Постанова № 68086992, 03.08.2017, Таращанський районний суд Київської області

Дата ухвалення
03.08.2017
Номер справи
379/935/17
Номер документу
68086992
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 379/935/17

3/379/278/17

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03.08.2017 рокум.Тараща

Суддя Таращанського районного суду Київської області Бойко М.Г. за участю прокурора Таращанського відділу Кагарлицької місцевої прокуратури юриста 2 класу ОСОБА_1, розглянувши матеріали, що надійшли від Національного агентства з питань запобігання корупції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, рнокпп НОМЕР_1, проживаючого за адресою ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, місце роботи - Таращанська міська рада Київської області, посада - заступник міського Голови з питань діяльності виконавчих органів ради, одружений, на утриманні двоє неповнолітніх дітей, ІНФОРМАЦІЯ_4, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП ,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП, а саме: перебуваючи на посаді заступника міського Голови з питань діяльності виконавчих органів ради, без поважних причин несвоєчасно подав декларацію за 2016 рік.

На підставі рішення Таращанської міської ради Київської області від 11 листопада 2015 року № 5-1-VII та розпорядження Таращанської міської ради Київської області від 16 листопада 2015 року № 74 о/с ОСОБА_2 призначено на посаду заступника міського Голови з питань діяльності виконавчих органів ради.

Відповідно до положень підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), ОСОБА_2 є субєктом, на якого поширюється дія Закону.

Проте, ОСОБА_2 допустив порушення вимог Закону щодо своєчасності подання декларації за 2016 рік.

Місцем вчинення адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією, є місце роботи ОСОБА_2 - Таращанська міська рада Київської області, датою вчинення- 02 травня 2017 року.

Згідно з розпорядження Таращанської міської ради Київської області від 29 грудня 2016 року № 71 «Про запобігання корупції в діяльності посадових осіб Таращанської міської ради ОСОБА_2 було повідомлено та ознайомлено під підпис із вимогами антикорупційного законодавства, зокрема, що необхідно щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до статті 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобовязані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Проте, Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» від 23 березня 2017 року № 1975-УП внесено зміни до Закону, зокрема, до розділу XII Прикінцеві положення» доповнено пунктом 5-1 такого змісту: Продовжити до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше».

Відповідно до Закону України від 07 червня 2001 року № 2493-ІІІ «Про місцеве самоврядування» ОСОБА_2 має пяту категорію посад державних службовців (заступник міського Голови), тому був зобовязаний до 1 травня 2017 року подати декларацію за 2016 рік шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Відповідно до інформаційної довідки про встановлення факту подання декларації за 2016 рік до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, від 29 червня 2017 року, декларація за 2016 рік ОСОБА_2 з унікальним ідентифікатором документа 9211e96-6342-46b0-9ba6-eb24b31902f7 зареєстрована в «Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» 17 травня 2017 року.

Відповідно до пояснень ОСОБА_2 подав декларацію за 2016 рік орієнтовано 29 квітня 2017 року. Причин відсутності, декларації за 2016 рік, в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування йому не відомо.

Однак, такі пояснення спростовуються наступним.

Відповідно до послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_2 встановлено, що 29 березня 2017 року о 13:73 год. ОСОБА_2 було створено чернетку декларації, заповнено/переглянуто розділ 1 та розділ 2.1.

29 березня 2017 року о 13:48 год. натиснуто кнопку «Зберегти чернетку» та завершено сесію. Початок наступної сесії відбувся 01 травня 2017 року о 12:54 год.

Відповідно до послідовності дій ОСОБА_2 заповнював/переглядав розділи декларації, після чого натиснув кнопку «Зберегти чернетку», збереження підтверджено ЕЦП, переглянув повідомлення, натиснув кнопку «Вийти» і о 15:21 год. 01 травня 2017 року завершив сесію.

Наступна сесія ОСОБА_2 була розпочата 16 травня 2017 року о 11:02 год. Відповідно до послідовності дій ОСОБА_2 продовжив заповнювати/переглядати декларацію. Лише 17 травня 2017 року ОСОБА_2 о 23:23 год. натиснув кнопку «Подати документ», подання документу підтверджено ЕЦП, о 23:24 год. декларацію було подано.

Таким чином, ОСОБА_2 будучи субєктом декларування допустив порушення вимог пункту 5 і розділу XIII прикінцевих положень Закону, а саме несвоєчасно подав декларацію за 2016 рік без поважних причин, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 172-6 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_2 вину у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП визнав повністю та щиро розкаювався і просив не застосовувати до нього суворе стягнення.

Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_2 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, зазначивши при цьому, що в діях останнього вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та Законом України «Про запобігання корупції».

Факт вчинення ОСОБА_2 адміністративного правопорушення підтверджується протоколом № 16/51-06/17 про адміністративне правопорушення, повязане з корупцією від 10 липня 2017 року, роздруківкою послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_2, ксерокопією рішення Таращанської міської ради Київської області від 11 листопада 2015 року № 5-1-VII та розпорядження Таращанської міської ради Київської області від 16 листопада 2015 року № 74 о/с згідно яких ОСОБА_2 призначено на посаду заступника міського Голови з питань діяльності виконавчих органів ради.

Суд, вислухавши думку прокурора та пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності приходить до наступного.

Частиною 1 статті 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за неподання або несвоєчасне подання декларації про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції», при цьому субєктом правопорушень за цією статтею є особи, які відповідно до ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» зобовязані подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру.

Відповідно до п.9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, повязане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з метою виконання, покладених на нього повноважень, має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обовязкові для виконання нормативно-правові акти. Нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч.5ст.12 Закону України «Про запобігання корупції».

Згідно п.п.1 п.1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України за № 958/29088 та із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 за № 1153/29283 і набрало чинності з 23.08.2016, Національне агентство з питань запобігання корупції визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.

Крім цього, зазначена у пункті 1 цього ж рішення декларація (повідомлення) подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про державну службу» державний службовець зобовязаний додержуватися вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції.

Відповідно до ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, визначені у п.1, підпунктах «а»,»в», п. 2, п. 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобовязані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

В 2017 році термін подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік Законом України від 23 березня 2017 року №1975 «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» було продовжено до 01 травня 2017 року.

Згідно відомостей з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_2 подав декларацію 17 травня 2017 року.

Закон України «Про запобігання корупції», визначає правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні, зміст та порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, правила щодо усунення наслідків корупційних правопорушень.

Частиною 1 статті 9 КУпАП України визначено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що ОСОБА_2 порушив встановлені ЗУ «Про запобігання корупції» строки подання декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і як наслідок, вчинив адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

При визначенні розміру стягнення, враховуючи характер скоєного правопорушення, особу правопорушника, ступінь її вини, майновий стан, що на його утриманні перебуває двоє неповнолітніх дітей, суд знаходить можливим застосувати до ОСОБА_2 адміністративне стягнення у розмірі пятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн..

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 24, 33, 40-1, ч. 1 ст. 172-6, п. 4 ч. 1 ст. 213, ст.ст. 221, 256, 283-285 КУпАП України ,-

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_2 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850 (вісімсот пятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 320,00 грн. Отримувач коштів УДКСУ Таращанського району, ЄДРПОУ 37483467, банк отримувача ГУ ДКСУ в Київській області м. Київ, МФО 821018, р/р 31213206700591, код платежу 22030001.

Постанова може бути предявлена до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.

Постанова може бути оскаржена прокурором або особою, щодо якої її винесено протягом десяти днів з дня винесення до Апеляційного суду Київської області через Таращанський районний суд Київської області.

СУДДЯ:_____