірки встановлено, що між відповідачем та ТзОВ «Клуб професійного футболу «Карпати» укладено Договір від 01.02.2008 р. про надання послуг строком до 30.12.2008 року. Згідно виданої ТзОВ «КПФ «Карпати» довідки про заробіток за 2008 р., ОСОБА_2 протягом липня-листопада 2008 року отримала дохід на загальну суму 1870,00 грн.
Отже, відповідач на день звернення до Львівського міського центру зайнятості не підпадала під категорію безробітної, тому безпідставно отримала допомогу по безробіттю за період з 14.10.2008 р. по 01.07.2009 р. в сумі 4306,45 грн. Вказана сума виплат підлягає поверненню службі зайнятості, про що Львівський міський центр зайнятості повідомив відповідача, направивши на її адресу претензію № 7233/14 від 31.08.2009 р. Оскільки ОСОБА_2 жодним чином на це не відреагувала, позивач звернувся до суду про примусове стягнення вказаної суми коштів. З урахуванням викладеного позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають до задоволення.
З урахуванням положень ст. 94 КАС України судові витрати у формі судового збору у даній справі з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 2, 3, 11, 50, 70, 71, 72, 86, 94, 98, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2 (АДРЕСА_1; ідентифікаційний номер особи НОМЕР_1) на користь Львівського міського центру зайнятості (м. Львів, вул. Кн. Ольги, 122; ідентифікаційний код юридичної особи 25555035) 4306 (чотири тисячі триста шість) гривень 45 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Москаль Р.М.
Повний текст постанови виготовлено 13 листопада 2009 року.